View Poll Results: Cine se califica?

Voters
163. You may not vote on this poll
  • Rapid

    133 81.60%
  • Hamburger SV

    30 18.40%
Page 3 of 45 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 937

Thread: Rapid - Hamburger SV (dubla mansa)

  1. #43
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    9 martie Rapid - Hamburger SV 1-0
    16 martie Hamburger SV - Rapid 1-1
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  2. #44
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Greu meci. Mai greu decat cu Hertha. Oricum, precedentul exista, si Hamburg sunt tot nemti, adica batabili. Acea gluma proasta, cum ca fotbalul a fost inventat de englezi ca sa castige nemtii, este deja istorie antica. Sunt convins ca feroviarii nu vor avea probleme cu maciucasii din cel mai important port al Hansei. La tin pumnii. Poate reusim si noi sa terminam pe locul 5 si ne trezim accidental in Cupa UEFA, in primul tur preliminar.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  3. #45
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Doamne ajuta cu HSV...am mai scris si pe threadul cu Hertha ca va fi infinit mai greu...dar asta nu inseamna ca nu se poate...
    Cu Jarolim sau fara si cu toata suita lor de vedete, tot poa' sa le dea cateva palme peste blazon Rapiduletu'

    P.S. mi se pare absurd sa se injure rapidistii cu stelistii din moment ce merg cap la cap mai departe...pacat...din partea mea, ar fi fost super ca Dinamo sa ne fie si ea alaturi...
    Sper ca la anu' sa avem 3 echipe in faza asta (mi-e greu sa cred ca echipa campioana va trece de grupe, asa ca sper sa cada tot in UEFA de pe un 3)

  4. #46
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Pacat de pierderea lui Malda E sansa lui Romeo Stancu sa demonstreze ce poate

  5. 25th February 2006, 01:42
    Reason
    2 ori..

  6. #47
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    HSV nu mai e de multa vreme o echipa-sperietoare. Nemtii nu mai sunt de multa vreme invincibili. Nu inteleg de ce atata teama. Bundesliga nu are decat o super-echipa, si anume Bayern Munchen, singura echipa care te face sa tremuri indiferent de cat de bun le e sezonul intern. Bayern e singura echipa germana care poate castiga in Europa cu Real Madrid chiar daca in campionat se afla pe 10. In rest, toate celelalte sunt mai mult sau mai putin shtifturi, echipe de-un sezon jumate'. Se intampla ca HSV sa fi prins anul asta un sezon intern mai bun, e pe 2 (inca), ei, si? Sper ca jucatorii Rapidului sa nu abordeze meciurile cu teama care reiese din opiniile suporterilor.

  7. #48
    incepator
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    cine scrie articolele pe site???????? pentru ca daca s-ar numara meciurile rapidului din acest sezon s-ar constata cu usurinta ca sunt tot 12!!!! iar dupa cele doua cu hamburg vor fi 14. asa ca lasati-o mai moale cu recordul stelei.

  8. #49
    manager
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    la polul nord
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    acum 2 min am citit in prosport urmatoarele lucruri despre Hamburger si anume:
    Palmares:
    -una bucata Cupa Campionilor (1983)
    -una bucata Cupa Cupelor (1977)
    -una bucata Cupa Intertoto(2005)
    -6 titluri de campioana (1923,1928,1960,1979,1982,1983)
    -3 Cupe (1963,1976,1987)


    sa fim seriosi..nicio echipa din Romania nu are asemenea performantza (ma refer la Cupele Europene )

  9. #50
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Trebuia sa fiu la fel de pesimist ca si pe thread-ul vs Herta, si sa votez cu adversarii...

  10. #51
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    un adversar dificil dar cu putina sansa Rapid trece mai departe.Hai Rapid!
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  11. #52
    manager
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    la polul nord
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultra_alba
    un adversar dificil dar cu putina sansa Rapid trece mai departe.Hai Rapid!

    hm....asadar sa corectam aceasta afirmatzie:
    -Hamburger este un adversar foarte dificil . Niciodata nu stii ce vrea sa "faca"..de exemplu: in meciurile jucate impotriva celor de la Thun ...a fost 1-0 in tur , iar in retur cei de la Hamburger si-au schimbat planurile si s-au hotarat sa ramana in UEFA invingand cu 2-0...
    -Rapidului i-ar trebui foarte multa sansa nu doar -cum ai spus tu-putina

    oricum...repet..Rapid este o echipa unita si are un antrenor exceptional care a facut lucruri minunate pana acum , ba chiar a "schimbat" istoria Rapidului..

    eu una am intredere in echipa ..trebuie sa se concentreze si sa gandeasca pozitiv
    suporterii vor fi alaturi de Rapid indiferent de rezultat
    [COLOR="DarkRed"]SINGURA IUBIRE : RAPID !! since 1923[/COLOR]

  12. #53
    manager k474laNu_2006's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kevinro
    HSV nu mai e de multa vreme o echipa-sperietoare. Nemtii nu mai sunt de multa vreme invincibili. Nu inteleg de ce atata teama. Bundesliga nu are decat o super-echipa, si anume Bayern Munchen, singura echipa care te face sa tremuri indiferent de cat de bun le e sezonul intern. Bayern e singura echipa germana care poate castiga in Europa cu Real Madrid chiar daca in campionat se afla pe 10. In rest, toate celelalte sunt mai mult sau mai putin shtifturi, echipe de-un sezon jumate'. Se intampla ca HSV sa fi prins anul asta un sezon intern mai bun, e pe 2 (inca), ei, si? Sper ca jucatorii Rapidului sa nu abordeze meciurile cu teama care reiese din opiniile suporterilor.

    Nu o fi sperietoare ptr UCL, dar ptr UEFA, da.
    Cum adica Bundesliga nu are decat o super-echipa ??? Shalke 04, Werder Bremen + Hamburger, astea c sunt ???
    Din cate stiu :
    Werder Bremen e`in oprimile UCL si tocmai a invinso pe JUVENTUS
    Shalke 04 va juca cu Palermo in optimie Cupei UEFA ...
    Siii ... echipa de cauza care joaca tot in optimile Cupei UEFA si care anul trecut din cate stiu eo a castigat Cupa Intertoto
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]C[COLOR="Blue"]I[/COLOR]N[COLOR="blue"]E[/COLOR] N[COLOR="blue"]U[/COLOR] E [COLOR="blue"]C[/COLOR]U [COLOR="blue"]N[/COLOR]O[COLOR="blue"]I [/COLOR]... E [COLOR="blue"]I[/COLOR]M[COLOR="blue"]P[/COLOR]O[COLOR="blue"]T[/COLOR]R[COLOR="blue"]I[/COLOR]V[COLOR="blue"]A [/COLOR]N[COLOR="blue"]O[/COLOR]A[COLOR="blue"]S[/COLOR]T[COLOR="blue"]R[/COLOR]A !!![/SIZE][/FONT]

  13. #54
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    N-are nici o legatura meciul cu Hertha cu asta, pt ca nici un meci nu seamana cu altul. Parerea mea ca Rapidul se va califica, dar o va face greu... in prelungiri pe AOL Arena

    Tur 2-1; Retur 1-2 cu gol marcat de Negru in prelungiri
    Never Die Easy

  14. #55
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Hamburger SV 0 - 1 Stuttgart
    minutu 50
    din cate stiu eu stuttgart nu prea e in forma ....
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  15. #56
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase
    Pacat de pierderea lui Malda E sansa lui Romeo Stancu sa demonstreze ce poate

    Pe ce are Maldarasanu ?
    Forza Csm Rm.Valcea

  16. #57
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    hsv a furat-o cu 0-2 pana la urma....sa fie un semn bun???

  17. #58
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Sa speram ca este un semn bun pentru noi.
    Oricum, grele meciuri vor fi. Daca inaintea dublei cu Hertha eram optimist si spuneam ca ne calificam, acum nu stiu ce sa mai zic. Cred ca putem elimina pe Hamburg, dar va fi mult mai greu decat cu Hertha. Cu noroc trecem de ei.
    Cel mai important e ca jucatorii sa ramana realisti, cu picioarele pe pamanat si sa joace la fel cum au facut-o pana acum.
    Cert e ca noi nu avem nimic de pierdut

    Hai Rapiduletu'! Inca o calificare!

  18. #59
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Putina speranta dupa rezultatul de ieri sper sa o tina tot asa pana la meciul cu noi..

  19. #60
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Ce legatura are rezultatul de ieri cu meciul direct? Hertha facuse 0-0 cu Bayern si au fost penibili in tur. Asa ca nici un meci nu seamana cu altul.

    p.s. Stuttgart si-au mai revenit, chiar daca au fost eliminati de Middlesbrough au castigat in Anglia..cu 1-0
    Never Die Easy

  20. #61
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragosh_vl
    Pe ce are Maldarasanu ?
    E 2 saptamani accidentat.

    @Seahawk conteaza mult forma de moment

  21. #62
    sport legend krydo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    728
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ar trebui sa ne imbatam cu apa rece dupa infrangerea Hamburg-ului acasa (0-2) pt ca adversarii lor de duminica (VfB Stuttgart) sunt in crestere de forma. S-a vazut si in meciul retur din saisprezecimile Cupei UEFA contra celor de la Middlesbrough. Daca in tur au pierdut acasa cu 2-1, in retur Stuttgart a fost foarte aproape de calificare, invingand insa doar cu un insuficient 1-0, care hai sa fim sinceri, e ceva mai ales ca Middlesbrough i-a batut pe Chelsea cu 3-0 acu vreo 2 sapta.
    Deci nu stiu cum a jucat HSV duminica, stiu doar ca au avut un jucator eliminat pt doua galbene (van Buyten), prin min 88 la scorul de 1-0 pt Stuttgart.
    E bine insa ca Hamburg nu are atacanti de valorea celor ai contracandidatilor (Bayern-Ballack,Pizzaro,Makaay; Schalke 04-Kuranyi; Werder-Valdez,Klose,Klasnic). Cei valorosi de la HSV sunt cam "expirati": Barbarez are deja 34 de ani si Ailton 32.
    Au insa 3 mijlocasi olandezi de valoare care prind chiar nationala "portoclei mecanice"(Van der Vaaer, De Jong si Bouhlarouz-care mai joaca si fundas) .
    Dar hai sa credem in Rapid ca e o echipa mare, care poate sa faca surpriza anu asta si sa ia Cupa UEFA pt ca echipe prea valoroase nu mai sunt in cursa.
    Problema celor mai tari echipe de anul acesta din Cupei UEFA poate fi vazuta pe doua planuri. Un roman optimist ar vedea o finala Rapid-Steaua, iar altul realist una Steaua-Rapid.

  22. #63
    sport legend Sauron's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Greu dar nu imposibil, pacat ca primul meci nu e la ei
    SUNTEM CEI MAI BUNI, NU VA SUPARATI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •