View Poll Results:

Voters
0. You may not vote on this poll
  • 0 0%
Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 470

Thread: CF Real Madrid vs. FC Barcelona [Eternul Derby]

  1. #22
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    daca "grasu" pleaca... Adio ! sperantelor ca vine Adriano (asa macar "grasul" le intretine) ... si ca sa nu mai vb. de anuntatele plecari de la voi ... care va vor "subtia" la greu ... o sa ramaneti cu "vanzatori de autografe"
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #23
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Singurul care cred ca va pleca, si de care stiu eu, este Roberto Carlos...cu toate ca mai are valoare de Real Madrid...poate si Casillias daca nu i se va marii contractul...cu toate ca, cred ca Perez va ceda...

    PS_intere...nici acum nu stiu, de ce nu vrea Perez sa ii dea cele 5 mil lui Iker Casillias?

  3. #24
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    nu ... spune-mi pe "pm"
    da oricum vad ca Chelsea ii da lui Perez 40 mil. euroi pt. grasu ... o fi bine?

    http://www.calciomercato.com/modules...icle&sid=82070
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #25
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Ca suporter al lui Athletic,intrebarea ar putea suna ofensator,dar intotdeauna "Antimadridistas"asa ca votul meu a mers spre Barca!Sunt antimadridist cu o singura exceptie:cand au jucat cu cea mai nesuferita echipa din Univers,Juventus Torino!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  5. #26
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Votul acesta este pt ati da cu parerea despre echipa mai buna, dintre cele 2, nu sa votezi impotriva celei ce nu o suporti

  6. #27
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Tu chiar crezi ca nu s-a votat pe antipatii aici! Eu cred ca numai pe asta s-a votat
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #28
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Deci tu asa ai votat nu?....mda...nu e prea bine.

  8. #29
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Aaaa...acum inteleg eu de ce are Barcelona voturi! Inseamna ca Real este iubita de 7 persoane shi urata de 6 persoane!
    ...Iker Casillas

  9. #30
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Pardon Thanya..aici ai gresit, scorul este egal...Si oricum in acest moment Barça este clar mai buna real, dar daca ne ducem un pic in trecut nu ar mai fii la fel..asta e, trebuie sa recunosc deshi nu`mi face placere...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  10. #31
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Eu nu traiesc din trecut ce-a fost e istorie, prezentul conteaza iar la ora actuala Barça este cu mult peste real (stiu ca ma repet, da' poate le intra si hahalacticilor la cap). Astazi diferenta a crescut din nou la 8 puncte iar pentru madridisti am un mesaj: ''Adios, a la liga Adios''
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  11. #32
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    realmadrid.com -..-- si din toate trofeele alea... cate au fost castigate pe vremea lu franco??? echipa nazistilor, abuz de putere si etc... mai ales etc.
    Pt mine, realu in spania este la fel ca steaua sau dinamo in românia.
    Amor de lejos, felices los quatro....

  12. #33
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Asa este, intradevar...Franco a decis cele 5 cupe ale Campionilor Europeni castigate consecutiv
    Si ca titluri, lasa-ma cu fanteziile tale...oi fii tu mare istoric si stii cum a stat treaba...
    Daca pt tine Real este cum este Dinamo si Steaua in Romania, atunci pe langa Real ar trebuii sa ii urasti si pe catalani, ca doar ei sunt si vor fii mereu a 2a echipa a Spaniei ca valoare, exact cum este Dinamo in Romania...eternul loc 2...

    Quote Originally Posted by catalanul
    Eu nu traiesc din trecut ce-a fost e istorie, prezentul conteaza iar la ora actuala Barça este cu mult peste real (stiu ca ma repet, da' poate le intra si hahalacticilor la cap). Astazi diferenta a crescut din nou la 8 puncte iar pentru madridisti am un mesaj: ''Adios, a la liga Adios''
    Tu mi-ai zis mie ca nu am treaba cu fotbalul, ai glumit sau nu, eu nu glumesc cand zic ca esti pe aratura...
    Tu dupa ce caracterizezi o echipa...dupa 10 etape de campionat, cunoscatorul lui peste ??? ...o echipa este considerata mai buna, dupa trofeele castigate, nu dupa ultimul sezon
    Nu traiesti din amintiri, eu zic ca da, pt ca mereu iti amintesti cand juca Poli mai bine...si cat era de frumos atunci, cu toate ca nu stiu daca ai apucat vremurile acelea

  13. #34
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Catalane...cred ca exagerezi cand spui ca Barcelona este cu mult peste Real.....cat de mult Catalane?Daca te uiti in jos o vezi?
    ...Iker Casillas

  14. #35
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realmadrid.com
    catalani ca doar ei sunt si vor fii mereu a 2a echipa a Spaniei ca valoare
    cine e pe primu loc, cine e pe primu loc... BARÇA eee, BARÇA eee ceea ce spui tu acolo nu-si are rostu`... pe locul 2 sunteti voi si acolo veti ramane

    @thanya... 8 puncte, destule pentru ca Barça sa castige LA LIGA in acest an
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  15. #36
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Esti dussssssssssssssss
    Vb singur...degeaba ma chinui sa demonstrez ceva...tu tot pe tampenia ta o tii in continuare...

  16. #37
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    complexatule, ti-a argumentat mai sus de ce nu meritati acele 5 trofee CL, te lauzi in stanga si-n dreapta cu ele, dar nu au nici o valoare
    aici vb despre Barça si ireal madrid, deci nu adu' vorba despre Poli. exista subforum pentru campionatul intern, esti poftit sa postezi si acolo
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  17. #38
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Nu postez pe forumuri fara valoare
    Matrix98, el ce putea sa spuna, cand nici el nu suporta pe Real
    Dar hai, ca tu stai in Spania si ar trebuii sa stii istoria...ce a facut Franco pt ca Real sa castige cele 5 CCE ???...vorbesti fara sa stii, sau ce zic altii...ca de obicei de fapt...si de ce nu au nici o valoare acele cupe ???...imi provoci greata cu, cunostintele tale de fotbal

  18. #39
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realmadrid.com
    imi provoci greata cu, cunostintele tale de fotbal
    atunci du-te si boraste nu te opreste nimeni tu, atotstiitorule, esti obsedat de acele cupe, care au fost cucerite acu' 50 de ani, timp in care fotbalul s-a schimbat mult...acele cupe nu au nici o valoare acum, insa tu o tii intr-una cu palmaresul realului
    complexatule, o noapte buna iti doresc, sa ai parte de vise frumoase alaturi de Barça
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  19. #40
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Eu ti-am zis sa raspunzi la intrebari...daca stii, dar presupun ca ai vorbit iar in necunostinta de cauza...
    Daca acele Cupe nu au nici o valoare, cele din 98/00/02 ce valoare au ??? junior

  20. #41
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Se pare ca ambele echipe au primit o lovitura puternica pe plan international, ambele fiind eliminate din optimile UEFA CL, Barcelona de catre Chelsea...2-1/2-4, iar Real de Juventus, 1-0/0-1 (1-2) dupa prelungiri....
    Asa cele mai bune echipe spaniole, parasesc cea mai puternica competitie europeana din optimi ...pt prima oara din sezonul 1992/1993

  21. #42
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Mda....shi cica Primera=cel mai tare campionat! Urat din partea lor!
    Oricum eu m-ash impushca daca echipa mea(de suflet ) ar fi eliminata din CL de Murinho...nu Catalane?
    ...Iker Casillas

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •