View Poll Results: Sunteti de acord cu numirea lui Rednic la conducerea echipei?

Voters
38. You may not vote on this poll
  • Da

    18 47.37%
  • Nu

    20 52.63%
Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 350

Thread: STIINTA : DISCUTII DESPRE ANTRENORI

  1. #64
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    unde e umorul ala vestit de oltean intere? adevaru ca stau bine cu caldura, deh, termostate si din acelea, dar vorbeam cat se poate de serios, Rednic este un antrenor care este in stare sa bata Dinamo, implicit pe cel Mare si Falcos. Dar daca voi nu il vreti, nu va pot obliga, si din punctul meu de vedere mai bine nu il luati si ramaneti asa acolo unde sunteti.

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ieppy , bucura-te de iarna asta , ca in retur s-ar putea sa ai surprize nu prea placute ( varul Becali deja coace cateva! )...Oricum s-ar putea ca dorinta sa ti se implineasca.... Rednic este una din posibilitati...

  3. #66
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Regretul meu cel mai mare privind Craiova este ca noi ne faultam singuri prosteste.
    Au gasit in Badea un antrenor foarte bun care a dus Craiova pe 4 ,un loc pe care de 8 ani nu-l mai ocupase Craiova. Badea este oltean ,este fost jucator al echipei, este iubit de toti suporterii. Echipa are nevoie de liniste , daca nu se cearta intre ei acolo la club si nu dau drumul nici la jucatorii importanti ,nici la antrenor si mai aduc unul sau doi jucatori buni , Craiova se va bate cu granzii din capitala.

  4. #67
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    personajul cu porecla de "Scare"face nu ma sperie. Ce ma sperie este faptul ca prostii de la noi din conducere o sa asculte tot de el ceea ce intr-adevar ne-ar termina. Dar nu stiu voi de ce sunteti asa relaxati ca are influente si la voi. Si daca nu are isi face "Rapid" cateva.

  5. #68
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    daca Dinel Staicu si Mititelu nu-si bat joc de lot si de Badea si lasa echipa linistita, Craiova va avea echipa. Ar fi mare pacat sa-l aduca pe rednic care va tulbura apele aici.Este antrenor slab ,un caracter indoielnic, va avea numai dusmani in tribuna. Imi amintesc de reactia lui dupa meciul de la Norcia cand a refuzat sa mai joace urmatorul meci si la declaratiile lui pline de ura inaintea fiecarui meci dintre craiova si Rapid.

  6. #69
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vietnam
    Drace luminati-ma si pe mine ce a declarat Gabi Blondu'?
    Nu a cerut venirea lui Hagi sau altui antrenor. Dimpotriva
    A declarat ca zvonul a fost o ticalosie a unui ziarist,posibil platit de oamenii lui Becali . a mai spus ca de acum , galeria va oferi comunicate de presa ziarelor serioase cand va simti nevoia sa-si precizeze pozitia in lkegatura cu anumite evenimente.

  7. #70
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    nici sa nu se gandeasca rednic la Stiinta el este caine
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  8. #71
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Din pacate Frozen se pare ca Rednic este cu un picior in Banie.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La actualitatile de pe prima Mititelu a apreciat ca exista sanse doar de 20 -30% sa vina REDNIC antrenor la Stiinta ... REDNIC a dovedit bun simt si onestitate spunand ca nu poate face altuia ce i s-a facut lui! Ca Stiinta are un antrenor care a avut rezultate si nu se gandeste sa-i ia locul....
    Ar insemna ca Badea ramane favorit , nu stiu insa ce se coace cu varianta Alexanco- cu care s-a discutat! ...

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pe 3 TV a fost o emisiune intitulata BADEA sau REDNIC , nu am apucat decat finalul , am sa incerc sa o urmaresc in reluare la noapte.... oricum in incheiere un oarecine din galerie ( poate stie cineva cine a fost ! ) ... a concluzionat ca el ar dori un antrenor mai plin de personalitate care sa stie sa se impuna in fata jucatorilor si a lui Staicu!
    Nu inteleg prea bine ce a vrut sa spuna... oare Badea nu s-a impus in fata jucatorilor ? Poate trebuia sa urle la ei , sa-i ia la bataie sa arate ca are personalitate..
    Sa se impuna in fata lui Staicu !??? Nu vad cum , atat timp cat Staicu este patronul... Sa fim seriosi , va aduce un antrenor care sa urmeze politica stabilita la nivel de conducere , ar fi culmea sa traga unul hais si altul cea....
    Nu stiu ce s-a discutat , declaratia lui Mititelu de astazi spunea ca Rednic are doar 20-30 % sanse sa vina la Universitatea , iar Rednic a spus la stirile sportive de pe prima ca el nu-i poate face lui Badea ce i-au facut altii lui..( sau poate stie ca nu este in carti )....Sper sa stim cat mai repede , eu apreciez sansele lui Badita la 60%.
    ( insa pot exista manevre subterane pe care eu nu le stiu si nici nu le banuiesc! )...

  11. #74
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ar fi cea mai mare greseala a lui Staicu daca il va schimba pe Badea.
    A gresit oare Baditza cu ceva ca sa fie schimbat?
    A avut rezultate destul de bune la echipa si suporterii il apreciaza pt asta,nu cred ca va fi inlocuit!
    Rednic ar face bine sa se ia de mina cu Del Bosque sau sa se duca in Belgia de unde am auzit ca ar avea oferte...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , cred ca Rednic nu ar fi un antrenor asa rau cum ar parea la prima vedere ( plus ca are conexiuni bune pe relatia Belgia ..) , oricum in momentul de fata Badea a urcat la 70% si cred ca asta este solutia definitiva , daca nu vom avea vreo surpriza de ultima ora... oricum Badea va conduce echipa la Cupa de la Valcea , fotbal de sala... vor lipsi stranierii si cei mai batrani ( Stanga , Papura ... ).. Se pare ca Badea ar fi declarat ca nu va mai activa ca jucator , ceea ce-mi intareste ideea ca s-a inteles deja cu conducerea...

  13. #76
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Rednic este intr-adevar un antrenor bun , dar nu cred ca va reusi la alta echipa in afara de Rapid , in Romania , aduti aminte de experienta nefericita de la Bacau...a plecat cu coada intre picioare de acolo.
    Oricum Badea merita sa fie antrenor in continuare , poate face o echipa mare la Craiova!
    Sa vedem ce contract va avea.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In emisiunea 3TV din aceasta seara moderatorul Spanu a spus ca exista sanse sa avem la Craiova un cuplu Rednic - Badea !!!
    Beldeanu spune ca Badea va ramanev in orice conditii la club!

  15. #78
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Daca vor sa-l schimbe pe Badea ,indiferent pe cine aduc, sint prosti si inconstienti.S-a dus atmosfera din lot si cu suporterii. Continuitatea in pregatire si joc nu mai este.

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nemuritor , Mititelu , in urma cu zece minute , in direct pe 3TV a declarat ca lui Badea i s-a propus un cointract la care sa dea un raspuns intr-o saptamana!
    Badea este prima optiune a Universitatii , dar are optiune si pentru alta functie , daca nu doreste sa semneze ca antrenor!
    Abia atunci se poate discuta varianta Rednic care are si el o varianta de contract , in cazul in care nu accepta Badea!

  17. #80
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    În această seară, la hotelul "Crystal Palace" din Capitală, conducătorii Craiovei au încercat să-l convingă pe Mircea Rednic, fostul antrenor rapidist, să preia Universitatea...o fi bine o fi rau , Mancini al nostru (Baditza ) e mai bun , dar Staicu(care a bagat banii ) vrea acum atacarea locurilor 1, 2 din aceasta primavara 9 puncte nu e foarte foarte mult
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    klm , informatiile mele sunt ca de fapt la hotelul respectiv s-au intalnit Mititelu ( fara Staicu ) cu Rednic ..s-a discutat in primul rand revenirea lui Lutu la Craiova... si apoi un eventual contract cu Rednic in eventualitatea ca Badea va refuza functia de antrenor...Mititelu a declarat aceste lucruri pe postul 3Tv unde a mai declarat ca Badea este prima optiune , daca va accepta contractul...
    dar ca lui Badea i s-a oferit si o alta optiune , o alta functie daca nu vrea sa continue ca antrenor..
    Eu zic sa mai asteptam vreo trei zile , vom avea probabil raspunsurile dorite!

  19. #82
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    cica i s-a propus lui Badea functia de presedinte,
    rednic- antrenor
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    deocamdata Badea este inca o prima optiune are un contract pe trei ani propus si trei zile sa dea un raspuns... contractul implica si niste obligatii legate de clasarea echipei.... Este adevarat ca Badea are propusa si varianta de presedinte al clubului , in locul lui Mititelu care ar trece presedinte al consiliului de administratie... Badea a declarat ca i-ar face placere sa lucreze cu Rednic si ar putea arata cam asa Badea presedinte Rednic antrenor ..nu sunt convins ca este o formula foarte proasta tinand cont de setea de razbunare a acestuia...
    Mi-ar place doi jucatori de la Rapid care ar intari lotul chiar rezerve fiind! Un marocan si un belgian!

  21. #84
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Sunt aproape sigur ca Rednic o sa vina antrenor din retur. O sa se faca o mare greseala , deja galeria e pregatita sa riposteze. Nu-l vrem . O sa se faca presiuni si sper ca sa ramana Badea in continuare . A dovedit ca are stofa de mare antrenor. Rezultatele si atmosfera de la club spun totul. In acest moment , nici pe lucescu nu-l consider ami potrivit la craiova. Nu e de ajuns sa fii un antrenor mare , tre sa se si adapteze la imprejurari., si la noi... nu prea rezista oricine . Badita e oltean si stie sa o faca foarte bine. Cel putin pana acum a facut-o !
    Amor de lejos, felices los quatro....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •