Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 190

Thread: Novak Djokovic - un altfel de jucator

  1. #64
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Primul sarb care a castigat un turneu de GS.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #65
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1

    Nole , next number 1 ?

    Acum un an cand am spus ca pana la sfarsitul lui 2007 va fi un nr. 3 cu nume de Djokovic nu prea a fost nimeni de acord cu asta ...
    Acum o sa spun alta : pana la sfarsitul anului Nole va fi nr. 1 . Cine este de acord cu asta ?
    Sincer, as vrea sa ramana Federer dar nu cred ca maestrul poate iesi din "panza Mirkai" ... Voi ce credeti ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  3. #66
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Fedex va ramane primul.Poate ca mi-ar placea ca Nole sa fie numarul 1 daca nu ar fi asa de increzut.

  4. #67
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Acum un an cand am spus ca pana la sfarsitul lui 2007 va fi un nr. 3 cu nume de Djokovic nu prea a fost nimeni de acord cu asta ...
    Acum o sa spun alta : pana la sfarsitul anului Nole va fi nr. 1 . Cine este de acord cu asta ?
    Sincer, as vrea sa ramana Federer dar nu cred ca maestrul poate iesi din "panza Mirkai" ... Voi ce credeti ?
    Eu, Nadal si Federer nu suntem de-acord cu asta. Eu nu prea am ce face in privinta asta, dar ei da.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  5. #68
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Fedex va ramane primul.Poate ca mi-ar placea ca Nole sa fie numarul 1 daca nu ar fi asa de increzut.
    De ce il consideri increzut?
    .

  6. #69
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Fedex va ramane primul.Poate ca mi-ar placea ca Nole sa fie numarul 1 daca nu ar fi asa de increzut.
    Eu zic ca Nole are personalitate dar nu ca ar fi increzut ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  7. #70
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Acum o sa spun alta : pana la sfarsitul anului Nole va fi nr. 1 . Cine este de acord cu asta ?
    Sincer, as vrea sa ramana Federer dar nu cred ca maestrul poate iesi din "panza Mirkai" ... Voi ce credeti ?
    E bun tare sarbul, nu e nimic de spus.....Joaca de ceva timp foarte bine si o face in mod constant; bine, o mai da cateodata in bara la cate un mic turneu insa la alea importante a jucat mereu foarte bine. Cu siguranta zic eu, in momentul de fata e cam al doilea jucator al lumii (va fi curand si oficial in opinia mea).

    In ciuda tuturor lucrurilor, Federer ramane numarul 1; daca elvetianul se concentreaza ceva mai mult, eu zic ca nici anul acesta nu se va schima capul ierarhiei. Nu sunt sigur de ceea ce spun insa am increderea ca Federer nu se va lasa intrecut asa usor

  8. #71
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    E bun tare sarbul, nu e nimic de spus.....Joaca de ceva timp foarte bine si o face in mod constant; bine, o mai da cateodata in bara la cate un mic turneu insa la alea importante a jucat mereu foarte bine. Cu siguranta zic eu, in momentul de fata e cam al doilea jucator al lumii (va fi curand si oficial in opinia mea).

    In ciuda tuturor lucrurilor, Federer ramane numarul 1; daca elvetianul se concentreaza ceva mai mult, eu zic ca nici anul acesta nu se va schima capul ierarhiei. Nu sunt sigur de ceea ce spun insa am increderea ca Federer nu se va lasa intrecut asa usor
    Iti dau dreptate, dar trebuie sa Fed sa si poata ! Sunt deceptionat de forma pe care o arata in prezent... Sa nu fie ceva de durata (Doamne fereeste !) !
    Bine ca in perioada urmatoare n-are de aparat puncte la Indian Wells si Key Bisacane.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  9. #72
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Acum un an cand am spus ca pana la sfarsitul lui 2007 va fi un nr. 3 cu nume de Djokovic nu prea a fost nimeni de acord cu asta ...
    Acum o sa spun alta : pana la sfarsitul anului Nole va fi nr. 1 . Cine este de acord cu asta ?
    Sincer, as vrea sa ramana Federer dar nu cred ca maestrul poate iesi din "panza Mirkai" ... Voi ce credeti ?

    Desi la inceput l-am simpatizat pe sarb acum ma enerveaza din ce in ce mai mult. S-a schimbat mult din momentul in care a inceput sa castige turnee importante. Mai exact din momentul in care l-a batut pe Fedex la Mastersul Canadei.
    Faptul ca ma enerveaza nu ma impiedica sa recunosc ca este un jucator foarte bun.
    Daca va fi nr 1 pana la sfarsitul anului 2008? Este greu de spus. Poate da, poate nu. Totusi in fata lui sunt Federer si Nadal care nu cred ca vor renunta la lupta asa usor. Desi nici unul dintre cei doi nu pare a fi in cea mai buna forma se pot intampla multe. Urmeaza MS din America (unde sarbul are de aparat un titlu si o finala) si apoi sezonul pe zgura (unde Federer este mai bun decat Djokovic, iar Nadal este aproape perfect). Vom vedea. Lupta intre cei trei va fi foarte interesanta si foarte stransa.

  10. #73
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Djokovic este un increzut. Din fericire, la varsta lui atitudinea asta e scuzabila. Si mai cred ca tupeul l-a ajutat sa ajunga unde este acum. In timp insa va invata sa fie mai modest - si atunci va ajunge un mare campion, sau va ramane increzut - si se va prabusi mai repede decat ar putea banui. In fiecare sezon tenismenii sunt tot mai buni si lupta e tot mai dura. Daca acum el se apropie de Nadal si Federer s-ar putea ca in curand altii sa ii sufle si lui in ceafa (Tsonga? Gasquet? Hanescu? ). Publicul tenisului prefera eleganta si nu bravada ieftina - ca atunci s-ar uita la wrestling. Iar lupta cea mai dura este pentru inima spectatorilor.

  11. #74
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    daca ar fi increzut nu l-ar mai adora publicul. baiatul este constient de forta lui si probabil asta il face sa para increzut. desi sunt fan federer imi place aproape la fel de mult si djokovic. abia astept sa vad meciurile lor de anul asta. vom vedea un tenis de nivel foarte inalt.
    la nivel de glume, nole este junior pe langa ilie nastase pe care publicul il iubea atat de mult.
    m-a impresionat destul de mult in meciul cu fish din finala iw cand, la un seviciu suspect de a fi afara, i-a acordat punctul lui fish fara sa mai fie nevoie de o reluare. asta inseamna ca are puterea de a-si respecta adversarul si asta inseamna ... "fair play".
    si cu tupeu si fara tupeu, djokovic va ramane in top foarte mult timp.

  12. #75
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    I-a dat un serviciu sensibil și lui Nadal în semifinale. Cred că face asta tocmai pentru ca să câștige simpatia publicului. La fel ca și maimuțărelile pe care le-a prestat anul trecut peste tot pe unde a mers. Dar deocamdată fair-play-ul și bufoneria coexistă cu înfumurarea la băiat. Primele două nu mă deranjează.

    O scurtă remarcă @vraciul: în finalele de la Australian Open și de la Indian Wells nu am simțit că publicul l-ar fi "adorat".

  13. #76
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    la IW ai fi vrut sa tina cu el cand aveau un compatriot pe teren?
    in plus a parodiat niste jucatori pentru "ticurile" lor . daca ai fi citit un interviu de anul trecut cand reportreul il intreba despre federer ti-ai da seama cat de mult il apreciaza pe acesta.

  14. #77
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Coioților, a rămas Djokovic fara fani? Are un parcurs excelent, de ce nu se bucură nimeni pe thread-ul lui?
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  15. #78
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Nu a ramas fara ei...dar cum sa ma bucur cand vrea sa il intreaca pe Rafa.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  16. #79
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ne bucuram si asa, fara sa scriem pe thread...important e ca ne bucuram
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  17. #80
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Hai să îl scoatem pe Djoker de la naftalină, eu îl văd favorit la aurul olimpic.
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  18. #81
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    eu nu
    .

  19. #82
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    fiecare are sansa lui...niciodata nu poti sti ce se va intampla...eu as vrea ca nole sa castige o medalie...dar nu pe cea de aur...aia e pt fed
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  20. #83
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    maine se opresteDaca nu are probleme medicale monfils.Francezul este fff increzator

  21. #84
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Djokovic poate surprinde. Este inconstant, e adevarat, dar poate sa faca un joc excelent.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •