Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 220

Thread: Strategii, metode de pariere

  1. #22
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    dar cota pentru un gol marcat in meci trece mereu de 2?

  2. #23
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    ce cota visezi frate?

    Am facut o mica statistica stransa de mine. Pt. ROMANIA, dar nu o pot pune aici k e prea mare fisierul...mi-l cereti pe mess. si concluziile le discutam pe forum, cel mai bine!

  3. #24
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    @stefanello Daca pariezi in continuu ca se termina 1-0 la o cota de 6.5, desi sunt multe meciuri cotate chiar si la 5.5 (de nu ma insel io) si, conform

    statisticilor, 50 meciuri ies din 300, unde ti`i profitu`? Este infim sau chiar deloc, deci nu cred ca ar merge sa`ti risti bani pe aceasta metoda. Plus ca

    sunt situatii in care vezi un 1-0 dupa 2-3 etape . Apropos, urmariti numai meciurile de 1-0 sau si cele de 0-1?

    p.s: fa un prinscreen cu statisticile sa le vedem toti

  4. #25
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    Printscreen la 15 pagini? Vi le dau pe mess...ce pana mea..

    Nu am zis k merge faza cu 1-0....o alta chestia 40% din meciuri 0-0 la pauza...tare, nu? Io unul nu prea ma risc...dar caut totusi portitze...am prins acum cativa ani Arsenal nu marcheaza cota +4.00, prin martigale cateva etape.

    Tot asa se poate incerca si un scor corect.
    Am prins acum 1-2 ani....3-0 in anglia...din pacate era Liverpool acasa...deci cota 9.00.

    Tot asa am mai prins echipe care nu au fost conduse la pauza: St. Etienne - anul asta...si inca vreo 2....


    Deci dak vrei sa cauti din astea gasesti....dar tre sa pui o suma special pt. asa ceva...si sa urmaresti scopul.

  5. #26
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    am intrebat daca joci nu scor corect 1-0 ci un gol marcat adica si 0-1 cota sare mereu de 2?

    si relansat daca iti dublezi mereu suma pierduta pe o cota de 5.5 chiar iesi in castig bine de tot dar fondul necesar sa joci toate meciurile scor corect 1-0 trebuie sa fie dea dreptul fantastic

  6. #27
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Promeee, scuza`ma da` nu te credeam atat de nebun incat sa`ti dublezi suma pierduta la o asemenea metoda

    Am plecat de la premiza ca bagi acelasi nr de unitati pe fiecare meci ... io zic ca de`ai avea fondu` care sa`ti permita sa dublezi intotdeauna

    suma betului pierdut, n`ar trebui sa te mai apuci de pariat, c`ai avea deja pre` multi bani

  7. #28
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    vorbeam de cazuri ipotetice

    eu tot un umil parior raman

  8. #29
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by promeee View Post
    am intrebat daca joci nu scor corect 1-0 ci un gol marcat adica si 0-1 cota sare mereu de 2?

    si relansat daca iti dublezi mereu suma pierduta pe o cota de 5.5 chiar iesi in castig bine de tot dar fondul necesar sa joci toate meciurile scor corect 1-0 trebuie sa fie dea dreptul fantastic
    Io nu intleeg nimic din ce zici acolo....la ce te referi tu 1-0 si 0-1 cota 2? Da-mi exemplu!

  9. #30
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Vrea sa zica : U1.5 ...
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  10. #31
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Steaua Dinamo 1-0 sau 0-1 un singur gol marcat nu under 1.5 nu scor corect 1-0 sau 0-1
    ci exact pariul acesta cate goluri se vor marca ? un singur gol cota trece mereu de 2?

    Uruguai v Peru [Număr de Goluri]
    Nu se marchează @8.5
    1 gol @4
    2 goluri @3.5
    etc etc

    exact pariul acesta
    Last edited by Prome; 26th June 2007 at 16:45.

  11. #32
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    Zi frate asa....sa ne intelegem si noi romaneste...numar de goluri, nu under/over, nu scor corect...noi vorbeam de scor corect!
    Ati vazut statisticile....pe scoruri....nu stiu ce cote se fac pe. nr. de goluri.

  12. #33
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    chiar azi noapte m-am gandit la o strategie pe care o voi pune in practica virgulacand vor incepe campionatele puternice: voi face o escaladare jucand doar o cota de 3 pe saptamana..nu mai mult! cota de 3 va fi facuta din 3 meciuri cu cota medie de 1.45 in general.
    voi incepe cu 50 ron si voi juca la pariloto..in 5 saptamani ar trebui sa ajung la 12000 ronsi cred ca din maxim 5 incercari voi reusi
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1

    Strategii si sisteme de pariere

    Salut, intru prima oara pe forum dar nu am gasit vreun topic cu teorii despre pariere. Vad in schimb unul foarte activ cu bilete pariate. Poate am putea incepe de aici o discutie, daca nu s-a mai purtat inainte, combos versus singles?
    Poate nu toti pariorii cunosc ca la inceputuri casele de pariuri ofereau numai pariuri in combinatii, si abia la presiunea concurentei si a organismelor de reglementare au fost obligate sa accepte meciuri single pe bilete.

  14. #35
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  15. #36
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by betman View Post
    Salut, intru prima oara pe forum dar nu am gasit vreun topic cu teorii despre pariere. Vad in schimb unul foarte activ cu bilete pariate. Poate am putea incepe de aici o discutie, daca nu s-a mai purtat inainte, combos versus singles?
    Poate nu toti pariorii cunosc ca la inceputuri casele de pariuri ofereau numai pariuri in combinatii, si abia la presiunea concurentei si a organismelor de reglementare au fost obligate sa accepte meciuri single pe bilete.
    Salut, si bun venit pe forum si pe sectiunea de Pariuri.

    Dupa cum a indicat Elvis, un astfel de thread a fost deja inceput, asadar am unit threadul inceput de tine cu cel existent. Sper sa gasesti informatii utile pe threadul asta, dar daca ai intrebari sau alte idei pe care vrei sa le propui, simte-te liber sa postezi aici.

    De asemeni, te invitam sa postezi si pe celelalte threaduri de pe Pariuri, eventual sa-ti faci si un thread in sub-forumul de Bilete.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Ok, deci mai era un topic, insa cu doar 33 mesaje... Inainte de a risca banii pe diferite sisteme, aruncati o privire pe un articol http://wizardofodds.com/gambling/bettingsystems.html

    Concluzia lui mi se pare de retinut:

    All betting systems are equal to flat betting when compared this way, as they should be. In other words, all betting systems are equally worthless.

    Asadar, nu poti avea profit pe termen lung cit timp marja de profit este in favoarea bookmakerului.

  17. #38
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    1 ca sa joci dupa unul din sistemele arhicunoscute iti trebuie de obicei un capital f mare

    2 fiecare isi face propriul sistem de joc si spera sa castige pe termen lung

    3 foarte putini reusesc sa castige pe termen lung deoarece rabdarea nu e punctul forte al pariorilor in general

    4 sunt ferm convins ca se pot castiga destui bani din pariuri cat sa poti trai exclusiv din castiguri si am de gand sa va dovedesc in viitorul nu foarte indepartat
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  18. #39
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx View Post
    Salut, si bun venit pe forum si pe sectiunea de Pariuri.

    Dupa cum a indicat Elvis, un astfel de thread a fost deja inceput, asadar am unit threadul inceput de tine cu cel existent. Sper sa gasesti informatii utile pe threadul asta, dar daca ai intrebari sau alte idei pe care vrei sa le propui, simte-te liber sa postezi aici.

    De asemeni, te invitam sa postezi si pe celelalte threaduri de pe Pariuri, eventual sa-ti faci si un thread in sub-forumul de Bilete.
    Da, multumesc de invitatie. Din pacate eu nu cred in "bilete", adica in combinatii de meciuri Dar invit pe cei care au o evidenta a pariurilor facute sa le trimita si sa analizam un pic rezultatele, poate tragem niste concluzii. Numarul de pariuri reusite/gresite si cota medie jucata sint suficiente pentru inceput.

  19. #40
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by betman View Post
    Din pacate eu nu cred in "bilete", adica in combinatii de meciuri .
    pai pot fi si bilete single,nu te obliga nimeni sa joci combo...
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  20. #41
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elvis81 View Post
    1 ca sa joci dupa unul din sistemele arhicunoscute iti trebuie de obicei un capital f mare
    Corect, fiindca cele mai multe sint diverse forme de martingale.
    Insa trebuie sa stii de la inceput ce iti propui. Daca pleci cu 100 lei si vrei sa faci 1000 pe luna e una, iar dc pleci cu 5000 ca sa faci tot 1000 e altceva.
    2 fiecare isi face propriul sistem de joc si spera sa castige pe termen lung
    Desigur, totusi exista o categorie care joaca mai mereu acelasi lucru: pariuri single si money management. Pariorii profesionisti

    3 foarte putini reusesc sa castige pe termen lung deoarece rabdarea nu e punctul forte al pariorilor in general
    95 % pierd bani pe termen lung.

    4 sunt ferm convins ca se pot castiga destui bani din pariuri cat sa poti trai exclusiv din castiguri si am de gand sa va dovedesc in viitorul nu foarte indepartat
    Bookmakerii in mod sigur fac asta

  21. #42
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    @ betman dai impresia ca te pricepi destul de bine la pariuri...de ce nu postezi si pe threadurile predictii sau pe un thread de bilete?

    Eu unul sunt curios ce joci tu...si cum...
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •