Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 122

Thread: Meciurile CSM-ului

  1. #85
    junior ziulian's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Rm. Valcea
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bur View Post
    ceseme e eterna aspiranta la un loc de prima liga. sunt penibili!
    mai bine asteptati sa se acopere Rimnicu Vilcea cu aur decat sa promoveze echipa asta de parasute care fac orasu' de ras!
    Mandru ca sunt OLTEAN !
    Nu inteleg de ce te agiti atata pt o echipa cu care nu ai nici o treaba...

  2. #86
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Bur este vâlcean ... normal că își dorea și el ca noi toți promovarea ...
    asta e ... mai vedem Liga a2a încă 1 an la Vâlcea
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #87
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    macar cand intram sa castigam titlu ) )
    Forza Csm Rm.Valcea

  4. #88
    exhibitionist Bur's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Rm. Valcea/Cluj-Napoca
    Posts
    125
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ziulian View Post
    Nu inteleg de ce te agiti atata pt o echipa cu care nu ai nici o treaba...
    esti dinamovist, n-ai cum sa intelegi. poate tu esti obisnuit cu meciuri trantite, jocuri de culise si jucatori murdari, dar cand dai o promovare pe cativa banuti nu te poti numi echipa. pe de alta parte, echipa asta ma reprezinta (ca valcean) si inevitabil sper sa faca performanta (dar cu jucatorii astia carpiti de prin toate partile, mai putin de crezut).
    noi sa fim sanatosi, si tu dinamovist fericit ! traiasca hotia in fotbal!
    ROMAN prin nastere, OLTEAN prin gratie divina.

  5. #89
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragosh_vl View Post
    macar cand intram sa castigam titlu ) )
    la handbal
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #90
    junior ziulian's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Rm. Valcea
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bur View Post
    esti dinamovist, n-ai cum sa intelegi. poate tu esti obisnuit cu meciuri trantite, jocuri de culise si jucatori murdari, dar cand dai o promovare pe cativa banuti nu te poti numi echipa. pe de alta parte, echipa asta ma reprezinta (ca valcean) si inevitabil sper sa faca performanta (dar cu jucatorii astia carpiti de prin toate partile, mai putin de crezut).
    noi sa fim sanatosi, si tu dinamovist fericit ! traiasca hotia in fotbal!
    Sa trecem peste faptul ca sunt dinamovist... Am spus ce am spus pt ca mi s-a parut ca ai avea ceva cu echipa CSM! Sa stii ca daca sunt si dinamovist asta nu inseamna ca sunt de acord cu meciuri aranjate sau chestii din-astea! Problema e ca se fac unele lucruri cam fara cap, zic eu, si aici ma refer la infuzia asta masiva de jucatori din iarna(mai mult sau mai putin valorosi) carora binenteles ca le e greu sa joace ca o echipa asa, dintr-o data! Daca s-ar fi pastrat un nucleu si erau adusi 2-3 jucatori de certa valoare atunci cred ca am fi avut sanse mai mari... Dar asta e, trebuie sa fim alaturi de echipa la bine si la rau!

  7. #91
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    vistorie frumoasă la Oradea cu FC Bihor ... 3-1 pt CSM cu 2 goluri ale lui Boroiban (primul cu un șut superb) și un gol al "salvatorului" Robson ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. #92
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Poli 2 Timișoara - CSM 1-2
    suntem la 7 puncte de locul 2 ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  9. #93
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    mda... sa mai sper ?
    Forza Csm Rm.Valcea

  10. #94
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by dragosh_vl View Post
    mda... sa mai sper ?
    Vâlcenii regretă că l-au demis pe Bondrea Adio, promovare pentru Râmnicu-Vâlcea
    Și lui Marian Bondrea îi pare rău că s-a despărțit de echipa din Zăvoi
    CSM Rm. Vâlcea a pierdut orice șansă la promovare, după ce a suferit sâmbătă un nou eșec, scor 1-2, cu Jiul Petroșani. Jucătorii vâlceni au deza­măgit din nou, chiar de ziua de naștere a directorului-general al clubului, Florin Verigeanu.

    „Mi-au stricat ziua. Asta este situația. Fotbaliștii noștri se fac că joacă, noi ne facem că-i plătim. Nu găsesc nicio explicație pentru jocul slab, dar poate că aceasta este valoarea lor. Au intrat într-un blocaj psihic. Nu Bondrea trebuie dat afară, ci unii dintre jucători. Eu nu am fost de acord cu demiterea lui Bondrea“, a spus Verigeanu.

    „Am făcut minuni“

    Aflat la Craiova, fostul tehnician din Zăvoi de până acum două săptămâni, Marian Bondrea, a aflat cu stupoare rezultatul meciului cu Jiul.

    „Eu am făcut minuni la Vâlcea cu o echipă încropită. Fără mine, echipa asta nu făcea nici patru puncte și retrograda. Rezultatele bune s-au datorat pregătirii bune și a organizării din teren. Păcat, pentru că Vâlcea merită o echipă de Liga I. Până la urmă va reuși, dar trebuie răbdare. Publicul trebuie să fie mai mult lângă echipă, spectatorii nu-și încurajează jucători, stau ca la teatru. Cine știe, poate mă voi întoarce odată la Vâlcea și vom reuși împreună promovarea“, a spus Marian Bondrea, tehnicianul demis în urmă cu două săptămâni din Zăvoi.
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...valcea-2547797
    Poate la anu'

  11. #95
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Unirea Alba Iulia - CSM 1-4
    meci transmis de N24 ... golurile noastre au fost marcate de Boroiban, M. Voicu (penalty), Robson și Vidakovic ...

    suntem tot la 7 puncte de l0cul 2
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  12. #96
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    degeaba ...
    Forza Csm Rm.Valcea

  13. #97
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    victorie acasă cu Arieșul Turda 2-1 ...
    tot la 7 puncte de locul 2 suntem
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  14. #98
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    • Umblă vorba prin târg că la Mediaș nu prea s-ar mai dori promovarea. De ce? E simplu. Un sezon în Liga I este foarte costisitor, de la cel puțin 11 fotbaliști care trebuie aduși în vară și până la o eventuală luptă de salvare de la retrogradare.



    • În aceste condiiții, CS Municipal poate spera din nou. Tot ce trebuie să facă elevii lui Teleșpan este să câștige totul până la final și să aștepte pașii greșiți ai medieșenilor. Și vor mai face pași greșiți!



    • Dacă CSM va reuși o promovare spectaculoasă, investitorii nu vor întârzia să apară la echipa din Zăvoi, mai ales că Dacia Mioveni, formație finanțată de Gigi Nețoiu, pare să fi luat drumul eșalonului II. Și atunci să nu vă mire că Vâlcea în Liga lui Mitică ar putea fi antrenată de Florin Marin sau de Sorin Cârțu.



    • Oficialii de la CS Oltchim au « pe țeavă » câteva transferuri din străinătate. Numele jucătoarelor care vor veni la Râmnicu Vâlcea pentru sezonul viitor vor fi anunțate, însă, doar înainte de Jocurile Olimpice de la Beijing.
    Forza Csm Rm.Valcea

  15. #99
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    eu nu cred în astfel de povești ... cred că promovarea a fost pierdută și nimic nu se mai poate întâmpla ...
    evident că-mi doresc să fie adevărată această știre
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  16. #100
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Chimia, victorie la debutul pregătirilor
    Într-un amical disputat sâmbătă, la Rm. Vâlcea, CF Chimia a învins cu 3-0 (2-0) pe Minerul Mătăsari, echipă care activează în Liga a III-a. Golurile echipei din Zăvoi au fost marcate de I. Popa, M. Constantinescu și V. Gârlă. Antrenorul Marin Barbu, la primul și ultimul său meci pe banca Chimiei, a mizat pe următoarea formulă de start: Rusandu - Melcea, Vișa, Vătavu, Onofrei - I.Popa, Roșca, Câju, Goge - Boroiban, Constantines- cu. Au mai jucat: Perianu, Pasăre, C. Dinu, Petcu, Kutlacik, Sg. Popescu, Gârlă, Sg. Pârvu, Băltățeanu.

    editie speciala de olteniea
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. #101
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    CSM, victorie cu FSV Frankfurt
    Într-un meci de verificare disputat sâmbătă, în Austria, CSM Rm. Vâlcea a învins cu 2-1(1-0) pe FSV Frankfurt, echipă nou promovată în Bundesliga 2. Pentru vâlceni au marcat Gârlă în minutul 27 și Câju în minutul 70. Echipa vâlceană antrenată de macedoneanul Nikola Ilievski este în cantonament la Kaprun, locație unde alb-albaștrii vor sta până pe 3 august. CSM va mai juca partide de verificare cu Red Bull Salzburg (27 iulie), Aris Salonic (29 iulie) și Padova (31 iulie). Altfel, după ce asocierea cu George Frăsin a căzut, CSM va fi în continuare susținut financiar de autoritățile locale din Vâlcea.

    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  18. #102
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Vâlcenii au remizat cu grecii de la Aris Salonic
    CSM Rm. Vâlcea a remizat miercuri seara, 0-0 cu grecii de la Aris Salonic, într-un meci de verificare disputat în Austria.
    Vâlcea a remizat, 0-0 cu Aris Salonic, echipă care va evolua în Cupa UEFA și astfel oltenii au rămas neînvinși în partidele de verificare disputate în această vară. În minutul 86 al amicalului, grecii au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, parată însă de cel mai bun om al meciului, portarul vâlcean Albert Perianu. CSM, echipă finanțată de Primăria Râmnicului și antrenată de macedoneanul Nikola Ilievski, va încheia pe 3 august stagiul de pregătire de la Kaprun. «Este posibil să mai facem transferuri, lotul nu este încă definitivat» a spus directorul-general al clubului, Florin Verigeanu.

    CSM Rm. Vâlcea: Perianu - Dinu, Vișa, Vătavu, Facundo - I.Popa, Labun, Câju, Roșca - Nemeth, Luca. Au mai jucat Melcea, Gârlă, Băltățeanu, Boroiban, Pasăre, Kutlacik.

    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #103
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    et. 13
    CFR Timișoara - CSM 1-6 ... Câju, C. Dinu (2 g), Stromajer (3 g)

    Perianu / Pasăre, C. Dinu - cpt, Kutlacic, Goge / I. Popa (Melcea), Sergiu Popescu, Facundo (Gârlă), Răzvan Dobre (Grecu) / Enache Câju, Stromajer ... Antr. Alin Artimon
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  20. #104
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    victorie azi acasă cu Dacia Mioveni cu scorul de 3-0
    Sergiu Popescu, Enache Câju din 11 m și Stromajer ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #105
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    chiar vor sa promoveze baietii?
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •