Page 4 of 35 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 717

Thread: Squadra Azzurra

  1. #64
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    din cei 4 care i-ai spus tu doar peruzzi si oddo au asigurat locul in lot. liverani este doar de proba si nu are loc de altii, sincer nici nu prea are valoare de nationala, iar despre rocchi e bun, dar numai pt lazio si impotriva lui juve
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  2. #65
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Tzaranu asta de Liverani are momente cand joaca foarte bine (exemplu - meciul Fiorentina - Lazio 1-2). A avut un joc exceptional. Dar in rest cam freaca menta. Parca nimic nu ii iese.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #66
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    azi a avut loc un meci de preagatire intre jucatorii convocati la nationala: de o parte au jucat Buffon (De Sanctis), Oddo, Bonera, Gamberini, Pasqual, Semioli, Liverani, Barone, Marchionni, Inzaghi, Lucarelli e Iaquinta iar de cealalta parte Peruzzi (Amelia), Zambrotta, Zaccardo, Barzagli, Grosso, Camoranesi, Pirlo, Gattuso, Esposito, Gilardino, Toni e Del Piero. scorul a fost de 0-3 golurile fiind marcate de del piero, gilardino si esposito!!

    http://www.gazzetta.it/Calcio/Nazion...rtitella.shtml
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  4. #67
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Esposito asta nu e rau deloc...oare cat o mai sta pe la Cagliari?
    Vad ca Lippi nu se lasa si joaca tot cu 3 varfuri

  5. #68
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    lippi dupa cum a declarat joaca un sistem 4-3-1-2 atunci cand pe teren e totti, dar in lipsa lui joaca un 4-3-3 cu del piero ca aripa stanga in locul lui totti!!
    p.s. personal mi se pare mai bun un sistem 4-3-3 pt ca este mai compact
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Haoleo, acu vazui thread-ul asta. Sper sa iasa inca din grupe macaronarii. Da doamne !
    ex-alpopa

  7. #70
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    la mondialul din germania jucatorii italieni vor avea costumele oficiale create de D&G
    http://www.tgcom.mediaset.it/sport/a...lo307847.shtml

    p.s. gata leo iti' indeplni' dorinta
    Attached Images Attached Images
    Last edited by diablo20; 2nd May 2006 at 22:20.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  8. #71
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,066
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Haoleo, acu vazui thread-ul asta. Sper sa iasa inca din grupe macaronarii. Da doamne !
    popica... ia vezi tu de cavalerii ..... aia ai tai , sau razboinici .. si nu mai da cu "var" pe aici!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #72
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Popica, nu esti fair-play...mai du-te-n divizia A de aici

    Diablo, o poza mai acatarii n-ai? sa vedem mai de aproape costumele

  10. #73
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Este greu de spus de acum cine o sa fie in lotul de 23 pentru CM, dar eu va provoc la alta problema .
    PE CINE NU VRETI LA CM in lotul Italiei.
    Vreau raspunsuri pe bune.
    Eu nu-l vreau pe Vieri (cu toate ca a jucat la Lazio) pentru ca este depasit in acest moment. Nu stiu daca mai joaca la Monaco sau NU. Eu nu-l vreau. Mai bine Miccoli.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  11. #74
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Vieri si Cassano sunt oficial in afara listei pentru CM!

  12. #75
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    De Vieri n-as fi asa sigur. Febletea lui Lippi s-ar putea sa fie un Rooney al Italiei!
    Eu nu il vreau pe Totti! Din cauza lui Italia s-a facut de bascalie la ultimele 2 turnee (eliminarea decisiva in meciul cu Coreea in 2002 si gestul lamei in 2004 cind a luat 3 meciuri suspendare). In plus, fara Totti ar avea Del Piero spatiul care i-ar trebui pentru a cistiga Cupa!
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  13. #76
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    stai linsitit pt ca, totti mai are mult de tras pana sa ajunga cat de cat la o forma fizica buna ca sa nu mai spun de o forma de joc acceptabila. oricat de mult si-ar dori cineva e greu dupa o accidentare asa urata sa revina brusc si sa rupa din prima gura targului. sa nu uitam de raul care s-a accidentat parca prin noiembrie-decembrie si a stat 3 luni pe tusa si chiar si acum el nu se afla intr-o forma prea stralucita!!
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  14. #77
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Neah...nu cred ca Lippi isi va lasa copilul de suflet acasa...il ia la mondiale si intr-un picior. Intr-un fel, e bine...mie imi place de Vieri
    Totti nu va prinde mondialele si poate e mai bine asa...

  15. #78
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Pana acum noi zicem ca nu o sa mearga : Vieri, Cassano, Totti.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  16. #79
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    totti sigur merge, iar cassano 100% sta acasa. in schimb lippi i-a mai lasat doar o fereastra deschisa lui bobo care inca nu si-a revenit complet dupa accidentare si are la dispozitie cateva zile, pana la 15 mai, pt a-l convinge pe lippi ca e refacut!!
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  17. #80
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Totti trebuie sa prinda cele 2 meciuri ramase din campionat ca titular + Finala Cupei ( returul ). Daca nu convinge NU cred ca o sa mearga. Daca NU o sa joace, presa din Italia o sa-i sara la gat lui Lippi ca a luat un jucator nerefacut. Risca.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  18. #81
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    roma mai are de jucat in actualul sezon 3 meciuri oficiale, cu treviso si milan in campionat si cu inter returul din cupa. spallietti a declarat ca, cu treviso totti va juca ca titular cred, insa ii va fi greu sa joace intr-o sptamana 3 meciuri, iar cu inter si milan cred ca va juca mai putin tinand cont si de faptul ca cele 2 echipe au un fotbal mai barbatesc decat altii si astfel s-ar putea reaccidenta!!
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  19. #82
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Daca vorbim de cine nu am vrea sa joace la mondiale, raspunsul e clar: Cassano! sa nu-l vad pe ala ca fac apoplexie...
    MLDS, ce faci vere, ma induci in eroare...ce e cu avatarul ala?

  20. #83
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo_
    MLDS, ce faci vere, ma induci in eroare...ce e cu avatarul ala?
    La 1 mai 1994 a murit Senna. S-au facut 12 ani luna asta. I-am cerut voie lui "Ayrton" sa postez luna asta avtarul acesta in respect pentru Senna pentru ca si eu am tinut cu el in F1.
    _____________________
    Problema cu Cassano este ca nici spectatorii lui Real Madrid nu prea l-au vazut.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #84
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    jucatorii nationalei italiei vor prim 250.000 de euro pt castigarea CM, 180.000 pt locul 2 si 100.000 pt locul 3
    http://www.lastampa.it/sport/cmsSezi...1236girata.asp
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •