View Poll Results: Ce loc va ocupa Romania la sfarsitul sezonului 2009-2010 ?

Voters
313. You may not vote on this poll
  • 6 sau mai sus

    53 16.93%
  • 7

    49 15.65%
  • 8

    127 40.58%
  • 9 sau mai jos

    84 26.84%
Page 16 of 146 FirstFirst ... 614151617182666116 ... LastLast
Results 316 to 336 of 3066

Thread: Coeficienti UEFA

  1. #316
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Pai Spartak deja a facut un pas gresit, cu Sherif. De ce n-ar lua exemplu si restul
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  2. #317
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Nu e prima oara cand tantalaul ala de tolontan spune prostii...
    Am vazut ca l-au pus la treaba si pe statisticianul carpetei sa faca calcule... probabil sa-i dea lui tolontan m ura in gura rezultatele ca sa aiba motive de aberatii don redactor sef...

  3. #318
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Chiar, mai si era pe pagina lor un poll cu ce am vrea sa-l intrebam pe statisticianul gsp in legatura cu coeficientii UEFA
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  4. #319
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    ..nu are multe cunostinte matematice redactorul...face reclama mai degrabä ziarului Gazeta... , insä pot spune cä dacä Romänia va atinge aceleasi performante ca sezonul trecut, voi räde de redactor...nu imi place ipocrizia

  5. #320
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Ar fi fantastic....imaginati-vä 3 echipe luptändu-se pt Champions League...
    plus alte 4 pt Uefa Cup...incredibil...

  6. #321
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    somewhere in romanica
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    cum se calculeaza coeficientii uefa intercluburi?

    Romania avea ieri coeficient 1... de ce? stie cineva ???

  7. #322
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    fiecare echipa a primit cate un punct ...cred ca punctul ala a fost din oficiu

  8. #323
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    cu punctele obtinute azi (1 rapid, 1 dinamo...e 2-0, nu cred ca mai pot pierde meciul) romania face 30.498. olanda are 1.095 pts in fata noastra, iar rusia sunt cu 0.873 in urma noastra

    06. portugalia 35.666
    07. olanda 31.593
    08. romania 30.498
    09. rusia 29.625

    din cate stiu eu astazi nu a jucat nici o echipa din portugalia, olanda sau rusia.

  9. #324
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    SA fie echipe care sa lupte pt 6-7 locuri..de cupe europene
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  10. #325
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florinhvf View Post
    Romania avea ieri coeficient 1... de ce? stie cineva ???
    sa luat in considerare victoria obtinuta de Dinamo, Rapid si Steaua in tur.
    azi am mai obtinut 0.66 puncte rezultand din victoria echipelor Dinamo si Rapid.

    ROMANIA 1.66 puncte

    In cupele europene
    victorie - 2 puncte
    egal - 1 puncte
    In tururile preliminare
    victorie - 1 puncte
    egal - 0.5 puncte

    BONUSURI
    1 - pct. fiecare echipa calificata in C.L.
    1 - pct. fiecare echipa calificata in optimi, sferturi, semifinala si finala C.L. + U.E.F.A.

    numarul de puncte obtinute se imparte la numarul de echipe a fiecarie tari si rezulta numarul de puncte pe tara
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  11. #326
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    resita,daca nu s-a schimbat intre timp regulamentul,pt calificare in CL se acorda 3p,iar pt calificarea in grupele Cupei UEFA nu se acorda nimic(cel putin asa era anul trecut)!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  12. #327
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    eu nu am spus ca se acorda pentru pentru intrarea in grulele UEFA si doar pentru grupele C.L. si ai dreptate 3 pct. se acorda.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  13. #328
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hagi2006 View Post
    cu punctele obtinute azi (1 rapid, 1 dinamo...e 2-0, nu cred ca mai pot pierde meciul) romania face 30.498. olanda are 1.095 pts in fata noastra, iar rusia sunt cu 0.873 in urma noastra

    06. portugalia 35.666
    07. olanda 31.593
    08. romania 30.498
    09. rusia 29.625

    din cate stiu eu astazi nu a jucat nici o echipa din portugalia, olanda sau rusia.
    CLASAMENT 28.07.2006
    http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...crank2007.html
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  14. #329
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Uitandu-ma peste clasament,vad multe tari gen belgia,danemarca si altele care au mai mult de 4 echipe.Sincer,nu cred ca echipele din danemarca,belgia,polonia ,ucraina vor strange prea multe pct.
    Wow,avem acelas numar de echipe in cupele europene precum tara galilor ,armenia,luxemburg,malta si insulele feroe.....
    Doamne,cat de prost coeficient am putut avea,..sa avem acelasi nr de echipe precum tarile de mai sus...noroc cu STEAUA,AS ALWAYS!
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  15. #330
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    Doamne,cat de prost coeficient am putut avea,..sa avem acelasi nr de echipe precum tarile de mai sus...noroc cu STEAUA,AS ALWAYS!
    Hai, mai, ca nu-i chiar asa! Comparand anul competitional 2004-05 (cand doar Steaua s-a calificat in primavara europeana) cu 2005-06 (calificate toate trei participantele in cupe) se vede clar diferenta. De asta ma sperie s-avem 4-5 sau cine mai stie cate echipe in Cupe. Nu toate au forta financiara si valoare sa aduca puncte, doar sa aiba bafta mare la tragerile la sorti. Tocmai din acest motiv am avut atatia ani un coeficient slab.

  16. #331
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    eu tineam minte ca meciurile din preliminarii nu conteaza la punctaje...

    interesant ca Bulgaria are 4 echipe

  17. #332
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Tocmai ce ziceam, degeaba avem 7 echipe din care 3 sa nu faca nimic, ajung in Europa doar ca sa ne strice coeficientul, mai degraba doar 3, maxim 4 competitive si macar astea sa intre in primavara europeana in fiecare an si s-ambitioneze si pe ceilalti conducatori de cluburi sa bage bani pentru cresterea valorii echipelor si-a campionatului.

  18. #333
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Pai nu avem cum: daca astea 3-4 ajung mereu in primavara europeana obligatoriu UEFA ne inscrie mai multe!

  19. #334
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Smile

    Logic! Dar pana acum doar 3 erau pregatite sa ne aduca si puncte si chiar sunt multumit c-am avut doar astea trei in competitiile europene! Discutia incepuse de la ideea ca doar Stelei i se datoreaza cresterea coeficientului UEFA pe tzara.

    In acesti ultimi doi ani s-a vazut clar ca si alte cluburi au inceput sa miste in front, aspirand serios la fotbalul profesionist (Poli Timisoara, Nationalul, Clujul). De la anul vom avea direct o echipa-n Champions, a doua in preliminarii iar cele ajunse-n UEFA deja vor avea experienta si forta sa se confrunte cu restul europei ambitionate de succesul rivalelor din campionat.

  20. #335
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    Pai nu avem cum: daca astea 3-4 ajung mereu in primavara europeana obligatoriu UEFA ne inscrie mai multe!
    Asta tot incerc eu sa zic
    Ce rost are sa strangi puncte pt coeficient daca asta n-ar spori numaru de echipe pe care le putem inscrie in cupele europene. Pai asa putem fi si pe 30, ca tot 3 echipe inscriem.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  21. #336
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    In sezonul 2002/03 coeficientul nostru a fost 2.166 acum cand practic am jucat cateva amicale avem 1.666, ce departe eram de Europa in 2002!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •