Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 44

Thread: Adio si n-am cuvinte

  1. #1
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1

    Adio si n-am cuvinte

    Cehia si Olanda!
    Printre cele mai ghinioniste variante!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    :O
    GRUPA 1
    Cehia
    Olanda
    Romania
    Finlanda
    Macedonia
    Armenia
    Andorra

    E clar. Vom avea 4 meciuri de foc (asta in cazul in care nu calcam stramb cu Finlanda, Macedonia sau Armenia). Parerea mea e ca n-avem nici o shansa dak nu schimbam ceva repede in jocul natzionalei. Dar trebuie sa fim optimishti! HAI ROMANIA!!!
    ex-alpopa

  3. 5th December 2003, 20:59

  4. 5th December 2003, 21:18

  5. #3
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    mai kcsorpio..
    vad ca nu prea stii prea multe despre olanda....
    Olanda nu mai este vechea echipa cu "vedetele' ca kluivert si cocu.. sunt infine si ei pusi de o parte.... noua echipa olandei excista din jucatori ca... Gentenaar, Vd Vaart, Heitinga, Robben, Hofland, Sneijder, V Bommel, V Persie, de Jong, Bouma etc.

    Mai frate, sunt mult mai buni jucatori decat talentele din Romania... Yo singur, Roman nascut in Olanda, sper din tot sufletul ca sa castiga Romania... dar imi este frica... Advocaat, selectionerul olandei a schimbat mentalitatea... infine se lupta iarasi pe teren.... uite la Olana-Scotia... 6-0
    Fotbalul spectaculos olandei iarasi revine...
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  6. #4
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Nu zic ca este o grupa facila, chiar este mai echilibrata valoric decat cea in care am fost pentru EURO 2004. Sanse sunt destul de mari de calificare de pe primul loc, dar totul este ca echipa sa fie facuta in primul rand cu creierul..... nu cum a fost cea din meciul cu Danemarca de la Bucuresti... Sper ca Iordanescu a invatat ceva din acea experienta.... Nu dau vina numai pe echipa pentru pierderea calificarii la euro, dar au avut si ei o vina...
    Pana la urma Romania are 23 de milioane de antrenori pentru nationala..... Oricum vom castiga aceasta grupa, asa cred eu si sper sa nu ma insel

    HAI ROMANIA!!!
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  7. #5
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    P.S van Gaal nu mai revine.... chiar nu stii deloc nimic frate... este deja director technic la Ajax...
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  8. 7th December 2003, 19:28

  9. 7th December 2003, 19:31

  10. #6
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    haah, eu nu citesc GS, eu sunt venit din olanda dude... si nu prea iti inteleg timpenile care le scots... chiar ii cunosti pe jucatori ca vd vaart, nigel de jong sau sneijder asa de bine in momentul cind tu ii vezi doar 10 minute inr-o reluara la eurosport... si toate timpenile despre van gaal... chiar asa de prosti ii crezi pe olandezii... nu suntem ca spaniolii, daca nu merge o data bine ne-am lamurit...Si totusi putin respect ptr. Louis, el nea facut campioni europeni...Dar oameni ca Koeman, Gullit sau poata chiar Hiddink vor fii din nou selectioneri... si despre indoiala ta despre noule talente a olandei.... numai te indoii prea mult de iei... poata ca nu totzii vor fii mari jucator dar sigur 8 din ei vor fii... adica destui...
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  11. #7
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Important e sa nu intre tripleta Van Basten, Gulit si Rajkard ca vom face sigur ce-a facut si Steaua la Barcelona.

  12. #8
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Rijkaard dude
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  13. 7th December 2003, 19:53

  14. 7th December 2003, 19:58

  15. #9
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    hahahaha, frate... n-am facut scoala in romania(in olanda)... scriu cum cred eu... dar cind vad rajkard sau gulit... rad cu lacriimi... ptr. nume nu trebui sa invetz o limba... si inca o intrebare... dece asa de supartat... n-am deloc nervi.... doar ma deranjeaza cum te uiti tu pe fotbalul olandez si imi dau parerea mea pe ia.... find-ca o stiu pur si simplu mai bine... tu stii mai mult despre fotbalul romanesc find-ca vii de-acolo... dar te rog nu mai te preface ca expert despre fotbalul Olandez... ca m-am lamurit deja cu tine...
    Parca stii tu cine e Gentennaar...
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  16. #10
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    important este sa castigam toate meciurile de acasa ca sa nu patim ce-am patit cu Norvegia si Danemarca,daca reusim sa scoatem maximum de puncte acasa iar in Cehia si Olanda nu cedam nu vad cum am rata calificarea!Dar asta e ceva foarte greu de realizat asa ca...

  17. #11
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Jood, nu crezi ca am altele pe cap decat sa-i tin minte numele lui? Intelegi sper la ce jucator m-am referit.

  18. #12
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Offfff, JOOD, daca si eu ma cred expert in fotbalul olandez... Spun doar ca nu e Olanda nici pe departe ce zic d'alde Mircea Sandu, Iordanescu sau Titi Dumitriu. Numai daca i-ai auzi! Pe fotbalistii aia ii cunosc si eu din Ch. League, vad majoritatea meciurilor lui Ajax, sunt acolo Mitea si Lobont doar! Nu stiu ce-ar trebui sa mai stiu despre ei ca sa am diploma de "expert". In general nu-s foarte fascinat de "pusti teribili", atata tot. Nu-nteleg de ce ar trebui sa mi se para si mie fantastici ca sa fiu "expert" in fotbalul olandez; cum o fi asta nu stiu, poate ai tu vreo diploma, ceva. Pana la urma vad cam toate meciurile pe care le vezi si tu, nu stiu care e diferenta. O sa sterg postarile mele, e clar ca ai raspuns la ele din "complex de superioritate", pentru ca argumente nu prea ai. Macar sa ramai fara... obiectul muncii.
    Last edited by kscorpio; 7th December 2003 at 21:12.

  19. #13
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    pfff, hai mai dute... ce am vrut sa zic este ca nu mai excista guarda veche la olandezi... campionatul european va fii sfirsitul lor... si in rest am vrut sa zic ca van gaal nu mai va fii nici o data in viata lui selectioner... doar ma surprins cum vorbeai tu despre olanda parca ari fii o echipa de nivelul B... cu de Boer, Cocu, Kluivert sau Seedorf chiar ar fii dar au trecut timpuriile cu iei.... nu ma, olanda e superioara peste Romania... chiar daca sunt roman, tre sa recunosc ca totul e mai bine la iei... numai cind intru pe stadion (ArenA) si vad cit de professional este totul in comparatie cu Ghencea pe care am fost de cite-va ori se vede diferenta.. mai frate, daca avem sanse... le avem doar cu cehii... nu stiu dece, dar asa o presimtire am eu...
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  20. #14
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Stai linistit JOOD, sunt aproape sigur ca se cam schimba generatia la olandezi si ca e de bun augur pentru ei. Oricum sunt peste noi, tot ce vreau sa spun e ca "pustii teribili" (limba de lemn; a mea!) nu-s chiar valori sigure, ca putea fi mult mai rau si ca nu trebuie sa ne vaitam atata. Iordanescu isi pregateste deja scuze. Eu sper sa mai fie Frank de Boer sanatos inca 2-3 ani :p , poate intra titular cu noi. Si faza cu Van Gaal e tot in categoria marilor sperante. M-ai cam enervat cu tinerii valorosi ai Olandei, pur si simplu nu cred ca o sa confirme in masa, poate doar 1-2. Fii serios, sa apara 8 super-jucatori odata e cam SF. Iar schimbul de generatii nu l-au facut inca, ce, n-ai vazut cu cine au intrat in preliminarii si in baraj? Eu sper (aiurea, recunosc) ca o sa mai dureze un pic... inca o campanie de calificare, adica. Mi-am dat seama ca m-ai inteles gresit, eu vorbeam de echipa Olandei din preliminariile ASTEA, nu din alea care o sa fie cu noi. Aproape sigur o sa se schimbe cam toata echipa, dar nimic nu ma-mpiedica sa sper. Macar sa ramana un "stalp al apararii" (de Boer), vreun mijlocas ca Seedorf, vreun Kluivert si tot e bine.

    Uite la ce ma refeream-de exemplu Olanda vs Cehia din preliminariile ASTEA, subliniez:
    Waterreus-Ricksen, Stam, De Boer, V Bronckhorst(V der Vaart) -Seedorf, V Bommel, Davids, Zenden-Kluivert, V Nistelrooij (Makaay)
    Last edited by kscorpio; 9th December 2003 at 19:33.

  21. #15
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    allright buddy ...

    P.S. vd vaart in aparare...haha NO WAY!!
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  22. #16
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Grupa Grea ,
    acum sa vedem vedetele noastre la treaba , ca gura au destul de mare .
    Totusi , nici celelalte ( Macedonia , Armenia , Finlanda ) nu sunt de auncat ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  23. #17
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Fratilor nu mi-o luati in nume de rau da' cred ca calificarea e deja pierduta,asta daca vedetele noastre nu vor demonstra in sfarsit ca sunt vedete cu adevarat...

  24. #18
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Apropos Alejandro.... Cum este vazuta nationala noastra de cei din Chisinau? Nu-mi spune ca la TV... Exista vreun interes pentru fotbalul romanesc pe acolo? Care-s parerile despre grupa noastra?

  25. #19
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    JOOD mai du-te tu si in curu meu ... le stii tu pe toate
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  26. #20
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    ce naiba ai ma riva... ce e problema ta????? si sa ma duc in curul tau... sa mearga taicatu'... boule
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  27. #21
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Gay fight
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •