Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 23

Thread: Regrete...

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1

    Regrete...

    Deschid thread-ul asta special pentru regrete. Stiu ca nu va avea succes, dar nu acesta este scopul.

    Dupa cum este si normal, fiecare dintre noi am avut, avem si vom avea idealuri nobile. Insa, pentru a le atinge, avem nevoie de vointa de a lupta si de a lua decizii corecte, care sa nu ne duca spre regrete.

    Din pacate, de multe ori, suntem acaparati de maruntisurile vietii si uitam ceea ce este cu adevarat important pentru noi.

    Uneori, faptele ajung sa nu fie pe masura intentiilor noastre. Spunem lucruri pe care, mai apoi, le regretam si ne indepartam auzind vocile trecutului soptindu-ne: "Imi pare asa de rau", "Ce o fi fost in capul meu...", "De ce m-am pripit facand lucrul acela?". Cert este ca fiecare zi ne ofera ocazia sa reparam unele greseli...Pentru fiecare dintre noi au existat momente de rascruce. In acele clipe ne intrebam: "Cum ar fi fost daca?". Multi dintre noi avem regrete legate de propria persoana...ca nu am reusit ce ne-am propus, ca nu am profitat de o anumita ocazie, ca am dezamagit persoane la care tinem...

    Voi ce regrete aveti?

  2. #2
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    nici una...
    daca m-as intoarce in timp, pe vremea cand aveam 19 ani si am luat viata "de coarne", as face exact aceleasi greseli (si au fost multe) cu bucurie. pana la urma greselile te invata cel mai mult.
    nu regret nimic pana acum...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  3. #3
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Ungurel, venirea in Romania n-a fost o greseala. Altfel cum ma mai intalneai pe mine?
    Am draci! Caut exorcist.

  4. #4
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Regret ocaziile de care n-am profitat in trecut... Viata mea ar fi fost altfel.
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  5. #5
    ero-sennin jesus supremu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    transcedental
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    non rien de rien,
    non je ne regrette rien

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Jesus regreta ca nu s-a transformat in Piaf
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    ero-sennin jesus supremu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    transcedental
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    n-ai inteles nimic bai epigon corcitcum sa patrunda in creierasul tau imbibat de vin asemenea cuvinte adanci

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Jesus regreta deja ce a postat mai sus
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    ero-sennin jesus supremu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    transcedental
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    NON RIEN DE RIEN...

  10. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    numai "nimic" ai in gura ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #11
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Regret ca am mers azi la un chef si a fost de toata jena
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  12. #12
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    N-am absolut nici un fel de regret. Tot ce am facut pana acum a fost gandit si planificat si asta nu poate fi decat un lucru imbucurator.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  13. #13
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Mi-ar fi placut, in momentele importante, sa iau decizii mai bune. Evident, la momentul lor, pareau cele mai bune.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  14. #14
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    regret ca nu mai scriu pe site ols si nu mai fac live`uri, da`n viatza trebe sa faci si compromisuri si cum banii primeaza ...:|

  15. #15
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    mi`as fi dorit sa ma fi apucat de tenis cu 7-8 ani mai devreme
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  16. #16
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Regret ca am citit threadul asta...

  17. #17
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    N-aveam regrete/N-avem ce pierde...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  18. #18
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ai dreptate. Poate ca ai tot ce ti-ai dorit si nu ai nici un regret. Dar totusi pierzi totul.

    Poate ai vrut sa zici "n-ai ce pierde/n-ai regrete".
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  19. #19
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Regret clipele ce le-as fi putut petrece cu bunica mea care din pacate nu mai e printre noi , regret ca n-am avut mai multa grija de ea si mai ales regret ca poate nu i-am aratat cat de mult o iubesc.
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  20. #20
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    eu am un singur regret, dar nu pot sa vi-l spun. in rest nu-mi place sa privesc in urma, si nici sa am regrete. asta singurul pe care il am nu a depins de mine, din pacate
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  21. #21
    sport legend anairina's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,452
    Reputatie
    1
    nu regret nimic din ceea ce am facut...si slava domnului ca orice om am facut destule greseli ...sigur ca luam decizii gresite, e normal sa gresim si dupa ce gresim realizam cum ar fi trebuit de fapt sa procedam...dar vorba aia...din greseli se invata...pana la urma toate lucrurile prin care trecem si deciziile pe care le luam nu fac decat sa ne formeze si sa ajungem persoanele care suntem...poate pic mai intelepti ..poate un pic mai chibzuiti...sau poate doar cu mai multa experienta de viata
    [I][FONT="Comic Sans MS"]To succeed you must first believe that u can![/FONT][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •