Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 153

Thread: care este jucatorul preferat?

  1. #43
    senior lethal's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    deci pt mine exista un singur idol ANDRE AGASSI!!sunt fan al magicianul Santoro care face un spectacol incredibil pe teren ,iar de la restu care au fost pomeniti si mai sus incerc sa apreciez talentul si daruirea lor pt tenis si incerc sa invat cat mai multe lovituri si sa le pot pune in practica ,iar Andrei Pavel si restu romanilor din tenis au tot respectul si stima mea ca reprezinta ROMANIA si au ajuns macar sa figureze in clasamentul ATP (execeptie Pavel care a mai castigat si titluri),iar dintre acestia sa speram ca intr-o zi se va naste un nou Nastase sau macar un jucator de top 10 ; la fete am o singura favorita Sharapova

  2. #44
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Jucatorii mei favoriti sunt Marat Safin si Juan Carlos Ferrero. Desi nu prea sunt in forma momentan sper sa aiba o a doua jumatate a sezonului mai buna.
    De urat inca n-a aparut un jucator care sa nu-mi placa.
    La fete favoritele mele sunt Justine Henin Hardenne si Martina Hingis. Pacat ca se vor intalni asa repede la Roland Garros.
    Aici sunt si unele care nu-mi plac: Serena Williams si Maria Sharapova, parca sunt mai mult fotomodele decat jucatoare de tenis, desi joaca foarte bine tenis, cred ca ar trebui sa renunte la atata publicitate.

  3. #45
    Culé adriana18p's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    711
    Reputatie
    1
    roddick nu imi place cum joaca deloc,se bazeaza numai pe serviciu si dreapta si cand nu functioneaza astea doua e varza
    pe nadal pur si simplu nu pot sa il suport
    la fete tin cu dementieva si davenport
    in general cu rusoaicele in afara de sharapova si kuznetova
    sper sa fie asa sergiuseling sa aibe a doua jumatate mai buna marat
    "I am not a singer or a rock star. Tennis is tennis. If you want to see a clown, go to a circus."
    "When I talk to myself on court, I say, I love you, you're a good guy, but don't miss next time, OK?

    Marat Safin

  4. #46
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Jucatorul meu preferat, de fapt sunt doi: Marat Safin si Andy Rodick. Pacat ca ambii au iesit din lupta ptr Roland Gaross. Dintre jucatoare am avut-o ca preferata pe Jenifer Capriatti.

  5. #47
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Jucatorul care cu adevarat m-a intuziasmat a fost Peter Sampras. Spuneti-mi voi cum vi se pareau legendarele finale jucate la sfarsitul anilor '90 a caror protagonisti erau Peter Sampras vs Andre Agasii?

  6. #48
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    RAFAEL NADAL.

  7. #49
    Culé adriana18p's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    711
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BMW Power
    Jucatorul meu preferat, de fapt sunt doi: Marat Safin si Andy Rodick. Pacat ca ambii au iesit din lupta ptr Roland Gaross. Dintre jucatoare am avut-o ca preferata pe Jenifer Capriatti.
    Jucatorul care cu adevarat m-a intuziasmat a fost Peter Sampras. Spuneti-mi voi cum vi se pareau legendarele finale jucate la sfarsitul anilor '90 a caror protagonisti erau Peter Sampras vs Andre Agasii?
    erau pur si smplu superbe,mai mereu era decisiv,erau meciuri echilibrate,o singura finala mai tin minte la wimbledon nu mai tin minte in ce an dar sampras l-a batut rau pe agassi
    "I am not a singer or a rock star. Tennis is tennis. If you want to see a clown, go to a circus."
    "When I talk to myself on court, I say, I love you, you're a good guy, but don't miss next time, OK?

    Marat Safin

  8. #50
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Sibiu
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    jucatoarea mea preferata e justine henin. are o tehnica superba si nu cred sa aiba cineva un backhand mai bun ca al ei. in plus are o ambitie si o tarie psihologica absolut incredibile. sunt sigura ca o sa o vedem in varful ierarhiei din nou. allez justine

  9. #51
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Si mie imi place Justine. O s-o vedem in semifinale, din nou, cu compatrioata ei, Clijster. A cata oara in ultimul timp? Parca a 3-a oara, nu?

  10. #52
    AndreiPavel fan ana888's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Southside
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    pai...jucatoarea mea preferata este Sharapova(nu numai pt ca e frumoasa) dar mai imi place si Vaidisova.Iar jucatorul preferat este Andrei Pavel,iar pe Federer il apreciez foarte mult..
    Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate.

  11. #53
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Ii iubesc pe Nadal si Federer, il ador pe Agassi, il admir pe Ancic si imi aduc aminte cu mare placere de Sampras si Edberg, doi jucatori extraordinari. Numarul unu este, bineinteles, Andrei. Andrei Pavel, desigur.

    Dintre fete imi plac foarte tare Justine Henin si Sharapova. Vaidisova mi-a lasat o impresie buna la RG; De urmarit!

  12. #54
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Sibiu
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Si mie imi place Justine. O s-o vedem in semifinale, din nou, cu compatrioata ei, Clijster. A cata oara in ultimul timp? Parca a 3-a oara, nu?
    a treia oara, a treia infrangere in ultimul timp ... in ritmul asta kim o sa dezvolte un complex (asta in cazul in care nu-l are deja, ca la felul in care joaca .... am vazut inca odata de ce e justine atat de buna. are un psihic de fier si o tehnica superba care nu da gres de cele mai multe ori.
    in afara de ea o mai admir pe martina hingis.a avut mult curaj si a fost nevoie de multa munca sa revina si se descurca mult mai bine decat anticipat.
    la masculin imi place federer pentru constanta si calmul lui. si marat era super..in zilele lui bune. sper sa-si revina si sa fie din nou in stare sa se bata de la egal la egal cu federer si nadal.

  13. #55
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    Eu tin la feminin cu "Masha" (cum ii spun parintii) adica Maria Sharapova. La masculin nu am un favorit insa in duelul celor care domina acum tenisul mondial inclin spre Federer.

  14. #56
    Banned Ulio singuraticu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Arad,micalaca
    Posts
    620
    Reputatie
    0
    Rafael Nadal

  15. #57
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Hewitt,Coria,Nadal,Clijsters,Hingis

  16. #58
    junior boonika's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    my mother's belly
    Posts
    93
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    clar:james blake,rafa nadal si amelie mauresmo

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    eu la feminin tin clar cu maria sharapova pt faptul k este fff frumoasa si joaca un tenis fabulos mai ales k are abea 19 ani..la masculin nu am un favorit dar imi place rafa nafal

  18. #60
    junior Dante's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Andre Agassi for ever
    [COLOR="Red"]STE[/COLOR][COLOR="Blue"]AUA[/COLOR], [COLOR="Red"]AC M[/COLOR]ILAN
    Con le tre dita della mano alzate/in curva con la Fossa e le Brigate/ovunque noi andrem/per sempre canterem/fanculo a chi non tifa rossoner!

  19. #61
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Kim Clijters, Martina Hingis si Nalbandian, Henman, Monfils.

  20. #62
    incepator roxirf's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    simpatizez si pe Baghdatis (pt. ca a reusit sa`l bata pe Federrer)
    cand (si unde) l-a"batut" baghdatis pe Federer?

  21. #63
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by roxirf View Post
    cand (si unde) l-a"batut" baghdatis pe Federer?
    in alta viata, poate s-au intalnit de 4 ori si e 4-0 pt Federer.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •