Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 54

Thread: Campionatul 2002/2003

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletcanada
    Quote Originally Posted by tudose
    Pentru ultravioletcanada: Multumesc pentru raspuns. Cunosteam toate aceste site-uri, inclusiv pe cel de la Lycos. E bine ca sunt mai multe, dar ar trebui actualizate mai des.
    Ca remarca, site-ul tau http://www.fcarges.net mi se pare cel mai bun dintre acestea.
    Nu ai inteles. E unul si acelasi site, facut de mine, doar ca l-am gazduit la diverse adrese. Doar cel de la fcarges.com e facut de mihai, am vorbit acu ceva timp cu el, a zis ca vrea sa faca unul nou, dar probabil nu are timp. oricum la vremea aceea, era unul din cele mai tari site-uri. din pacate, ajutor aproape zero. am avut noroc cu 2 tipi sufletisti, pe care nu ii cunosteam, m-au contactat prin internet, e vorba de razvan si remus. ei au cunostinte ba pe la club, ba pe la ziare, in special remus mi-a trimis de la un prieten de-al lui de la Argesul Liber destule poze. eu de unde naiba sa iau poze de la meciuri, din montreal? :?
    Am inteles, dar m-am exprimat gresit!
    Ar fi trebuit sa spun " Cunosteam toate aceste adrese", nu "Cunosteam toate aceste site-uri". Normal, e acelasi site, doar host-ul difera! Iar comparatia am facut-o cu adresele existente in momentul de fata.
    Evident, ma gandeam ca pozele ti le trimite cineva din Pitesti, ca doar nu le luai prin satelit
    Daca ai nevoie de ceva materiale pentru site (in primul rand date statistice, pentru "Palmares", "Club Info" sau "Echipa"), iti pot oferi destule.

  2. #23
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    E grozav sa aflu ca avem suporteri si la capatul lumii (Australia, Argentina...).
    In ceea ce priveste pe cei din tara, avem multi suporteri la Valcea (la concurenta cu oltenii ), dar mai ales la Targoviste (si in Dambovita, in general). La partidele de Cupa disputate langa Turnul Chindiei, afluenta de public a fost uriasa, in afara de pitestenii veniti in numar mare, majoritatea localnicilor sustinand Argesul. Motivul ar fi atat apropierea in spatiu, cat si faptul ca Dobrin a jucat acolo spre sfarsitul carierei. Iar in Bucuresti, sunt o multime de studenti (si nu numai) care vin la meciuri.
    Chiar si acum, dupa "epoca Dobrin", am intalnit in tribunele stadionului Trivale bucuresteni veniti sa vada pe F.C. Arges.

    Quote Originally Posted by ultravioletcanada
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Destul de iubita echipa asta a Argesului... nu as fi crezut!

    Tot inainte!
    pot sa-ti spun ca de vreo 2 ani de cind ma ocup de site al argesului, am primit mail-uri de la suporteri ai argesului de unde nu as fi crezut. ca sa-ti enumar un pic: australia, argentina, grecia, japonia, suedia, elvetia. nu mai vorbesc de usa si canada, unde avind in vedere numarul mare de romani e normal sa fie si suporteri pitesteni.
    nu trebuie sa uiti ca daca mergeai in alt oras si spuneai ca esti pitestean, intrebarea tipica era "ce mai face domne' DOBRIN?". si ca a fost o perioada cind in trivale se juca un alt fel de fotbal, si stiu oameni din bucuresti, craiova, brasov, sibiu, vilcea sau tirgoviste care veneau duminica de duminica numai ca sa il vada jucind pe GICU.

  3. #24
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Felicitari!

    Impresionant prin limbaj si decenta acest topic. Felicitari din toata inima! Un adevarat colt al suporterilor, oameni pasionati de fotbal, dar nu vulgari si desueti in limbaj. Jos palaria!

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: Felicitari!

    Trebuie spus ca suporterii pitesteni sunt cunoscuti a fi printre cei mai civilizati din tara. Fara a putea spune ca sunt niste sfinti, merita cu siguranta acest calificativ.
    In ceea ce ma priveste pe mine personal, pe acest forum am fost preocupat de a discuta probleme fotbalistice, chiar daca nu sunt de acord cu lucruri pe care le afirma altii. Atunci cand am avut o opinie contrara, am dat argumente logice si chiar cifrice (rezultate) - a se vedea interventiile mele pe forumurile "Dinamo" sau "De ce nu apar investitori in fotbal in vestul tarii?".
    Quote Originally Posted by leo
    Impresionant prin limbaj si decenta acest topic. Felicitari din toata inima! Un adevarat colt al suporterilor, oameni pasionati de fotbal, dar nu vulgari si desueti in limbaj. Jos palaria!

  5. #26
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Continuare

    Cam la fel gandesc si eu. Am preferintele mele printre echipe sau cluburi, nu am facut nici un secret din asta, dar consider ca este firesc sa adopt o atitudine civilizata in raport cu alti suporteri sau echipe. Sportul se practica in arena, iar spectatorii ar trebui sa se limiteye la a-si sustine civilizat echipa si la a se bucura de reyultatele ei. Felicitari Argesului pentru punctul de la Arad, care, desi nefericit pentru UTA, a scos Farul matematic din cursa retrogradarii directe. Indiferent cum ar fi, se potriveste proverbul cu camasa si cu haina. Si nu de alta, dar ma lasau baietii astia fara paine. Ce mai comentam eu de la Constanta?

  6. #27
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Prin victoria cu F.C. National si egalul de la Arad, am facut un mare pas spre evitarea barajului. Bravo, baieti!

  7. #28
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Ce se intampla cu datoriile catre jucatori la F.C. Arges?

    Stie cineva mai multe amanunte despre situatia datoriilor la F.C. Arges? Se pare ca jucatorii au inceput sa depuna memorii la Liga.

    Comentariul de mai jos l-am preluat dupa Prosport:

    Jucãtorii echipei FC Arges Cristian Dancia si Augustin Chiritã au depus memorii la Liga Profesionistã de Fotbal (LPF), īn care solicitã achitarea restantelor financiare de cãtre clubul pitestean, a declarat, miercuri, antrenorul Ion Moldovan. "Dancia si Chiritã au depus memorii la LPF, īn care solicitã achitarea restantelor. Chiar eu le-am dat drumul de la antrenament sã se ducã sã-si rezolve acestã problemã. Este posibil ca acest lucru sã-l fi fãcut si Iordache si alti jucãtori, īnsã eu stiu doar de cei doi", a afirmat Moldovan.

    Surse din anturajul clubului pitestean au anuntat cã mai multi jucãtori ai acestei echipe sīnt doriti de Dinamo, printre acestia aflīndu-se Nicolae Dicã, Adrian Iordache, Cristian Dancia si Ciprian Tãnasã. Directorul sportiv al FC Dinamo, Constantin Dãnilescu, a declarat cã nu detine informatii referitoare la acest lucru. "Nu am discutat despre aceste transferuri. Sã fie ei mai īntīi jucãtori liberi si apoi vom vedea", a spus Dãnilescu.

    Referitor la acest aspect, Ion Moldovan a precizat cã nu stie nimic, īnsã nu s-ar opune plecãrii jucãtorilor īn cazul īn care acestia ar primi o ofertã de la Dinamo. "Dinamo este un club puternic si acolo ar cãpãta alt renume. Deocamdatã, ei au contract cu FC Arges si m-as bucura sã rãmīnã aici. Jucãtorii mi-au spus cã īsi doresc sã continue sub comanda mea si sper sã se īntīmple acest lucru", a afirmat Moldovan.

    Conducerea grupãrii FC Arges are datorii de aproximativ nouã miliarde de lei cãtre jucãtorii sãi. Dupã 28 de etape, FC Arges ocupã, cu 35 de puncte, locul 11 īn clasamentul Diviziei A.

  8. #29
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Meciul cu F.C. Farul Constanta

    Sambata, in Trivale, am asistat la un meci cum nu am mai vazut de multa vreme, avand toate calitatile unei partide decisive: tensiune, dramatism, rasturnari de situatie, penalty ratat, victorie obtinuta in ultima secunda.
    Acest succes salveaza pe F.C. Arges, neexistand nici o posibilitate de a mai merge la baraj. In cazul in care pitestenii pierd in Regie, iar Bacaul castiga la Brasov, vom ajunge la egalitate de puncte ( 38 ), dar vor prima rezultatele directe, care ne avantajeaza. Rog pe administratorii site-ului sa faca cuvenita rectificare pe pagina de intrare, acolo unde, dintr-o eroare, si Argesul este amintita ca posibila participanta la baraj.

    Sa vedem ce va fi la anul... Se pare ca e tot mai greu, in lipsa unei finantari precum cea pe care o asigura Dacia. E pacat, intr-un oras si un judet avand o multime de intreprinderi care ar putea sprijini si fotbalul.

  9. #30
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    FC Arges din Pitesti campioana inimii mele esti !!!
    Mult mai mult succes la anul ! Dorin

  10. #31
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Mai mult succes, si fara atatea emotii!
    Quote Originally Posted by Dorin
    FC Arges din Pitesti campioana inimii mele esti !!!
    Mult mai mult succes la anul ! Dorin

  11. #32
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Ce-ar fii fotbalul fara emotii !?!?!? Cei cu inima slaba sint atentionati .Nu ma refer la tine Tudose . Te-am propus de moderator la fotbal intern si am scris lui Vadim .Eu de aici din Suedia nu pot sa am o imagine prea obiectiva , dar ramin la extern. Dorin

  12. #33
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru propunere.
    Eu am inima destul de tare, dar sambata a fost unul dintre cele mai dramatice si mai tensionate meciuri la care am asistat. Si, mai ales, cu happy-end! Dar e mai frumos asa, daca ar fi fost usor nu ne-am fi bucurat atat de mult!
    Quote Originally Posted by Dorin
    Ce-ar fii fotbalul fara emotii !?!?!? Cei cu inima slaba sint atentionati .Nu ma refer la tine Tudose . Te-am propus de moderator la fotbal intern si am scris lui Vadim .Eu de aici din Suedia nu pot sa am o imagine prea obiectiva , dar ramin la extern. Dorin

  13. #34
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cateva cuvinte si despre meciul cu Sportul din ultima etapa.

    Sportul studentesc - F.C. Arges 4-2 (0-2).

    Un meci cu doua reprize opuse. Prima, dominata de pitesteni, care au inscris prin Iordache si Tanasa. A doua, in care alb-negrii au intors rezultatul in ultima jumatate de ora, dupa eliminarea lui Marincau si dupa ce Argesul a lasat-o moale.
    Remarcati de la F.C. Arges: Iordache, Tanasa si Preda care, in ciuda celor patru goluri primite, a avut cateva interventii excelente.
    Spectatori, sub 1.000 (vreo 50 de pitesteni), veniti sa spuna "adio" Sportului, care va evolua cel putin un an la matineu.

  14. #35
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Iordache, incotro?

    La finalul meciului din Regie am discutat cu tatal atacantului Adrian Iordache, pe care il cunosc de cand antrena la C.S.S. Aripi Pitesti.
    "Tantarul" ar avea cateva oferte tentante: Rapid, Dinamo, Palermo, Chelsea si o echipa din SUA.

  15. #36
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    tudore, tudore...

    tudore, e interesanta initiativa ta de a fi moderator al acestui forum, dar se vede treaba ca este doar o publicitate fortata a site-ului si in rest nimic interesant in tot ce spui. Poate ca ar trebui sa abandonezi internet-ul si sa te intorci acolo unde ti-e locul, pe stadion, in sanul suporterilor...

  16. #37
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: tudore, tudore...

    Quote Originally Posted by iknaamar
    tudore,
    Login-ul meu nu este "tudor", ci "tudose".
    Quote Originally Posted by iknaamar
    e interesanta initiativa ta de a fi moderator al acestui forum
    Initiativa nu a fost a mea, pozitia de moderator mi-a fost acordata de administratorul site-ului.
    Quote Originally Posted by iknaamar
    dar se vede treaba ca este doar o publicitate fortata a site-ului si in rest nimic interesant in tot ce spui.
    Banuiesc ca voiai sa spui "publicitate fortata a forumului despre F.C. Arges", caci site-ul onlinesport nu prea are nevoie de publicitatea mea. Daca ai remarcat, am avut o multime de interventii si pe alte teme (forumurile altor echipe, "Intern", "Extern"), deci nu sunt preocupat exclusiv de a face publicitate echipei.
    Ma intreb ce ai considera ca e interesant sa spun. Sa injur alte echipe? Sa intru in discutii dure cu suporterii lor? Sa vorbesc fara sa argumentez nimic? Informatiile pe care le-am dat aici sunt in general fie istorice si statistice, fie de actualitate despre F.C. Arges, deci se incadreaza cat se poate de bine in subiect. Cei care intra aici si sunt interesati de echipa pot gasi suficiente lucruri interesante. Ce e drept, m-as fi bucurat ca suporterii pitesteni sa fie prezenti in numar mai mare, dar poate ca majoritatea merg pe stadion sau intra pe alte site-uri. Oricum, nu am de gand sa raman sa vorbesc singur , dar deocamdata fac totul din placere.
    Quote Originally Posted by iknaamar
    Poate ca ar trebui sa abandonezi internet-ul si sa te intorci acolo unde ti-e locul, pe stadion, in sanul suporterilor...
    N-am parasit stadionul, acolo sunt in fiecare saptamana, atat la meciurile lui F.C. Arges, cat si la alte partide in Bucuresti (ieri am mers la finala Cupei). Cat priveste Internetul, nu pot sa il abandonez, atat timp cat este parte din meseria mea de inginer software si imi este necesar zilnic.

  17. #38
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    arges...

    Poate am fost putin cam dur. Eu nu zic ca ar fi ceva rau in a merge la meciuri, pentru ca si eu merg atunci cind consider ca am ce vedea (Steaua, Rapid, Dinamo si inca vreo citeva). Dar cind ii vad cum joaca (sau mai bine zis cum nu joaca), parca nu-mi vine sa ma mai bat cu pumnii in piept ca sunt suporter. Si in situatia asta consider ca singurul motiv pe care l-ar putea avea un om (care are cit de cit o ocupatie) sa mearga la toate meciurile lui FC Arges ar fi acela ca este ziarist sau fotograf. Deci nu am o parere deosebita despre aceia care stau saptamina de saptamina pe stadion si se vopsesc pe fatza in alb-violet si tzipa dragostea lor eterna pentru echipa din Trivale.

    Ceea ce voiam eu sa spun in mesajul anterior era ca forumul asta este prea formal. Prezenta unui moderator ar trebui sa fie discreta, nu cu interventii de cite 2 pagini despre istoria clubului si jucatori. Forumul trebuie sa fie ceva dinamic, nu un loc de plictiseala. Daca vreti sa scrieti istoria clubului, putem sa facem un site frumos al clubului, ca oricum nu e nici unul serios (care sa arate bine si sa fie si updatat la timp). Dar pe forum ar trebui sa fie alte discutii. Ar putea de exemplu sa fie locul in care sa se organizeze o galerie civilizata, ca cineva trebuie pina la urma sa se ocupe si de jigaritii aia de 12 ani care vintura fulare prin asa zisa "galerie a lui FC Arges". Aici ar trebui sa se discute liber despre FC Arges, despre cit de dezamagiti sunt cei care au aceasta echipa la suflet cind o vad pe teren... N-am zis ca sunt adeptul unui forum in care sa injuram alte echipe si nici sa instigam la violenta. Spuneam doar ca forumul trebuie reorganizat.

  18. #39
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Bun raspuns Tudose! Dar eu zic ca publicitatea nu strica nici unei echipe pentru ca asa poti castiga simpatia altor fani! Cat despre partea cu "nimic interesant", din contra, eu urmaresc ce postezi tu despre FC Arges, deoarece nu cunosc asa de multe despre aceasta echipa!

    Ai fost cumva la meciul de la Arad? Am vazut ca era prezenta o mica galeria din Arges.

  19. #40
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: arges...

    Quote Originally Posted by iknaamar
    Poate am fost putin cam dur. Eu nu zic ca ar fi ceva rau in a merge la meciuri, pentru ca si eu merg atunci cind consider ca am ce vedea (Steaua, Rapid, Dinamo si inca vreo citeva). Dar cind ii vad cum joaca (sau mai bine zis cum nu joaca), parca nu-mi vine sa ma mai bat cu pumnii in piept ca sunt suporter. Si in situatia asta consider ca singurul motiv pe care l-ar putea avea un om (care are cit de cit o ocupatie) sa mearga la toate meciurile lui FC Arges ar fi acela ca este ziarist sau fotograf. Deci nu am o parere deosebita despre aceia care stau saptamina de saptamina pe stadion si se vopsesc pe fatza in alb-violet si tzipa dragostea lor eterna pentru echipa din Trivale.
    Nu sunt nici ziarist, nici fotograf. Doar suporter. Si nici nu sunt dintre cei care se vopsesc, cum zici tu. Chiar as zice ca sunt un om serios. O colega de serviciu mi-a spus la un moment dat: "Daca te vedeam prima oara, nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca tu mergi pe stadion". Se pare ca parerea generala despre cei care merg la meciuri, despre suporteri (si despre suporterul roman, in particular), este ca ar fi un amarat fara capatai, asta in cazul in care nu are cumva vreun interes (e ziarist sau fotograf - si atunci trebuie sa-si faca meseria, om politic - si atunci da bine la "popor" sa fie vazut, sau investitor - si vrea sa vada cum ii merge afacerea).
    Familia mea tine cu Argesul din tata in fiu si merg pe stadion de placere, indiferent de miza partidei, desi uneori meciurile sunt slabe. Prefer sa vin la un meci la Pitesti decat sa urmaresc la televizor unul dintr-un campionat strain, chiar daca acela ar putea avea o calitate mult mai mare, insa mi-ar lipsi implicarea.

    Quote Originally Posted by iknaamar
    Ceea ce voiam eu sa spun in mesajul anterior era ca forumul asta este prea formal. Prezenta unui moderator ar trebui sa fie discreta, nu cu interventii de cite 2 pagini despre istoria clubului si jucatori. Forumul trebuie sa fie ceva dinamic, nu un loc de plictiseala. Daca vreti sa scrieti istoria clubului, putem sa facem un site frumos al clubului, ca oricum nu e nici unul serios (care sa arate bine si sa fie si updatat la timp). Dar pe forum ar trebui sa fie alte discutii. Ar putea de exemplu sa fie locul in care sa se organizeze o galerie civilizata, ca cineva trebuie pina la urma sa se ocupe si de jigaritii aia de 12 ani care vintura fulare prin asa zisa "galerie a lui FC Arges". Aici ar trebui sa se discute liber despre FC Arges, despre cit de dezamagiti sunt cei care au aceasta echipa la suflet cind o vad pe teren... N-am zis ca sunt adeptul unui forum in care sa injuram alte echipe si nici sa instigam la violenta. Spuneam doar ca forumul trebuie reorganizat.
    Prezenta unui moderator ar trebui sa fie mai discreta in cazul unor emisiuni gen talk-show, unde invitatii discuta si cineva trebuie sa intervina din cand in cand, dar aici e altceva. Cand am intrat pe forum, eram si eu un simplu suporter, ca toti ceilalti. Moderator am devenit dupa o vreme cand, ca si altii, am primit acest statut de la administratorul site-ului. Din punctul meu de vedere, asta imi confera doar unele drepturi in plus, in rest prezenta mea este aceeasi. Daca urmaresti forumurile altor echipe, vei vedea ca si acolo moderatorul are o prezenta activa. Chiar uneori s-a reprosat ca respectivul se implica prea putin si nu avertizeaza pe cei care scriu mesaje injurioase sau rasiste.

    Despre istoria clubului scriu o singura data, la inceput. Nu sunt singurul care a procedat astfel, de exemplu la UTA Daphix a scris ceva despre istoria echipei. Cei care intra prima data in contact cu forumul trebuie sa cunoasca cate ceva despre echipa. Sigur, si aceasta publicitate poate atrage lumea aici.
    Site-urile existente (de exemplu, www.fcarges.net) scriu destule despre istorie. Cel mai important lucru e ca ele exista, chiar daca nu sunt aduse la zi. Eu unul nu m-as aventura sa pun la punct asa ceva, pentru ca nu as avea timp sa il actualizez.
    Cam greu de organizat aici o galerie. Cei care merg acolo nu prea au acces la Internet, deci nu o sa ne citeasca. Au avut interventii pe acest forum ultravioletcanada si Dorin (din Suedia). Ei sunt departe de tara. Crezi ca ar intra pe forum "jigaritii" de care vorbesti tu (si care, de fapt, exista in orice galerie)? Organizarea si educatia trebuie facute chiar pe stadioane si la deplasari, insa acolo nu mai este ocupatia mea.
    E adevarat, in momentul de fata vin mai putini la meciurile de afara, datorita motivelor financiare - lipsa unui transport organizat. In alte ocazii au fost insa cu miile (aproape 10.000 in meciurile de Cupa de la Tirgoviste - cu Steaua si Dinamo - Bucuresti sau Valcea - cu Universitatea Craiova). Un exemplu mai recent ar fi primavara anului trecut, cand au fost peste 1.000 de suporteri in Ghencea, dar o multime au ramas in Pitesti pentru ca nu au fost suficiente autocare. Deci nu sunt doar o "asa-zisa galerie", chiar si la meciul din Regie ar fi fost mult mai multi, dar s-a pus la dispozitie o singura masina.
    Si eu cred ca forumul trebuie sa intre acum intr-o alta faza. Era o idee mai veche a mea. Am fost preocupat la inceput sa scriu cate ceva despre istorie, pentru ca e normal sa incerc sa fac echipa cunoscuta, ea nu trebuie sa fie doar un nume.
    Apoi am trecut la probleme de actualitate (de exemplu, meciurile din campionat sau transferul lui Iordache). Treptat, si interventiile altora s-au mai rarit. Asa cum am spus, nu am de gand sa raman sa vorbesc singur, am o ocupatie foarte serioasa si ceea ce am facut pana aici a fost din placere.

    Multumesc oricum pentru "feed-back". O parere onesta e intotdeauna bine-venita, chiar daca e critica.

  20. #41
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    Bun raspuns Tudose! Dar eu zic ca publicitatea nu strica nici unei echipe pentru ca asa poti castiga simpatia altor fani! Cat despre partea cu "nimic interesant", din contra, eu urmaresc ce postezi tu despre FC Arges, deoarece nu cunosc asa de multe despre aceasta echipa!
    Punctul de vedere despre ceea ce trebuie sa insemne publicitatea l-am exprimat in raspunsul anterior. Ma bucur ca urmaresti ceea ce am scris si te intereseaza echipa F.C. Arges.
    Quote Originally Posted by Daphix_
    Ai fost cumva la meciul de la Arad? Am vazut ca era prezenta o mica galeria din Arges.
    Nu am fost la Arad, nu am timp de deplasari atat de lungi. Am ascultat meciul la radio, in timp ce lucram pe calculator.
    Sper sa promovati din nou la anul si poate atunci o sa pot veni acolo.
    In alta ordine de idei, ma bucur ca ai renuntat la ideea de a parasi Forumul. Sper sa iti recapeti si statutul de moderator.

  21. #42
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    As mai vrea sa-ti spun ca nu toti inteleg pasiunea pentru un club. Ei nu sunt de condamnat, le place sa urmareasca doar meciurile "cu nume", derby, cum spunea si iknaamar.
    La Arad de exemplu (si la Timisoara de alfel) pasiunea ii uriasa! Oamenii vin cu "inima" la stadion, meci de meci. Aici e diferenta! Sufera, se consuma, asta-i pasiunea lor!, se genereaza rivalitati de-a dreptul uriase!
    Si eu am prieteni care au mers doar la meciurile cu Steaua, Rapid si Poli-AEk. Ei sunt sustinatori ai echipei! Restul, care merg la fiecare meci de acasa si mai fac 1-2 deplasari sunt fani, dar asta nu inseamna ca sunt betivi sau huligani, etc (exista si de astia dar sunt cativa).
    Ideea ii ca pasiunea nu o poti explica logic!, mai ales cuiva care poate nu a simtit-o vreodata! Vezi exemple si la F1, unde Ferrari au fani foarte devotati, oameni care merg la GP-uri, si astia nu-s "clasa de jos"!
    Ca si o ultima idee, pasiunea este bine-venita in viata omului (fie ea si pentru o echipa)!

    Pe mine nu ma intereseaza in mod direct statutul de moderator, nu de asta scriu eu pe forum. Ma deranjeaza ca tot omul corect ia "plasa" la magariile altora. O situatie de altfel bine cunoscuta la noi. Daca eu m-am ocupat de "UTA", nu ii logic sa o fac in continuare? Daca imi schimba unul titlul, cum s-a intamplat, eu nu pot face nimic din postura actuala! Ii o chestie de onoare pentru mine! Oricum, daca lucrurile raman asa, si subiectul UTA nu va fi sters cum am cerut eu, am sa te rog pe tine sa-l stergi, insa mai astept un pic. Nu se pune problema de a parasi forumul, prietenii mei de la Timisoara ma lasa sa postez la ei pe topic , doar ca subiectul UTA nu va mai fi!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •