View Poll Results:

Voters
0. You may not vote on this poll
  • 0 0%
Page 3 of 23 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 470

Thread: CF Real Madrid vs. FC Barcelona [Eternul Derby]

  1. #43
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Primera cel mai tare... Poate cel mai spectaculos
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #44
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Ok...sa zicem ca cei mai multi dintre noi prin cel mai spectaculos intelegem cel mai tare!In momentul in care shtii sa faci spectacol shtii sa cashtigi pt. ca prin spectacol se intelge driblinduri,depashiri spectaculoase,biciclete etc.,toate incheiate cu pase de gol,cu pase decisive sau cu goluri in cel mai fericit caz!
    ...Iker Casillas

  3. #45
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Scuzati intromisiunea! Dar jocul ala cu biciclete si trotinete a murit acum vreo 40 de ani cind a inceput sa nu mai dea rezultate sistemul 2-3-5 cind jucau toti in atac si niciunul in aparare. Iti permiti sa joci asa in campionat, cu echipe de mina a 12-a dar nu in meciurile tari unde adversarul abia asteapta sa te dai "spectaculos" ca sa te composteze de sa nu mai stii pe unde e iesirea de pe teren!
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  4. #46
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Acum incerci sa-i scoti pe cei de la Juve`?Daca nu poti sa te dai "spectaculos" nu te dai shi gata!Dar nu cred ce spui tu cu acum 40 de ani.....ar trebui sa te uiti shi la alte echipe,nu doar la Juventus shi o sa vezi spectacol!
    ...Iker Casillas

  5. #47
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Pai vad ca tu esti tendentioasa plecind din start de la ideea ca eu vorbesc asa doar pentru ca tin cu Juve. Sa fim seriosi, meciurile spectaculoase le vezi, unul din 50, in campionate. Daca vorbim de Campionat european, mondial, Liga, Cupa Uefa proportia cred ca scade si mai mult.
    Hai sa le numaram, coane Fanica (si ca sa nu ne intindem luam ultimii 4-5 ani)!
    - Cite meciuri spectaculoase ai vazut la CM 2002 di Japonia/Coreea? Eu am dormit linistit 4 saptamini, inclusiv la finala.
    - Cite meciuri spectaculoase ai vazut la CE 2004? 2-2-ul ala anuntat intre Suedia si Danemarca a fost cel mai tare meci...
    - Cite meciuri spectaculoase ai vazut in Liga Campionilor in ultimii 4-5 ani?

    Fotbalul se joaca de foarte mult timp pe bani iar cluburile stiu ca scopul scuza mijloacele. Degeaba joci spectaculos azi daca o iei in freza, miine la fel si peste un an nu mai ai bani sa-ti platesti jucatorii sau sa faci transferuri ca lumea. Si dupa aia cine iti mai ramine sa joace spectaculos? Real Madrid?
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  6. #48
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    CM Mondial 2002. Spania - Coreea de Sud.
    Euro 2004. Olanda - Cehia, Portugalia - Anglia
    UEFA CL. Monaco - Deportivo, Lyon - Werder, Manchester - Real tur/retur, Chelsea - Barcelona, Bayern Leverkusen - Real Madrid (finala)...etc,etc

  7. #49
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Pai vezi ca le poti numara pe degete?
    Iar de Bayer - Real ce sa-ti mai zic? SPECTACULOS!!!
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  8. #50
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Pai eu zic ca, cam este, ocazii de gol cu gramada, mai ales la final in contul lui Leverkusen, sa nu mai vb de golul secolului marcat de Zidane

  9. #51
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ionutz vad ca a insirat putinele meciuri spectaculoase ale madridului din CL nu-i frumos din partea sa

    @al dracu, parerea mea, este ca cel mai fain meci din ultimii ani a fost Juve - Milan, pacat ca nu am avut parte de mai multe goluri
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  10. #52
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Mey Al Dracu,eu am vazut meciuri spectaculoase de fiecare data cand a jucat Brazilia la CM 2002!
    Iar in editia asta de CL toate meciurile mi s-au parut spectaculoase(care le-am vazut) in afara de Milan-Manchester!Poate ca nu sunt chiar atat de pretentioasa!
    ...Iker Casillas

  11. #53
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, Brazilia la CM 2002 a fost de mare exceptie! In ambele meciuri cu turcii, cind i-au batut pe otomanii ramasi in 9 oameni cu arbitrii si cu piesele de teatru ale lui Rivaldo? Sau cu galonata echipa a Chinei care nu stia daca se joaca fotbal sau badminton pe stadionul ala? Sau cu temuta echipa Costa Rica (numai cind pronunti numele te-apuca risul)? Sau cu liderul de necontestat al fotbalului mondial, Belgia?
    Daca or sa fie toate CM ca ala din 2002 ma pregatesc sa ma uit la Divizia A a statului Fiji!
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  12. #54
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Da,da...meciurile alea mi-au placut,cu Cei Trei Crai de la Rasarit!
    Discutia asta e off topic shi o sa vina Ionutz sa spuna ca eu sunt vinovata .
    ...Iker Casillas

  13. #55
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Pai da cine?
    Si nu e off! Vorbeam de brazilieni (Robert Carlos, Ronaldo vs. Ronaldinho)
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  14. #56
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Da?Pai Ronaldinho=Barcelona
    ...Iker Casillas

  15. #57
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    las ca tot incercand sa faceti spectacol o sa ajungeti sa castigati la "mamaia" sau la "cerbul de aur" ca in competitiile intercluburi o lasati balta...sau cine stie cu jongleori ca zidane si ronaldinho poate va bagati la "circul globus"
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  16. #58
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Nu inteleg ce treaba are Realul cu Ronaldinho?Crezi ca Juventus a facut ceva extraordinar ca sa mearga mai departe?Ei bine afla ca nu e asha....a profitat de prostia fundashilor madrileni!Stai linishtit ca Juve se va ocupa doar de campionatul intern mai repede,decat crezi!
    ...Iker Casillas

  17. #59
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Nu crezi ca daca nu ar gresi fundasii ne-am plictisi cu toate partidele care se termina 0-0?
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  18. #60
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    pai ce, scupa mea thanya...vroiai ca juve sa profite de prostia lui ronaldinho sau a fundasilor lui Getafe ?....cu astia am jucat...pe astia iam articulat...stii cum se zice..."jocul greseala asteapta"...si ca sati fie si mai clar...greselile pot fi provocate...daca nu eram in atac si nu va presam nu aveau cum sa apara greselile...doar nu teai astepta ca in toate meciurile sa se inscrie goluri de la 30 de metri sau goluri gen maradona...aproape intotdeauna exista o greseala atunci cand primesti gol...te las pe tine sa tragi concluziile.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  19. #61
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Pai scumpul meu Marquise,nu trebuia neaparat sa ne presati ca sa va calificati.Puteati sa fiti doar de doua ori la poarta noastra shi tot de doua ori sa gafeze fundashii de geniu!Voi ati fost de 5 ori la poarta noastra shi ati marcat de 2 ori ,ca de 3 ori a scos Casillas!
    ...Iker Casillas

  20. #62
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Al Dracu
    Nu crezi ca daca nu ar gresi fundasii ne-am plictisi cu toate partidele care se termina 0-0?
    Pai si acum nu te plictisesti de scoruri gen: 1-0, 1-1 sau 0-0??? (sau 0-1)

    PS: Vorbeam de echipele din Italia!
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #63
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    S-au obisnuit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •