View Poll Results: Pronostic FC National - Steaua

Voters
99. You may not vote on this poll
  • 1

    40 40.40%
  • X

    25 25.25%
  • 2

    34 34.34%
Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 662

Thread: Etapa 17: FC National - Steaua

  1. #22
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Apropos de previziuni, mai zicea careva si inaintea meciului Dinamo - Otelul ca nu-i vede pe galateni sa ia bataie, am si eu un feeling aici ca o sa castige Steaua la Sevilla ( cu 1-1 cel mai probabil ) si o sa faca egal cu bancarii (probabil 1-1 chinuit dupa ce le deschide scorul National).

  2. #23
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Philos, imi pare rau sa-ti amintesc ca nu Steaua le-a scos fotbalul din cap ci... Stiu dar mi-se Sburlea pielea de neplacere cand mi-aduc aminte de ce Ciobotarii a facut Hahaleragian, atunci. Meci greu pentru ambele echipe. Personal imi doresc un 0-0 la Sevilla cu calificare Stelei dupa...20 de ani si cu victoria noastra cu 1-0, duminica. Bergodi a luat lectii de la Zeman, asa ca stilul italian a suferit modificari, noi dand 7 goluri in ultimele trei meciuri de campionat. Avem insa carente in aparare si Steaua nu poate juca la nesfarsit ca pana acum. N-am nimic impotriva sa-si schimbe stilul si ce vor ei, dupa meciul cu noi. Am mers pe unu, pronostic sentimental.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #24
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    dupa cum arata "ostilitatile"pronostic 1 cu rugamintea sal tineti pana la etapa urmatoare(nu insinuez nimic)....parerea mea
    https://t.me/pump_upp

  4. #25
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    miril....cum-necum ati furat-o rau atunci ...las' ca v-ati scos parleala cu alte ocazii...

    cate despre Betis...promit ca nu ma supar daca ne bateti voi dupa ce eliminam spaniolii

  5. #26
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nici eu! In rest, d'aia ne trateaza presa ca pe niste parliti?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #27
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1
    La cum joaca Steaua, nu m-ar mira victoria Nationalului... Pronostic 1.
    Anti-Becali

  7. #28
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    elaboreaza un pic pe faza cu presa...

  8. #29
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Suntem o echipa inexistenta pentru presa si nu numai. Desi am terminat turul pe locul trei, jurnalistii vorbesc de noi parca am fi din Papua. S-a mers asa de departe incat Dragomir a zis ca la titlu se va batea pana si...Farul, aflat la 10 puncte de lider, la sfarsitul turului, dar nu si noi. Tocmai acesta omidere, pardon, omitere ma face sa ma intreb de unde pana unde acest tratament, nu ca Farul nu ar putea sa aibe sanse.. S-au stiu si ma fac ca nu pricep. Sa fim bine intelesi suntem o echipa mai degraba modesta, la momentul acesta, a contribuit si Gino la asta, dar el nu mai este in club si actualii conducatori vor sa faca treaba, sau poate de aceea nu mai vrea presa sa stie de noi. On topic, sper sa contrazicem...omiderile!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #30
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Doresc sincer succes Stelei si victorie sau egal (1-1 sau 2-2) in meciul...de la Sevilla. Totusi in Cotroceni, sper sa castige gazdele. Daca joaca in stilul imprimat de italian si fara a fi timorati, cred ca vor castiga.

  10. #31
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    bate Nationalul ... Steaua nu mai joaca nimic ...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Alooo, manca-v-ash, intai avem meci cu Betis ! Ce agitatzi atata pe-aici ?! Abia de vineri o sa ne gandim la voi, platanilor, asha ca pastratzi-va vorbele shi ideile pana in week-end. Acum avem alte probleme pe cap !
    ex-alpopa

  12. #33
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...mersul la psiholog, Alpopa? Atunci, va recomand eu unul. Cica-i liber de luni care vine-ncolo. Oricum, va da consultanta in avans pentru miercuri. Cica veti merge mai departe la...penalty-uri, respectivul avand cunostiinte si in parapsihologie. Cica golul din penalty care va califica Steaua in sferturi va fi marcat de Para...schiv!!! Bafta cu victorie la penalty-uri la Sevilla, insucces in Cotroceni, va doresc!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #34
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    intere, cu durere in suflet sunt de aceeasi parere din pacate. alpopa, eu is batrin si bolnav de nervi. daca la betis nu e vreo minune sa il iei pe oli(tza) si sa fugi cu el cu tot
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ginxler
    Hai National-u lu Be@ , demonstraza-ne ca mai tre' sa cumparam ceva jucatori de la voi si incingetzi Steaua.

    Pronoshtick : 1-x ...I hope
    Da ? Mai vreti jucatori ? Pentru voi costa de la 3 milioane de $ in sus . Hai pa !

    Presimt ca marele antrenor oLaroiu va fi demis dupa ratarea calificarii in UEFA si infrangerea din Cotroceni . Exact cum a patit Zenga .

  15. #36
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Vrei sa spui pe jumatate exact! Interesant acest meci si dpdv al circumstantelor in care se joaca, Oli nefiind sigur de post chiar si daca va castiga ambele partide. Noi, bleu-albastrii sa jucam ca si in meciul cu Dinamo din tur si pronosticul meu nu va parea, atunci, hazardat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #37
    sport legend UrsMeier's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Pitesti
    Posts
    844
    Reputatie
    1
    Meci de X.......si Oli va fi dat afara
    [B]"A tot schimbat de zeci de ori / In cariera-i agitata / Si fanioane, si-antrenori / Dar clubul ARGES niciodata."[/B]

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Cred k Oli trebuie sa joace defensiv in Cotroceni. Sa-i lase pe platani sa atace. Nu de alta, da' nici aia nu prea shtiu ce sa faca cu mingea. In plus, se pare ca noi suntem in stare sa dam boabe doar pe contra-atac. Daca atacam asha in neshtire ne prinde Bergodi shi ne arde. Nu de alta, da' nu mai shtim sa atacam.
    Asha ca mirile, ia-tzi gandul de la meciul cu Dinamo. P-aia i-atzi batut pe contre, da' nu oricum, ci cu largul lor concurs de gafeuri shi ratangii... Acu n-o sa mai avetzi contre, ca noi n-o sa mai atacam pozitzional...
    ex-alpopa

  18. #39
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Betis va invinge Steaua cu 2-0. Dupa aceea Steaua va pierde si in Cotroceni cu 1-0, iar Olaroiu va fi demis. Pa si pusi...

  19. #40
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    BATE STEAUA
    o sa vedeti mobilizare ,ca jiji doar nu da bani degeaba
    ii incinge saptamana asta de le sar fulgii
    nu cred ca nationalu vrea sa intervina intre steaua si dinamo,da cine stie,oricum nici nationalu nu sa intrebuintat prea mult cu bacau
    HAI JIUL PETROSANI!

  20. #41
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Alpopa, daca si cu parca, primul gol a fost lucrat cu Dinamo, iar la al doilea...aici ai si tu dreptate, dar ratarile fac parte din joc, ca daca nu batea vantul, batea...Cagliari, asa mai asteptam ceva vreme si...deznodamatul va fi acelasi, adica 1-0 pentru...National. Serios vorbind, meci greu pentru noi, cu voi, dar sper sa profitam de pasa voastra proasta, care nu va dura la infinit, asa ca trebuie sa ne grabim. HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #42
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    daca n-o sa primim gol, e bine, daca o sa primim, nu-i o noutate...oricum, de dat gol nici nu se pune problema...stie Oli de ce
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •