Page 40 of 40 FirstFirst ... 30383940
Results 820 to 830 of 830

Thread: Dusmanii nostri ....

  1. #820
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gandul
    Cornel Dinu zâmbește din nou! Și-a găsit cățeaua în cel mai neaștepat mod!

    Cornel Dinu a trecut miercuri seara printr-un alt moment de cumpănă, după ce cățeaua sa de care este foarte atașat n-a mai găsit drumul spre casă. Imediat după meciul Albania - România, legenda lui Dinamo și-a dat seama că Prinți, cum o alintă, este de negăsit.

    Timp de patru ore, ajutat de prieteni și de fiul său, "Procurorul" a încercat să dea de urma patrupedului, însă fără succes. Fața i s-a luminat din nou însă când a primit un telefon de la fostul acționar dionamovist Vasile Turcu, care l-a înștiințat că i-a găsit cățeaua.

    Fiul său cel mic al lui Vasile Turcu a fost eroul întâmplării, acesta observând animalul în compania unor persoane de etnie rromă, în timp ce stătea la o cafea în zona Dorobanți. Turcu jr. a răscumpărat cățeaua cu 100 de lei, înștiințându-l apoi pe tatăl său, care la rândul lui a trimis mesajul mai departe la Cornel Dinu.
    Stiam eu ca stelistii i-au furat cateaua lui Dinu...invidosii ca e mai inteligenta ca pitzi

  2. #821
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    O prima dovada


    "Becali George: Auzi?! MITICA?
    Dragomir: I?
    Becali George: Ba , baiatule!
    Dragomir: M?
    Becali George: Ei sunt *******i… Intelegi?! Pentru ca…iti spun de ce.
    Dragomir: M!
    Becali George: Eu la o adica , daca vreau eu: "Dom’le faceam sponsorizare la club, official, si clubul le dadea prime, nu mita ” M-ai inteles?! Si e depunctarea Stelei ca nu aveai voie sa afci sponsorizare. Atat! Ma intelegi?!
    Dragomir: Bai, fratele meu, a … daca mai mult de jumatate de echipa spune ca …a … nu stiau de banii astia, te pupa in c… si Federatia.

    Mai mult, se pare ca Gigi Becali s-a folosit si de antrenorul Stelei, Marius Lacatus, (atunci antrenor la UTA) pentru a discuta cu oficialii clubului aradean ca sa le propuna bani pentru ca in meciul direct cu CFR sa-si joace corect sansele.

    BECALI GEORGE: Ma, MARIUS, da' vorbeste, ba, cu aia la UTA. Ai vorbit cu aia la UTA?
    MARIUS: Am vorbit, am vorbit, Am vorbit si cu ADI, o sa trec eu pe la... pe la domnu' BARA cu ADI, maine, poimaine.
    BECALI GEORGE: Vorbiti cu mine intai daca vrei sa treceti pe la domnu' BARA. M-ai inteles?
    MARIUS: Pai... Nu vorb...
    BECALI GEORGE: Da' tre' sa vorbiti si cu ju... si cu jucatorii direct.
    Marius: Pai o sa vorbesc si cu ei care sunt, cu care am eu, asa, incredere sa vorbesc, da'...
    BECALI GEORGE: Da! Da! Da!
    MARIUS: Sa vorbim cu asta, cu ROLI, ca el a ramas antrenor. Eu am vorbit azi cu el.
    BECALI GEORGE: Cine e ROLI?
    MARIUS: ROLAND NAGY, ala care a jucat la noi la STEAUA si mi-a fost si mie secund cat am fost acolo.
    BECALI GEORGE: A!... Pai da', ba, sa le spuna la jucatori, le dea treizeci de mii prima. M-ai inteles? De fiecare treizeci de mii."

    treizeci de mii prima e bine? de fiecare .
    intrebare fara raspuns.

  3. #822
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    http://www.onlinesport.ro/downloads/.../1gigiblat.pdf

    Stenograme aratand corectitudinea ciobanului.

  4. #823
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Cum dracu cei mai bauti in cap se strang la astia? Cred ca iq-ul lui becali are proprietati magnetice.
    Iata inca o dovada care vine sa sustina vorba aia din batrani, "prost ca oaia":

    Quote Originally Posted by GSP
    ...steaua nu cîștigă meciuri, dar pierde jucători pe bandă rulantă. După ce că avea deja 9 jucători accidentați, la Vaslui s-au mai "rupt" Prepeliță și Tibi Bălan, ambii cu probleme musculare, accidentările fiind principalul motiv pentru care echipa are cel mai prost start de sezon din istorie.


    Incredibil: toți se rup singuri
    În acest sezon, pe lîngă recordul absolut de accidentări, grave sau mai puțin grave, steliștii au mai bifat o premieră: majoritatea dintre ei s-au rupt singuri!

    Jucător - Cum s-a accidentat singur
    Tătărușanu » Entorsă la gleznă cînd a aterizat după o săritură
    G. Matei » Ruptură a ligamentelor încrucișate după ce i-a "fugit" genunchiul
    Galamaz » Leziune musculară suferită în timpul meciului cu Sportul
    Gardoș » Și-a provocat o entorsă în timp ce a vrut să șuteze într-o minge
    Emeghara » Îi reapar frecvent dureri mari la cei doi genunchi, deja operați
    Prepeliță » A ieșit cu probleme musculare în minutul 60 cu FC Vaslui
    Tibi Bălan » A suferit o leziune la mușchii aductori în minutul 30 cu Vaslui
    ...asa e cu berbecii astia castrati, totul de la cap se trage

  5. #824
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Cum dracu cei mai bauti in cap se strang la astia? Cred ca iq-ul lui becali are proprietati magnetice.
    Nu are legatura cu oierul, e doar o conditie obligatorie de a reprezenta echipa periferiei.
    Hai sa ne pisam pe ei ca la -10 le ingheata pe ochi.
    Asa si?

  6. #825
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Laure,vad ca ti-ai schimbat semnatura.Si e doar etapa 10.Din ce etapa incepi sa lauzi conducerea?

  7. 18th October 2011, 18:01
    Reason
    fara apropouri

  8. #826
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Auzi titlu: "steaua, o echipa hingherita" :http://blogsport.gsp.ro/andries/2011...pa-hingherita/
    Or fi ajuns astia caini intre timp si nu stim noi...nu au ei fata sa fie "CAINI"!!

  9. #827
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Laure,vad ca ti-ai schimbat semnatura.Si e doar etapa 10.Din ce etapa incepi sa lauzi conducerea?
    Nu dragule, semnatura e doar o palma peste botul onanistilor de profesie, cat despre laudat conducerea...................ce dracu ma, sunt DINAMOVIST BUCURESTEAN nu polist timisorean.
    Asa si?

  10. #828
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Nu dragule, semnatura e doar o palma peste botul onanistilor de profesie, cat despre laudat conducerea...................ce dracu ma, sunt DINAMOVIST BUCURESTEAN nu polist timisorean.
    Era suficient sa spui dinamovist, nu trebuia sa intri in detalii.

  11. #829
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Dupa umilinta cu Maccabi, mascaricii din ghencea au stabilit o noua premiera mondiala absoluta:

    "Cum sa tragi de timp cand esti condus cu 5-0"

    ...da' e normal, la IQ-ul lor, dupa perla celui mai inteligent stelist al tarii "daca 5teaua da un gol, p'orma poa' sa joace si la 0-0"...acum inteligentii ros-albastrii au patentat: "daca 5teaua ia 5 goluri p'oram poa' sa joaca si la 0-0"

  12. #830
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Uite ca Dumnezeu nu bate cu parul. La sf sezonului trecut stelistii au ras aiurea de Torje si Barboianu dupa finala Cupei, iar acum incet, incet se alege praful de ei!
    steaua a ramas fara stadion, se zbate la mijlocul clasamentului la n-spe puncte de Dinamo, in ultimele 10 meciuri oficiale nu a batut decat pe Sanatatea Cluj si Otelul, evreii le-au dat scurt cinci, asa, din glezna, marele manager a fost dat afara pe usa din dos, si-au tras antrenor de Liga a II-a, la echipa zanzania este in toi...si inca nu s-a terminat!
    LA MAI MARE!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •