View Poll Results: Se califica HCM Constanta in finala?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Da

    26 65.00%
  • Nu

    14 35.00%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 86

Thread: Semifinala Cupa Cupelor: HCM Constanta - CBM Valladolid

  1. #64
    sport legend alex-hcm's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    Au mai ramas 2 zile pana la o calificare (posibila) senzationala a Hcm-ului in finala Cupei Cupelor. Daca jucatorii au incredere in ei noi suporterii de ce n-am spera? Se pare ca e un optimism foarte mare in randul jucatorilor oficialilor si suporterilor ceea ce ma face sa cred ca ne vom califica . Sansele sunt in continuare de 50-50. Ce finala ar fii!!! Speram ca visul sa devina realitate duminica dupa-amiaza! Constantenii vor fii primiti asa cum merita acasa dupa ce vor veni cu calificarea in finala din Spania! Hai Hcm Constanta!

  2. #65
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Oricum vor fi primiti asa cum trebuie acasa, asa cum merita - pentru ca sunt niste luptatori!! Hai cu calificarea!!!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #66
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Alex, da-mi si mie formula dupa care ai calculat sansele 50-50. Este firesc sa incerce sa fie optimisti. Cand iti propui putin, obtii nimic. Totusi, hai sa fim realisti. Nu jucam cu Bistrita.

  4. #67
    sport legend alex-hcm's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    HAI HCM CONSTANTA! SA DEMONSTRAM CA SUNTEM IN STARE SA SCOATEM DIN COMPETITIE ECHIPE MARI SI CU BUGETE ENORME! SE POATE BAIETI !
    AR TREBUI SA-I MOTIVEZE CALIFICAREA STELEI!!!! BINE, ORICUM EI SUNT SUPER MOTIVATI LA ORICE MECI, SUNT NISTE ADEVARATI INVINGATORI. Refuz sa cred ca nu vom juca finala. Vrem trofeul pe litoral. Sa stopam suprematia spaniolilor si a nemtilor din ultimii 10 ani.

  5. #68
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Un articol interesant azi in Prosport povesteste despre raceala spaniolilor care au refuzat banchetul de la Constanta si modul in care sunt tratati romanii in Spania.Chiar nu pot intelege care e motivul.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  6. #69
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DIXX
    Un articol interesant azi in Prosport povesteste despre raceala spaniolilor care au refuzat banchetul de la Constanta si modul in care sunt tratati romanii in Spania.Chiar nu pot intelege care e motivul.
    Motivul este simplu: Spania domina de cativa ani handbalul masculin. Din nou Liga Campionilor este o afacere suta la suta spaniola, in celelalte cupe mereu ajung in finale. Cand esti numarul 1, cazi usor in tentatia de a-i desconsidera pe ceilalti.

    Pe deasupra mai este si mandria spaniolilor, o natie extrem de orgolioasa.

  7. #70
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Eu n-am inteles din articolul ala - Trataţi ca huliganii - o faza:

    "Altfel, jucătorii lui Aihan Omer sunt însoţiţi în Spania de soţii, neveste, sponsori, dar şi de vicepreşedintele FRH, Petru Paleu. Portarul Rudi Stănescu (foto) îl are ca susţinător şi pe fiul său, Ionuţ jr."
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #71
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Merg la plimbare in Spania..cica e frumos acum in Spania..clima blanda ,oras frumos..
    Hai Constanta ! trebuie sa se joace exemplar si cu o vointa peste normal...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Desde, ce n-ai inteles?
    Las' ca stii tu

  10. #73
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Am glumit, in incercarea de a ma destinde putin, dar nodul din gat tot nu trece.

    Hai baieti!!! Suntem alaturi de voi!!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #74
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Poate suntem tratati asa si din cauza si din cauza capsunarilor,dar asta e,nici nemtii nu uitau niciodata sa spuna ca au fost batuti de una cele mai sarace tari din Europa.Acum chiar ca-mi pare rau ca meciul tur nu s-a terminat cu cinci sau sase goluri avantaj noi dar niste sperante(e drept foarte mici) mai sunt totusi.
    Hai Constanta!!!
    Hai Romania!!!
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  12. #75
    incepator Mara76's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Minutul 23, 13-05 pentru Valladolid.

  13. #76
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alex-hcm
    Refuz sa cred ca nu vom juca finala. Vrem trofeul pe litoral. Sa stopam suprematia spaniolilor si a nemtilor din ultimii 10 ani.
    sau lasa ...
    mai e si un Dumnezeu sus ...
    in tur cand conduceati ce 4 goluri avans a-ti strigat m*** Dinamo ...

    primiti cu ostilitate ?
    hai nu ne inebuniti ....las sa simtiti si voi ce e aia ostilitate ...

    ce ? tratati ca huliganii ?
    aham ....ce ziceati de galeria lu' Dinamo ? Ca nu degeaba ne-au tratat jandarmii asa ?! ..
    ASA ZIC SI EU ACUM ..CU SIGURANTA SPANIOLII SI-AU DAT SEAMA CA SUNTETI HULIGANI ....SA VA OMOARE ...LA PUSCARIE CU GALERI FARULUI !!!!
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Tulaaaai, 9 goluri la pauza
    Nu intra nimic Constantei


    Bai BIANCO-ROSSI, pleaca mah de-aici!

  15. #78
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BIANCO-ROSSI
    sau lasa ...
    mai e si un Dumnezeu sus ...
    Asa este. De-aia va uitati acum la televizor si luati notite de la Steaua si de la Constanta. La cate goluri ati pierdut cu Ciudad Real?
    Cautati un sport (cu exceptia fotbalului - prietenii stiu de ce) in care sa fiti mai buni decat Constanta.
    Last edited by desdemona; 2nd April 2006 at 14:56.

  16. #79
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ai de viata mea.... slab de tot a jucat HCM`ul .... au ratat enorm de mult ... mai ales Dragicevic ... ramane sa ne bucuram de calificarea Stelei
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Leo, lasa-l ca nu are el habar de sportul asta numit handbal. E doar un frustrat si el, care nu are ce lucra.

    40-31
    Ce sa mai zicem dupa un asa meci?
    Asta e. Bravo HCM ca ati ajuns pana aici!
    La anul in CL!

  18. #81
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    @Bianco-Rossi, mai bine ti-ai aminti in ce conditii ai fost acceptat/tolerat pe forum, in loc sa vorbesti prostii din lipsa de ocupatie.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #82
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Eu zic ca de la inceput n-au fost motivati,s-au doar in plimbare in Spania,era altceva daca aveau un avantaj de aparat si de ce sa nu recunoastem si meritul adversarilor care au fost mai buni ca noi.Asta e,bravo HCM care ne-au facut sa traim multe clipe frumoase si sa vedem mult handbal de calitate si la anul sper la ceva mai mult.
    Hai Romania!!!
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  20. #83
    sport legend alex-hcm's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    Prin infrangerea HCM-ului imi dau seama cat de slab e campionatul Romaniei. Valladolid joaca tot timpul macar 2 meciuri cu granzii lumii precum Barcelona, Ciudad Real, Portland sau Ademar pe cand HCM ( de departe cea mai buna echipa din Romania) se limiteaza la a juca meciuri cu Steaua sau Dinamo. Aici e diferenta , campioantul spaniol e mai tare decat orice cupoa europeana, mai tare ca Liga campionilor. Steaua mai are de invatat. Nu castigi nimic daca iei o cupa precum Challenge cup, acelasi lucru si pt Rulmentul daca va fi sa fie, pt ca elimini adversari care probabil ca in campionatul Romaniei ar fi fost invinsi de multe echipe. Singura placere e ca ridici deasupra capului un trofeu. Insa Cupa Challege nu e recunoscuta la nivel european , avand in vedere ca la Cupa Europei participa castigatoarea Cupei ehf, a cupei cupelor si a ligii campionilor. Victorii precum cele cu Barcelona, Skjern sau ZTR Zaporoje mai au mult de muncit ca o echipa din Romania sa le poata obtina. Insa suntem campioni si la anul vom juca in Liga campionilor, vom juca din nou cu echipe tari, PENTRU CA HCM CONSTANTA NU SE AMAGESTE NICIODATA INVAINGAND ECHIPE DE MANA A-2-A SI APOI SA SPUNA CA POATE BATE PE ORICINE DIN EUROPA.
    Performanta Constantei este peste cea a Stelei. Nu trebuie sa luam trofeul ca sa dovedim ca suntem buni. Asteptam un nou meci cu Steaua ca sa dam lectii romanilor. Din pacate spaniolilor ne este greu sa le dam lectii, in special la ei acasa. Iar in privinta a ceea ce se striga in sala sporturilor din Constanta n-ar trebui sa intereseze pe nimeni. Strigam ce vrem e acasa la noi. Chestia cu iubirea noastra pentru Dinamo e ceva mai special si ne mai scapa din cand in cand, si apoi Galeria da tonul asa ca nu mai exagerati cu asemenea chestii. Deocamdata suntem invincibili... Campionatulm il luam , Cupa o luam( o mvictorie in finala cu Dinamo ar fi mai frumoasa decat insusi trofeul), deci o sa avem 2 trofee anul asta. Daca stau bine sa m-a gandesc la anul as prefera mai degraba sa terminam pe locul 3 in grupe( dar fara nicio problema) si sa mergem in Cupa Cupelor unde trebuie sa ne luam revansa. O calificare in faza a doua, ceea ce ne e la indemana ar fi ceva insa in optimi sunt prea tari echipele si nu prea am avea sanse. In plus nu am juca la Constanta ca nu putem juca meciuri din optimi in sala noastra. Ar trebui sa cautam sala si normal sa venim si cu suporteri, 2000-3000 ceea ce ar insemna multe chektuieli. Si in plus nuicaieri nu e mai bine ca acasa.
    Puteti sa va bucurati cei care vreti de infrangerea constantei, insa pe jucatorii ii intereseaza doar ce cred suporterii adevarati ai lor si anume ca : SUNTEM MANDRII DE EI.

  21. #84
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Alex, mai usor cu criticile. Steaua joaca finala de cupa europeana, noi nu.
    A eliminat pe Vardar, care ne-a batut acasa si o echipa din tara campioana olimpica. Hai sa nu ne ascundem dupa deget, Steaua este pe val si ne va crea mari probleme in cupa. Nu mai este echipa de la inceputul campionatului, cu care a maturat Dinamo pe jos.
    Avem de strans din fund ca sa ne calificam
    Bravo Steaua, succes in finala!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •