View Poll Results: Ce loc va ocupa Romania la sfarsitul sezonului 2009-2010 ?

Voters
313. You may not vote on this poll
  • 6 sau mai sus

    53 16.93%
  • 7

    49 15.65%
  • 8

    127 40.58%
  • 9 sau mai jos

    84 26.84%
Page 47 of 146 FirstFirst ... 3745464748495797 ... LastLast
Results 967 to 987 of 3066

Thread: Coeficienti UEFA

  1. #967
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    sa nu uitam ca la unele meciuri n-am avut nici portar
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  2. #968
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    sa nu uitam ca la unele meciuri n-am avut nici portar
    Cam amestecati lucrurile. Ca a fost Carlos portar, ca a fost Radoi accidentat, ca a mai lipsit stiu eu care, astea sunt probleme interen si nu pot fi puse ca scuze. Steaua a cumparat o gramada de jucatori. E numai vina lor ca n-au stiut sa prevada si sa acopere eventualele absente.
    Insa daca vrem neaparat sa tinem trena lui oli la scuze, atunci e ok.
    Insa cu toti astia in teren situatia ar fi fost tot aia in europa.

  3. #969
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    pai uite ca un jucator accidentat sau o greseala de portar conteaza nu zic ca din cauza asta n-am putut mai mult, dar si asta a contat... poate si Oli a fost de vina, poate si cei din conducere
    acum nu mai are rost sa ne gandim la ce a fost, ci la ce va fi
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #970
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    pai uite ca un jucator accidentat sau o greseala de portar conteaza nu zic ca din cauza asta n-am putut mai mult, dar si asta a contat... poate si Oli a fost de vina, poate si cei din conducere
    acum nu mai are rost sa ne gandim la ce a fost, ci la ce va fi
    asa e trebuie sa vedem de aici inainte si sa progresam. Dar ca sa progresezi, trebuie sa-ti recunosti si sa-ti admitit propriile greseli. Macar noi suporterii sa o facem, pentru ca aia din conducerile cluburilor oricum nu o fac.

  5. #971
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Cam amestecati lucrurile. Ca a fost Carlos portar, ca a fost Radoi accidentat, ca a mai lipsit stiu eu care, astea sunt probleme interen si nu pot fi puse ca scuze. Steaua a cumparat o gramada de jucatori. E numai vina lor ca n-au stiut sa prevada si sa acopere eventualele absente.
    Insa daca vrem neaparat sa tinem trena lui oli la scuze, atunci e ok.
    Insa cu toti astia in teren situatia ar fi fost tot aia in europa.
    Nu cred ca ar fi fost tot aia... cu toti jucatorii aia ajungeam in semifinale cu un sezon in urma, iar fara ei ne-am oprit in 16-imi. E drept ca am intalnit cel mai puternic adversar posibil, dar puteam sa realizam surpriza, sau cel putin ne-am fi descurcat mai bine si in CL si in Uefa. Era greu sa te pregatesti pentru atatia accidentati... am avut si cate 8 jucatori indisponibili pe meci. Si Barcelona poate sa-l inlocuiasca pe Eto'o, dar inlocuitorul nu se va ridica la nivelul lui Eto'o, asa cum si Steaua l-a inlocuit pe Dica, dar inlocuitorul nu s-a ridicat la nivelul acestuia.

    Apropo, dane mai tii minte ce spuneai cu ceva vreme in urma? Ca Sevilla nu este interesata de Uefa si nu vrea decat sa fie eliminata intr-un mod onorabil?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  6. #972
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    El zicea si ca n-avem ce cauta in Europa, ca la ce folos cand stim ca ne-o luam pe coaja de la granzii Europei...Deocamdata Sevilla rullz, Realul a trecut pe locul 2 in ordinea importantei.
    A propos, de cate ori a castigat Realul cupa UEFA in ultimii ani de la revolutie?

  7. #973
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    A propos, de cate ori a castigat Realul cupa UEFA in ultimii ani de la revolutie?
    Nu stiu la ce Revolutie te referi, dar Real nu a mai castigat Uefa din 1986 cand invingea pe Koln in finala.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #974
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Oricum, sezonul viitor va fi mai bun decat actualul.Romania va fi in top 10 SIGUR 6 ani.

  9. #975
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu stiu la ce Revolutie te referi, dar Real nu a mai castigat Uefa din 1986 cand invingea pe Koln in finala.
    La cea din '89, normal, ca doar nu la aia a lui Castro din anii '50 Tocmai de-asta spuneam si eu, Realul va fi mereu pe locul 2 in Spania, o echipa care se impotmoleste cand ti-e lumea mai draga. Deocamdata chiar daca ne-au batut, noi am ajuns intr-o finala de cupa europeana (fie ea si a-II-a ca importanta la nivel european). Singurul punct comun al Stelei si Realului ar fi anul 1986, in care asa cum spuneai Realul a castigat Cupa UEFA iar Steaua Cupa Cupelor (viitoarea CL).

  10. #976
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Dupa castigarea campionatului de catre Levski Sofia, TSKA, Lokomotiv si Litex merg in turul II preliminar al cupei UEFA, iar batalia pentru locul de Intertoto se va da in ultima etapa intre Chernomorets Varna si Slavia Sofia.

  11. #977
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Eu zic ca putem bate fara probleme in turul I UEFA pe Palermo, Empoli, si chiar pe Fiorentina care n-a mai avut experienta in cupele europene in ultimii 5 ani. Macar una din aceste echipe daca ar fi scoasa, iar Atalanta s-ar califica in cele 11 finaliste din Intertoto si apoi ar fi eliminata in turul II preliminar, le-ar scadea considerabil coeficientul italienilor.

  12. #978
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    El zicea si ca n-avem ce cauta in Europa, ca la ce folos cand stim ca ne-o luam pe coaja de la granzii Europei...Deocamdata Sevilla rullz, Realul a trecut pe locul 2 in ordinea importantei.
    A propos, de cate ori a castigat Realul cupa UEFA in ultimii ani de la revolutie?
    pai intreaba si de cate ori a mai jucat realul in uefa dupa revolutie.
    oricum ch.legue a luat-o de 3 ori daca nu ma insel dupa revolutie.

  13. #979
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Va dati seama ca daca si Valencia si Sevilla vor reusi sa treaca de turul III preliminar, cele 4 echipe spaniole se vor afla fiecare in cate o grupa diferita?
    Cum grupele nu prea se repeta de la an la an, nu cred eu ca mai avem ghinionul sa dam peste Real sau Lyon.
    Eu daca as fi Platini as schimba sistemul in sensul ca as face unele grupe doar cu granzii Europei, sa se bata intre ei, iar alte grupe numai cu echipe usoare, iar de-abia in 16-zecimi sa se intalneasca Lyonul cu Steaua sau Dinamo. In felul asta, pe langa "protectia grupelor" ar fi si protectia fata de echipele mari, deci sansa dubla pentru aceste echipe.

  14. #980
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Uraaa! In turul III preliminar am scapat de o belea: AC Milan se va califica direct in grupe datorita castigarii titlului. Va fi cap de serie alaturi de Steaua.
    Sa ne rugam sa nu cadem in preliminarii cu Liverpool.
    Italienii vor avea o singura echipa in preliminariile CL, si anume Lazio, care de asemenea va fi cap de serie in turul III, impreuna cu Steaua. Tot cu Steaua va fi in urna 3 a tragerii la sorti a grupelor in cazul in care se va califica in acea faza a competitiei.

  15. #981
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ii anunt pe fanii CFR-ului ca echipa lor va fi in urna capilor de serie grupa sud-mediteraneeana in turul II preliminar UEFA. Vor evita echipe ca CSKA Sofia, Galatasaray, Partizan Belgrad, Happoel Tel-Aviv, Maccabi Tel-Aviv si Litex Loveci.
    In schimb vor intalni fie cipriotii de la Omonia Nicosia si Anorthosis, croatii de la Slaven Belupo, dar si slovenii NK Koper sau castigatorii campionatului bosniac. Echipe outsidere despre care nici nu mai are rost sa mai discutam.
    Ne vedem in turul I.

  16. #982
    microbist
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    din 2007 in UE
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Ii anunt pe fanii CFR-ului ca echipa lor va fi in urna capilor de serie grupa sud-mediteraneeana in turul II preliminar UEFA. Vor evita echipe ca CSKA Sofia, Galatasaray, Partizan Belgrad, Happoel Tel-Aviv, Maccabi Tel-Aviv si Litex Loveci.
    In schimb vor intalni fie cipriotii de la Omonia Nicosia si Anorthosis, croatii de la Slaven Belupo, dar si slovenii NK Koper sau castigatorii campionatului bosniac. Echipe outsidere despre care nici nu mai are rost sa mai discutam.
    Ne vedem in turul I.
    Adversare mai grele ar fi Lokomotiv Sofia, Hajduk(CRO) sau Erciyesspor(TUR)!

  17. #983
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    nici nu ma gandesc ca Cfr Cluj sa nu treaca de turul 2 preliminar!
    BAFTA!

  18. #984
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    toate echipele romanesti , cu exceptia lui dinamo, inclusiv cele 2 din intertoto vor fi capi de serie atat in turul 3 cl cat si in preliminarii uefa si R1 uefa !!!.
    dinamo daca ajunge in uefa va fi cap de serie in R1.
    deci avem sanse mari sa avem 6 echipe in grupele europene !!!
    daca fiecare echipa castiga macar 1 meci si mai face un egal , locul 6 pentru sezonul 2009/2010 nu mai poate fi pierdut !!!!
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  19. #985
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    CFR nu va fi cap de serie in turul 1 UEFA .

    Intrebare : In turul 1 al cupei UEFA , CFR se va putea intalni cu Rapid (care va fi cap de serie) fiind din aceeasi tara ?

  20. #986
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Raspuns: NU.
    Reprezentantele aceleiasi tari nu se pot intalni mai devreme de sferturile de finala ale competitiei.(sau optimi, nu stiu sigur dak sferturi)
    ex-Sallam

  21. #987
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Inca ceva...punctele din Intertoto nu conteaza la coeficient!!
    Muzzwrinka

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •