View Poll Results: Cine se califica?

Voters
170. You may not vote on this poll
  • Steaua

    115 67.65%
  • Betis Sevilla

    55 32.35%
Page 3 of 49 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1027

Thread: Steaua - Betis Sevilla (dubla mansa)

  1. #43
    manager nicu26's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Poate ma credeti nebun dar cred ca infrangerea de aseara cu olandezii este ... binevenita!! Cu siguranta rezultatul i-a adus cu picioarele pe pamant si si-au dat seama ca orice meci conteaza. Am un feeling ca isi vor reveni si vor arata altceva in dubla cu Betis. Totusi am o mare teama cu Olaroiu! Tare imi este teama ca nu are valoare de a conduce o echipa de talia Stelei.

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hip
    Cred ca va fi f greu.
    Totusi Betis a batut sezonul asta si pe Barca si pe Chelsea, poate cele mai tari echipe din lume la ora asta. Asa ca nu e de joaca cu astia.
    Personal sunt optimist pt. ca e totusi vorba de Steaua si ca stelist nu pot gtandi decat astfel, orice echipa am avea in fata
    Sper sa batem cu 1-0 acasa, sau poate chiar 0-0 si sa sa reusim un egal cu goluri in deplasare.
    Oricum, presiunea va fi imensa la primul meci din Bucuresti, presimt ca in retur Steaua va juca mai bine decat in tur.

    ps: dinamo cand joaca? (sory dar nu ma pot abtine)
    la toamna in Schauma Sampon Lig

  3. #45
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    9 martie Steaua - Betis Sevilla 2-2

    16 martie Betis Sevilla - Steaua 4-0
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  4. #46
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    asta nu se va intampla nici in cele mai ude vise ale tale
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  5. #47
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Sper ca stelistii sa nu mai repete jocul penibil de ieri seara. E drept, au avut si o scuza: nici daca ar fi intrat desculti pe teren nu ar fi putut sa incaseze trei goluri. Imi doresc o calificare in dauna spaniolilor, motiv pentru care votez cu Steaua, desi la asa suporteri nu ar merita mai mult de un mare ignore. Meciul e greu, Betis este o echipa al naibii de tare, sper ca Steaua sa fie mai tare. Bafta Beheheiiiii!
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ce-ai domne cu suporteri...
    ai senzatia ca s-a strigat "Rusine sa va fie".

    S-a strigat in prelungiri , din peluza "rasculatilor" iar Nordul a huiduit puternic , la fel si Tribunele ...

    nu stiu ce ai vazut la tembelizor si cum capteaza ei sunetele , dar te asigur ca nu a fost o actiune unitara , si doar o manifestare a "durilor" din Sud.

  7. #49
    incepator babalu's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    46
    Reputatie
    1
    Meci greu.Chiar daca Betis e in Spania la retrogradare,in Europa a facut cateva jocuri foarte bune.Dar mai important e cum va juca Steaua.Pana la meciul cu Heer. ma gandeam ca poate chiar ar putea sa prinda finala.Din pacate imaginea mea era a echipei care era pe vremea lui Protasov.O echipa ofensiva,cu tupeu dar si cu aparare solida.Acum vad o echipa dupa chipul si asemanarea antrenorului:fricoasa si care joaca la ciupeala.In stilul asta greu sa mearga mai departe.Sper ca Olaroiu sa se dezmeticeasca dupa gafa cu Heer. si sa isi dea seama ca stilul lui nu se potriveste la Steaua.Pana atunci...

  8. #50
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    las-o asa paul , s-a auzit clar si tare , sau tu ai televizoru diferit ?

    "Voi pentru cupe si flori , noi pentru aceste culori " cam asa sunt suporterii stelei , incurajeaza doar cand castiga meciuri sau trofee in rest ......
    Last edited by Cristy; 25th February 2006 at 01:48.
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    mah tu esti chior sau orb , nu intelegi ca am fost la fatza locului ...

  10. #52
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Mdeah...
    1. important e ca suporterii sa vina in numar mare si sa-si sprijine favoritii la meciul cu Betis...desi e cam greu de crezut dupa meciul de fiasco impotriva inimioarelor...
    2. trebuie "lucrat" la jucatori...in sensul ca tre' sa-si revina psihic...
    3. de Oli nush ce sa zic...dar e clar ca omu' tre' sa-si revizuiasca bine planurile pt meciul cu Betis....din partea mea, s-ar putea ca tactica incercata cu olandezii sa le fie fatala spaniolilor (angajari verticale pe varfuri puternice sau joc tip britanic cu o ploaie de centrari de pe aripi)...spaniolii au multi mingicari in echipa si e posibil ca "tesatura" de pase pe care ne-am fi dorit-o cu heerenven sa nu iasa asa de bine...

  11. #53
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Wink

    De la ''o simpla distractie'' la o simpla infrangere

    Steaua s-a facut de ras joi seara, in fata unui stadion 'National' intesat pana la refuz de fani. Suporterii care in urma cu un an jubilau dupa eliminarea 'liliecilor' au 'salutat' aceasta calificare cu fluieraturi la adresa favoritilor lor. Gigi Becali, finantatorul Stelei, a anuntat ca le va cere fotbalistilor sa-si respecte fanii care vin sa-i sustina.

    Inainte de meci ati spus ca disputa cu Heerenveen va fi o simpla distractie. De ce nu s-a mai intamplat asa?
    Gigi Becali: Pai, a fost distractie, ca, daca nu era distractie, nu se mai inregistra acest scor. Eu nu sunt suparat pe nimeni, fiindca echipa s-a calificat.
    Pierderea acestor puncte afecteaza coeficientul UEFA...
    Nu-l afecteaza foarte tare, fiindca tot cap de serie vom fi in turul trei preliminar din Liga Campionilor. Mai important decat coeficientul este sa castigam acest campionat.
    Ilie Nastase s-a certat cu observatorul Quigley chiar la tribuna oficiala...
    Nu stiu ce s-a intamplat, n-am vazut nimic. Nu ma intereseaza ce au avut de impartit, dar eu tin cu Ilie Nastase, fiindca e roman.
    Publicul a fluierat copios echipa la finalul partidei. E normal, avand in vedere faptul ca s-a obtinut calificarea?
    N-au fluierat calificarea, ci au protestat pe buna dreptate pentru ca au venit si de la sute de kilometri departare sa vada spectacol. O sa le spun jucatorilor ca suporterii au avut dreptate si, de acum inainte, trebuie sa-i respecte mai mult.
    Va pare rau ca le-ati dat prima de calificare inainte de meciul retur?
    Nu, pentru ca eram sigur ca eram calificati.
    Inaintea meciurilor cu Heerenveen ati spus ca mergeti ca la teatru. Cum veti merge la partidele cu Betis, ca la circ ?
    Acum se schimba situatia, nu mai e teatru, nici circ. Betis e mult mai buna ca Heerenveen. Dar o sa-i eliminam si pe spanioli. Eu sustin ca o sa ajungem in finala competitiei. La meciul din deplasarea de la Sevilla o sa-i invit pe toti jucatorii care au cucerit Cupa Campionilor Europeni in 1986.
    Premierul Tariceanu a fost la meciul Rapidului, dar la Steaua n-a venit...
    Nu ma intereseaza Tariceanu. Nu pot sa-l sufar pe omul asta. Stie ca n-are loc la Steaua. E un om de slaba calitate. El il punea pe Bodu sa ma atace.

    EVZ
    Last edited by remy; 25th February 2006 at 06:39.

  12. #54
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Bai nene, Steaua va trece fara probleme de Betis. Betis e o echipa care oricum a ajuns prea departe pentru conditia ei si baietii ar face bine sa se concentreze pe evitarea retrogradarii in Spania, decat sa o faca pe cocosii in Europa. Daca vor trece si de Steaua, vor ajunge sa aiba alte 2 meciuri total inutile intr-o perioada in care le va fi vital sa obtina victorii in Spania. Deci numai daca sunt tampiti isi vor dori sa treaca in sferturi. In al doilea rand, infrangerea cu Hereenven... care-i treaba?! Venea dupa 3-1 in deplasare! Pur si simplu echipa a jucat mai lejer. Era dreptul ei. Nu stiu daca va amintiti cum a fost in '88, dupa Sparta Praga - Steaua 1-5 si Steaua - Sparta 2-2 (meci prost facut acasa de Steaua): toata lumea a inceput sa spuna ca victoria de la Praga a fost o intamplare, bla-bla... Concluzia? In sezonul ala, Steaua a jucat finala. Echipele inteligente stiu sa joace cat, si cum trebuie.

  13. #55
    manager k474laNu_2006's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    248
    Reputatie
    1

    Cool Nu e bine deloc pentru Steaua

    Pe site-ul suporterilor, www.fcsteaua.ro, fanii au desfiinţat tactica antrenorului din meciul cu olandezii.
    Fanii celor din Ghencea care au intrat ieri pe site-ul suporterilor au protestat la ceea ce a arătat Steaua în meciul cu Heerenveen.
    Ei erau foarte deranjaţi de faptul că echipa nu a făcut spectacol, dar nu erau de acord cu fluierăturile de la finalul partidei. Altă problemă a fanilor era că, deşi Steaua a jucat cu peste 50.000 de spectatori, atmosfera nu a fost aşa cum ar trebui din cauză că încurajările au venit doar din partea galeriei. Majoritatea suporterilor au susţinut că Olăroiu a jucat mult prea defensiv şi că roş-albaştrii au “aruncat” prea multe mingi spre Iacob, care era izolat între fundaşii olandezi.
    De subliniat este faptul că antrenorul stelist nu a fost chemat la salut de către galerie după înfrângerea cu Heerenveen. “Olăroiu trebuie să demonstreze că merită să fie aici (în familia Stelei), şi apoi să fie chemat la salut”, au spus suporterii stelişti pe site.

    "Am îngheţat 4 ore pe stadion ca să văd tenis între Carlos şi Iacob. Dacă Olăroiu era antrenor (şi nu este!) se ducea la pauză la Carlos şi îi zicea: «Băi Carlos, bagă-ţi minţile în cap, aici e Steaua, echipă cu pretenţii, noi jucăm cu mingea la picior, nu caterincă»"

    "Olăroiu îşi bate joc de munca lui Zenga şi a lui Protasov. N-are nici cea mai vagă idee despre modul în care Protasov a reuşit să facă mecanismul de fotbal de la Steaua."

    Gaby, suporter Steaua
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]C[COLOR="Blue"]I[/COLOR]N[COLOR="blue"]E[/COLOR] N[COLOR="blue"]U[/COLOR] E [COLOR="blue"]C[/COLOR]U [COLOR="blue"]N[/COLOR]O[COLOR="blue"]I [/COLOR]... E [COLOR="blue"]I[/COLOR]M[COLOR="blue"]P[/COLOR]O[COLOR="blue"]T[/COLOR]R[COLOR="blue"]I[/COLOR]V[COLOR="blue"]A [/COLOR]N[COLOR="blue"]O[/COLOR]A[COLOR="blue"]S[/COLOR]T[COLOR="blue"]R[/COLOR]A !!![/SIZE][/FONT]

  14. #56
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kevinro
    Betis e o echipa care oricum a ajuns prea departe pentru conditia ei
    din cate stiu Betis vine din CL, unde a batut si pe Chelsea parca

    poate steaua a ajuns departe pentru conditia ei (si poate ajunge si mai departe ) .. dar nu as spune la fel de betis

  15. #57
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    achiles , imi place pronosticul tau . Singura problema e ca Steaua nu a pierdut nici un meci in deplasare in UEFA anul asta , incasand un singur gol

    remy e din nou offtopic cu stiri despre meciul cu heereenveen

    iar stelistii incearca sa se automotiveze , spunand ca dusul asta e binevenit .

    Cry reuseste ca intotdeauna sa destinda atmosfera cu o gluma buna :

    hai noroc la meci

    STEAUA - BETIS 2-1
    BETIS - STEAUA 2-1 si cu Dumnezeu inainte

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    si cu Dumnezeu inainte spre finala ...

  17. #59
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Doblas - Oscar Lopez, Melli, Juanito, Varela - Arzu, Rivera, Assunçao, Joaquin - Edu, Xisco
    Cu ashtia ne batem mai departe...O echipa capabila sa il linishteasca pe maurinio chiar pe Stamford Bridge...dupa 2 accidentari in prima repriza.
    Joaquin reprezinta in viziunea mea pericolul # 1 ...Assunçao,Arzu,Rivera pot intoarce soarta unui meci. Vom infrunta o echipa periculoasa pe flancuri. Neshu va avea parte de un nou test...Joaquin.
    Intr-adevar sufera in campionat...da' se aflau in aceeashi situatie amenintatoare shi la momentul dublei cu AZ Alkmaar.Sunt latini deci imprevibili.Un rol important il va juk shi conducerea clubului care ar putea interveni cerand echipei sa acorde mai mare importanta campionatului.Paradoxal nu au ajuns la retrogadare in urma unui jok slab...mai degraba in urma unor erori personale ce au dus la pierderea unor puncte importante(a se vedea meciul cu Barcelona).
    Va fi o dubla dificila,mai ales ca la Steaua nu se intrevede nici o speranta in schimbarea stilului italian al lui Ancelotti Wannabe.
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  18. #60
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Vai bah...K474lanu...bah dupa 3-1 cum ai vrea sa joace acasa steaua? cei care declara ca steaua o dezamagit si dinastea nu is suporteri adevarati..ei tin cu steaua numa cand castiga? sau cum????L-)

  19. #61
    sport legend saphicus's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    571
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    Asta-i problema, acum o saptamana jucam in finala UEFA, acum sunt eliminati de Sevilla. Ca mai totdeauna adevarul este pe undeva la mijloc si nu are de a face cu...Olaroiu, parerea mea.

    De ce-l apăr pe Olăroiu?
    Pentru că la 36 de ani are deja 6 ani de primă ligă.
    Pentru că a lucrat pe durere financiară la FC Naţional şi a fost la un pas să cîştige titlul în 2002.
    Pentru că nu latră dacă uită româneşte şi nu foloseşte laptopul doar pentru a se uita la filme.
    Pentru că la Timişoara a luat o echipă de la retrogradare şi a dus-o în nici un an pînă pe podiumul Diviziei A.
    Pentru că plăteşte 3 societăţi străine pentru monitorizarea oricărui adversar.
    Pentru că niciunul dintre contestatarii de acum nu l-a lăudat după victoria cu 3-1 de la Heerenveen.
    Pentru că în meciul de joi de pe "Naţional", raportul ocaziilor de gol a fost totuşi de 3-2 în favoarea Stelei. Ca şi rezultatul general al dublei manşe.
    Pentru că oricît de mare antrenor ar fi Mourinho, al cărui fan sînt, spectacolul şi rezultatul în Chelsea - Barcelona l-au făcut tot Messi, Ronaldinho sau Deco.
    Şi, în sfîrşit, pentru că nu m-a mai înjurat nimeni de mult.
    Andrei Vochin - GSP

    Subscriu la ceace spune Miril si pe deasupra foarte elocvent Andrei Vochin !!
    Repet , eu am aratat doar faptul ca IN ACEST MECI Steaua-Heerenveen, tactica folosita de Oli s-a dovedit paguboasa!!
    Dar de aici si pana la a-l contesta imediat, este o cale lunga care denota un fel de...extremism din partea celor care-i vor capul !!
    Parca n-am vazut pe nimeni cu postari Anti-Oli, dupa meciul Heerenveen-Steaua 1-3 !!! Aud???
    Calificare asigurata, scop atins!! Asta e lucrul important!! Oli fiind un baiat
    inteligent are capacitatea sa-si faca singur "procese de constiinta" despre modul in care a gandit acest meci (pentru ca, sigur a gresit!) si sa remedieze situatia pana la meciul cu Betis, ce ..va sa vina!!

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Problema nu e de la Oli...

    L-am admirat pe Oli si la primul mandat, chiar i-am regretat plecarea , ii dau si acum credit. De fapt problema e alta (ziceau si alti "comentatori" pe stadion):
    Daca vor intelege ceea ce trebuie acest dus , este excelent. Daca repeta figura asta , atunci schimbam placa. Intr-un fel e bine sa pierdem asa rar (de la ultima euro-infrangere au trecut 10 meciuri).

    Ultimii 3 antrenori au avut probleme la inceput:

    Va mai amitit meciul cu Zelzenik? Batem la Belgrad , wow ce echipa avem.
    Juca in Ghencea , luam 1-2 si deja auzim "Lacatus- Lacatus".
    Era de fapt inceputul unui traseu exceptional (asa l-am considerat la vremea aceea). Privind in urma , a fost doar o demonstratie de valoare , imbinata cu putin noroc in meciul cu Valencia.
    Pe langa infrangerea cu Zelzenik , a mai bulit-o si cu Rapid in campionat , iar echipa nu prea juca mare lucru.

    Protasov.
    A debutat si mai nasol ca Zenga.
    Trofeu pierdut la primul meci , cu Dinamo . Toti am trait senzatia ca e aerian dupa ce face schimbarile in min 60, si ii baga pe Keca si Simion in teren ...
    Pe el de fapt il durea la patina de Supercupa si de Dinamo.
    Mai adaugam petele numite Rosenborg si e clar cu cine avem de-a face ...

    Si Zenga si Protasov au fost apoi apreciati dupa ce au fost contestati ca hotii de cai.

    Asa ca sa-l lasam pe Oli, tot calificari de astea sa obtinem.
    Totusi de la jucatori cer(em) mai mult. E inadminisibil sa ai un stadion de 55.000 de oameni , cel putin jumate dintre ei fiind din provincie, si sa joci in halul asta ...
    O nota naspa pentru Dica , Iacob , si mai ales Banel , un plus pentru Goian si chiar pentru Bostina .
    Despre Carlos , sincer imi place stilul lui mistocar , dar pana la prima greseala.
    Apoi s-a ras cu noi

    PS.
    Referitor la meci : Olandezii i-au vandut pe Huntelar si Samaras. Dar mai au o bucata de minim 10 beleoane : Ugur Yıldırım. Ce mijlocas ...
    O sa-l tina minte Paraschiv pe asta ...

  21. #63
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Wink

    Quote Originally Posted by sun
    achiles , imi place pronosticul tau . Singura problema e ca Steaua nu a pierdut nici un meci in deplasare in UEFA anul asta , incasand un singur gol

    remy e din nou offtopic cu stiri despre meciul cu heereenveen

    iar stelistii incearca sa se automotiveze , spunand ca dusul asta e binevenit .

    Cry reuseste ca intotdeauna sa destinda atmosfera cu o gluma buna :

    hai noroc la meci

    STEAUA - BETIS 2-1
    BETIS - STEAUA 2-1 si cu Dumnezeu inainte
    Cred ca stii sa citesti:
    Inaintea meciurilor cu Heerenveen ati spus ca mergeti ca la teatru. Cum veti merge la partidele cu Betis, ca la circ ?
    Acum se schimba situatia, nu mai e teatru, nici circ.

    Chiar ca ramai ca la teatru cand vezi actori prosti ca asta.
    Macar nu se mai da cel mai tare din parcare cu meciul cu Betis.
    Sa i se inchida gura, ca numai prostii debiteaza "politicianul" de la Steaua.
    Afara cu politicenii !
    Si, cu Betis, ar trebui sa va calificati lejer, pt. ca iar aveti noroc sa jucati cu o echipa aproape retrogradata in Spania, deci, nemotivata cu Steaua.
    Ce rusine ar fi sa fie eliminata de o echipa de pe locul ... 19 !!!
    Cred ca stelistii vor tine cu alte echipe, deja unii punandu-si intrebarea daca jucatorii lui JIJI & MEME chiar au valoare.
    Last edited by remy; 25th February 2006 at 14:46.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •