Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 74 of 74

Thread: Cupa Romaniei 2003/2004

  1. #64
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    WOW !!! very nice ! In vara trecuta comentam ca Argesul este capabil de rezultate .Si au fost rezultate dar nu constant bune. Cupa se potriveste mai bine si se dovedeste ca poti invinge daca pui si inima in joc! Exemplul lui Chelsea , Monaco si Deportivo confirma ! Asa ca ,sa ne vedem in finala si poate si in Europa la toamna!!! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  2. #65
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1

    Forza Viola

    In primul rand, tin sa ii multumesc lui Tudose ca nu s-a uitat la meci si a batut si Argesul !

    Dincolo de nihilismul fotbalistic a ceea ce am vazut ieri (suturi si pase aiurea, echipe varza etc.) ma bucur ca am avut din ocazia sa URLU de bucurie la un gol al Argesului. Nu mai zic nimic de jocul destul de slab al nostru, pt. ca noi macar nu avem figuri de liga campionilor. Avem in schimb cativa pushtani de care ieri am auzit prima oara care vor sa ajunga Barbu, Mutu, Dica ... Bafta !

  3. #66
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Lucas1977, ai fost la meci? Sau ai urlat numai la televizor?
    De Liviu Nicolae nu auzisem nici eu... banuiesc ca provine de la "Scoala Nicolae Dobrin".

  4. #67
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    N-am fost la meci. Am avut de lucru gramada. Am ajuns acasa tocmai la golul lui Tanasa. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO L, ca nici acum nu mi-am revenit (Imi cer scuze pe aceasta cale vecinului de vis-a-vis care m-a vazut ieshit la geam in chiloti)

    Super pasa data de Nicolae. M-a suprins Tanasa ca n-a mai ratat. Baiatu asta se pricepe sa isi faca mingi, sa se demarce, da' are un talent deosebit sa rateze p'aiurea ... Si am auzit ca dupa meci s-ar fi declarat incantant sa joace la Dinamo. Foarte frumos din partea lui. In cazul asta poate sa isi vopseasca de pe acum tricoul in roshu (gaseshte vopsea de oua peste tot zilelea astea). Na' ca m-am suparat, ceea ce nu e frumos.

    FORZA VIOLA si sa luam punct(e) la Ceahlaul ca n-am chef de matineu !

  5. #68
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    A fost super desi nu ma asteptam Argesul ne-a facut cea mai mare surpriza sa speram ca va veni cu puncte si de la Piatra si vom avea cu totii un Paste Fericit!!

  6. #69
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Comentarii despre meciul retur cu Dinamo aici:
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2780

  7. #70
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Cred ca luam 6-0 de la Dinamo...la cum jucam...

  8. #71
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    ohoooo....hai ca 6 ar fi prea multe totusi...macar 5 )
    din pacate, asta ne e valorea. Si cum echipa nu avem, conducerea e prapad si Moldovan e dinamovist, e clar ce sanse avem in cupa.
    Dar ce naiba putem face noi? Sa semnam o petitie prin care cerem demisia lui Moldovan? Sa demitem conducerea? Si apoi? Eventual sa furam cupa din clubul echipei care o va castiga si sa zicem ca noi o meritam, ca inviongatori la "moral"...

  9. #72
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    95
    Reputatie
    1

    Despre MENTALITATE

    Am fost si eu la meciul dintre FC ARGES si DINAMO BUCURESTI. Am privit meciul dar am ascultat si freamatul tribunei, un loc pestrit unde intalnesti absolut orice fel de oameni. Un cuvant foarte vehiculat pe stadion este mentalitate . Atat de oameni care vezi pe fatza lor ca-i stapanesc semnificatiile, cat si de uni care simt nevoia de a zice ceva, si auzind un cuvant care suna bine il reproduc cu mandrie. Si auzeam suporterii, dinamovisti in marea lor parte, spunand ca tzaranii astia din Pitesti puteau chiar sa se califice in dauna iubirii lor eterne daca aveau o mentalitate de capitala. Argesenii au mentalitate de provincie asa ca... Spuneti-mi si mie ce treaba avea mentalitatea asta daca Tanasa o baga in atze, sau daca sotii Helesteanu nu-l doreau asa de tare pe Anton sau ma rog il indrepatau catre cariera, spre exemplu, de astronaut. Asa ca voi discuta si eu de mentalitatea unora care au fost aseara la meci. Exceptand declaratiile absolut fara noima facute dupa meci, Moldovan, strict vorbind de acest meci!!!!!, a interpretat corect partitura. A inceput cu trei oameni de atac, chiar daca acestia nu au avut treaba cu poarta adversa. O mentalitate, repet, pe moment corecta. Mentalitea jucatorilor. Aici ma contrarieaza multe lucruri. Totusi eu cred ca-i dadeam si un cap in gura lui Anton. Mentalitate de tzarano-provincial, de!. Pana la urma sunt si jucatorii oameni si cand vezi ca toti vor sa te "faca" parca nu mai potzi nimic. Cum sa indraznesti mai mult cand din min 8 joci in 10. Monaco a reusit. Dar sunt cu totul alte datele problemei. Mentalitate ultra. Adica dinamovista. Cersetori de pe penaltyuri si cartonase pentru adversari. Asa sa jucati si in UCL. Tur preliminar, desigur.
    Si acum marea durere. Suporterii echipelor. Aici chiar ca mentalitate de ghetou pentru pitesteni. Le intzeleg durere, dar furia si mania naste pasiuni de nestapanit iar ele pot fi canalizate spra un efort de sustinere al echipei. La nivel de suporteri am ajuns jos rau. Numai pt galerie Dinamo, merita victoria, nu stiu si daca sa se califice. Mentalitatea divinitatii a fost strict dinamovista.
    Asa ca totusi, sa mai lasam cuvintele greu de stapanit, si sa ne gandim ca daca baiatul ala o dadea in poarta la sfarsit PROBABIL ca povestea ar fi fost alta. Dinamo s-a calificat ca e Dinamo si normal ca au vrut altii. Suntem prea mici dar exista momente cand ne putem ridica peste ei. Si ieri am fost peste ei. Pentru ca suntem provinciali. Si pentru ca desi recunosc, in general, ca totul se rezuma la o problema de mentalitate, de vointa, uneori acele sfere care controleaza totul in univers se mai si deregleaza. Atunci e momentul nostru, celor considerati mici. La 2-1 helesteanu dadea alt penalty pt Dinamo. In ultimul minut. Nu vom sti niciodata si vom trai cu durerea in suflet. Cert e ca ieri desi multi mi-au gasit vina ca sunt provincial, eu nu ma simt "vinovat". Ba din contra.
    Last edited by buburuzel; 22nd April 2004 at 09:07.

  10. #73
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by buburuzel
    Atunci e momentul nostru, celor considerati mici. La 2-1 helesteanu dadea alt penalty pt Dinamo. In ultimul minut. Nu vom sti niciodata si vom trai cu durerea in suflet. Cert e ca ieri desi multi mi-au gasit vina ca sunt provincial, eu nu ma simt "vinovat". Ba din contra.
    Si eu cred la fel. Pe langa faptul ca lotul lui dinamo e peste al argesului, valoric, fapt recunoscut de catre toti, nu se poate spune ca meciul a fost castigat usor. Cu monaco e alta problema, nu prea exista comparatie intre NOI si EI. Dar cu siguranta ca, daca Argesul ar fi inscris, helesteanu ar fi facut in asa fel incat sa califice dinamo. Inca o speranta naruita. Mai avem una. Ma tem insa ca dinu sa nu fi avut dreptate atunci cand spunea, citand (daca imi aduc bine aminte), ca cine traieste numai cu speranta moare disperat.
    FORZA ARGESUL!!! LUPTATI PANA LA CAPAT!!!

  11. #74
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Din pacate visul nostru de a juca finala a fost distrus aseara de arbitru asta e...ce sa facem doar suntem in Romania acolo unde toate lucrurile sunt permise...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •