View Poll Results: Sunteti de acord cu numirea lui Rednic la conducerea echipei?

Voters
38. You may not vote on this poll
  • Da

    18 47.37%
  • Nu

    20 52.63%
Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 350

Thread: STIINTA : DISCUTII DESPRE ANTRENORI

  1. #22
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    nu la Moratti ma refeream ci la "transferul lui Hagi la Inter"

    pai daca il vroia Moratti, punea banul jos si venea hagi la Inter, dar probabil ca "maradona din Carpati" a refuzat salariul, preferand sa ramana la Brescia
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #23
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    pai , stai , Moratti a venit la Inter in 95 , Brescia , nu era 93-94 ? eu asta ziceam , eu zic ca il lua pe Hagi daca era el Boss in 94
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  3. #24
    junior bluescorpion's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    ... nu stiu daca parerile lui Gabi Blondu' sunt reprezentative pentru starea de spirit si opinia majoritatii suporterilor Universitatii....
    ... cat despre Gica Hagi ce sa spun ... ? ....este aceeasi persoana care nu cu mult timp in urma declara pe toate posturile (in polemica avuta cu jiji) ca el este si va ramane stelist, chestii despre blazonul stelei, etc... a refuzat oferta lui dinamo si a Farului declarand ca el are sange de stelist... de au vrut cei de la Constanta sa schimbe numele stadionului...
    ... iar urmatorul lant al slabiciunilor nu-mi cade deloc bine... Hagi (cumnat cu GP) -> fratii becali -> (asociati) <- Gica Popescu (cumnat cu Hagi) -> (vincon - asociati) <- gigi netoiu :O
    ... cat despre faptul de a-l inlocui pe Badita care are rezultate (palmares) mai bune ca antrenor in doua luni decat Hagi in trei ani, mi se pare o prostie... scriam si acum cateva zile ca peste cateva luni, Badita va implini 20 de ani (!!!) de cand a debutat in Divizia A la Universitatea Craiova. Nici nu stiu daca exista un precedent la Universitatea, ca un jucator ce juca in urma cu 20 de ani pt. club sa o faca si in prezent...Cred ca merita mai mult respect si incredere din partea clubului si a suporterilor. Sa nu uitam ca el a acceptat sa joace de placere, pe un salariu simbolic... la fel si cu antrenoratul...

  4. #25
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    acum intzeleg motivele "rastignirii" lui Baditza de aceasta presa aservita mafiei. SE INCEARCA ADUCEREA LUI HAGI ANTRENOR LA CRAIOVA DE CATRE MAFIE.
    VOR SA PUNA GHEARA PE ACEASTA ECHIPA PENTRU A FURA JUCATORII

  5. #26
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    Blue , ai dreptate . Eu de cand a plecat hagi de la Bursa , am scris ca ii se pregateste locul de la Craiova .
    Eu zic ca Baditza nu se va supara , lumea va stii ca el e primul om care a facut Craiova sa creada in puterile ei , i-a recapatat increderea .
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  6. #27
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    ia sa o lase Blondu asta mai moale cu declaratiile lui, ca deja ma calca pe bataturi , daca continua asa sa nu mai calce prin bucuresti
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #28
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Eu am o parere buna despre blondu. Nu stiu exact cat e realitate si cat e exagerare cand se spune ca el a fost acolo.Poate l-a luat valul pe moment , totul este sa nu persiste in greseala
    SI MAI CRED CA GRESEALA MARE O ARE TOT CONDUCEREA ADMINISTRATIVA, DINEL SI MITITELU.

    CAND A FOST NUMAI BADITZA ANTRENOR, NU TREBUIA PUS CU TITLUL PROVIZORIU, INDIFERENT CE GANDURI DE VIITOR AVEAU.

    RAMAN LA PAREREA CA SCHIMBARILE DE ANTRENOR FAC MULT RAU LA CRAIOVA.
    SINT PENTRU PASTRAREA LUI BADEA ,INDIFERENT DE REZULTATUL CU NATZIONAL SAU DE CATZI DUSMANI AU INCEPUT SA DEA TARCOALE ECHIPEI CA SA FURE JUCATORII

    AU TOT VANDUT JUCATORII DE LA RAPID SI DINAMO APROAPE PE DEGEABA (pentru cluburi) , la Steaua nu pot intra de Gigi becali, asa ca si-au zis ca aici e mina de aur. Hagi este sluga lui fecali , trimis sa deschida poarta.
    Sa vedetzi manevre cu semnaturi de contracte cu ISM , sa vedetzi blaturi si evolutzii stranii.

    EU CRED CA DINEL ESTE INTELIGENT SI NU-SI VA BAGA SINGUR HOTZII IN CASA.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Aveam senzatia ca avem suporteri destepti , incep sa ma indoiesc! De cand naiba a inceput sa fie pentru voi litera de lege ce apare in gazeta de sud si gazeta sporturilor , cum naiba de puteti fi asa naivi... de acum incolo eu personal refuz sa mai discut cu un suporter care face jocul lui Morcov si a lui Ioanitoaia!?
    klm , tu de unde ai stirea!? Sa stii ca incep sa cred ca nu tii cu Universitatea , mai ales ca toate pronosticurile pe care le faci inainte de etapa se lasa cu goluri in poarta Universitatii... tu esti chiar orb , nu vezi ca toti se feresc sa-l ia pe hagi ... te-ai saturat! ? de ce te-ai saturat tu !? de anul asta in care am fost cu adevarat independenti..il vrei pe hagi sa fim iar calcati in picioare , sa se plimbe pe aici tot felul de mafioti gen Becali... Eu sunt convins ca daca rezistam vine si vremea noastra chiar foarte curand...

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Lasati povestile cu Hagi ! Parerea mea ca este doar o diversiune....
    Este o stire care a aparut doar in cele doua gazete , care in fiecare zi propun un alt nume ..a fost Stefanescu , apoi Rednic, astazi Hagi....pai atunci hai sa facem mai bine pronosticuri care este antrenorul de maine!!?

  10. #31
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    da Edmond, de acord cu tine , maine poate apare ca vine Zaccheroni la Stiinta
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #32
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    Daca e adevarat ce a declarat Blondu, Blue da-mi voie sa nu-l sustin , nu e posibil ca o asemenea declaratie sa vina din partea unui lider al galeriei
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Inter , nu cred , parerea mea este ca maine ni-l vor propune pe Piturca si poimaine pe Andone... ...

  13. #34
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    klm , nu stiu ce vrei sa zici de pronosticurile mele , eu imi imaginez de fiecare data ca vom juca asa cum am jucat cu Bihorul ultima jumate de ora , sa fie iures , de asta dau pronosticuri mari . Am observat ca daca mai dau pronosticuri din astea , Craiova primeste goluri , pt un timp nu am mai dat , doar in Ghencea am facut-o pt ca vroiam sa traiesc momentul , nu sa imi fie frica si daca se termina tot prost ....macar asa m-iam facut niste iluzi , care erau intemeiate dealtfel .

    tin cu Craiova de la 3, 4 ani , stiam de Craiova si Dinamo , nu realizam diferenta atunci imi amintesc doar de un meci Craiova -Dinamo la radio transmis in perioada Craiovei Maxima e prima amintire legata de fotbal


    ODATA VENIT HAGI VOM PASTRA JUCATORII , ALTFEL BADEA NU POATE RIDICA VOCEA .
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  14. #35
    junior bluescorpion's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1

    In urma cu un an si jumatate....

    In urma cu un an si jumatate....

    Gheorghe Hagi :


    ... “am dreptul, ca persoana civila, sa-mi dau o parere, o opinie, asta in primul rind. In al doilea, pentru ca am jucat la Steaua, acolo unde am cistigat trofee, titluri si o Supercupa a Europei”....

    ...O conducere care-si bate propriii suporteri, si nu e prima data cind se intimpla asa ceva, a mai fost si cazul fostului sef de galerie, care acum nu mai e acolo”, a spus Hagi, referindu-se la Jean Pavel....

    …Steaua e o firma mare si are o cota pe care n-o poate cumpara nimeni…

    …Nimeni n-are voie sa cumpere acest club si apoi sa dicteze. Steaua e prea mare...”

    …''Regele'' a dezvaluit ca in visele sale se gindeste la ziua cind Steaua il va solicita: “Daca voi fi capabil, daca se va dori, desigur”. Pina atunci, Hagi asteapta alte oferte, “de la orice club, din tara sau din strainatate….

    …“Am luat apararea Stelei si in 1998, cind Lucescu a zis ca acest club a facut blaturi. Sunt un fan al Stelei si nu pot sa asist la denigrarea ei”...

    .... ''Steaua a produs 15 milioane de dolari pentru ca are un nume, un palmares de invidiat: Cupa Campionilor Europeni, 20 de campionate, o Supercupa a Europei''…..

    ... ''Cei trei - Paunescu, Gigi Becali si Piturca - vor sa puna mana pe o mina de aur''....

    ..... Eu sper ca timpul sa le rezolve pe toate si sa se faca dreptate. Altfel, Steaua este pindita de un pericol foarte mare…..

    Reporter : Steaua intra in vederile tale?
    Asta nu se poate. Ar fi lucrul pe care mi-l doresc foarte mult. Ar fi fost o mare onoare sa ma intorc ca antrenor la echipa favorita. Din pacate acolo s-a ales un antrenor pe viata. Asa ca acest caz este inchis, de-acum intr-o mie de ani. Regret, dar incerc sa ma impac cu aceasta idee.



  15. #36
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu sunt de acord cu venirea lui Hagi , daca si numai daca GP va veni impreuna cu el si vor prelua echipa , adica Hagi si GP sa fie finantatorii echipei noastre, ca antrenor in nici un caz
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #37
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Pavel Badea trebuie sa ramana antrenorul STIINTEI
    Dinel nu cred ca il va schimba , cred ca va avea de suferit daca ar indrazni sa-l schimbe pe Baditza
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #38
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    Badea e usor de fraierit , asteapta sa vezi cine pleaca si cine ramane ..
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    klm , aici nu este vorba de fraierit , lui Badea i s-a oferit un interimat ... a acceptat , a fost o mare provocare pentru el dar si o mare onoare! Chiar daca nu va ramane antrenorul Stiintei el a castigat enorm in ceea ce priveste activitatea lui viitoare , ca antrenor! Si , din fericire , a avut si rezultate... Poate ca Badea va fi schimbat , eu nu-mi doresc dar nici nu pot impiedica schimbarea lui daca Staicu va dori acest lucru... Pe de alta parte este posibil ca liga sa fie de acord sa-i dea in continuare dispensa pentru a antrena in divizia A...si atunci va trebui adus un antrenor cu licenta pentru aceast nivel .... ramane sa asteptam , in saptamana urmatoare se pare ca se vor cristaliza lucrurile... inclin sa cred ca va ramane Badea!

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , nu am sa inteleg niciodata modul tau de a gandi.... Te mai intreb inca odata , si pe tine , si pe klm , CARE SUNT PERFORMANTELE LUI HAGI CA ANTRENOR !? Parerea mea este ca daca va veni Hagi , in scurta vreme îl veti regreta pe Badea ! Iar chestia cu Popescu finantator este demna de gradinita ..pai Popescu are o avere de zece ori mai mica decat a lui Staicu , si totul bagat in hoteluri , fabrici , scoala de fotbal.... nu cred ca are un milion de euro cash... Ce finantator , ganditi si voi , ce naiba , ce o sa faca , cum il da la o parte pe Staicu ...va trebui sa-i plateasca astuia toti banii cheltuiti din momentul in care a cumparat locul si apoi sa-i cumpere si jucatorii care au contracte cu o societate a lui Staicu ..tu chiar il crezi prost pe Staicu ?
    Eu zic sa nu va mai agitati atat , asta este un subiect pe care l-ati postat aiurea , am fost astazi la meci , nu am auzit pe nimeni vorbind de varianta asta , nici macar un suporter din cei mentionati ... v-a fraierit morcov care a lansat stirea... nu inteleg cum puteti inghiti morcovismele astea...

  20. #41
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce ai inteles tu , dar eu sunt IMPOTRIVA aducerii lui Hagi antrenor la CRAIOVA!
    GP poate atrage finantatori puternici si poate face performanta la echipa noastra!
    Uite ca sa va fac pe plac il lasam pe hagi pe dinafara eu nu am crezut niciodata in aducerea lui la Craiova...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #42
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    v-a fraierit morcov care a lansat stirea... nu inteleg cum puteti inghiti morcovismele astea...
    Nu a fraierit morcov pe nimeni, dar din lipsa de informatii el scrie bazaconii , lumea stie ca este un nimic si vrea raul Univ Craiova!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •