Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 190

Thread: Novak Djokovic - un altfel de jucator

  1. #43
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timišoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    singura obiectie pe care o am este cu privire la tipatul Sharapovei care este cam strangulat ...data viitoare mai cu forta si mai hotarat, Nole se pare ca a urmarit multe meciuri daca stie asa bine toate ticurile ,gesturile,miscarile etc ..a prins pana si frumoasa pozitionare la servici ( a Mariei)

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    a fost cam ciudat cum a pierdut la rg cu nadal. ma asteptam sa vad un tenis frumos si in setu 3. are un joc frumos da tot pe locul maxim 3 poa sa ajunga din pacate. in legatura cu cantatu chiar nu ma pricep

  3. #45
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciprianned View Post
    Ca veni vb de Young , el va face poimaine 19 ani , si in aceasta saptamana joaca o semifinala la un turneu chllanger in SUA-Apotos , dotat cu premii in valoare de 75.000 , deci va intra in primii 200 de jucatori ai lumii daca va castiga acest chllanger ... :| va fi cu siguranta o stea a tenisului mondial
    m-ai ghicit

    de mai bine de 1 an il urmaream.Pe Nadal din 2002 il urmaresc .Stiam , presimteam ca va ajunge mare

  4. #46
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Umag , turul 2 :
    DJOKOVIC N. (SRB) vs. TROICKI V. (SRB) 6-2 4-6 5-7

  5. #47
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    hopaaa! ce s-a intamplat oare?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  6. #48
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Va zic eu ce santamplat.Ca oricarui mare jucator i sa itamplat si luio sa ia bataie mai repede intrun turneu.Oricum baiatu ast imi place pt ca are fff mult talent si cred ca mai devreme sau mai tarziu va ajunge lider in atp.I HATE NADAL,I LIKE RODDICK but FEDERER is the best!

  7. #49
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ^^^tu scrii mai bine in engleza decat in romana.
    de ce-l urasti pe Nadal?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  8. #50
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    John McEnroe spune intr-un interviu ca Djokovic este "the next number 1".
    Cum comentati articolul : http://eurosport.yahoo.com/31072007/...ic-praise.html
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  9. #51
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    John McEnroe spune intr-un interviu ca Djokovic este "the next number 1".
    Cum comentati articolul : http://eurosport.yahoo.com/31072007/...ic-praise.html
    Stie McEnroe ce spune. Deocamdata Djokovic este singurul care le poate pune probleme lui Federer si lui Nadal. Ceilalti (Berdych, Murray, Gasquet) sunt totusi departe.
    Sa vedem ce va fi in circuitul american. Cred totusi ca Federer are cele mai multe sanse pe hard. Nadal are totusi sansa a doua (depinde de ce-i face genunchiul accidentat). Murray inca nu si-a revenit dupa accidentarea care l-a facut sa piarda 10 saptamani din circuit, Roddick are avantajul ca joaca pe suprafata lui favorita (desi daca prinde o zi in care serviciul nu-i merge a incurcat-o) iar Nole....cred ca are sansa a 3 a dupa Roger si Rafa.
    Vom vedea incepand de saptamana viitoare cand va incepe turneul din Canada.
    Va fi interesant de urmarit ce va fi in Canada, la Cinncinnati si la US Open. Pana la urma titlurile importante (Grand Slam si Master Series) au fost impartite intre Roger (2 GS si 1 MS) si Rafa (1 GS si 3 MS) + MS Miami castigat de Novak. Deci cei trei sunt favoriti dar sa nu-l uitam pe Roddick.

  10. #52
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Roddick numai castiga el vreun master nici chiar pe hard...Banii ,petreceriile si faima i-au luat mintiile...cat despre antrenamente ce sa mai zicem ,sunt pe planul secund.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  11. #53
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    Djokovic la Montreal Fashion Show
    Attached Images Attached Images

  12. #54
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Mare figura de om, Nole asta...
    Ai vreun clip sa pot vedea mai mult ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  13. #55
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    pozele sunt de aici, altceva nu am mai gasit, l-am pus numai pe Nole ca el arata cel mai cool

    http://www.atptennis.com/1/en/players/gallery/

  14. #56
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vassy View Post
    Djokovic la Montreal Fashion Show
    wow...ce poze faine!! chiar ca arata misto!
    ii urez succes la montreal!
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  15. #57
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

  16. #58
    junior Truica Madalin's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    e tare faza cand face ca nadal ) ce tare e novak asta
    Lumea se intreaba [COLOR="RoyalBlue"]DE CE?[/COLOR]Noi pentru tine am face [COLOR="RoyalBlue"]ORICE[/COLOR]!!!
    [COLOR="Blue"] Universitatea Craiova[/COLOR]

  17. #59
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    felicitari lui pt. trofeul de la montreal. nu m-asteptam sa-l bata pe fed. sincer.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  18. #60
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Eu insa

  19. #61
    junior StefaniaM's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    Cat de tare e "filmuletul" de pe You Tube !! )
    [B]Stand up for what you believe in even if it means standing alone![/B]

  20. #62
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1

    Nole joaca pt. prima data o finala de mare slem

    Nole s-a calificat in finala US Open 2007 !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  21. #63
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1

    Primul GS castigat de Nole este AO 2008

    Nole a demonstrat astazi inca odata ca are calitati de mare campion dupa ce a castigat primul sau GS .
    Parerea mea e ca este uneori prea coleric,exagereaza cu manifestarile sale la pierderea sau castigarea unor puncte , si-si pierde in felul acesta prea usor puterea de concentrare .
    Pt. mine un exemplu pozitiv si edificator de la cealalta extrema pt. o astfel de situatie a fost Borg - omul fara emotii ,"masca de fier " ...
    Cu cat va invata mai repede asta , cu atat Nole va reusi sa ajunga mai repede nr. 1 . Asa s-a intamplat si cu Federer ...
    Am vazut ca si-a imbunatatit multe capitole tehnico-tactice in ultima pauza competitionala ,chiar si pregatirea fizica . Totusi am vazut ca are probleme cu respiratia ,uneori nu-i ajunge aerul ?! Sa inteleg ca operatia de sinusuri n-a rezolvat in totalitate problema ?

    Cateva declaratii ale campionului :
    http://www.australianopen.com/en_AU/...ub_toparticles
    http://www.australianopen.com/en_AU/...437643896.html
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •