Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 464

Thread: Berăria Germană

  1. #22
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    SCHALKE 04 - ESPANYOL BARCELONA, 15.02.2006

    A fost de-ajuns o victorie impotriva lui BAYER LEVERKUSEN (7-4) pentru ca managerul echipei SCHALKE 04 sa anunte pretentiile lor la…cistigarea CUPEI UEFA !
    Un meci, unul sigur, a schimbat optica echipei si a apropiatilor ei.
    In primul rind, cred eu, dupa atitea chinuite partide SCHALKE trebuie mai intii sa confirme buna evolutie din meciul de simbata.
    Prima sansa le-o ofera ESPANYOL.
    ZDF transmite jocul cu incepere de la ora 21 (RO).

    MULT SUCCES ECHIPELOR RAPID SI STEAUA !
    Last edited by ricky; 15th February 2006 at 20:09.

  2. #23
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    TORINO, JOCURILE OLIMPICE, PATINAJ ARTISTIC-14.02.2006

    6000 de spectatori au inmarmurit la exercitiul chinezilor ZHANG DAN –ZHANG HAO ( nu sint inruditi ).
    Pentru prima data in lume, cei doi au incercat o cvadrupla Salkow, aruncat !
    Din pacate, tinara de 20 de ani, DAN, a cazut din “inaltul cerului” , aproape in spagat, a lovit cu genunchiul gheata si apoi mantinela.
    Colegul HAO a ajutat-o sa se ridice.
    Toti au crezut ca…s-a terminat.
    Dupa pauza regulamentara de 2 minute (care a fost insa mai lunga), cei doi revin pe gheata si isi incheie exercitiul fara greseala.
    “N-am vrut sa abandonam !” a declarat HAO.


    O foarte dura critica a venit insa din partea campionului olimpic, rusul MARININ :”O astfel de “saritura” este foarte periculoasa si datorita sistemului de punctaj actual nici n-ar mai trebui incercata !”
    Si rusul stie ce spune : in urma cu un an de zile, partenera sa, TATIANA TOTMIANIVA a cazut lovind gheata cu capul si a fost transportata la spital in stare grava…

    P.S. Dupa perechea rusa, locurile 2-3-4 au fost ocupate de...chinezi !

  3. #24
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    HERTHA BERLIN - RAPID 0-1

    Rezultat deloc surprinzator avind in vedere inteligenta cu care RAPIDUL a ocupat centrul terenului !
    MARCELINHO n-a miscat deloc ! Nu i s-a oferit sansa sa-si arate maiestria la v'o lovitura libera !

    Tare sint curios (avind in vedere accidentarile si suspendarile_ si BASTÜRK va lipsi pe GIULESTI) ce echipa va alinia HERTHA peste o saptamina !

    In ce-l priveste pe antrenor (evident, am evitat sa spun " ce echipa va alinia antrenorul) : FALKO GÖTZ, dupa parerea mea, si-a semnat in alb concedierea !
    In minutul 70, la scorul de 0-1, el il scoate pe singurul virf SVERKOS si il inlocuieste cu altul_ OKORONKWO !

    Cuvinte frumoase din partea comentatorului german (DSF) la adresa echipei RAPID !
    Din cind in cind am dat si pe TVR : un comentariu ipocrit, gretos si imputit !

    Nu este prima data cind ii luam la misto pe adversarii care sint in genunchi !
    Asa ca, mai mereu, unii comentatori TV merita doar... !

  4. #25
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    TVR 1 nu se desminte !

    HERTHA - RAPID, 15.02.2006

    Arbitrul intilnirii il avertizeaza cu galben pe BURDUJAN pentru ca acesta avea un lantisor la git !
    E stiut faptul ca UEFA a interzis purtarea unor bijuterii care pot duce la accidentarea adversarilor.

    Si-acum, sa va pun fata in fata reactia comentatorului german de pe DSF si a comentatorului de la rubrica sport a TVR 1 (de astazi, 16.02.2006).

    Burdujan este avertizat (comentatorul roman al TVR 1 il numeste piricios pe jucatorul de la HERTHA care a sezizat arbitrului faptul ca al nostru are lantisorul ! De ce oare nu-l numeste iresponsabil pe BURDUJAN pentru incalcarea regulamentului ? ).

    Comentatorul german aduce in atentia telespectatorilor faptul ca ESTE DE DATORIA ARBITRILOR SA CONTROLEZE DACA JUCATORII INTRUNESC CERINTELE DE A INTRA IN JOC : ASA CUM SE CONTROLEAZA CRAMPOANELE, TOT ASA TREBUIE SA SE CONTROLEZE SI BIJUTERIILE !
    Arbitrul se duce la MARCELINHO, se uita la gitul acestui si...nu-i da galben !
    Comentatorul german presupune ca acesta nu are lantisor sau v'un "corp" care sa dauneze la un eventual contact cu adversarul.

    Dupa pauza, dupa ce s-a informat, comentatorul german isi anunta telespectatorii ca MARCELINHO poarta la git un talisman legat de un...snur (altii il poarta pe mina!) .

    Comentatorul roman de pe TVR 1 a "ghicit" deja faptul ca arbitrul ne-a...furat inca de cind acesta s-a uitat la gitul lui MARCELINHO !

    Am crezut ca UNII isi mai revin...

    Ca n-a fost asa a dovedit-o in seara aceasta la emisiunea sport comentatorul imaginilor de la HERTHA-RAPID care a declarat ca MARCELINHO n-a fost sanctionat cu galben desi avea si el lantisor !

    Prostie ? Idiotenie ?

    Nu ! Rea vointa ! Dezimformare pe care TVR o practica, mai ales la rubrica SPORT, pentru a-si aduna PLUS PUNCTE !

    Eu o numesc simplu (si alegant !) : AMATORISM DE CEA MAI JOASA SPETA !

    Si cind te gindesti ca un prezentator al acestei rubrici a primit un premiu IOAN CHIRILA !

    IERTARE, MAESTRE CHIRILA ! IERTARE !


    Ricky, s-ar putea sa ai dreptate in cazul asta, dar comentatorii germani nu sunt mai putin "patrioti" decat ai nostri. Fii convins ca daca peripetia s-ar fi petrecut invers, neamtul ar fi reactionat la fel de... romaneste.
    Last edited by pronostic; 16th February 2006 at 22:33.

  5. 16th February 2006, 22:34

  6. #26
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    ricky, daca poti, spune te rog si doua-trei cuvinte despre prestatia lui Mihai Tararache in primele meciuri la Duisburg... cum e reflectata evolutia lui in presa germana.

    Nu intrebam, dar cand vad ca Piturca convoaca un jucator ce joaca din an in paste la Piacenza, la Patrascu ma refer, si un jucator care joaca de 7 ani TITULAR la echipe de top din Elvetia si acum la una din Bundesliga este ignorat total incep sa cred ca daca se continua cu pitzurcisme din astea vedem iar turneul final la tv ...

  7. #27
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    PRONOSTIC ZICE : Ricky, s-ar putea sa ai dreptate in cazul asta, dar comentatorii germani nu sunt mai putin "patrioti" decat ai nostri. Fii convins ca daca peripetia s-ar fi petrecut invers, neamtul ar fi reactionat la fel de... romaneste.


    Nici nu ma indoiesc de asta !
    Una este insa sa gresesti si alta este, ca dupa 24 de ore, sa INTARESTI o timpenie !
    Si comentatorul german a...exagerat de citeva ori in favoarea berlinezilor ! La saritura de caratist a celui care a primit rosu a spus ca...POATE un galben ar fi ajuns !
    Sa fie clar ! Sint comentatori bun si rai !
    A privi insa deformat lucrurile este deosebit de periculos !
    Ca arbitrul intilnirii a acordat SI galbene intr-un stil mai...usor : de acord !

    Dar...ceea ce am auzit eu de la comentatorii romani (si in preziua meciului, in general, de la fiecare intervievat !) este faptul ca...SIGUR ARBITRUL NE VA FURA ! (Nu vorbesc despre meciurile de miercuri ci in general).

    Cu siguranta ca una dintre echipele noastre va parasi cindva competitia !
    Putem pune pariu de acum ca...arbitrii vor fi de vina !
    Eu dau o lada cu bere !

    Se mai inscrie cineva ?

    P.S. Am spus-o de atitea ori si o repet : NU AM NIMIC CU NIMENI si mai putin cu comentatorii sportivi ! Dorinta mea insa este de-a ne debarasa de acele metehne degradante : altii sint de vina, altii "nu ne vrea" !
    Da ! Se prea poate sa fie cazuri in care si arbitrii sa greseasca dar...prea vedem in fiecare un anti-roman !
    Last edited by ricky; 17th February 2006 at 19:30.

  8. #28
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton
    ricky, daca poti, spune te rog si doua-trei cuvinte despre prestatia lui Mihai Tararache in primele meciuri la Duisburg... cum e reflectata evolutia lui in presa germana.
    ZÜRICH l-a vindut cu 400.000 EURO. DUISBURG i-a facut contract pina in 2008. Valoarea lui de "catalog" este de 1,5 mil (la DUISBURG doar KOCH-portarul-cu 2,2 mil, AHN-1,5 si AHANFOUF-1.8 mil sint in preajma sa !).
    Loveste mingea la fel de bine cu ambele picioare !
    Centreaza destul de precis !
    Isi asuma raspunderea (a luat mingea, la un 11m contra K'LAUTERN si...a marcat !)
    Contra K'LAUTERN, impreuna cu CALIGIURI, a fost unul dintre cei mai buni de pe teren.
    In urmartorul meci, cel cu DORTMUND (0-2), a fost iarasi nominalizat (alaturi de colegul LAVRIC si adversarii ROSICKY si BRZENSKA.

    Etapa trecute...am fost plecat si n-am vazut DUISBURGUL la TV...

    Oricum, DUISBURG si antrenorul pun valoare mare pe potentialul sau !

  9. 19th February 2006, 13:50
    Reason
    Linc nevalabil

  10. #29
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    cehul Thomas Rosiscki e cu un pas in curtea lui Atletico Madrid. suma de transfer pt la vara e in jur de 12 mil de euro.

  11. #30
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    AYRTON, acesta e pretul pe care l-ar dori DORTMUND pe ROSICKY.
    DORTMUND s-ar bucura enorm sa-l primeasca.

    Eu cred ca cehul nu se va putea transfera decit in cazul unui CM bun !

  12. #31
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Se pare ca presedintele delegatiei olimpice austriece a confirmat faptul ca PERNER si ROTMANN au fost surprinsi cu substante dopante asupra lor !

    Mah si astia ! Poate au vrut sa se pazeasca de gripa "aviatica" ?!

    P.S. ADIO JO AUSTRIA - 2010 !

  13. #32
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Toti sportivii austrieci au fost nevoiti sa faca testul anti-doping ! Rezultatul : NEGATIV !

  14. #33
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    In urma cu un an, arbitrul suedez ANDERS FRISK, dupa ce a arbitrat pe CHELSEA, si-a anuntat retragerea din "fluierat" deoarece familia sa a primit amenintari cu moartea !

    Iata ca, dupa meciul CHELSEA-BARCELONA, arbirtul norvegian TERJE HAUGE a primit aceleasi amenintari din partea sustinatorilor echipei CHELSEA deoarece acesta l-a eliminat pe HORNO.

    "Felicitari pentru ultimul tau meci arbitrat !" scria un "fan" CHELSEA.
    Mesajele de amenintare au aparut pe site-ul echipei. Unele au fost direct adresate lui HAUGE pe o adresa nedezvaluita de presa britanica (parca la NOI ziarele de sport se intreceau in a informa cititorii cu adrese si numere de telefon de la arbitrul elvetian... )

  15. #34
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    Fara TOTTI contra GERMANIEI

    FRANCESCO TOTTI a fost operat cu succes dupa o fractura a piciorului sting !

    Medicul care l-a operat a spus ca FRANCESCO are nevoie de o pauza de 2-3 luni dar spera ca el va fi prezent la MONDIALUL GERMAN !

    Mult succes FRANCESCO !

    http://img163.imageshack.us/img163/3...idpa1805uk.jpg

  16. #35
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Robbie Williams ajuta financiar echipa de LIGA a 2-a din ANGLIA, PORT VALE !

    Echipa pe care a indragit-o inca din gradinita, ROBBIE a hotarit sa si-o...insuseasca !
    sa vedem daca datorita STARULUI ea va resui sa urce mai sus de locul 11 pe care il ocupa actualmente...

  17. #36
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Una dintre favorite la titlul MONDIAL !

    1.03.2006

    RUSIA - BRAZILIA 0-1

    RONALDO gaseste gaura...

  18. #37
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    O gaseste cu mana!
    Si nu ma refer la prostii! Chiar a bagat-o cu mana!

  19. #38
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu imagini.
    RONALDO, aflat pe linia de "16" a deviat mingea cu cotul .

    Portarul rus, surprins de schimbarea traiectoriei, n-a schitat nici un gest !

  20. #39
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    BJÖRN BORG E PLIN DE DATORII !

    In asa masura incit a inceput sa-si vinda cupele cistigate in fenomenala cariera !

    Pacat !

  21. #40
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    "ARBITRU AROGANT !"

    Pentru astfel de cuvinte...gingase, in alte tari ai primi laude la TV. In BRAZILIA insa...

    Antrenorul echipei ATLETICO PARANAESE, germanul LOTHAR MATTHÄUS a fost suspendat pe o perioada de...30 de zile pentru ca l-a jignit, cu vorbele de mai sus, pe al patrulea arbitru ! MATTHÄUS a vrut sa le arate brazilienilor din ce tara provine (vezi EFFENBERG la MONDIALUL MEXICAN) si i-a aratat arbitrului si...degetul mijlociu (nu pentru ca poarta inelul pe el )
    Si asta chiar in ziua de martisor : 1 martie 2006, la meciul echipei sale impotriva celor din MALUCELLI !

    Se pare ca suspendarea a fost asa de mare si pentru faptul ca germanul nu s-a prezentat la "proces" .

    Deh ! Era cu treburi in...GERMANIA !

    P.S. Ce nu inteleg eu : de ce nu schimba rolurile cu KLINSMANN ?
    "Americanul" ar putea fi mai aproape de casa...

  22. #41
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Si eu ii salut pe toti, cu o mentiune speciala pt ricky!

    Iar in ceea ce priveste:
    Quote Originally Posted by ricky
    In ce priveste sarbatorirea cistigatorului: nu va faceti probleme !
    e deja la rece, SAMPANIA va curge...iar eu voi bea...cu gindul la voi !
    e cazul sa deschid si eu o sampanie? Ma pot considera castigatorul pe 2005/2006?

  23. #42
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    Uli Hoeness:"Promit ca il veti vedea pe Podolski in tricoul Bavarez"

    Site'ul oficial al clubului afirma ca managerul lui Bayern a inceput negocierile cu "FC Cologn", pentru transferul in aceata vara al jucatorului de 20 de ani.
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •