Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 50

Thread: Siman rasist?

  1. #1
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1

    Siman rasist?

    Asta e siman un mare rasist, a dat afara de la sportul, de la juniori toti tiganii...vi se pare normal asta?????rasist imputit

  2. #2
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Azi a dat afara pe cineva?

    Nu stiam ca e fraier sa-si dea cu stangul in dreptul daca jucatorii respectivi sunt valorosi...
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli
    Asta e siman un mare rasist, a dat afara de la sportul, de la juniori toti tiganii...vi se pare normal asta?????rasist imputit
    Da , am auzir ca juniorii aia furat din vestiare , si simulau mult in joc.

  4. #4
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    A existat un episod acum cativa ani, cand a iesit un pic de iures... Acum pot sa iti arat 5 jucatori carora nu li se poate confunda etnia... De altfel au fost dati afara si romani... De la o anumita varsta trebuie sa faci juniorilor contracte de semi-profesionisti. De ce sa ii platesti daca nu se tin de treaba si nu sunt seriosi...?

  5. #5
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    mah baieti aia de la mine din grupa erau titulari amandoi...hai sa fim seriosi...doar pe tigani i-a dat afara...rasist asta e...un rasist

    Paul nu au furat nimic...iti zic eu sigur

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    da tu ce functie aia ?
    esti antrenor la sportul?

  7. #7
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    eu sunt jucator la sportul

  8. #8
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Fraier mare Shiman asta, dac`ar sti ce sume de transfer obtineau p`aia cand mai cresteau un pik

  9. #9
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    vreau si eu o adresa de mail la astia care se ocupa cu rasismul...

    P.S. jucatorii chiar erau buni, titulari si vechi. era un fundas si un atacant.fundasul era al doilea capitan si atacantul era cel mai tehnic de la noi din echipa

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli
    vreau si eu o adresa de mail la astia care se ocupa cu rasismul...

    P.S. jucatorii chiar erau buni, titulari si vechi. era un fundas si un atacant.fundasul era al doilea capitan si atacantul era cel mai tehnic de la noi din echipa
    Da`mi numerele lor de telefon , sa`l sun pe Memelu si ii recomand acesti jucatori

  11. #11
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli
    eu sunt jucator la sportul
    La ce grupa esti? Ca sa pot sa ma interesez... Pentru ca exista un semn de intrebare destul de mare, deoarece este absurd ca Siman sa ii dea afara dupa ce i-a primit. Daca era rasist putea sa ii respinga inca de la selectie...
    Daca chiar au fost dati afara motivele pot fi diverse. Stiu jucatori care au fost dati afara pentru ca parintii au venit cu pretentii la Siman (sa fie titulari, contract, etc), fumat sau erau neseriosi, chiar daca erau talentati si de perspectiva. Siman cunoaste tot ce are in ograda, pentru ca isi petrece cateva ore pe zi la stadion, asista la antrenamente si daca ar fi avut o problema ar fi actionat mai demult. Nu ar fi tinut doua locuri ocupate si nu ar mai fi cheltuit bani pe care acum sa ii arunce pe fereastra. E prea zgarcit pentru a face asa ceva...
    Last edited by Ultras; 7th March 2006 at 19:23.

  12. #12
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    unde ai vazut tu ca asisa la antrenamente??? doar la echipa mare vine...la meciuri da, l-am vazut si la grupa si la D si la C...nu conteaza grupa..au fost dati afara toti tiganii de la toate grupele...

  13. #13
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Deja o dai in dude... De exemplu la echipa a doua sunt minoritari romi? Da sau nu...? Dar la prima?

    PS. Nu am spus ca asista la toate antrenamentele, dar a fost la toate grupele de-a lungul timpului (mai ales in ultimul an)
    Intr-adevar, Siman acorda mai multa atentie celor de la grupele mici, de unde Jurca se pregateste sa scoata iar campioni...
    Last edited by Ultras; 7th March 2006 at 20:08.

  14. #14
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    spune-mi mie la echipa a doua un tigan...ca tot vad ca zici ca stii...la echipa mare nu stiu...nu ii cunosc

  15. #15
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Nu stiu exact cum ii cheama, dar e un mijlocas Stan parca... Daniel...(?) L-am vazut la doua meciuri de Cupa Romaniei. Personal mi-a placut cu joaca. Daca nu ii stii pe aia de la prima echipa incep sa am indoieli ca joci fotbal. Macar de la TV, daca nu te intalnesti cu ei in Regie...
    Last edited by Ultras; 7th March 2006 at 20:17.

  16. #16
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    da corect....stan ionut...a plecat si el...

  17. #17
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Cand a plecat?
    OK! Inca unu... "Djorkaef"...

  18. #18
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    mah tu chiar ii stii...de unde ii stii???? pe asta l-a luat la echipa mare multescu...dar spune-mi ai jucat acolo????

  19. #19
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    As fi vrut eu... Fata de altii care sunt suporteri numai pentru ca da bine, eu chiar sunt. Stiu cate ceva din ceea ce se intampla la echipa. De exemplu, ca s-au marit contractele si cu cat... Nu prea stiu multi asta.

  20. #20
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    dar stii ca siman ne-a facut contracte la unii si nu ne-a dat banii ???

  21. #21
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    posibil, nu zic nu... de care contract ai? de ala de 50$? sau de 250?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •