Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 44

Thread: Adio si n-am cuvinte

  1. #22
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    va fi greu, dar nu imposibil. in fotbal nu-ti trebuie perspicaciatte ca sa stii ca se pot multe.

    in primul rind trebuie schimbata mentalitatea. ori cu "adio" nu prea vad asa ceva.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #23
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Romania se va califica, sunt sigur ca baietii vor bate atat Olanda cat si Cehia, ghinionul va disparea si ne vom califica!
    ROMANIA
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #24
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Romania se va califica, sunt sigur ca baietii vor bate atat Olanda cat si Cehia, ghinionul va disparea si ne vom califica!
    ROMANIA
    nu e vorba de ghinion ci de mentalitate, ady. fav un efort si incearca sa intelegi. si eu vreau sa fie romani al mondiale.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #25
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Si asta, dar cred ca si ghinionul a cantarit mult...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #26
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Si asta, dar cred ca si ghinionul a cantarit mult...
    draca ghinionul o sa tot il invocam vom tot avea. dupa parerea mea nu e ghinioon ci neprregatire
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #27
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Lasa naiba ca m-am dat destul cu dupa meciul cu danemarca, inca sunt
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #28
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Lasa naiba ca m-am dat destul cu dupa meciul cu danemarca, inca sunt
    ady, ghinionul e faptul ca nu am dat gol din tre ocazii formidabile
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #29
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Exact despre asta vb, si despre faptul ca am luat gol in prelungiri....frustrant...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #30
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Exact despre asta vb, si despre faptul ca am luat gol in prelungiri....frustrant...
    e a noastra
    asrta nu e ghinion
    ci *******enie
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #31
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Prostie mare, dar hai mai degraba sa ne gandim cum am putea bate olanda si cehia...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #32
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    ok, hai sa ne gandim, de parca noi am fi in stare sa decidem soarta unui meci. N-am putut noi sa-l mazilim pe Sandu imediat dupa meciul cu Danemarca cand se ivise un moment mai mult decat prielnic, daramite sa gandim tactica unei intalniri.
    Astept cu mare interes propunerile "castigatoare"!!!

  12. #33
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mortification
    Apropos Alejandro.... Cum este vazuta nationala noastra de cei din Chisinau? Nu-mi spune ca la TV... Exista vreun interes pentru fotbalul romanesc pe acolo? Care-s parerile despre grupa noastra?
    Thanks pentru intrebare!La Chisinau nationala Romaniei este vazuta ca una din cele mai tari echipe din Europa,dar care din pacate,din anumite motive, nu prea reuseste sa repete performantele din anii 90.Cred ca responsabili pentru o astfel de situatie sunt in primul rand cei de la conducere:M.Sandu & Mitica,dar tre' sa recunoastem ca si jucatorii poate nu dau intotdeauna ce au mai bun in ei,in fine un mare aport pentru dezastrul din aceasta ultima campanie l-au avut si arbitrii,care au fi putut sa fie mai corecti atunci cand arbitrau Romania.Cat despre interesul celor de aici pentru fotbalul romanesc cred ca este in proportie de cam 65-75%(dintre acei care se intereseaza de fotbal desigur!).
    Referitor la grupa!mai rau nici ca se putea!va fi o performanta daca vom iesi pe locul doi intr-o grupa cu Olanda si Cehia!cred ca echipa mai ghinionista ca Romania nu exista,ceea ce nu pot spune despre cea a Rusiei care are noroc cu caru' si tot nu face prea multe ca e vai si amar de ea!
    Romania is THE BEST fratilor!

  13. #34
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Merci pentru raspuns, Alejandro. Consider ca tot raul spre bine. Este mult mai bine ca am picat intr-o astfel de grupa. Decat o calificare la un turneu final, indiferent ca e european sau mondial, dintr-o grupa usoara, dupa care am tot tanguit inainte de trageri,ce ar fi trezit in noi vise desarte de maretie, ce urmau sa fie spulberate cu primul adversar serios, mai bine o grupa de foc. Se pare ca asta va fi examenul generatiei noi. Daca reusim sa ne calificam, insemna ca intr-adevar baietii sunt in stare de performanta adevarata. Daca nu, nu iar noua nu ne mai ramane decat sa ne refugiem in trecutul nu prea indepartat al nationalei.

    FORZA RAPID!!!!!!!1

  14. #35
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Sorry Mortification da' in privinta Rapidului nu te pot sustzine si cred ca stii de ce!
    Referitor la grupa: cred ca ai dreptate daca reusim sa "supravietzuim" inseamna ca valoram si noi ceva mai mult decat cred altii, cat despre faptul sa ne retragem in trecut si sa visam nu sunt de acord ca asta ar insemna resemnare,ceea ce nu arata bine la o chipa de valoare,nu?!
    Forza Divizia A!E mai bine asa,nu crezi?!

  15. #36
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Ha, ha! MI-a placut faza cu sustinerea Rapidului. Te inteleg, si-ti respect optiunile. Esti stelist convins. Foarte bine si frumos! N-am nimic impotriva. IN schimb pe mine ma irita la culme cei ce poarta ochelari de cai, au pareri preconcepute si sufera de "obtuzitate" in gandirii.
    In alta ordine de idei te sustin eu in schimb, vezi forza Divizia A!
    Reintorcandu-ma la subiectul principal, adica nationala, eu am pomenit despre o refugiere in trecut numai in cazul unui esec, caci, recunoaste, daca nu ne calificam acum, cand se presupune ca baietii ar fi la varsta cea mai potrivita pentru performanta adevarata, atunci cand sa o mai facem? IN ceea ce priveste resemnarea, apoi am impresia ca ne-a cuprins de multa vreme, din moment ce de ani buni de zile pestele este imputit la cap (sandu & dragomir) iar noi nu facem nimic pentru a-l decapita.

    Romania & Basarabia, unul si acelasi sange

    Forza visinii!!!!

  16. #37
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Forza...!nu stii prin divizia B nu-i nici un loc vacant?
    ca parca as avea de trimis o echipa acolo la progresare!
    ce zici imi spui?!

  17. #38
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    dar daca ai incerca mataluta sa aflii singurel... presupun ca nu te-ar deranja prea mult, nu?

  18. #39
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca nici LUCESCU n-ar putea face mare lucru la NATIONALA !
    In sensul calificarii la MONDIALE 2006 !
    E prea...tirziu !
    Noi inca mai cautam !

    Oricare NOU antrenor trebuie sa-si formeze o noua echipa.

    IORDANESCU s-a dus la greci, a preluat echipa si...a facut-o VARZA !
    RECHAGEL, atunci cind a preluat-o, a format un lot largit si, incet-incet, a ales spuma !
    Rezultatele se vad !

    ASA cred ca trebuie procedat si in cazul NATIONALEI noastre !
    Ori, din acest punct de vedere, cred ca am pierdut si ultimul tren !
    Ce se mai poate face ACUM este doar o...fardare !

    As vrea sa ma insel !
    As vrea sa-i vad pe AI NOSTRI LIVE AICI !
    Dar...

  19. #40
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Ce e Mortification?te-ai enervat?
    In nici un caz nu ma refeream la visinii, ci la o echipa de prin CL care castiga toate meciurile cu 1:5 & 0:3!Te-ai prins?Cica ei is cei mai buni!Ar trebui sa vada cum se joaca in divizia B pentru a spera la ceva mai mult,nu crezi?!

  20. #41
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Stai linistit Alejandro ca nu ma enervez asa de usor si in nici un caz din astfel de chestii. Sincer am crezut ca faci misto de Rapid, desi nu vedeam motivul si mai ales legatura cu B-ul.
    Daca te referi la Inter, apoi sa-mi fie cu iertare, insa numai la ei nu ma gandem din felul in care pusesei tu problema prima oara. Oricum, pana sa ajunga Interul in B, asta daca are sa se intample vreodata, multi ani vor trece. Au sa-si rezolve ei destul de repede problemele ca nu sunt un club oarecare.
    Sa auzim numai de bine!

  21. #42
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Ce-aveti,mah?
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •