Page 4 of 50 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1047

Thread: Wimbledon 2007

  1. #64
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Optimistul;1386094]La noi nu este interes pt. performanta si pot confirma jucatorii nostri.
    Cit despre Tiriac a uitat ca a plecat cu o racheta in lume si s-a intors miliardar, iar Ilie Nastase e doar de imagine la FRT si a se lauda si el cind iese pe afara ca are o ocupatie...de unde mai ies si ceva bani fara sa muncesti prea mult.

    Sunt de acord cu ce ai spus.
    Dar te si contazic putin. Este interes pt performanta. Doar ca performanta trebuie reusita de jucatori cu forte proprii ( a se citi pe banii parintilor) si apoi federatia sa-si aroge meritele formarii lor si sa spuna "vai ce buni suntem noi, cum ii sprijinim noi pe jucatori, etc"....
    De fapt situatia asta nu e doar la tenis. La fel este si la handbal si la inot (unde vor rezultate cand noi avem un singur bazin mai de doamne ajuta in tara), la hochei (2 patinoare la nivelul tarii), etc.....
    Astia suntem noi romanii....

  2. #65
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Anda Perianu a pierdut in turul 3 la o gagica din PUR cu 6-1 6-3... Ce e asta?Partidul lu` Voiculescu? Puerto Rico? Sau Purtugal? Ba deci cate fete avem pe tabloul principal?2?Raluca Olaru si Edina Gallovits?Promit ca daca trec amandoua de primul tur nu le mai fac catastrofe de acum incolo pe niciuna dintre ele...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  3. #66
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Eu cred ca doar una: Edina Gallovits. Din cate stiu eu Raluca Olaru nu vine la Wimbledon. Se pregateste sa-si de Bac-ul. Nu asa stiti si voi?

  4. #67
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    [QUOTE=raulmad;1386158]
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Sunt de acord cu ce ai spus.
    Dar te si contazic putin. Este interes pt performanta. Doar ca performanta trebuie reusita de jucatori cu forte proprii ( a se citi pe banii parintilor) si apoi federatia sa-si aroge meritele formarii lor si sa spuna "vai ce buni suntem noi, cum ii sprijinim noi pe jucatori, etc"....
    De fapt situatia asta nu e doar la tenis. La fel este si la handbal si la inot (unde vor rezultate cand noi avem un singur bazin mai de doamne ajuta in tara), la hochei (2 patinoare la nivelul tarii), etc.....
    Astia suntem noi romanii....
    Fara un sprijin politic nu exista performanta la nivel mondial oricit ai muncii...Eu vreau sa plec cu copii mei sa-i pregatesc in alta tara pt. ca aici n-ai nici-o sansa sa ajungi in top.
    Eu nu ma identific cu acesti hoti numiti romani.
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Mie mi-a placut o afirmatie a unui user de mai sus conform careia citez: TenisFan are intotdeauna dreptate...
    Cred ca ti-ai luat-o in cap...Sa fie din cauza ca se apropie Wimbledonul ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  5. #68
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    nu ma obligati sa incep sa dau avertismente ... vorbiti despre wimbledon aici, daca aveti chef de alte discutii vedeti ca exista si sectiune de diverse, sau chiar arena, daca se umfla tarita in voi ... m-am saturat de 3 zile cand vin de la munca sa ma uit peste ce prostii ati mai aberat voi pe aici si cum v-ati mai jignit si stau cate o juma' de ora sa modific sau sa sterg mesaje (NU SUNT PLATIT PENTRU ASTA !!!)... aveti probleme, rezolvati-le pe privat, pe Y!M sau prin orice alte mijloace vreti ... vedeti ca lipsesc 3 zile, aveti grija ce faceti aici, altfel sa lasa cu -uri cand ma intorc ... parca ati fi copii mici, nu oameni majoritatea la peste 20 de ani ...

  6. #69
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Cit despre Tiriac a uitat ca a plecat cu o racheta in lume si s-a intors miliardar,
    Stiu ca e off-topic dar nu ma pot abtine... s-a intors milionar, miliardar a ajuns tot aici

  7. 21st June 2007, 22:36
    Reason
    am lamurit :)

  8. #70
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boboxxx View Post
    Stiu ca e off-topic dar nu ma pot abtine... s-a intors milionar, miliardar a ajuns tot aici
    Bine ai grait ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  9. 21st June 2007, 23:10
    Reason
    off-topic

  10. #71
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    a aparut tabloul principal:
    Juan-Pablo Guzman ARG v Andrei Pavel ROU
    turul urmator cu castigatorul dintre James Blake USA (9) v Igor Andreev RUS

    Edina Gallovits ROU v Meilen Tu USA
    turul urmator cu castigatorul dintre Ana Ivanovic SRB (6) v Melinda Czink HUN

    Simon Aspelin SWE (8) Julian Knowle AUT (8) v Thomas Johansson SWE Andrei Pavel ROU

    Katarina Srebotnik SLO (4) Ai Sugiyama JPN (4) v Andreea Ehritt-vanc ROU Anastasia Rodionova RUS

    Raluca Olaru nu trebuia sa apara pe tabloul principal ?

  11. #72
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Are meci mai usor Pavel decat Nadal, care joaca cu Mardy Fish , sau decat Federer , care joaca cu Gabashvili
    Muzzwrinka

  12. #73
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vassy View Post
    Raluca Olaru nu trebuia sa apara pe tabloul principal ?
    cineva a zis ca raluca olaru s-ar pregati pentru Bacalaureat si ca nu va participa la wimbledon!
    inetersant e ca acum 3 ani mergea si tecau au fost in aceeasi situatie dar au jucat la wimbledon unde au castigat la dublu, iar mergea a castigat si la simplu!(la juniori evident)
    raluca, are sansa sa fie pe tablou la senioare dar nu joaca
    putea da bacul in a doua sesiune
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  13. #74
    senior ciprian_medias's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    242
    Reputatie
    1
    hanescu nu participa?

  14. #75
    incepator razvan_boy's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    nu paricipa hanescu la Wimbledon el se concentreaza pe competitiile de zgura.nu vrea sa riste o noua accidentare

  15. #76
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Are meci mai usor Pavel decat Nadal, care joaca cu Mardy Fish , sau decat Federer , care joaca cu Gabashvili
    luis,am o nelamurire:Federer are meci greu cu Gabashvili? :ras-plans:
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  16. #77
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    hanescu n-a avut clasament nici sa intre in calificari. Cine nu si-ar dori sa participe la ce premii sunt.

  17. #78
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    luis,am o nelamurire:Federer are meci greu cu Gabashvili? :ras-plans:
    Nu ...dar de Gabashvili am auzit ...de asta cu care joaca Pavel
    Muzzwrinka

  18. #79
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    andrei nu cred k o sa aibe un meci prea greu cu argentinianul guzman(nu gabashvile)...adik sper!

    hanescu nu cred k a vrut sa participe la wimbledon, nici nu prea avea de ce! sunt sigur ca mai are vreo 3-4 turnee la care poate sa intre direct pe tabloul principal si o sa le foloseasca cu cap! intre timp urca incet dar sigur in rankings, acum e pe 350 si o sa mai urce si dupa saptamana asta sigur!
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

  19. #80
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvan_boy View Post
    nu paricipa hanescu la Wimbledon el se concentreaza pe competitiile de zgura.nu vrea sa riste o noua accidentare
    Quote Originally Posted by carbu View Post
    hanescu n-a avut clasament nici sa intre in calificari. Cine nu si-ar dori sa participe la ce premii sunt.
    Stii cum e cind nu ajungi la struguri ?! Si asa erau acrii...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  20. #81
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    cam asa ceva!
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

  21. #82
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carbu View Post
    hanescu n-a avut clasament nici sa intre in calificari. Cine nu si-ar dori sa participe la ce premii sunt.
    ba dimpotriva hanescu ar fi putut sa intre pe tabloul principal datorita clasamentului protejat
    sincer la inaltimea lui victor 1,98 m ar trebui sa faca mai multe antrenamente pe iarba deoarece l-ar putea ajuta foarte mult serviciul pe aceasta suprafata rapida!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  22. #83
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    ai dreptate cneazule, dar lui hane i-a intrat in cap ca suprafata cea mai buna pentru el e zgura!
    daca ar fi mai multe turnee pe iarba croatul karlovic sigur ar fi in top 20!
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

  23. #84
    AndreiPavel fan ana888's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Southside
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1

    Wimbledon 2007

    Intre 15 iunie si 8 iulie se desfasoara in Anglia cel de-al treilea turneu de mare slem al anului.
    Tabloul de la proba de simplu la baieti: http://www.wimbledon.org/en_GB/score.../ms/index.html

    Tabloul de la proba de dublu la baieti: http://www.wimbledon.org/en_GB/score.../md/index.html

    Iar la fete:
    1.Simplu: http://www.wimbledon.org/en_GB/score.../ws/index.html
    2.Dublu: http://www.wimbledon.org/en_GB/score.../wd/index.html

    Andrei Pavel va juca in primul tur la simplu cu argentinianul Juan-Pablo Guzman.
    Edina Gallovits o va avea adeversara pe Meilen Tu,numarul 41 WTA.
    Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •