View Poll Results: Cine se califica?

Voters
170. You may not vote on this poll
  • Steaua

    115 67.65%
  • Betis Sevilla

    55 32.35%
Page 4 of 49 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1027

Thread: Steaua - Betis Sevilla (dubla mansa)

  1. #64
    sport legend saphicus's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    571
    Reputatie
    1

    Arrow Da

    Quote Originally Posted by Paul
    Problema nu e de la Oli...

    L-am admirat pe Oli si la primul mandat, chiar i-am regretat plecarea , ii dau si acum credit. De fapt problema e alta (ziceau si alti "comentatori" pe stadion):
    Daca vor intelege ceea ce trebuie acest dus , este excelent. Daca repeta figura asta , atunci schimbam placa. Intr-un fel e bine sa pierdem asa rar (de la ultima euro-infrangere au trecut 10 meciuri).

    Ultimii 3 antrenori au avut probleme la inceput:

    Va mai amitit meciul cu Zelzenik? Batem la Belgrad , wow ce echipa avem.
    Juca in Ghencea , luam 1-2 si deja auzim "Lacatus- Lacatus".
    Era de fapt inceputul unui traseu exceptional (asa l-am considerat la vremea aceea). Privind in urma , a fost doar o demonstratie de valoare , imbinata cu putin noroc in meciul cu Valencia.
    Pe langa infrangerea cu Zelzenik , a mai bulit-o si cu Rapid in campionat , iar echipa nu prea juca mare lucru.

    Protasov.
    A debutat si mai nasol ca Zenga.
    Trofeu pierdut la primul meci , cu Dinamo . Toti am trait senzatia ca e aerian dupa ce face schimbarile in min 60, si ii baga pe Keca si Simion in teren ...
    Pe el de fapt il durea la patina de Supercupa si de Dinamo.
    Mai adaugam petele numite Rosenborg si e clar cu cine avem de-a face ...

    Si Zenga si Protasov au fost apoi apreciati dupa ce au fost contestati ca hotii de cai.

    Asa ca sa-l lasam pe Oli, tot calificari de astea sa obtinem.
    Totusi de la jucatori cer(em) mai mult. E inadminisibil sa ai un stadion de 55.000 de oameni , cel putin jumate dintre ei fiind din provincie, si sa joci in halul asta ...
    O nota naspa pentru Dica , Iacob , si mai ales Banel , un plus pentru Goian si chiar pentru Bostina .
    Despre Carlos , sincer imi place stilul lui mistocar , dar pana la prima greseala.
    Apoi s-a ras cu noi

    PS.
    Referitor la meci : Olandezii i-au vandut pe Huntelar si Samaras. Dar mai au o bucata de minim 10 beleoane : Ugur Yıldırım. Ce mijlocas ...
    O sa-l tina minte Paraschiv pe asta ...
    De acord cu tine !! Yildirim ca Yildirim, ca il stiam, dar de pustiul Prager, ce parere ai? A jucat ca la carte, chit ca uneori a cam lasat regulamentul la o parte!!

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ce numar a avut ?
    In afara de turcalet , au mai fost 2 oameni tapeni rau : fundasul central-stanga , si celelalt mijlocas central ...
    Fundasul ala central , a scos 3-4 mingi care era puse pe capul lui Iacob ...

  3. #66
    sport legend saphicus's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    571
    Reputatie
    1
    @paul mi se pare nr.14, blondu' ala indesat !! Excelent mijlocas si foarte tanar!!

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    ce-ai domne cu suporteri...
    ai senzatia ca s-a strigat "Rusine sa va fie".

    S-a strigat in prelungiri , din peluza "rasculatilor" iar Nordul a huiduit puternic , la fel si Tribunele ...

    nu stiu ce ai vazut la tembelizor si cum capteaza ei sunetele , dar te asigur ca nu a fost o actiune unitara , si doar o manifestare a "durilor" din Sud.
    Mai paulica, nu mai dezinforma daca nu shtii. "Durii" din Sud, cum itzi place tzie sa le spui, erau pana de curand singurii suporteri care cantau, strigau shi incurajau echipa timp de 90 de minute. In ultima vreme vad ca shi Mustatza incearca ceva, problema e ca nu prea are cu cine...
    De strigat au strigat "samantzarii" - shi cred ca shtii cine-s samantzarii. D-aia care pe drumul spre ieshire ziceau ca vor banii inapoi. Pai scuza-ma, o fi zis Gigi ca suporterii trebuie respectatzi, da' ashtia care fac d-astea nu merita nici cel mai mic respect...
    ex-alpopa

  5. #68
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun

    Cry reuseste ca intotdeauna sa destinda atmosfera cu o gluma buna :


    STEAUA - BETIS 2
    nu e nici o gluma , este un mare adevar "Voi pentru cupe si flori , noi pentru aceste culori "
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  6. #69
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    da cry , noi va respectam optiunile .. rogvaivice totusi ai grija la quote`ul dat de tine , ai uitat sa pui si 1`le
    remy esti demential , articolul tau continea o jumatate de frantura despre Betis , dar a fost de fapt un articol dupa meciul cu Heerenveen

    si cateodata ma indoiesc si eu de capacitatea mea de a citi cand ma uit peste posturile tale . Chiar iti dau un sfat sa o lasi mai moale cu Steaua

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Tocmai am (re)vazut prima parte parte a jocului cu Heerenveen, shi am ramas la aceeashi parere pe care mi-am format-o shi la stadion. Impresile mele despre prima repriza :
    - Steaua a jucat mai prudent decat de obicei, insa a avut jocul sub control in marea parte a timpului
    - in aparare Steaua nu a avut nici o problema, poate cu exceptzia jumatatzii de ocazie a lui De Vries, ivita in urma unui corner
    - Heerenveen a stat foarte bine in teren shi, la randul ei, nu a riscat mai deloc, preferand sa practice un joc de ashteptare, cu 1 singur varf shi shi 5 mijlocashi
    - pe atac Steaua a alternat pasele rapide, din prima, cu lansarile pe Iacob sau Dica urmate de devieri; jucatorii au fost insa vadit incomodatzi de mijlocul supra-aglomerat al oaspetzilor shi au greshit foarte multe executzii decisive - s-a vazut o lipsa de luciditate shi de concentrare din partea stelishtilor; angajamentul a fost totushi bun, iar disponibilitatea la efort buna
    In concluzie, prima parte a jocului nu a fost tocmai spectaculoasa, cele doua echipe anihilandu-se destul de bine; a fost o repriza dominata mai mult de fortza decat de executzii tehnice deosebite.
    O sa urmaresc shi partea a doua, care mi-a lasat o impresie foarte proasta la stadion. Ashteptam ca Steaua sa apese ceva mai mult pe acceleratzie shi sa incerce sa tzina mai mult mingea....a facut exact invers insa...
    ex-alpopa

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

    Vesti bune

    Oscar Lopez ratează īntālnirile cu Steaua



    Fundaşul echipei Betis Sevilla, Oscar Lopez, va fi indisponibil aproximativ o lună, ca urmare a unei accidentări suferite īn partida cu AZ Alkmaar, din 16-imile Cupei UEFA, şi va rata, astfel, dubla manşă cu Steaua, din optimile competiţiei, precum şi cāteva partide din campionatul Spaniei.

    Potrivit publicaţiei Diario de Sevilla, Oscar Lopez a suferit o ruptură fibrilară la bicepsul femural al piciorului drept, avānd nevoie de trei-patru săptămāni pentru recuperare.

    Oscar Lopez a fost īnlocuit cu Luis Fernandez la īnceputul reprizei a doua a meciului pierdut de Betis, īn deplasare, cu scorul de 1-2, după prelungiri, īn faţa formaţiei AZ Alkmaar, din manşa secundă a 16-imilor Cupei UEFA. Betis s-a calificat totuşi īn optimile competiţiei, datorită victoriei cu scorul de 2-0 obţinute īn tur.

    Potrivit sursei citate, Oscar Lopez va rata şi următoarele trei meciuri din Primera Division, cu Real Sociedad (duminică), Getafe şi Malaga, īn timp ce prezenţa sa īn duelul cu Real Madrid este incertă.

    Prima partidă a dublei manşe dintre Steaua şi Betis Sevilla este programată pe 9 martie, la Bucureşti, returul urmānd să se dispute pe 16 martie, īn Spania.
    Asta dupa ce portarul e suspendat pentru prima mansa , iar atacul Oliveira are sanse mici sa joace ...

  9. #72
    manager k474laNu_2006's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    248
    Reputatie
    1

    STEAUA - Betis

    Quote Originally Posted by hopshio
    Vai bah...K474lanu...bah dupa 3-1 cum ai vrea sa joace acasa steaua? cei care declara ca steaua o dezamagit si dinastea nu is suporteri adevarati..ei tin cu steaua numa cand castiga? sau cum????L-)
    Pai da, sa joace mai relaxat ... acela era un articol din prosport
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]C[COLOR="Blue"]I[/COLOR]N[COLOR="blue"]E[/COLOR] N[COLOR="blue"]U[/COLOR] E [COLOR="blue"]C[/COLOR]U [COLOR="blue"]N[/COLOR]O[COLOR="blue"]I [/COLOR]... E [COLOR="blue"]I[/COLOR]M[COLOR="blue"]P[/COLOR]O[COLOR="blue"]T[/COLOR]R[COLOR="blue"]I[/COLOR]V[COLOR="blue"]A [/COLOR]N[COLOR="blue"]O[/COLOR]A[COLOR="blue"]S[/COLOR]T[COLOR="blue"]R[/COLOR]A !!![/SIZE][/FONT]

  10. #73
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Am crezut ca va fi bine cu Betis, dar cu Oli nu mai cred nimic... Cu Protasov echipa juca fotbal, baietii au inceput sa aiba incredere in forta lor. Europa a inceput sa se teama de noi.

    2 meciuri, atat i-au trebuit lui Oli, sa naruie tot!
    Ah, Protasov... unde esti...
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Am votat cu Betis.
    Asta nu inseamna ca am vre-un feeling pt. Betis , sau nu am incredere in echipa.

    Sa nu uitam ca e un meci de optimi.
    Calificarea inseamna atingerea sferturilor !!!
    Sferturile UEFA + Sferturile Ligii , inseamna ca mai sunt DOAR 16 echipe in cursa din cele 16 , 12 vor fi din : Italia , Anglia , Spania si Franta.

    Germania , Olanda si Portugalia vor fi scuturate (Germania ramane fara echipe in Liga , iar din cele 2 din UEFA una pica , Olanda si Portugalia cu echipe in Liga dispar)

    Mai raman , astia din lumea a III-a ... Romania , BUlgaria , Rusia , ELvetia si Scotia.

    Ar fi prea frumos ca Steaua sa ajunga in sferturi.

    Fara sa supar pe nimeni , dar atingerea sferturilor (care inseamna 16 meciuri europene pana acolo) in ziua de astazi (cu atatea tururi ) e o performantza comparabila cu cele din`nainte de `89.
    Optimi am atins si anul trecut. Am fost eliminati de Villareal cu care (fie vorba intre noi) puteam sa jucam 2 ani , ca tot nu ii eliminam. Aveam nevoie de bulan (vezi meciul de la Bucuresti , unde am ratat destul de mult , alta era povestea daca era un 2-0 sau 3-0 la Bucuresti (nu ca am fi meritat un asemenea scor))

    Sa nu ne facem iluzii degeaba.
    Daca vor fi eliminati , ne elimina Betis Sevila. Echipa mare? Nu ! Echipa cu un lot valoros fara discutie , in criza de forma in campionat.

    Vom fi suparati pe echipa noastra? Depinde cum joaca ...
    Joaca pentru glorie , joaca pentru noi , joaca pentru ei .

  12. #75
    per sempre interfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Londra
    Posts
    660
    Reputatie
    1
    Si io sunt pesimist in legatura cu meciu cu Betis da' abia astept sa fiu luat peste picior in caz ca Steaua se califica!
    [SIZE="5"][/SIZE]Io non rubo il campionato e in Serie B non sono mai stato!

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    in fond nu avem ce pierde ...
    avem numai de castigat daca ne calificam

  14. #77
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Am votat cu inima,nu cu ratiunea!Betis e o nuca tare,il au pe Joaquin(titular in nationala Spaniei),pe Assuncao(modelul lui Niculescu la lovituri libere)Oliveira(bine-ar fi sa nu joace)fostul golgheter al Valenciei...O fi echipa de locul 19 in Spania,dar sa nu uitam ca avand 10 indisponibili in lot au batut Chelsea,iar daca ar juca la noi in campionat s-ar bate la titlu!!Iar acest loc 19 pe care sunt la aceasta ora e unul conjunctural,acele accidentari determinand o fluctuatie masiva in randul echipei(timp de 10 etape n-au aliniat aceeasi formula 2 etape la rand)!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Oliveira e rupt

    Betis e acum locul 19 in Spania.
    Are 22p de puncte , iar echipa de pe locul #15 are tot 22 puncte

  16. #79
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    e o echipa tare rau, orice s-ar zice. dintre echipele cu care am mai jucat anul asta este comparabila cu lens sau sampdoria.
    Ce lume mica. putin mese

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    in mod normal e sub sampdoria ...
    acu cu oli antrenor e alta distractie ...

  18. #81
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Se califica Steaua de data asta, trece de optimi anul asta. 1-0 acasa si 2-2 in deplasare. Cu cine jucam dupa astia?
    Never Die Easy

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    una dintre urmatoarele echipe:

    Code:
    Rapid Bucuresti Rom Hamburger SV Ger      
    FC Basel Sui RC Strasbourg Fra     
    Middlesbrough Eng AS Roma Ita        
    Palermo Ita Schalke 04 Ger       
    Olympique Marseille Fra Zenit St. Petersburg Rus       
    Udinese Ita Levski Sofia Bul     
    Lille OSC Fra Sevilla Esp

  20. #83
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Ce destept esti Paul merci
    Never Die Easy

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    cu placere , te mai astept cu intrebari

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •