Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 190

Thread: Novak Djokovic - un altfel de jucator

  1. #22
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Eu nu sunt asa... Pe mine ma intereseaza orice detaliu din afara arenei ca sa pot afla intregul sistem care sta la baza unui jucator de succes sau ratat.
    Vezi cazul Federer,unde am prevazut un declin datorita omniprezentei Mirkai.Deci pina la urma vezi ca conteaza enorm ce se intimpla "in culise".
    Cit despre Nole eu nu vreau sa-l ridic la grad de Dumnezeu,cum zici tu,ci pur si simplu vreau sa-l prezint asa cum este fara sa fiu prea subiectiv si sa poata fi judecat la rece de fiecare prezentind citeva clipuri din afara arenei.
    Dupa cum poti vedea pe thread-ul asta deschis de mine nu l-am laudat cum o fac altii (v.cazul Sharapova) cu toate ca are cea mai mare crestere in ATP Race din ambele circuite.
    Vad ca tu chiar ai o problema cu Mirka....O tii intr-una cu "declinul" lui Federer...A cazut de pe primul loc din ierarhia ATP si nu stim noi? A pierdut si omul niste meciuri anul asta si gata a intrat in cadere libera?
    Aici sunt de acord cu Tenis Fan: ce face pe teren e problema noastra (ca sa ma exprim asa) iar ce face in dormitor (si cu cine) e problema lui. Este viata lui privata. Dar vad ca tu esti de alta parere....

  2. #23
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Tie nu ti se pare ca e alt Federer pe teren dupa AO ? Nu e vorba doar de un meci prost jucat...Daca nu vezi nimic schimbat nu avem ce discuta.Nu e important cu cine se culca Federer ci cine-l indruma in activitatea lui profesionala !
    Last edited by Optimistul; 19th June 2007 at 18:09.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  3. #24
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Tie nu ti se pare ca e alt Federer pe teren dupa AO ? Nu e vorba doar de un meci prost jucat...Daca nu vezi nimic schimbat nu avem ce discuta.
    Nu e important cu cine se culca Federer ci cine-l indruma in activitatea lui profesionala !
    Intr-adevar dupa AO s-a schimbat. Adica a pierdut meciuri pe care altadata le castiga fluierand (vezi Canas, Volandri, pe Nadal nu-l punem la socoteala pt ca aproape tot timpul a avut probleme cu el), dar totusi este si el om nu robot.
    Eu altceva vreau sa subliniez: daca el e fericit cu Mirka (in pat sau in afara lui) este doar problema lui. Crezi ca pe el il intereseaza parerile mele sau ale tale? Sau si mai corect spus: crezi ca el stie ce dezbateri furtunoase sunt despre declinul lui? Nu prea cred.
    Stai ca vine Wimbledonul si il vei vedea pe adevaratul Federer. Desi mi-as dori sa joace finala cu Nadal (si Rafa sa-l invinga) nu prea cred ca va rata el al cincilea titlu pe iarba. Nu crezi?

  4. #25
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Cine poate fi fericit cu Mirka ?
    Parerea mea nu-l intereseaza ,dar caderea lui da.
    "Adevaratului Federer" nu-i mai intra primul serviciu si nici FH-ul numai este cea fost (multe GN) - verifica statisticile la atitea meciuri.
    Chiar nu vezi ca Federer era cu doua clase peste toti si a ramas doar cu una ?
    Daca nici Wimbledonul nu-l cistiga a ramas si fara ultima clasa...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  5. #26
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Daca ai niste clipuri video dragute de ce nu le postezi pe un thread al lui Rafa ? Egoistule, le ti numai pt. tine...
    ok boss am sa le postez
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  6. #27
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    e o placere pt. mine sa-l vad jucand pe Novak.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  7. #28
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    sper sa-l bata maine pe Nadal...ii tin pumnii.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  8. #29
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    si eu...imi aminteste puternic de Ilie Nastase sau Borg sau Wilander

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    novak e un super juktor...si nu spun asta k e favoritul meu...dar sa nu uitam k el a prins un razboi in tara sa natala...si banuiesc k asta a fost imboldul pt a face performanta...bineinteles si talentul...oricum e irascibil...dar e un paradox...k nu se schimba nimic in jocul lui...ex: in meciul q hewit...dupa c a primit avertisment...zambea knd era la primire...bn k avea si minge de break...oricum...dupa era federer va incepe era djokovici...aja sper!

  10. #31
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Mai are destule de imbunatatit ca sa poata fi comparat cu Federer.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  11. #32
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    si eu sper

  12. #33
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1

    Nole este nr.3

    Dupa ac. Wimbledon Novak Djokovic a urcat 2 locuri in clasamentul mondial ajungand pe pozitia pe care eu am sustinut-o acum 3 luni c-o merita - locul 3.
    Felicitari Nole !
    Inca nu este suficient de bine pregatit fizic ca sa poata castiga un mare slem,dar mai are timp...
    Atitudinea si fair play-ul de la W. a cucerit si alte inimi ale spectatorilor.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  13. #34
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Dupa ac. Wimbledon Novak Djokovic a urcat 2 locuri in clasamentul mondial ajungand pe pozitia pe care eu am sustinut-o acum 3 luni c-o merita - locul 3.
    Felicitari Nole !
    Inca nu este suficient de bine pregatit fizic ca sa poata castiga un mare slem,dar mai are timp...
    Atitudinea si fair play-ul de la W. a cucerit si alte inimi ale spectatorilor.
    Se pare ca el este cam singurul care i-ar mai putea impiedica pe Rafa si Roger "sa se plimbe singuri si de capul lor prin circuitul ATP"...Ceilalti din generatia tanara mai au mult de muncit. A avut o ascensiune fulminanta anul acesta la fel ca Nadal in 2005. Bravo lui!
    Da, este un tip fairplay desi la ultima minge din meciul cu Hewitt a cam exagerat. Tensiunea era imensa asa ca e intr-un fel scuzabil gestul.
    Oricum la 20 de ani sa ai 2 semifinale de Grand Slam nu e de ici de colo. Sunt jucatori de top care nu au ajuns toata viata (cariera) la un asemenea nivel.

  14. #35
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ma bucur pt. el, desi l-a intrecut pe roddick. dar tre' sa recunosc ca joaca mult mai bine decat el si-si merita locul. pare sa devina unul dintre favoritii mei, daca nu a devenit chiar. imi doresc in continuare sa-l bata odata pe nadal sa-si ia revansa.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  15. #36
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1
    Mai are destule de imbunatatit ca sa poata fi comparat cu Federer.

    Cu Federer pot fi comparati doar vreo 2-3 tenismeni in istorie(ca si performate, ca si talent parerea mea cu nimeni). Djokovic poate fi comparat cu Federer doar prin marimea la pantofi sau ceva asemanator.
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  16. #37
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcobra007 View Post
    Cu Federer pot fi comparati doar vreo 2-3 tenismeni in istorie(ca si performate, ca si talent parerea mea cu nimeni). Djokovic poate fi comparat cu Federer doar prin marimea la pantofi sau ceva asemanator.
    Foarte buna asta cu marimea la pantofi

  17. #38
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timišoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1

  18. #39
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    sa vedeti voi in 3 ani ce tare va ajunge..

    mai vad un jucator care va face furori:

    Donald Young

  19. #40
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Laura1985 View Post
    F tare asta

  20. #41
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    sa vedeti voi in 3 ani ce tare va ajunge..

    mai vad un jucator care va face furori:

    Donald Young
    Ca veni vb de Young , el va face poimaine 19 ani , si in aceasta saptamana joaca o semifinala la un turneu chllanger in SUA-Apotos , dotat cu premii in valoare de 75.000 , deci va intra in primii 200 de jucatori ai lumii daca va castiga acest chllanger ... :| va fi cu siguranta o stea a tenisului mondial

  21. #42
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Laura1985 View Post
    Mare panarama de om Nole asta...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •