Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 153

Thread: care este jucatorul preferat?

  1. #1
    incepator Cristea Ioana's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    brasov
    Posts
    17
    Reputatie
    1

    Thumbs up care este jucatorul preferat?

    in acest thread as vrea sa spuneti care este jucatorul/jucatoarea favorit/favorita,si de ce!sunt curiosa sa vad ce zice fiecare
    in viata trebuie sa lupti pentru a obtine ce-ti doresti,la fel si in tenis

  2. #2
    senior a_ndrada's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    brasov
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    eu il ador pe federer,nu doar ca jucator ,dar si ca personalitate.este cel mai modest din circuit dupa parerea mea si ar fi foarte multe de spus despre el,dar nua re rost sa le insir....iar la fete imi place f mult cum joaca daniela hantuchova.
    "I fear no one,but respect everyone"-Roger Federer

  3. #3
    incepator ioana_boronea17's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    roman
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Imi place foarte mult Victor Hanescu. Este foarte calm, echilibrat si modest. Imi mai plac : Justine Henin, L.Davenport, R.Federer (care este foarte talentat si are un stil deosebit).
    Last edited by ioana_boronea17; 23rd February 2006 at 16:05.
    Sportul este cultivarea consecventă şi voluntară a efortului fizic intensiv.

  4. #4
    manager
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    291
    Reputatie
    1

    Graf

    Jucatoarea mea preferata a fost Steffi Graf. Am fost fan declarat 100%. Singurul (a) jucator (are) pe care o urmaream constant. Imi placea mai ales lovitura de rever, era o placere. Imi placea sub toate aspectele: atat ca sportiva, cat si ca om cat si, de ce sa nu recunosc, ca femeie. Pentru ca simpatiile nu pot fi pur obiective si nici nu au de ce. Suporterul este liber sa isi aleaga criteriile.
    Ca jucator mi-a placut Becker. Acum imi plac Agassi si Pavel respectiv Hingis si Sharapova.
    Am redevenit altul

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    nu cred ca am jucator (e) favorita. am fost fan ekberg si pat rafter, . insa acum imi place generatia asta noua foarte mult. fost fan sharapova (pana la sf 2004). sunt multi pusti/pustoaice care promit mult. imi place david ferrer, mariano puerta (pana acum), baghdatis, henin, kirilenko,

  6. #6
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Dintre jucatori nu prea am preferinte. Imi place dreapta lui Roddick, serviciul lui Pete Sampras, reverul lui Agassi, dar ca jucatori nu prefer pe nimeni. Deocamdata as putea spune ca Roddick e preferatul meu pentru ca mi-a dat autograf .

    In schimb Mauresmo este un model pentru mine, o admir in tot ce face si tot ce a realizat. Jucatorii nu ar trebui alesi dupa cum arata. Asta e o greasa pe care multi o savarsesc.
    non semper erit aestas

  7. #7
    incepator Cristea Ioana's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    brasov
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    da aici are dreptate a_ndrada!e adevarat ca federer este cel mai modest dintre jucatori dar ai uitat sa sp ceva.. e si cel mai bun vb tehnic si mintal.
    in viata trebuie sa lupti pentru a obtine ce-ti doresti,la fel si in tenis

  8. #8
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Federer este de departe cel mai complet jukator de tenis la ora actuala...insa imi place foarte mult entuziasmul lui Baghdatis.
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  9. #9
    Culé adriana18p's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    711
    Reputatie
    1
    jucatorul meu preferat este si va fi ........ marat safin
    imi place cum joaca,are tehnica
    este singurul, parerea mea, care ii poate face fata lui federer

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    timisoara
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    salut! jucatorul meu preferat este marat safin,dupa parerea mea este si cel mai talentat. pacat insa ca nu este serios si ca "prefera"bauturile alcoolice!!!de departe, cel mai frumos caracter il are roger federer, care este si talentat si constant.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by doro
    Jucatorii nu ar trebui alesi dupa cum arata. Asta e o greasa pe care multi o savarsesc.
    ar fi mai bine spus "Jucatorii nu ar trebui alesi numai dupa cum arata." ca sincer luand exemplul lui mauresmo, desi apreciez realizarile ei, nu cred ca as putea sa imi placa o astfel de jucatoare (ma refer si la joc, si la aspect fizic) care si-a pierdut legatura cu feminitatea. Si un alt exemplu, sincer sa-mi spuna si mie cineva care a vazut-o pe Petrova zambind intr-o partida de tenis.

  12. #12
    junior scythe19pro's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nooki
    Si un alt exemplu, sincer sa-mi spuna si mie cineva care a vazut-o pe Petrova zambind intr-o partida de tenis.
    http://i22.photobucket.com/albums/b3...f/56997576.jpg


  13. #13
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Imi place Gael Monfils si Ana Ivanovic ... simpatizez si pe Baghdatis (pt. ca a reusit sa`l bata pe Federrer) ... antipatici imi sunt

    Roddick si inca vreo 5 jucatori pe care nu prea`i suport

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    da, ok am vazut poza cu petrova, dar macar o poza in care sa nu semene cu un "rictus de hiena" (citez), deci nu ma convingi.

  15. #15
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Mey da` ce nasoala`i poza ... sa mor yo ... parca era mai frumushica

    Nu se compara nici intr`un milion de ani cu Ana

  16. #16
    Safinette pinky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Langa Brain
    Posts
    241
    Reputatie
    1
    Incredibil, impuscati-o ca nu are zambet de fotomodel! Ce sa spun, ca parca ar ajuta-o cu ceva asta pentru a se mentine in top 10! Este o jucatoare demna de tot respectul, Petrova, una din cea mai muncitoare si constante jucatoare din circuit! Este incredibil cum a rezistat atata timp acolo sus, abia anul trecut castigand primul ei turneu la simplu! Si hai ca nu-i chiar urata, este o fata obisnuita, asa, cam ca si Sharapova fara machiaj!

    Jucatorii mei preferati sunt Safin, la baieti si Hingis si Clijsters la fete! Si mai tin cu toti jucatorii romani!
    Life sucks...and then you die

  17. #17
    Banned dianette_d's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,365
    Reputatie
    0
    Pinky are dreptate, zau asa .. da ce-ati vrea? Parca era vorba despre tenis aici si nu despre ce zambet au jucatoarele de top. Pentru ca da, Petrova e o jucatoare de top .. si de cand conteaza frumusetea in tenis? Am mai zis-o si o mai zic: frumusetea e un bonus .. iti poate aduce contracte frumoase de publicitate, editoriale in Sports Illustrated (cine stie cunoaste ) dar nu-ti asigura un loc sus in clasament ..cati mai sunt efectiv atenti la jocul Mariei Sharapova si nu la rochitza ei, sa ridice o mana.

    On topic:
    Jucatorii preferati: Safin si simpatizez cu mai multi (Agassi, Nadal, Haas, Ancic .. nah, sunt mai multi).
    Iar la fete: Davenport , Hingis, Clijters ..si tot asa simpatizez cu mai multe dar n-are rost sa le insir..

    Pe romanashii nostri ii trec la categoria "personale".

    E cam greu sa-ti alegi un jucator preferat.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    mai dianette le schimbi in fiecare zi.alaltaieri spuneai ca nadal este favoritul tau.hotaraste-te odata.

  19. #19
    Culé adriana18p's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    711
    Reputatie
    1
    dianette ma bucur ca ai cam aceeasi favoriti ca mine
    favortiul meu este safin, mai imi mai place de nalbandian mult,sper sa castige si el un grand slam pt ca merita
    la fete imi place fff mult de davenport si nu vreau sa se retraga pana nu mai castiga un grand slam,dementieva si ea e pe lista mea,cred faptul ca daca ar avea serviciu bun ar putea fi no1

  20. #20
    junior scythe19pro's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nooki
    da, ok am vazut poza cu petrova, dar macar o poza in care sa nu semene cu un "rictus de hiena" (citez), deci nu ma convingi.
    ah c'mon, in poza aia Petrova arata chiar bine. Da ia uite aici:

    http://i22.photobucket.com/albums/b3...f/56795449.jpg

    http://i22.photobucket.com/albums/b3...f/56979594.jpg

    http://i22.photobucket.com/albums/b3...f/56979621.jpg

    Sper sa nu ziceti acum ca am ceva cu Petrova.

  21. #21
    Banned dianette_d's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,365
    Reputatie
    0
    @css: am zis ca tin cu Nadal in disputa cu Federer ... si in general cu orice joaca Nadal tin cu el (numa` cand joaca cu Safin nu )

    Deh, de parca n-ai sti ca sunt cu Safin de cand haul observi ca nu l-am pus pe Roddick in lista, nu? l-am cam scos de la inima de cand cu meciul de Cupa Davis ..desi mai sta gatat de un fir subtiiire

    P.S. Inca o fana Davenport : adriana18

    @scythe19pro: asa, si ce m-ar face pe mine sa n-o am ca favorita pe Petrova? pozele alea n-au nici o relevanta ..
    Last edited by dianette_d; 9th March 2006 at 00:06.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •