Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 52

Thread: Editia a V-a Grupa A

  1. #1
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1

    Editia a V-a Grupa A

    little_earl 4-1
    cojanu 3-2
    mtfk 2-3
    dumboss_yo 5-0
    raven_jaguar 0-4
    bason 0-4

    * meciurile se joaca la ALL MADDEN
    * in fiecare meci trebuie sa folositi o echipa diferita decat in meciurile anterioare ( un user nu poate folosi in doua jocuri aceeasi echipa )
    * cand postati rezultatul , oblifgatoriu sa spuneti si echipele cu care s-a jucat , si un Print Screen
    * Sezonul regulat dureaza 3 saptamani , insa trebuie sa aveti o medie de minim 2 meciuri jucate pe saptamana
    * pentru PlayOff se vor califica primii 3 din grupa

    Cititi Regulamentul pentru toate detaliile
    Last edited by georgebz; 11th July 2007 at 21:39.
    [url]www.warriors.ro[/url]

  2. #2
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    mtfk [Steelers] 0 - 17 dumboss_yo [Chargers]
    Un meci frustrant pentru amandoi in prima repriza, pentru ca din doua "calatorii" in Redzone eu am dat doua FG, iar mtfk o interceptie la singura sa posesie in zona rosie...a doua repriza a continuat la fel, cu inca un FG din partea mea, si cu drive-uri inutile din partea lui mtfk...in cele din urma, cu aproximativ 100 sec inainte de final am marcat TD-ul izbavitor, urmat de o conversie a lui LT (care bineinteles a fost desemnat MVP); la ultimul sau drive, mtfk a reusit sa mai dea o interceptie si partida s-a incheiat fara ca el sa puncteze pe tabela de marcaj. Bafta in continuare Cristi !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  3. #3
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    cred ca in total am facut de 3 ori maxim 1st and 10...:| si asa mingea statea mai mult la ion..

  4. #4
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    scuzati calitatea, nu stiu ce sa intamplat
    Attached Images Attached Images

  5. #5
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    cine cu cine a jucat?

    imi face jocul figuri si nu stiu cum/cand rezolv problema ... daca nu o rezolv intr-o zi, doua, trei probabil ma voi retrage
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  6. #6
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    aaa ...damn...trea el sa posteze scorul si rezumatu..pff

    eu am fst cu ravens (28) el cu chargers (14)...trea sa joc mai bn cu ravens impotriva lui ion..
    review din c imi mai aduc aminte: interceptie/fumble returnat pt td pt el..
    si un kickoff return sau park era interceptie...

  7. #7
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    si daca ne spui si cine a fost "el" din al 2-lea meci ar fi OK

    misterul s-a rezolvat .. era vorba de bason
    Last edited by georgebz; 22nd June 2007 at 22:31.
    [url]www.warriors.ro[/url]

  8. #8
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    doamneee zece mii de post-uri pentru un meci... greu va intelegeti oameni buni !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #9
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    eu ma asteptam bason sa fi postat rezultatul....sry

  10. #10
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    chargers (cojanu) @ bears (eu) : 13-17

    am rezolvat problema cu jocul, n-ati scapat de mine

    am inceput meciul foarte slab, n-am reusit nimic in atac, iar in aparare ma cam calca in picioare LT, am reusit totusi pe finalul sfertului 2 sa egalez
    am dat td-ul decisiv cu 2:20 ramase de disputat, dupa ce am fost prins intr-un tackle a aparaut chestia aia in dreapta si am apasat repede pe D, m-am desprins si am avut traiectoria libera spre endzone ... cum nu se putea mai rau, kick-off-ul l-am dat afara, si am oferit pozitie buna adversarilor am reusit insa sa opresc atacul, am jucat 3 running plays prin care cojanu si-a consumat time-out-urile, insa am reusit sa castig 1st down, apoi qb kneel si o tentativa de field goal cu vant -14 inspre mine, de la 50+ yards, cred ca nu s-a dus nici pana la linia de 20 de yds

    omul meciului pt mine: SS mike green, 6 takles, 1 sack, 1 forced fumble

    edit: LT sub 100 de yarzi B-)
    Attached Images Attached Images
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  11. #11
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    am gresitla finalul primei reprize
    trebuia sa fac ceva sa nu se opreasca timpu
    insa am facut tocmai invers
    asta e, sa imi fie invatzatura de minte

  12. #12
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by little_earl View Post
    omul meciului pt mine: SS mike green, 6 takles, 1 sack, 1 forced fumble
    mike brown, sa nu ma fac de ras daca vede Cucu
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  13. #13
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    ce aveti fratilor cu chargers, 4 meciuri pana acum numa cu chargers, colts nu va mai place

  14. #14
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    p colts ii pastreaza pentru PlayOff
    [url]www.warriors.ro[/url]

  15. #15
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    chargers il au pe LT
    se putea dovedi o mutare f buna
    daca reuseam sa castig

  16. #16
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    la mine s-a dovedit o mutare excelenta, nu-i asha MTFK ?!
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  17. #17
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    bason (Falcons) 0 - 29 dumboss_yo (Patriots)
    Si astfel imi trec in cont al doilea meci din tot atatea jucate fara punct primit !!! Desi nu pare (avand in vedre scorul), a fost un meci incredibil pentru ambii useri ... Ca sa va conving, va spun doar ca Vick a "reusit" sa dea nu mai putin de 7 interceptii, iar Brady 3 bucati . Apoi, am reusit sa nimeresc bara in urma unui FG de la 55 yrds ... RB-ul celor de la Falcons a facut un Fumble pe care, din pacate pentru mine, l-au recuperat tot ei; de asemenea, in urma unei interceptii, unul din CB de la Falcons a incercat sa alerge pentru a castiga yarzi dar a fost placat, a facut fumble si din nou, din pacate pentru mine, tot cei de la falcons au recuperat mingea. Supararea mea nu a fost insa mare, pentru ca "scumpul" de C. Dillon a reusit sa faca fumble pe linia EndZone-ului advers, insa pe acesta l-am recuperat cu unul din Linemeni si ... TD Patriots !!! Oricum, MVP a fost RB-ul C. Dillon care a alergat aproximativ 80 yrds si a marcat doua TDs (ce-i drept, a si ratat o conversie).
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  18. #18
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    la mine s-a dovedit o mutare excelenta, nu-i asha MTFK ?!
    Nu

  19. #19
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    cojanu (Chiefs) 10 - 13 dumboss_yo (Seahawks)
    Un meci cu un sfert 4 incredibil, care a inceput de la scorul de 10-0 pentru mine. Cojanu a reusit un FG de la 41 yarzi si scorul devenea 10-3 cu 2:15 inainte de final. Urmeaza pregatirea de KO si eu ma asez pentru Onside Kick, dar vad ca Kicker-ul sta pentru degajare lunga asa ca schimb formatia dar, TEAPAAA, Cojanu schimba repede pe OnsideKick si recupereaza balonul la linia proprie de 42 yarzi. Urmeaza un Drive frumos care se incheie in EndZone-ul meu si scorul era 10-10 cu 50 sec inainte de final. Din fericire, am reusit sa returnez mingea pana la mijlocul terenului dupa ce am scapat de 3 placaje si apoi am incropit un drive din cateva play-uri care m-au dus pana la linia de 13 yarzi adversa...FG de la 21 yarzi in ultima secunda si meciul se incheie in timpul regulamentar, scor 13-10.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  20. #20
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    am inceput sa ma satur de infrangeri la limita

    larry johnosn e cel mai slab rb cu care am jucat pana acum
    nimic nu a reusit sa faca
    trent green e mai slab ca romo la toate capitolele
    cred k si vick arunca mai bine

  21. #21
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    little_earl (Seahawks) 18 - 23 dumboss_yo (Panthers) (daaa e real, little_earl a pierdut)
    Un meci nebun cu exceptia primului sfert, care s-a incheiat cu scor alb. M-am aflat tot timpul la conducere, insa Earl parca nu vroia sa moara...nu a cedat pana in final, cand scorul era 20-18 si a fost nevoit sa dea OnsideKick pentru ca mai erau aproximativ 55 sec ramase din meci; am recuperat mingea am alergat de doua ori pentru un 1st down, apoi un QB Kneel si in final FG izbavitor care mi-a adus aceasta victorie incredibila, scor 23-18.
    MVP a fost bulanul meu incredibil, avand in vedere ca mingile aruncate de Earl se loveau de receiveri ca de stalp, iar la mine Smith a facut una de 50 yarzi cu o singura mana. Lasand gluma la o parte, cel mai bun jucator a fost S. Smith care a marcat 2 TD si a mai facut cateva receptii esentiale.
    Bafta in continuare bibi si sper sa te califici in PlayOff, doar esti Most Valuable Player !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •