Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 54 of 54

Thread: Campionatul 2002/2003

  1. #43
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    As mai vrea sa-ti spun ca nu toti inteleg pasiunea pentru un club. Ei nu sunt de condamnat, le place sa urmareasca doar meciurile "cu nume", derby, cum spunea si iknaamar.
    Nici eu nu ii condamn, nu intotdeauna ai ce vedea pe stadioanele noastre. Un derby atrage mult mai multi spectatori prin miza meciului si prin valoarea jucatorilor, deci e normal ca publicul sa vina in primul rand aici.

    Quote Originally Posted by Daphix_
    La Arad de exemplu (si la Timisoara de alfel) pasiunea ii uriasa! Oamenii vin cu "inima" la stadion, meci de meci. Aici e diferenta! Sufera, se consuma, asta-i pasiunea lor!, se genereaza rivalitati de-a dreptul uriase!
    Si eu am prieteni care au mers doar la meciurile cu Steaua, Rapid si Poli-AEk. Ei sunt sustinatori ai echipei! Restul, care merg la fiecare meci de acasa si mai fac 1-2 deplasari sunt fani, dar asta nu inseamna ca sunt betivi sau huligani, etc (exista si de astia dar sunt cativa).
    De acord, sunt betivi si huligani peste tot, dar nu acestia predomina.

    Quote Originally Posted by Daphix_
    Ideea ii ca pasiunea nu o poti explica logic!, mai ales cuiva care poate nu a simtit-o vreodata! Vezi exemple si la F1, unde Ferrari au fani foarte devotati, oameni care merg la GP-uri, si astia nu-s "clasa de jos"!
    Ca si o ultima idee, pasiunea este bine-venita in viata omului (fie ea si pentru o echipa)!
    Frumos spus, si e si un exemplu cat se poate de bine ales.

    Quote Originally Posted by Daphix_
    Pe mine nu ma intereseaza in mod direct statutul de moderator, nu de asta scriu eu pe forum. Ma deranjeaza ca tot omul corect ia "plasa" la magariile altora. O situatie de altfel bine cunoscuta la noi. Daca eu m-am ocupat de "UTA", nu ii logic sa o fac in continuare? Daca imi schimba unul titlul, cum s-a intamplat, eu nu pot face nimic din postura actuala! Ii o chestie de onoare pentru mine! Oricum, daca lucrurile raman asa, si subiectul UTA nu va fi sters cum am cerut eu, am sa te rog pe tine sa-l stergi, insa mai astept un pic. Nu se pune problema de a parasi forumul, prietenii mei de la Timisoara ma lasa sa postez la ei pe topic , doar ca subiectul UTA nu va mai fi!
    De ce doresti sa stergi forumul cu UTA? A fost la inceput o propunere de a sterge echipele retrogradate, dar apoi s-a renuntat. Mi se pare normal ca putem avea discutii si despre echipele din B, mai ales ca exista o comunitate deja formata in unele cazuri, cum este si cel cu UTA. Sper sa primesti inapoi statutul de moderator.

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    discutzia

    Si astfel, o data cu ultimele umbre ale meciului de la Arad, forumul lui FC Arges a intrat in vacantza. Treziti-va, fratilor!!! Tudose, hai cu publicitatea aia! Cheama oamenii sa discutam! Si btw, te-as ruga sa-mi spui (daca nu e confidential) unde lucrezi si ce anume. Lucrezi la onlinesport?

  3. #45
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: discutzia

    Publicitatea am facut-o la inceput, si am mai explicat ca asa mi se pare normal, ca oamenii care intra aici sa stie ceva despre echipa. Daca urmaresti toate comentariile, vei vedea ca au fost destule legate de subiecte de actualitate.
    Sunt unele forumuri mai animate acum (doar cateva), insa multe teme de discutii nu prea au legatura cu fotbalul /nope/. Desigur, nu e bine ca lumea nu mai zice nimic, dar acesta e interesul real in perioada de vacanta.
    Nu lucrez la onlinesport, nu am nici o legatura cu cei de acolo. Nu sunt nici ziarist, nici angajat al unei firme de marketing. Publicitate am facut doar echipei, nu site-ului, si nu e nimic rau in asta.
    De meserie eu sunt inginer. Tu cu ce te ocupi?
    Quote Originally Posted by iknaamar
    Si astfel, o data cu ultimele umbre ale meciului de la Arad, forumul lui FC Arges a intrat in vacantza. Treziti-va, fratilor!!! Tudose, hai cu publicitatea aia! Cheama oamenii sa discutam! Si btw, te-as ruga sa-mi spui (daca nu e confidential) unde lucrezi si ce anume. Lucrezi la onlinesport?

  4. #46
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Chiar, iknaamar, se pare ca nu te-am convins ca nu sunt nici ziarist, nici fotograf, nici angajat Onlinesport. A trebuit sa iti spun de doua ori ca sunt inginer, poate asa ma crezi
    Cat priveste "interesele" mele de a duce acest forum, citeste raspunsurile lui Daphix_ de pe aceasta pagina, el a inteles mai bine multe lucruri.

  5. #47
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    web

    stai linistit, tudose, ca am inteles ca esti inginer, dar asta nu inseamna ca n-ai fi putut sa lucrezi la Onlinesport si mi s-ar fi parut o idee destul de interesanta. Eu ma ocup cu Web Programming si am avut pina nu cu mult timp in urma o pagina de fotbal care era destul de cunoscuta si care vara trecuta ajunsese pe locul 7 la trafic.ro in categoria sport. In momentul de fatza pregatesc mai multe surprize

  6. #48
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: web

    iknaamar, spune-ne te rog si noua adresa paginii tale de fotbal, ar fi interesant sa o vedem cu totii, banuiesc ca este foarte buna de vreme ce a ajuns pe locul 7 la trafic.ro.
    Quote Originally Posted by iknaamar
    stai linistit, tudose, ca am inteles ca esti inginer, dar asta nu inseamna ca n-ai fi putut sa lucrezi la Onlinesport si mi s-ar fi parut o idee destul de interesanta. Eu ma ocup cu Web Programming si am avut pina nu cu mult timp in urma o pagina de fotbal care era destul de cunoscuta si care vara trecuta ajunsese pe locul 7 la trafic.ro in categoria sport. In momentul de fatza pregatesc mai multe surprize

  7. #49
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletcanada
    pot sa-ti spun ca de vreo 2 ani de cind ma ocup de site al argesului, am primit mail-uri de la suporteri ai argesului de unde nu as fi crezut. ca sa-ti enumar un pic: australia, argentina, grecia, japonia, suedia, elvetia. nu mai vorbesc de usa si canada,
    Ai uitat germania...

  8. #50
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1

    Re: arges...

    Quote Originally Posted by iknaamar
    Eu nu zic ca ar fi ceva rau in a merge la meciuri, pentru ca si eu merg atunci cind consider ca am ce vedea (Steaua, Rapid, Dinamo si inca vreo citeva)
    Chiar așa? Ai ce vedea la echipele ălea? Poate pe video, la jucătorii de acu 10 ani.

    Quote Originally Posted by iknaamar
    Dar cind ii vad cum joaca (sau mai bine zis cum nu joaca), parca nu-mi vine sa ma mai bat cu pumnii in piept ca sunt suporter (...) Deci nu am o parere deosebita despre aceia care stau saptamina de saptamina pe stadion ...
    Pare-mi-se că tocmai aia e definiția unui suporter. Cel care e alături de echipă și la bine și la rău. De aia Sunderland, care a retrogradat și care a avut vreo 16-18 de înfrângeri consecutive a avut mereu casa închisă. Și "Stadium of Light" are cam vreo 40.000 de locuri...

    Nu zic că e bine că echipa joacă prost, dar tocmai de asta are nevoie de încurajare. Dacă mă duceam la meci doar să văd fotbal, mă numeam chibiț și priveam la tv real-manchester sau leeds-sheffield.

    Quote Originally Posted by iknaamar
    (...) despre cit de dezamagiti sunt cei care au aceasta echipa la suflet cind o vad pe teren (..) Spuneam doar ca forumul trebuie reorganizat.
    Suntem dezamăgiți, puteam să o spunem și pe asta. Nu ne-a interzis nimeni, iar forumul se va organiza pe măsură pe se va po****. Când sunt doar 3-4 persoane active, normal că unu o să vorbească mai mult.

  9. #51
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    ultravioletu si Daphix_ au inteles ce inseamna un suporter adevarat: la bine si la rau!
    Exemplul cu Sunderland e mai mult decat semnificativ. Sa amintesc si o situatie din campionatul nostru: UTA a retrogradat, dar la ultimul meci stadionul a fost arhiplin si suporterii au urmarit in picioare ultimele minute, aclamand echipa de parca ar fi castigat campionatul. Sunt oare lucruri greu de inteles?

  10. #52
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Poate greu de crezut pentru unii... .
    UTA, Sunderland, si mai sunt echipe cu public (cel putin) inimos. Poate asa se pastreaza un pic si din "latura romantica" a fotbalului, care se manifesta mai mult "la inceputuri". Datorita acestui fapt apar sceptici; ma repet, nu sunt de condamnat, nu poti sa le impui tuturor pasiunea ta pentru o echipa (de exemplu).
    Si mai ceva: unii confunda fanii adevarati cu celebrii "hooligans", un fel de fanatici.
    A nu-ti respecta adversarul (fie el si Dinamo, stiu ca multi nu ii suporta pe "caini") inseamna a nu respecta fotbalul.

  11. #53
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Bravo Daphix,dar asta se aplica si fanilor UTA-ei,care au avut si ei mici scapari,ca toti de altfel.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  12. #54
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletu
    Ai uitat germania...
    Nu, nu am uitat-o, am enumerat doar locatiile un pic mai "exotice".

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •