View Poll Results: A fost un campionat reusit?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • Da

    19 54.29%
  • Nu

    16 45.71%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: A fost un campionat reusit?

  1. #1
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    Concluzii Divizia A 2003-2004

    Deschid acest thread pentru a fi postate parerile voastre legate de acest campionat, in ansamblul lui.
    A iesit campioana cine merita/trebuia?
    A retrogradat cine merita/trebuia?
    S-au facut mai multe/ mai putine blaturi?
    Sistemul competitional e bun asa cum e?
    Si orice altceva credeti de cuviinta.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    A fost un campionat reusit?

    Am vazut cu totii editia 2003/2004 a Diviziei A. Ultima etapa s-a jucat joi. Acum, la rece, care este parerea voastra despre sezonul care tocmai a trecut. A fost un campionat reusit sau nu?

  3. #3
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    depinde din ce si din al cui punct de vedere privesti..

    Din punctul de vedere al dinamovistilor sunt convins ca toti vor spune ca a fost reusit
    Din punctul meu de vedere,ca stelist, nu cred ca a fost
    Free Sevilla!!!!

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    nu ma asez pe o pozitie de suporter al vreunei echipe ci pe una de microbist in general si observ ca acest campionat a fost in mare parte al balacarelii intre conducatorii de club,sefii forurilor interne al declaratiilor de genul eu sunt cel mai tare si te fac eu pe tine si toate acesta pentru ca nu s-au putut face aranjamente.eu cred ca arbitrajul pro Dinamo a fost in esenta sa unul strict uman,a tinut de afinitatea sufleteasca a arbitrului.

  5. #5
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Per ansamblu consider ca a fost un campionat bun. Au existat si cateva „facute“ insa poate cel mai bun lucru este acela ca echipa nationala se poate baza pe cateva tinere talente din divizia A. Si ma refer aici la Plesan, Dica, Neaga, Danciulescu (chiar daca nu este chiar asa tanar) si altii la fel de talentati. Dupa cum vedeti, desi sunt dinamovist, am fost cat se poate de obiectiv si mai putin subiectiv. Echipa Nationala trebuie sa fie primul lucru la care trebuie sa ne gandim, iar performantele vor aparea atunci cand selectia va fi corecta dar si dificila pentru selectioner. Tocmai de aceea inclin sa cred ca acest campionat a fost reusit in prisma celor spuse mai sus. Un alt capitol important se refera la cupele europene. Le doresc celor trei participante de pe acum multa bafta. Despre echipele retrogradate pot spune ca imi pare rau doar de Oradea. Ceahlaul trebuia sa se odihneasca si nu atat jucatorii cat mai degraba conducatorul de club. Petrolul nu mai era Petrolul, era ceva amestecat. Aici interesele conducerii si certurile de la acel nivel au avut consecinte grave asupra echipei si... suporterilor.
    Hai Dinamo! Un nou titlu te asteapta!

  6. #6
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    a fost un campionat plin de rasturnari de situatie dar cred ca mare parte a fost corect!
    dinamo ca,campiona-meritat
    oradea,petrolul si ceahlaul-retrogradate-nu chiar toate trei dar trebuia sa retrogradeze si cineva!cel mai rau imi pare pt oradea dar aici sa vazut ca in divizia A nu supravietuiesc decat cei puternici!
    despre blaturi- au fost da mai putine si cred ca cele mai multe cu arbitri
    sper ca la anu sa fie un campionat mult mai puternic decat acesta!
    si sper ca universitatea sa ajunga campioana!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  7. #7
    microbist Tamy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    da, cred ca a fost un campionat reusit, desi in retur s-au facut cateva blaturi, raman la parerea ca a fost un campionat reusit fata de celelalte
    sper ca cel care va urma sa fie si mai reusit
    [COLOR=DarkOrchid]POLI[/COLOR] [COLOR=Blue]&[/COLOR] [COLOR=DarkOrange]VALENCIA[/COLOR] [COLOR=Blue]for [/COLOR][COLOR=Red]ever!!![/COLOR]

  8. #8
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    D.p.m.d.v. a fost un campionat reusit (din pct. de vedere strict fotbalistic). Ceva s-a schimbat in desfasurarea partidelor, de fapt asa cum zicea si Padrino echipa nationala si rezultatele in cupele europene reprezinta cel mai bine imaginea Diviziei A. Pana acum, avem ceva sperante...

    Cat despre atitudinea conducatorilor...aici mai e mult de lucru. Sunt oameni fara pregatire, care au devenit bogati peste noapte si care din nefericire sunt promovati de mass-media
    ...always look on the bright side of life...

  9. #9
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    imbucuratoare a fost cresterea calitatii fotbalului; dar campionatul nu as putea spune ca a fost reusit deoarece a fost stricat de arbitraje (jocurile prea fragmentate si prea multe greseli de arbitraj) si de scandaluri. la noi devine o moda ca fotbalistii sa fie mai mult vedete de televiziune decat sportivi

  10. #10
    senior tudor's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Timisoara, Banat, Europa
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Il consider un campionat nereusit din motivele:

    1. Dinamo a luat titlul prin metode specifice
    2. Conducatorii de fotbal au iesit in evidenta mai mult decat echipele
    3. FC National a devenit un fel de "Gloria II" sau "Ceahlaul II", facand blat dupa blat!

    Va deveni "si mai nereusit" daca Ceahlaul fenteaza Apulum si ramane in A.

    PS: mentionez ca NU sunt stelist, pentru a nu crea confuzii !

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu, pt ca arbitrii au gresit destul de mult si intentionat + ca nu s-a renuntat la blaturi, desi numarul acestora s-a diminuat!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    as vrea la munte
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Padrino
    Le doresc celor trei participante de pe acum multa bafta.
    pai nu sunt 4?cu otelul?


    mie mi-a placut sezonul asta competitional;asat si datorita clasarii otelului pe locul 5
    Paul Oakenfold,John Digweed,Darren Emerson and Andre Tannenberger( ATB ) ruullezzzzzzz

  13. #13
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Da, cred ca a fost un campionat reusit...

    Ce lucruri frumoase am remarcat: o galerie fenomenala la Timisoara (cand ori iti dadeau lacrimile ori te umfla rasul, numai pasiv nu puteai fi la ce s-a intamplat cu Steaua); o echipa Dinamo foarte agresiva si cu un stil f. spectaculos; o echipa Steaua bine asezata in teren, cu o aparare buna si cu un finantator adevarat (mie mi s-a parut mai buna Steaua ca Dinamo); o echipa Stiinta cu suisuri si coborasuri, cu suporteri plini de speranta; o echipa solida din Galati si o echipa revelatie, venita tocmai din B, care a lasat cu gura cascata pe mai marii fotbalului (Apulum Unirea Alba Iulia), tinand cont de sustinerea financiara si toate problemele de care "dispunea".

    Ce am mai observat? Un arbitraj net superior celui din editia trecuta... si inca ceva interesant: echipele considerate "blatiste" s-au cam dus spre coada clasamentului...

    Ce am vazut negativ? Ei bine, padure fara uscaturi nu se poate... si trebuie sa o vedem si pe "aia dreapta", ca au fost cu mult mai putine intamplari negative decat in editiile anterioare...

    ______________
    Fair-Play, Please!

  14. #14
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    A fost un campionat frumos. Reusit cam in proportie de 75%.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  15. #15
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    si eu sunt de aceeasi parere, aceea ca acest campionat a fost mai reusti decat celelalte, desi in retur a fost ce a fost...
    dar in fine, raman la parerea ca a fost un campionat reusit
    sa sperem ca vor urma altele si mai reusite si cu echipe in UCL :yeah
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  16. #16
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Daca a fost sau nu un campionat mai bun vom vedea in toamna (cind se numara bobocii nu-i asa?) prin evolutiile reprezentantelor noastre in cupele europene. Degeaba a luat Dinamo titlul daca se face (ca de obicei) de cacao, degeaba a reinodat Galatiul firul participarilor europene daca iese din turul preliminar, samd.
    A fost o lupta buna, dar nu m-as lansa in speculatii de genul cel mai cinstit, curat, etc din ultimii x ani. Atita vreme cit exista o urma de indoiala ca titlul a fost decis prin aceste greseli nu putem vorbi de curatenie. Sper sa fie un inceput in eliminarea mizeriei din fotbal si inceputul a fost facut daca Ceahlaul nu cumpara locul altei echipe. Ar urma logic Gloria Bistrita.
    Sper ca generalul analfabet sa se uite si prin campionatul intern si sa nu mai selectioneze la nationala numai din cei care lustruiesc o banca de rezerve dintr-un campinat mai mult sau mai putin vestic.
    Stelist deci ... invingator.

  17. #17
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ierarhia a suferit de influente ... neconventionale .
    Lupta la titlu - Corpo , Balaj , Serea , Farcas , Helesteanu etc
    La retrogradare - multe blaturi ( National , Arges , Bistrita , Otelul - au jucat dupa interese ) ! Oradea a cam fost impuscata , pe oriunde a fost prinsa !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #18
    junior FreeMinds's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    da a fost un campionat reusit ,daca lasam in urma faptul ca dinamo la castigat
    [B]Alba-Iulia este capitala tarii !!![/B]

  19. #19
    junior vladONE's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    A fost un campionat destul de interesant si cel putin palpitant. Au plecat decis in cursa ptr. titlu 3 echipe, in a doua jumatate au ramas 2, Rapidul sucomband in mod neasteptat. Dinamo si Steaua si-au disputat o indarjita urmarire pentru titlu, Steaua fiind la un moment dat la un pas sa preia sefia. In cele din urma au invins cei mai inspirati, mai in forma si mai norocosi. A intreba daca a fost un campionat reusit mi se pare o abordare gresita: sunt de acord cu mai multe pareri deja lansate pe forum: depinde d.p.d.v. al cui privesti. De exemplu, Petrolul nu poate spune niciodata ca a fost reusit.
    Last edited by vladONE; 8th June 2004 at 15:00.
    Ceea ce trebuie sa se intample, se va intampla - STEAUA CAMPIOANA!

  20. #20
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Cred ca a fost cel mai interesant din toate cate le stiu eu .
    Nu toate meciurile au fost de calitate si asta s-a vazut foarte bine majoritatea fiind televizate. Eu cel putin l-am urmarit cu mare atentie, poate si datorita prezentei Unirii Alba Iulia in premiera in divizia A. Pe langa toate problemele pe care le-a avut si le mai are echipa clasarea pe locul 6 e mai mult decat meritorie si speram ca la anul o sa fie si mai bine
    In ce priveste arbitrajul s-a vazut o imbunatatire a prestatiilor oamenilor in sosete de matase mai nou . Cine urmareste meciurile, si nu numai cele din campionatul nostru, poate vedea ca greseli se fac peste tot fara ca asta sa duca la crize si dispute cum numai la noi (si probabil in america de sud) e posibil.
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  21. #21
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Unirea a avut un campionat reusit , se pare ca si urmatorul va fi unul reusit , dar la Piatra Neamt !
    ... caci totul este de vinzare d-lor !
    Nu-i asa ?
    ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •