Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 190

Thread: Novak Djokovic - un altfel de jucator

  1. #85
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    Daca principalii favoriti nu pierd, nu il vad sa treaca si de Nadal si de Federer, are sansa lui, dar a 3-a cred eu.

  2. #86
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Felicitări Nole, o medalie e aproape asigurată. Îmi permit să îți sugerez totuși ca pe viitor să lași clanul de urlători neciopliți (altfel spus, familia ta) acasă și ține-te de treabă, adică de jucat tenis.
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  3. #87
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ce vrei sa spui cu clanul de urlatori ?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  4. #88
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sp00q View Post
    Felicitări Nole, o medalie e aproape asigurată. Îmi permit să îți sugerez totuși ca pe viitor să lași clanul de urlători neciopliți (altfel spus, familia ta) acasă și ține-te de treabă, adică de jucat tenis.
    tu ai ceva probleme? sau cu ce te deranjeaza ca familia e meci de meci langa el si il sustine???
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  5. #89
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Familia îl face de râs și îl pune în posturi jenante. Ca atunci când mama lui Djokovic a declarat că Nole ar putea aplica pentru cetățenia britanică pentru a beneficia de ajutorul federației engleze. Ca atunci când mama lui Djokovic a declarat că tenisul cu Federer și Nadal e plictisitor. Sunt gălăgioși, impertinenți, dau sfaturi arbitrilor de tușă dacă mingea a fost sau nu out. Atât Nole, cât și maică'sa, taică'su și tot neamul lui ar trebui să își țină gura și să nu vorbească despre Nadal sau Federer deloc. Dacă nu vor să le ofere un motiv în plus să îl bată... În opinia mea, familia va fi pentru Djokovic ceea ce e Mirka pentru Federer.
    Last edited by sp00q; 14th August 2008 at 21:54.
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  6. #90
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    nu kred...si tie cred ca ti'ar conveni daca ai fi un jucator de tenis ca familia ta sa stea in tribuna si sa iti faca galerie, sa iti zica daka mingea a fost out sau nu...
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  7. #91
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    A pierdut Nole dar nu mă supăr, am ținut cu Nadal la meciul ăsta. Mama Djokovic probabil e plictisită rău...
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  8. #92
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    probabil ca atat ai asteptat, ca sa dai imediat replica
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  9. #93
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Djokovic a jucat foarte bine azi, dar Nadal a jucat la fel de bine.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #94
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Anul asta a fost vizibil mai bun ca celalalt.A.O si Masters Cup castigate.

    Anul urmator prevad urcarea pe locul 2 sau chiar Nr.1 Totul depinde numai sa isi apere titlul.Daca reuseste,este clar,Nadal va avea mult de furca.

  11. #95
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Nadal nu poate sa piarda nr. 1 in anul 2009 si nici in 2010 decat se va accidenta si asta n-ar surprinde pe nimeni la cat efort depune pe teren ...
    Djokovic va fi nr. 2 dar si Murray ii sufla din ce in ce mai aproape in ceafa .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  12. #96
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Nadal nu poate sa piarda nr. 1 in anul 2009 si nici in 2010 decat se va accidenta si asta n-ar surprinde pe nimeni la cat efort depune pe teren ...
    Djokovic va fi nr. 2 dar si Murray ii sufla din ce in ce mai aproape in ceafa .
    Si Federer unde e in aceasta ecuatie????

  13. #97
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Locul 3 si nu peste mult timp ,daca nu-si gaseste echipa potrivita si nu se antreneaza corespunzator , locul 4 .
    El vrea sa revina pe locul 1 dar nu spune si cum ... Fara o schimbare sunt doar vise ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  14. #98
    ^_^fana rafa^_^ suzy.horror's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    126
    Reputatie
    1
    de-ai avea gura aurita optimistule...ahhh ce-as mai vrea sa pice fedex pe locu 4

  15. #99
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suzy.horror View Post
    de-ai avea gura aurita optimistule...ahhh ce-as mai vrea sa pice fedex pe locu 4
    SUBSCRIU!!! visez asta de ani buni.deh,speranta moare ultima nu...
    anu asta dragul de Rogerica cazu pe 2,la anu...pe 4....

  16. #100
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Djokovic renunta la Wilson pentru Head:

    http://www.head.com/corporate/news.php?id=1066

    O miscare care o sa mi-l faca mai simpatic.

    In alta ordine de idei, schimbarea rachetei se pare ca l-a facut sa piarda meciul cu Gulbis. Noua racheta foloseste o tehnologie nelansata inca pe piata. Productia de serie pentru modelul asta ar trebui sa inceapa prin martie.
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  17. #101
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  18. #102
    incepator swissheart's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    bucuresti
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    doamne deci am ramas masca la rezistenta pe care a afisat-o djoko in meciul cu rafael. sincer mi-as fi dorit enormmm de mult sa castige ( ar fi meritat da na asta e ...

  19. #103
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    la rg isi ia revansa iar victoria de acolo este mult mai importanta decat asta de la madrid
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  20. #104
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Un meci fenomel. Dar am impresia ca azi Nadal va fi la niste parametri fizice extrem de ridicati. Nu vreau sa bag fitile, dar parca a jucat prea bine in conditiile in care a avut ceva probleme fizice. Daca va juca agresiv, Fedex cred ca poate sa-i faca zile fripte lui Rafito. Important e sa isi creeze un plan tactic f bun si sa nu se abata de la el. Daca va avea parte si de ceva noroc, e posibil ca Roger sa fie incununat campion la Madrid (ce ironie .
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  21. #105
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    Eu zic ca merita sa castige acest meci. La RG nu ii prea dau sanse.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •