View Poll Results: Sunteti de acord cu numirea lui Rednic la conducerea echipei?

Voters
38. You may not vote on this poll
  • Da

    18 47.37%
  • Nu

    20 52.63%
Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 337 to 350 of 350

Thread: STIINTA : DISCUTII DESPRE ANTRENORI

  1. #337
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PIMP
    De Ce Sunt Eu Presedinte De Club?
    LoL ..din septembrie 2003 pina acum nu ai intrat niciodata pe Regulamentul forumului ?? acolo iti explica de ce esti presedinte de club ...dohh
    Free Sevilla!!!!

  2. #338
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    mi se pare penibil sa vad mesajele unui stelist pe aici mai ales cand e clona lui turca.

    edmond, am vazut ca nu credeai ca jocurile se fac pentru dinamo sau nu credeai ca napoli va pleca asa repede.Am avut si de data asta dreptate desi nu as fi vrut sa am.
    Asta-i viata, iti mai spun un pronostic referitor de data asta la vesnic noul antrenor al Craiovei. Rednic daca nu pleaca chiar in curusul returului, va pleca sau va fi dat afara dupa cateva etape din turul campionatului viitor, adica nu va sta mai mult de cateva luni.
    Asta nu pentru ca a jucat la dinamo sau a antrenat rapidul, pur si simplu pentru ca este un antrenor de blaturi, nu el a castigat campionatul, ci manevrele si blaturile lui copos.Veti vedea acum adevarata capacitatea a antrenorului Rednic, cea reala , nu cea umflata de blaturi, noncombat al adversarilor sau arbitraje samsung.
    Antrenor trebuia sa fie Cartu,Balaci,Badea,Piturca,Olaroiu,Panduru,
    Sandoi,Ungureanu etc.
    Mult succes Stiinta in retur, ce pacat ca nuavem un patron care sa vrea Stiinta campiona si sa aiba si banii necesari.La Craiova au fost cei mai nenorociti patroni. Pacat de cei mai fantastici suporteri din Romania si de blazonul mandru al Universitatii Craiova. Pacat de cea mai frumoasa echipa de fotbal din Romania ca a incaput dupa revolutie in mainile uno criminali.
    Dar raman cu speranta ca odata si odata va veni un patron cat de cat onest care macar sa aiba bani si sa iubeasca aceasta echipa.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #339
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pacala , fiecare cu parerile lui. Intra si tu pe site-ul oficial al clubului si vezi parerea suporterilor....vezi procentul celor care il vor pe Rednic...este undeva la 90%... Daca Rednic nu va face fata va veni alt antrenor. In ceea ce priveste cei care intra aici asta este... atata timp cat postarile sunt civilizate si nu se transforma intr-o polemica voi accepta si mesajele altor suporteri.
    la celelalte probleme pe care le-ai ridicat nu-ti mai raspund pentru ca nu are rost...sunt subiecte pe care le-am mai discutat.

  4. #340
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Rednic a declarat astazi ca si-ar dori de ziua lui noua puncte din noua in urmatoarele trei meciuri! ( Farul , la Brasov ..si acasa cu...parca Rapid!? ).

  5. #341
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Da, cu Rapid!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #342
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nemuritor
    rednic nu va fi bine primit de suporteri,asta e clar.In sondajul asta, doar un singur vot a primit rednic de la suporterii Universitatii Craiova,cel al lui Ady_azzuro, restul voturilor primite de rednic au fost puse in bataie de joc de adversarii Craiovei.
    Votul meu solitar a fost cam inspirat!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #343
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sondajul de pe acest thread nu mai este de actualitate ..este din toamna cand numele lui Rednic era asociat cu cel al lui Mititelu....

    Redau mai jos un un interviu cu Rednic luat la putin timp dupa meciul cu Dinamo si imediat dupa aparitia in gazeta Sporturilor a unei stiri prin care Copos ar oferi 150 000 de dolari lui Rednic pentru a prelua din vara Rapidul...Interviul a aparut in Editie Speciala...


    "Cine sustine că vreau să mă întorc la Rapid «bagă jordeaua»"

    Valentin PRIBEANU

    Reporter: Aţi discutat cu George Copos despre o eventuală revenire în Giuleşti?
    Mircea Rednic: Cei care afirmă aşa ceva cred că o fac pentru a crea, la Universitatea, o anumită stare de tensiune, acum, când lucrurile încep să meargă bine. Cum se spune mai pe româneşte, "bagă jordeaua".
    Există vreo şansă ca din vară să purtaţi discuţii cu cei de la Rapid?
    Am fost dat de două ori afară de la Rapid, aşa că nu am de ce să mă întorc. După victoria din campionat, aţi văzut ce răbufnire de bucurie am avut, când le-am dedicat acea melodie. Să ştiţi că nu prea îmi stau în fire astfel de lucruri. În plus, contractul meu cu Universitatea este ferm pe un an şi jumătate.
    Publicul oltean v-a îndrăgit foarte repede. Vă este teamă că, în cazul câtorva insuccese, atitudinea s-ar putea schimba cu 180 de grade?
    Dacă mi-ar fi teamă, nu aş mai fi antrenor. Sigur, vor mai fi şi insuccese, dar cred în publicul craiovean. În aceste două luni, m-am acomodat cu echipa şi cu atmosfera de aici. În sezonul viitor vreau să fac performanţă cu Universitatea.
    Lăsând la o parte arbitrajul, v-aţi reproşat ceva după înfrângerea cu Dinamo?
    Ar fi trebuit să schimb atacul încă de la pauză, fiindcă nu fusesem mulţumit de randamentul titularilor. Şi pe Pleşan trebuia să-l schimb, fiindcă se accidentase uşor în prima parte. Omul din greşeli învaţă.
    V-aţi format o părere clară despre lotul pe care îl aveţi la dispoziţie?
    Încă sunt la echipă jucători care nu stau bine la capitolul pregătire fizică. I-aţi văzut cum gâfâiau, înainte de pauză. În mare, însă, sunt mulţumit de lot, în care există fotbalişti foarte buni.

  8. #344
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sper sa ramana si campionatul viitor, ar fi pacat sa plece...

    Daca sondajul nu mai este de actualitate...de ce nu-l stergi?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #345
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Rednic..interviu in Editie Speciala

    ""Dacă deranjez, să mi se spună!"

    Valentin PRIBEANU

    "Reporter: Cum se simte Mircea Rednic, după şase etape la Craiova?
    Mircea Rednic: În această perioadă au fost şi lucruri bune, şi rele. Se ştie în ce situaţie am preluat Universitatea şi am încercat să lucrez cu grupul de jucători pe care l-am găsit aici. Încă o dată, declar că le voi oferi tuturor componenţilor lotului şanse egale.
    V-aţi edificat asupra potenţialului fiecărui jucător?
    Da, m-am edificat, mai ales că mai urmărisem la lucru Universitatea şi înainte de a veni. Să nu se supere nimeni pe mine, dar nu vor rămâne la echipă cei care nu acceptă concurenţa.
    N-aţi folosit chiar tot lotul...
    Nici nu aveam cum. Mulţi nu stăteau bine la capitolul pregătire, iar în unele meciuri am fost forţat să folosesc jucători pe jumătate recuperaţi.
    Care sunt posturile deficitare în echipă, la această oră?
    Sunt mai multe, iar primul care îmi vine în minte acum este cel de stoper stânga. Fiţi sigur că, în vară, vor veni să întărească lotul "alb-albaştrilor" fotbalişti pe care eu îi monitorizez deja.
    Ce v-a deranjat cel mai mult, de când aţi sosit în Bănie?
    Eu am venit cu sufletul deschis, dar de multe ori declaraţiile mele au fost răstălmăcite. Dacă deranjez, prefer să mi se spună, nu vreau să stau în gâtul nimănui. Nu-mi câştig existenţa din fotbal.
    Să înţeleg că sunteţi iritat şi că vă gândiţi chiar la o eventuală plecare?
    Nu sunt omul care să cedeze aşa uşor. Trebuie ca toţi cei din jurul echipei să aibă, însă, răbdare, pentru că numai aşa se poate face performanţă, şi eu de aceea am venit aici.
    Sunteţi genul de antrenor care nu greşeşte niciodată?
    Nici vorbă, deşi am văzut că s-a mai spus aşa ceva. Nu mă deranjează criticile, mai ales când sunt întemeiate. La acest capitol sunt mai sensibili jucătorii, care suferă. Cred că aici lumea nu înţelege că este nevoie de răbdare, pentru a construi echipa.
    Câte etape de suspendare credeţi că meritaţi, după "ieşirea" din meciul cu Apullum?
    Nu a fost un gest normal, din partea mea, dar nici delegarea lui Serea la meci nu a fost normală. Cred că nu voi fi pe bancă o etapă. Sper ca la Piatra Neamţ să obţinem un rezultat bun, chiar dacă voi sta în tribună. "

  10. #346
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am retinut ca : "Fiţi sigur că, în vară, vor veni să întărească lotul "alb-albaştrilor" fotbalişti pe care eu îi monitorizez deja. " Sunt convins ca Rednic are destule propuneri unde sa antreneze din vara... dar cred ca ia foarte serios in calcul ideea de a ramane la Craiova... Simte ca este una din sansele lui de a face performanta.... cu cateva mutari inspirate lotul Craiovei ar putea fi mult mai puternic si ar exista sanse reale in lupta pentru castigarea campionatului!

  11. #347
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Intr-o discutie cu jucatorii , purtata cu ocazia meciului de la Piatra Neamt Rednic a afirmat ca va ramane la Universitatea daca i se vor oferi conditii pentru obtinerea performantei! nu stiu ce inseamna asta , dar stiu ca Becali a fost putin prin Germania ...si tare ma tem ca acest voiaj a fost legat de transferul lui Plesan , care are o clauza de un milion si este impresariat de ISM....

  12. #348
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Prosportul de astazi spune ca inaintea meciului de la Piatra Neamt Rednic si/a anuntat elevii ca ramane la Craiova dar ca pune conditii > principala ar fi ca patronul Dinel staicu sa ofere echipei un teren de antrenament ireprosabil legat de calitatea gazonului.

  13. #349
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Asta e simplu de realizat...daca va ramane la Stiinta, Rednic are un caracter mare...daca pleaca...lasa in urma sa o mare dezamagire in Banie.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #350
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Cred ca indiferent de rezultatele din etapele care urmeaza, lui Rednic ar trebui sa i se acorde incredere.
    Daca o sa avem rabdare, Stiinta cu Rednic antrenor poate intra in lupta pentru titlul de campioana campionatul urmator.....
    Cred ca stabilitatea echipei este esentiala, nu sa schimbe antrenorul in fiecare luna....
    parerea mea.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •