View Poll Results: Cine se califica?

Voters
170. You may not vote on this poll
  • Steaua

    115 67.65%
  • Betis Sevilla

    55 32.35%
Page 2 of 49 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1027

Thread: Steaua - Betis Sevilla (dubla mansa)

  1. #22
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Meciuri grele, insa am scos adversari mai valorosi, cred ca vin si eu pe 9 martie, desi nu imi convine ca se joaca pe National, in Ghencea nu am vazut decat victorii steliste, mai putin meciul cu Liverpool dar la cum s-a jucat, acel 1-1 a fost pt. mine tot o victorie.

  2. #23
    incepator byubay's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    acasa la mine
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    nu cred ca trebuie sa incepem sa-l facem pe olaroiu jalnic.ce daca nu a confirmat la timisoara?a confirmat la national!remember,locul 2?oricum nici zenga nu a fost cine stie ce antrenor inainte sa ajunga la steaua!si acum la sarbi nu a facut cine stie ce in uefa!nu stiu in campionat,ca nu il urmaresc!

    oricum despre meciul cu betis,zic la fel ca restul lumii!o sa fie foarte greu.s-ar putea sa ne ajute infrangerea cu olandezii.prea ne vedeam noi in finala.daca betis a invins-o pe chelsea,inseamna ca o fi ceva de capul lor.faza cum ca ei vor sa se salveze de la retrogradare,si nu ii intereseaza uefa cred ca e aberatie.daca nu ii interesa,nu ii eliminau pe az.oricum,doamne ajuta sa trecem si de astia

  3. #24
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    pai sa ne amintim cum i-au eliminat pe alkmar. in spania olandezii practic si-au bagat mingea in poarta iar in olanda au dus meciul in prelungiri pentru ca au ratat un penalty. daca steaua bate in primul meci cu 2-0 interesul celor de la betis pt meciul 2 va scadea mult. Daca fac 0-0 la bucuresti sau alt rezultat cat de cat favorabil normal ca nu vor 'evita' sa se califice daca pot. ideea era ca in dubla asta steaua da tonul. parerea mea.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Alkmaar este peste Heerenven ca valoare si cred acum dupa ce i-am vazut putin la lucru ca era mai dificil de jucat cu ei,pe undeva avem avantaj ca jucam primul meci acasa dar sa nu ne trezim cu o ninsoare ca anul trecut cu Villareal.cind se joaca meciul tur?

  5. #26
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    in 9...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  6. #27
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    Daca nu cumva olaroiu e ruda cu alladin sau houdini, vom lua 1 punct din 2 meciuri cu Betis
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    eu zic ca aici steaua isi rupe gatul daca joaca la fel ca in mansa retur cu herenven

  8. #29
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Anul trecut Steaua s-a oprit in optimi eliminata tot de o echipa din Spania... Athletic Bilbao... anul asta tot o echipa din Spania. Anul trecut primul meci l-am jucat tot acasa si returul in Spania. Anul asta la fel! Veneam dupa o dubla cu Valencia in care toti l-au ridicat in slavi pe Zenga! Acum venim dupa un semi-succes in care multi il ponogrim pe Olaroiu! Sa fie un semn bun sau ne oprim in optimile Cupei UEFA? Oricum ar fi... frumos parcursul Stelei pana acum, la fel si al Rapidului si sper ca toate astea inseamna un pas inainte ptr fotbalul romanesc! Sper sa reusim sa intram in grupele Ligii Campionilor, sper ca numele echipelor noastre de club sa fie rostit cu teama si respect! Pana una alta... sa tinem pumnii ambelor combatante si sa visam!

  9. #30
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy
    Anul trecut Steaua s-a oprit in optimi eliminata tot de o echipa din Spania... Athletic Bilbao...
    ai vrut sa spui Villareal. sau nu mai tine eu bine minte?
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  10. #31
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Da scuze... my mistake. Cu Athletic a jucat in grupe! Imi era gandul la meciul Chelsea-Barca! Tocmai il revazusem eram putin distrat!

  11. #32
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Betis e mai slaba ca Villarealul de anul trecut, deci nu este o echipa de netrecut. Plus ca Steaua joaca mai bine ca anul trecut (nu in meciul cu Heerenveen) in general.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Io am rasuflat ushurat ca am scapat de Alkmaar, o echipa foarte incomoda. Avem shansa noastra cu Betis, o echipa ce vine dintr-un fotbal mult mai performant, o echipa ce a jucat in grupele CL. Cred ca shansele noastre sunt ceva mai mari decat in dubla cu Villareal, insa pentru a le fructifica e nevoie de multa munca shi mult devotament, atat din partea jucatorilor cat shi din partea suporterilor.
    Am incredere ca dupa prima mansha vom face un pas spre calificare. Iar la Sevilla eu cred ca vom face un meci mare.

    Quote Originally Posted by Zapada
    Desi Rapid are adversar mai tare in optimi (pe Hamburg) si teoretic sanse mai mici la calificare ca Steaua, in practica Rapid are sanse mai mare de calificare deoarece Rapid are un antrenor mai bun ca Steaua.
    Haoleo Zapada iar ai venit sa ne inebuneshti cu ineptzii d-astea ?! Du-te pe "echipele romaneshti nu se califica" shi mai da acolo verdicte negative, ca iese bine daca faci asha
    ex-alpopa

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase
    E posibil ca totusi dubla Steaua- Betis sa fie inversata, fiindca are si Sevilla in deplasare prima intalnire.
    Ai niste detalii , ca nu sunt la curent.
    Ar fi o veste EXCELENTA.

    On topic:
    Meciul este greu si deschis oricarui rezultat.
    Fara discutie ca accesul in sferturile Cupei UEFA , ar fi o performantza mai mare decat orice calificare in Grupele Ligii.

    Jucam cu Betis Sevilla o echipa care vine din Liga (cum era si Valencia)
    E in forma proasta.

    Marele dezavantaj e stadionul: din tribune se aude superb , insa nu stiu daca jucatorii simt publicul cum il percep ei pe Ghencea.

  14. #35
    per sempre interfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Londra
    Posts
    660
    Reputatie
    1
    Si ce daca are si Sevilla primul meci in deplasare?
    Un exemplu elocvent vine din Liga Campionilor unde Inter si Milan au de jucat acasa pe acelasi stadion in aceeasi etapa! Uefa nu a inversat vreun meci ci a programat meciul Inter-Ajax o saptamana mai tarziu!!
    [SIZE="5"][/SIZE]Io non rubo il campionato e in Serie B non sono mai stato!

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Sau de la noi, unde Rapid shi Steaua au avut ambele meci acasa in aceeashi zi
    In plus, Sevilla shi Betis au stadioane diferite. Nu se schimba nimic, va zic io.
    ex-alpopa

  16. #37
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Steaua ar trebui sa isi canalizeze toate energiile catre aceste 2 meciuri . raman la parerea ca sezonul asta nu e asa de important . Mai important e sa adunam puncte pentru 07/08 .

    Sper sa ne calificam , dar va fi mult prea greu . Avem nevoie neaparat de victorie la 0 acasa

    in saisprezecimi , doar FC Thun ( 1-0 ) si Slavia Praga ( 2-1) au ratat calificarea dupa o victorie acasa
    Last edited by sun; 24th February 2006 at 17:39.

  17. #38
    fost sportiv narcis20002000's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    Eu am parearea ca Steaua are o sansa mai mare cu Betis decat daca ar fi cazut cu AZ. Faptul ca Steaua joaca primul meci acasa in dubla cu Betis e un lucru pozitiv, pentru ca Steaua va avea pofta de joc si sete de performanta si va scoate un rezultat bun la Bucuresti, iar in Spania va trage cu dintii de un rezultat care sa ne califice. Cat despre Olaroiu, mai lasati omul in pace ca nu sunteti unii dintre voi atat de priceputi la fotbal cat sa va permiteti sa evaluati un antrenor. Fotbalul se vede altfel de la peluza...

  18. #39
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    AZ era o nuca prea tare,Betis ni se portriveste mai bine in principiu ...sa vedem daca castigam sau nu ...eu cred ca trecem de Betis.
    alpopa lasa-l pe Zapada pt ca la pronostic e un fel de Pele si stim ce se intampla cand marele fotbalist da vreo predictie....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine
    AZ era o nuca prea tare,Betis ni se portriveste mai bine in principiu ...sa vedem daca castigam sau nu ...eu cred ca trecem de Betis.
    alpopa lasa-l pe Zapada pt ca la pronostic e un fel de Pele si stim ce se intampla cand marele fotbalist da vreo predictie....
    ... ia Argentina Cupa Mondiala ....

  20. #41
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Cred ca va fi f greu.
    Totusi Betis a batut sezonul asta si pe Barca si pe Chelsea, poate cele mai tari echipe din lume la ora asta. Asa ca nu e de joaca cu astia.
    Personal sunt optimist pt. ca e totusi vorba de Steaua si ca stelist nu pot gtandi decat astfel, orice echipa am avea in fata
    Sper sa batem cu 1-0 acasa, sau poate chiar 0-0 si sa sa reusim un egal cu goluri in deplasare.
    Oricum, presiunea va fi imensa la primul meci din Bucuresti, presimt ca in retur Steaua va juca mai bine decat in tur.

    ps: dinamo cand joaca? (sory dar nu ma pot abtine)
    Ce lume mica. putin mese

  21. #42
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Meci greu, greu, greu de tot... Realmente orice se poate intampla.
    Prindem o zi buna => putem bate pe Betis cu 2,3 goluri diferenta.
    Prindem o zi mediocra => facem egal, cel mult o victorie la 1 gol diferenta cu mult noroc.
    Prindem o zi slaba => ne bat spaniolii de ne suna apa in cap.

    PS: orice ipoteza de mai sus pleaca de la ideea ca Oli lasa dracului schemele lui savante dar pe care se pare ca nu le pricepe decat el, Bostina si Dica intra pe teren sa joace fotbal, nu sa se plimbe, iar Carlos nu se mai da in spectacol inutil. Si toata echipa sa se trezeasca de urgenta.
    A bon entendur salut !
    Last edited by Vladek; 24th February 2006 at 20:28.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •