View Poll Results: Ronaldinho, Eto'o sau Drogba?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • Ronaldinho

    4 25.00%
  • Eto'o

    5 31.25%
  • Drogba

    7 43.75%
  • Nici unul dintre ei nu are valoare de Milan

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 57 of 57

Thread: Ronaldinho, Eto'o sau Drogba?

  1. #43
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Echipa mea de suflet este Real Madrid. Ca pleaca sau nu Ronaldinho si/sau Eto'o de la Barcelona mi-e perfect indiferent.
    Dar din Italia simpatizez cu AC Milan.
    Intrebare: daca il aveti pe Kaka (mai tanar, mai in forma) de ce naiba mai aveti nevoie si de Ronaldinho? Cine garanteaza ca "dintosul" se va adapta la rigorile fotbalului italian? Ce a facut Ronaldinho in Europa inainte de a se transfera la Barca? Mai nimic cel putin pe vremea cand era la PSG mai mult facea tusa decat juca.
    Berlusconi cred ca a innebunit si o ia usor pe urmele lui Florentino Perez: tripleta Ronaldinho - Kaka - Ronaldo seamana cu tripleta Figo - Zidane - Ronaldo. La inceput au mers dar apoi au inceput sa se calce pe bataturi.
    Al naibii daca invata cineva din greselile Realului. Toti vor sa fie acum echipe de super vedete, toti se duc acum in turnee prin Asia sau America...
    Si la Real totul era roz (la inceput) dar spre final....Cei doi R se apropie de 30 de ani iar Milanul are deja o echipa batrana. Stiu, cu echipa asta de mosi a cucerit CL (bravo lor) dar cat o vor mai duce asa?
    Si inca o intrebare: Seva era idol pe San Siro, a plecat la Chelsea si a ajuns o umbra a jucatorului care era....Cum s-a putut intampla asta? Ca doar n-a uitat tot fotbalul pe care-l stia? Uneori nu e bine sa dai vrabia din mana pt cioara de pe gard. Nu toti se adapteaza la schimbari. Unii se adapteaza, unii se descurca iar altii dau chix.
    Exemple sunt destule: Morientes (nu s-a adaptat la Liverpool dar si-a revenit la Valencia), Veron (cum era in Italia si cum era la Chelsea), Quaresma (un pusti talentat care la Barcelona n-a rupt gura targului si s-a intors in Portugalia), Mutu (e facut pt fotbalul italian, la Chelsea s-a ales praful de el), Cannavaro (cred ca la Real a juns frate-su geaman nu jucatorul sigur de la Juve si din nationala Italiei), etc.

  2. #44
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raulmad View Post
    Cine garanteaza ca "dintosul" se va adapta la rigorile fotbalului italian? Ce a facut Ronaldinho in Europa inainte de a se transfera la Barca? Mai nimic cel putin pe vremea cand era la PSG mai mult facea tusa decat juca.
    . Nu toti se adapteaza la schimbari. Unii se adapteaza, unii se descurca iar altii dau chix.
    Exemple sunt destule: Morientes (nu s-a adaptat la Liverpool dar si-a revenit la Valencia),
    In Europa,Ronaldinho NU avea ce sa faca pt k PSG la vremea aia NU era in Europa,in schimb in campionat facea furori.....(park si acum imi amintesc )

    Morientes a explodat pur si simplu cand a venit la LIVERPOOL.Dak vrei iti arat niste meciuri si goluri marcate de el de te doare capul


    Imi cer mii de scuze pt OFF-TOPIC

  3. #45
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Mercato nu s-a terminat....


    Ronaldinhi si Eto'o depind foarte mult de cat va mai sta Rijkaard pe banca Barcelonei... Daca Laporta il schimba, pleaca si Eto'o si Ronaldinho.... nu neaparat ambii la Milan....

  4. #46
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    Rijkaard va continua sigur , daca vine henry atunci unul pleaca, poate nu acum dar la iarna SIGUR
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  5. #47
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BogdyLFC View Post
    In Europa,Ronaldinho NU avea ce sa faca pt k PSG la vremea aia NU era in Europa,in schimb in campionat facea furori.....(park si acum imi amintesc )

    Morientes a explodat pur si simplu cand a venit la LIVERPOOL.Dak vrei iti arat niste meciuri si goluri marcate de el de te doare capul


    Imi cer mii de scuze pt OFF-TOPIC
    Nu cumva era si Ronaldinho in echipa deplasata la Bucuresti pt "faimosul" meci din Giulesti. Atunci cand s-a stins nocturna? Eu parca asa imi aduc aminte. Totusi, se poate sa ma insel. Daca te referi la Europa ca si CL da, atunci PSG nu era in Europa ci doar in UEFA.

    Morientes este unul dintre jucatorii pe care eu ii simpatizez foarte mult. Eu nu zic ca nu s-a descurcat la Liverpool. Si totusi te intreb: de ce n-a ramas?

  6. #48
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raulmad View Post
    Nu cumva era si Ronaldinho in echipa deplasata la Bucuresti pt "faimosul" meci din Giulesti. Atunci cand s-a stins nocturna? Eu parca asa imi aduc aminte. Totusi, se poate sa ma insel. Daca te referi la Europa ca si CL da, atunci PSG nu era in Europa ci doar in UEFA.

    Morientes este unul dintre jucatorii pe care eu ii simpatizez foarte mult. Eu nu zic ca nu s-a descurcat la Liverpool. Si totusi te intreb: de ce n-a ramas?
    OFF-TOPIC

    1.In sezoanele 2001-2002 si 2002-2003 Ronaldinho se anunta k un viitor cel mai bun jucator al lumii.Barca a ''stiut ce-a stiut'' cand a semnat cu el.

    2.Nando s-a intors la Real si imediat dupa s-a dus la Valencia,deoarece ii expirase imprutul la LIVERPOOL.A fost adus acolo in Ianuarie 2005 si parasit clubul in Iulie 2006 De ce nu a fost achizionat definitiv? - asta NU mai stiu

  7. #49
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Eto'o nu vrea sa plece

    Eto'o: "Me quedo en el Barça y jugaré con Henry"(sport)

    El diario inglés The Times publica este miércoles una entrevista con el jugador del FC Barcelona Samuel Eto'o. En un momento de la entrevista, se le pregunta qué pasaría si el Barça le dice de dejar el equipo. "¿Y si yo digo que no me quiero ir?", responde el camerunés.

    A continuación añade que "soy propietario de mi futuro. Tengo una idea muy clara de lo que quiero. El club no puede obligarme a hacer lo que él quiera. Nadie puede". Dicho esto, reconoce que "tengo unas excelentes relaciones con el club, con el presidente y no pienso que vayamos a llegar a esos extremos, aunque sé que algunos responsables del club quieren que me vaya".

    El delantero barcelonista admite que "cuando no tenga nada más que ofrecerle al Barcelona, se lo haré saber a la directiva y al entrenador. Pero en la actualidad hay alguien que está construyendo una mentira tan inmensa sobre que me quiero ir, que la gente se lo cree. Pero repito que sólo yo puede decir mi futuro y me quedo aquí".

    Eto'o añade además que no le preocupa la llegada de Thierry Henry. "Hablé con él cuando embarcaba hacia Estados Unidos para ver la final de la NBA. Es un gran compañero y jugaremos juntos. Hay sitio para todo el mundo".

    Por último, Eto'o desmiente una vez más que tenga problemas con Ronaldinho. "Los dos somos grandes jugadores y no tenemos nada que envidiarnos el uno del otro".
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  8. #50
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    parerea mea k eto'o v afi jucatorul milanului...mai ales dak vine henry...iar 100 de mil ptr ronaldinho este imens...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #51
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Eto'o ramane,ce nu intelegi?
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  10. #52
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    va mai spun o data ca visati daca credeti ca va veni la voi ronaldinho sau etoo.laporta tocmai a insistat intr-un interviu oficial ca cei doi cat si rijkaard vor continua si sezonul ce urmeaza la barca
    Barca-total domination on the field

  11. #53
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    asta incerc si eu sa le explic

  12. #54
    junior Messi19FCB's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    greu inteleg oamenii astia...

  13. #55
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Eu zic Drogba!
    [COLOR="Blue"][B][/B][/COLOR]

    FoRzA GloriA
    [COLOR="Cyan"][/COLOR]Vreau doua vietii ca sa pot sa fac tot ce mi-am propus...caci numai daca visezi inveti sa zborii.

  14. #56
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    uite ca nici unul, si nici lampard sau dintosu
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  15. #57
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    pai dintre cei 3 cea mai mare nevoie e de drogba , dar e clar ca nu mai vine nimeni

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •