Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: Ce s-a intamplat?

  1. #1
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1

    Ce s-a intamplat?

    In aceasta iarna s-a intamplat un lucru cel putin bizar din punctul meu de vedere , si anume o campanie de transferuri cum nu am mai avut nici macar in divizia A . Curios e faptul ca aceste recrutari masive de noi stegari vin pe fondul unei schimbari de conducere radicala prin venirea unui nou antrenor si a doi noi directori . De ce aceasta dorinta de performanta a venit acum cand bani nu prea mai exista si stadionul e cam gol . De ce nu a venit la momentul potrivit , adica atunci cand clubul dispunea de toti banii de pe pamant si de sprijinul publicului ? Aceasta reinviere a clubului sper sa fie una de bun augur si dupa promovarea in divizia A sa ramanem acolo pana la adanci batraneti . Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea mea

  2. #2
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    O sa incerc sa fac o scurta recapitulare a noilor venit la Steagu' in aceasta vacanta de iarna : Colceag , Posteuca , Ogniciuc , Aldea , Gojman , Neacsu , Fl. Moldovan , Hidisan , Palavestric , Karamian , Cristescu , Dumitru , Iliev , poate si Curca . Sper sa nu fi facut nici o greseala , dar la cati am enumerat aici observ ca aproape jumate din lotul echipei s-a alaturat echipei din retur . In speranta ca acestia se vor integra perfect in echipa nu-mi ramane decat sa sper ca la sfarsitul sezonului va mai urma un alt rand de investitii de data aceasta pentru o figura cat mai frumoasa in divizia A.

  3. #3
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Cristescu a venit din vara, parca de la scoala Gica Popescu... n-o jucat el prea mult dar mi-a lasat o impresie f buna, mai ales in meciu cu Forex!
    de_kid observ ca esti foarte euforic dar eu nu m-as grabi cu laudele, deocamdata e totul pe hartie, rezultatele raman de vazut! Si ai mai uitat un lucru... dupa toate ce-ai zis tu, Steagu nu mai are nici sprijinul autoritatilor locale! CJ s-a retras total, in timp ce CL mai da ceva de la buget dar nu mai pare asa de interesata in soarta echipei. si ma refer in special la Scripcaru
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  4. #4
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Daca reapar performantele o sa vina iar si sprijinul CJ si CL. Pe undeva ii inteleg, au dat multi bani (publici) si rezultatele au fost dezastroase.

  5. #5
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    eeeee , daca avem un presedinte bun putem gasi si sponsori...chiar mai buni decat cj si cl la un loc , scripcaru inca nu trebuie sa uite ca a promis ceva...

  6. #6
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Nici daca CJ si CL s.ar orienta spre handbal nu m-as supara doar sa faca si ei ceva acolo.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  7. #7
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    Corect , noua sa ne faca doar nocturna si in rest se gaseste cineva care sa nu lase echipa balta...

  8. #8
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Din pacate CJ si CL nu pot sa dea bani pe banda rulanta, pt ca sunt bani publici. Eu sunt sigur ca vor ramane alaturi de noi, dar au si ei nevoie de rezultate bune, ca sa nu se spuna ca finanteaza gauri negre.

    Si eu sunt mirat de campania foarte buna de transferari, care a astupat teoretic toate gaurile din echipa (mai ales la mijloc, dar si in atac). Cel mai important transfer in consider cel al lui Talnar si sper sa confirme

  9. #9
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    hmm dar fara ajutorul autoritotilor locale e f greu sa tii o echipa!!! acestea pot ajuta echipa din multe puncte de vedere, prin banii de la buget, prin datul in folosinta a stadionelor/terenurilor/hotelurilor etc dar probabil cel mai important e atragerea sponsorilor... exemplul cel mai bun este cel de la Rulmentul, stiti si voi de ce a ales Florescu sa investeasca la noi
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  10. #10
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    pt ca e brasovean banuiesc sau pentru ca e bun prieten cu tarca...poate in viitorul apropiat ia si echipa de handbal masculin

  11. #11
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    E valcean Florescu, dar a primit un contract gras de tot pt Urban de la municipalitate . Cat timp contractul va fi in vigoare Rulmentul va fi tare
    La fel s-a implicat si Nico in fotbal, ca sa aiba acces la firmele de stat privatizate atunci.
    Scripcaru se implica si eu il cred ca va face nocturna daca promovam. Pana acum n-a vorbit ca sa se afle in treaba ca primar.

  12. #12
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    nope... Florescu asta e chiar din Valcea Tarca e de la Fagaras si a jucat aici, dar ma indoiesc ca sunt prieteni...
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  13. #13
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    daca rulmentul va juca foarte bine si poate v-a ajunge in champions league eu cred ca o sa fie sustinuta financiar mai bine decat tot sportul brasovean la un loc

  14. #14
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    si merita sa fie sustinuta la ce performante a obtinut pana acuma
    ole ole ole rulmentul si tarca si toata lumea si de kid si dark si tudoor ole ole si toti ca acu mi lene sa ma uit dupa voi
    chiar daca a adus atatia jucatori stati inca nu va bucurati , asteptati sa inceapa campionatu sa avem primele victorii si apoi putem zice ca sa facut o treaba buna , dar mie teama ca , care o sa confirme ma refer la jucatori de la vara isi ia zboru la o echipa mai buna

  15. #15
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    Important e sa promovam...ca in vara cu siguranta se vor face alte transferuri

  16. #16
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Important e sa castigam urmatorul meci, apoi mai vedem

  17. #17
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    meciul asta il putem pierde doar printr-o minune...dar cum minunile sunt rare o sa il castigam

  18. #18
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu o sa fie asa de simplu, blatistii au facut achizitii bune si au o echipa sudata. Sper ca terenul sa fie practicabil, pt ca altfel o sa fie tare greu, daca nu putem construi.

  19. #19
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    ce echipa au ? sunt nijte obositi... zilelea astea s-a vorbit mult chiar si pe la stirile din sport despre meciul asta si nimeni nu dadea vreo sansa moldavilor , as fi in stare sa pariez pe faptul ca Steagu' va castiga sambata si nu numai...in mod normal in retur putem castiga toate meciurile pentru ca avem cel putin o viteza in plus fata de celelalte echipe , poate o sa va mire dar cel mai periculos adversar al nostru nu va fi ceahlaul , ci forex...probabil singura echipa care ne-ar mai putea pune probleme si asta datorita faptului ca sunt o echipa ofensiva , cam ceea ce se joaca si la noi acum . Despre ceahlaul pot sa spun decat ca este o echipa cu media de varsta de vreo 30 de ani in primul 11 ...probabil ca asta e cel mai puternic argument care l-as putea aduce faptului ca daca sambata terenul de joc va fi bun nu vom avea nici un fel de problema in a castiga . Forza Steagu'

  20. #20
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Asta e probabil cea mai mare problema. Daca terenul e mocirlos le va fi usor se se apere. Eu am incredere in oamenii nostrii, mai mereu am avut terenuri bune. Nu asta a fost problema pana acuma.

  21. #21
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    bine dar sa nu uitam ca gazonul a imbatranit...are deja vreo 5 ani daca nu ma insel asa ca s-ar putea sa faca si el macar odata figuri pt ca e imbibat deja

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •