View Poll Results: Cine se califica?

Voters
170. You may not vote on this poll
  • Steaua

    115 67.65%
  • Betis Sevilla

    55 32.35%
Page 1 of 49 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1027

Thread: Steaua - Betis Sevilla (dubla mansa)

  1. #1
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0

    Question Steaua - Betis Sevilla (dubla mansa)

    9 martie Steaua - Betis Sevilla
    16 martie Betis Sevilla - Steaua

    Comentarii despre tur si retur aici.

  2. #2
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Parerea mea ca va fi mai usor cu Betis decat cu Herenveen. Primul meci acasa poate mai mult sa fie un avantaj pt Steaua decat un dezavantaj. O victorie gen 2-0 ar insemna calificare impotriva spaniolilor pt ca e mai important pt ei sa nu retrogradeze decat sa se califice in sferturi si nu vor forta in retur. In mod normal ar trebui sa fie mai usor. Dupa meciul Stelei de aseara insa ramane de vazut
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  3. #3
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    echipele romanesti nu se prea califica daca joaca primul meci pe teren propriu.
    asa a fost si anul trecut Steaua-Vilareal, desi cibanul scotea spume de laude cu calificarea

    Steaua ar trebui sa se califice dar nu prea cred deoarece steaua are un antrenor slab dpdv. tactic, iar azi meciurile se cistiga doar cu o tactica buna in ambele meciuri.

    Steaua are adversar mai slab ca Rapid, iar daca nu se califica macar sa aduca 2 puncte la clasamentul UEFA
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  4. #4
    manager
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    291
    Reputatie
    1

    Steaua nu e echipa "italiana"

    Quote Originally Posted by Zapada
    echipele romanesti nu se prea califica daca joaca primul meci pe teren propriu.
    asa a fost si anul trecut Steaua-Vilareal, desi cibanul scotea spume de laude cu calificarea

    Steaua ar trebui sa se califice dar nu prea cred deoarece steaua are un antrenor slab dpdv. tactic, iar azi meciurile se cistiga doar cu o tactica buna in ambele meciuri.

    Steaua are adversar mai slab ca Rapid, iar daca nu se califica macar sa aduca 2 puncte la clasamentul UEFA
    Nu stiu ce sa cred despre Olaroiu. Doar sa sper ca e bun.
    Si eu cred ca Protasov e mult peste el. sper sa ma contrazica insa.
    Conteaza mult. Trebuie sa inteleaga ca Steaua nu e echipa "italiana", nu a fost si nu va fi niciodata. Daca nu intelege e nasol.
    Am redevenit altul

  5. #5
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    "Bestis Sevilla a invins joi noapte pe AZ Alkmaar, in prelungiri cu 2-1, si s-a calificat in optimile de finala ale Cupei UEFA, acolo unde va intalni pe Steaua. Primul meci va avea loc la Bucuresti."

    Asta este stirea OLS. Pai nu a castigat AZ cu 2-1?

    Mai sunt doua saptamani pana la primul meci in care stelistii (antrenor +jucatori) tre sa caste bine ochii si sa traga invatamintele care se cuvin dupa meciul de aseara. Daca ar face lucrul asta meciul de aseara nu ar mai insemna o infrangere ci doar pas mic inapoi pentru a putea merge mai departe. Daca nu ... pacat.
    Urmeaza un amical cu Valcea si un meci de campionat (destul de tare cu FC Arges), doua meciuri in care sa se "obisnuiasca cu noul stadion" si pe 9 martie sa fie in forma maxima. Si pana atunci ne mai lamurim si noi de sansele impotriva lui Betis, ca doar dupa meciul de aseara suntem cam in ceata.

    PS:Mi-a mai venit o idee. Poate Oli s-a gandit sa nu se expuna chiar cu tot ce poate Steaua, asa ca sa nu se ingrijoreze adversarii si sa nu ne ia in serios.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  6. #6
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    @zapada In general echipele care joaca primul meci acasa nu se califica. In 16-imi in UEFA, din 16 echipe calificate, doar 5 au obtinut calificare dupa ce au jucat primul meci acasa(Schalke, Lille, Betis, Basel, Udinese).
    Ziceam doar ca pt Steaua poate fi un avantaj deoarce Betis se lupta pentru evitarea retrogradarii in Spania. Daca bat cu 2-0 acasa(e f posibil) atunci spaniolii vor avea sanse destul de mici la calificare si s-ar putea sa nu mai forteze la ei. Sa nu mai vb ca in Spania vor fi la meci multi romani, deci vor mai anula din avantajul meciului propriu.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  7. #7
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Sincer nu va dau nici o sansa cu Oli pe banca.Asta nu e antrenor,strica doar echipe.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  8. #8
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    Pe Gigi Becali zicea ca OLi in 3 ani ajunge mai tare ca LUcescu .
    Oricum Steaua se califica mai departe.
    Forza Csm Rm.Valcea

  9. #9
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    DIXX, care sunt echipele? Si inca o intrebare, la Heerenveen cui s-a datorat victoria, intamplarii, lui Protasov, lui MM si Gigi Becali, exclusiv fotbalistilor, cui? Parerea mea este ca suporterii schimba placa foarte repede si uita ce s-a intamplat cu o saptamana inainte. Inca odata, sa avem putintica rabdare! Am ajuns mai departe decat ne tine plapuma si nu vrem sa intelegem. Fotbalul romanesc este acelasi si la mentalitate si la naravuri, inca de pe vremea Cooperativei ********ocomunsite, caci nimic nu s-a schimbat la nivel de structura. Sa nu credem ca am facut progrese substantiale pentru ca accedem intr-o Cupa europeana, neproiritara pentru majoritatea echipelor din fotbalul mare. Sunt convins ca acest sistem se va schimba in curand, pentru ca mai mult costa decat aduce beneficii UEFA. Sa nu ne furam singuri caciula si sa-i lasam pe antrenori sa si faca treaba. Lucescu cel mic a dovedit-o, in ciuda contestatarilorn, iar daca este bun si Olaroiu o va face si el, cu o conditie, sa fie lasat in pace sa lucreze.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #10
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Dupa returul cu Heerenven cred ca Betis este echipa care se va califica .

  11. #11
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Sanse minime pentru steaua.

  12. #12
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Nu cred ca Betis e o echipa de netrecut.
    Vorba orbului...vom trai si vom vedea!
    Oricum bafta maxima!!!!

  13. #13
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asta-i problema, acum o saptamana jucam in finala UEFA, acum sunt eliminati de Sevilla. Ca mai totdeauna adevarul este pe undeva la mijloc si nu are de a face cu...Olaroiu, parerea mea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #14
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Nu cred ca meciul cu Heerenveen de acasa va conta in vreun fel in dubla cu Betis.
    Cred ca Steaua va trece de spanioli.
    Olaroiu nu se poate impotrivi firii ros-albastre.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  15. #15
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    E posibil ca totusi dubla Steaua- Betis sa fie inversata, fiindca are si Sevilla in deplasare prima intalnire.

  16. #16
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Ne asteapta o dubla dificila,insa cred ca putem trece mai departe.Eu pun jocul slab de ieri al Stelei pe seama faptului ca am reusit sa ne asiguram calificarea inca din tur,si stelistii au lasat-o un pic mai moale cu concentrarea.
    Sper totusi ca aceasta infrangere sa-i fi trezit la realitate.O fi cupa Uefa slaba,dar nici chiar asa cum cred unii...
    Succes Steaua!!!

  17. #17
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1
    Putem trece de Betis daca revenim la fotbalul pe care il stim. Inteleg ca un antrenor trebuie sa aiba mai multe module tactice pregatite, pe care sa le aplice in functie de rezultat, adversar, etc. Totusi, daca aseara Oli a jucat la asteptare, a fost o greseala imensa, pentru ca toti oamenii aia au venit din toata tara sa vada nu neaparat o victorie a Stelei, cat acel joc care ne-a facut anul trecut sa speram la mai mult.
    Paote cu Betis vom juca ce stim, cum stim, si atunci trecem de ei.
    Anti-Becali

  18. #18
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    cu betis o sa fie greu o sa vedeti .daca oli nu isi baga jucatori in priza eu cred ca steaua o sa aiba de pierdut si o sa isi faca viata grea singura prin jocul practicat de acestia. cu heerenven au jucata parca la un amical.delasarea asta tipica la romini o sa ne coste.trtebuie sa aborde cu alta mentalitate jocul cu betis daca vor sa mearga mai departe.pacat de suporteri de aseara care au venit din toate colturile tari ca sustina pe steaua,singuri si-au facut viata grea,am ramas cu un gust amara dupa meciul dea aseara.

  19. #19
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sunchase
    E posibil ca totusi dubla Steaua- Betis sa fie inversata, fiindca are si Sevilla in deplasare prima intalnire.
    nu e asa :
    tragere la sorti UEFA:
    winners 4- winners 15
    meciul 4 :Heerenveen-Steaua
    meciul 15:Betis-AZ
    Deci :Steaua-Betis.
    Last edited by SORENSEN; 24th February 2006 at 12:02.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  20. #20
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    Desi Rapid are adversar mai tare in optimi (pe Hamburg) si teoretic sanse mai mici la calificare ca Steaua, in practica Rapid are sanse mai mare de calificare deoarece Rapid are un antrenor mai bun ca Steaua.

    Pacat ca Steaua a luat un antrenor aruncat de alte echipe deoarece sa vazut acolo la Timisoara ca nu putea face performanta.

    Daca in primul meci in Olanda echipa a jucat asa cum stia (dupa stilul lui Protasov) si a castigat cu 3-1, a venit acest antrenor de 2 lei care a schimbat stilul echipei in meciul retur si steaua a pierdut cu 1-0 pe teren propriu.

    Pacat de Steaua dar cu acest antrenor nu se mai bata Steaua la titlu ci doar la un loc in cupele europene
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  21. #21
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    daca jucatorii (si antrenorul) au invatat ceva din meciul cu heerenveen, atunci ne putem califica...daca nu, vom vedea...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •