View Poll Results: Ce loc va ocupa Romania la sfarsitul sezonului 2009-2010 ?

Voters
313. You may not vote on this poll
  • 6 sau mai sus

    53 16.93%
  • 7

    49 15.65%
  • 8

    127 40.58%
  • 9 sau mai jos

    84 26.84%
Page 46 of 146 FirstFirst ... 3644454647485696 ... LastLast
Results 946 to 966 of 3066

Thread: Coeficienti UEFA

  1. #946
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Pai pana acum toti ziceau ca CFR-ul in sus si in jos! Pai daca sunt mai buni ca noi , si i-am depasit prin blaturi..sa ne dea peste nas si sa mearga mai departe decat noi!
    Vad ca pe aici nu apar aia care spuneau ca Unirea Urz - Steaua e un meci intre doua echipe de valori apropiate! Daca e asa cum spun ei ..la ce ne facem griji..daca si Steaua face 10 puncte..celelalte rup tot
    Aici se vede ca pe unele threaduri frustrarea bate ratiunea si luciditatea!
    Muzzwrinka

  2. #947
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    bine mey... n-ai ce sa astepti de la unii frustrati
    oricum, nu se compara campionatul cu Europa... poti sa fii campion in tara, dar afara sa te faci de kko... s-au mai vazut cazuri
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  3. #948
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Spartanii? :
    Muzzwrinka

  4. #949
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Dar oare se astepta cineva ca Steaua si Rapidul sa ajunga asa departe in acel sezon de cupa UEFA ? Raspunsul e NU. Tot asa putem avea parte de astfel de surprize si in anii urmatori.

    Carpe diem!

  5. #950
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    surprize de'astea nu vom vedea prea des, desi eu sper ca in viitorul apropiat Steaua sa ajunga macar in finala cupei uefa oricum, vom vedea anul viitor daca putem face fata in Europa cu atatea echipe...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  6. #951
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    surprize de'astea nu vom vedea prea des, desi eu sper ca in viitorul apropiat Steaua sa ajunga macar in finala cupei uefa oricum, vom vedea anul viitor daca putem face fata in Europa cu atatea echipe...
    Eu as spera ca o echipa romaneasca sa ajunga acolo. Oricum dupa cum merg lucrurile la steaua in ultima vreme, s-ar putea nici in primavara sa nu mai ajunga.
    Cat despre finala UEFA, daca te uiti la nivelul competitiei din 2005-2006 cand steaua a jucat semifinala si rapid sferturile, poti spera.
    Insa daca analizezi un pic acest sezon si nivlelul la care s-a jucat, precum si ce au jucat echipele noastre - suntem departe. Chiar foarte departe.

  7. #952
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    pai Steaua anul asta a avut si ghinion ca a prins Sevilla mai devreme... anul trecut trebuia sa o prinda abia in finala
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  8. #953
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Mda, poti sa spui si asa, daca tinem cont de faptul ca echipele aceleiasi tari nu se pot intalni decat in semifinale. Pe altcineva mai slab chiar nu avea pe cine sa intalneasca la acel nivel al competitiei. Si Espanyol ar fi scos-o, din moment ce a ajuns in finala.

  9. #954
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    n-avem de unde sa stim ce ar fi fost daca jucam cu altii, desi cine stie... poate daca am fi jucat cu psg sau nancy aveam mai multe sanse... asa cel putin Steaua a fost eliminata de castigatoarea trofeului
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  10. #955
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    n-avem de unde sa stim ce ar fi fost daca jucam cu altii, desi cine stie... poate daca am fi jucat cu psg sau nancy aveam mai multe sanse... asa cel putin Steaua a fost eliminata de castigatoarea trofeului
    Da e adevarat ca nu putem sti cu exactitate. Insa eu ma gandesc la ce au jucat restul si ce au jucat steaua si dinamo. steaua a contat in califcare cam 30 de minute cu sevilla. dinamo un meci si inca o repriza cu benfica. Una peste alta ambele au fost eliminate clar si fara dubii.
    Shaktior a rezistat pana in prelungirile returului cu sevilla, Ossasuna a contat si in returul cu ei, espanyol a ajuns la 11 m. pe asta ma bazez totusi cand zic ca n-am fi mers prea depare indiferent cu cine jucam.

  11. #956
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    asta nu conteaza... asta-i ca si aia cu x a batut pe y, y a batut pe z, deci x e mai buna ca z cine stie, poate stelistii prindeau o zi exceptionala cu sahtior si se califica... poate nu
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  12. #957
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Poate ar fi mai bine sa nu mai discutam despre "ce ar fi fost daca" si sa vedem ce facem sezonul viitor. Sa vedem cate echipe romanesti vor intra in grupe(Uefa si Ch. League) si cum se vor descurca acolo...
    ex-Sallam

  13. #958
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    asta nu conteaza... asta-i ca si aia cu x a batut pe y, y a batut pe z, deci x e mai buna ca z cine stie, poate stelistii prindeau o zi exceptionala cu sahtior si se califica... poate nu
    Pai de acum putem sa facem ipoteze din astea pana ne plictisim. Si asa nu conteaza.
    eu doar zic ca , in conditiile actuale mi-e greu sa vad o echipa romaneasca in sferturile uefa. La finala, nici nu ma gandesc.

  14. #959
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    las' ca vom vedea una in sferturile ucl
    uite, anul trecut am avut un sfert de finala romanesc, desi jucatorii erau aproape aceiasi ca cei de anul asta e greu de crezut ca vom mai avea asa ceva in viitorul apropiat, dar nu ne ramane decat sa speram

    dar sa revenim la prezent sezonul viitor sper sa avem cel putin o echipa in gr ucl... si pt coef Ro, sa nu se califice nicio echipa din intertoto... acum iar se vor criza unii, dar eu asta vreau
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  15. #960
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    o echipa in grupele CL, doua in grupele Uefa. n-ar fi rau. ar insemna intrarea in normalitate si confirmarea ca nu mai suntem la periferia europei.

  16. #961
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Mi se pare super chestia asta cu protectia echipelor din aceeasi tara, sa nu se poata intalni decat in semifinale. Oricum Chelsea, Manchester, Liverpool si Arsenal nu se puteau intalni fiindca sunt toate capi de serie, deci in aceeasi urna. Asta creste sansele echipelor noastre de a se intalni cu macar una din aceste echipe.
    Sevilla are locul asigurat in urna capilor de serie pentru turul I al cupei UEFA, in calitate de castigatoare a titlului, insa daca se va califica in preliminariile CL sau in grupe, va fi si acolo cap de serie datorita locului 14 in clasamentul coeficientilor.

  17. #962
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    o echipa in grupele CL, doua in grupele Uefa. n-ar fi rau. ar insemna intrarea in normalitate si confirmarea ca nu mai suntem la periferia europei.
    Sa speram k asa va fi. Si sa speram k vom face si multe puncte. La Steaua si Dinamo ma astept sa faca cel putin 7 puncte fiecare
    ex-Sallam

  18. #963
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    o echipa in grupele CL, doua in grupele Uefa. n-ar fi rau. ar insemna intrarea in normalitate si confirmarea ca nu mai suntem la periferia europei.
    pai si anul asta a fost la fel una in ucl, 2 in uefa

    daca vom strange sezonul viitor cat am strans anul asta e bine singura diferenta e ca pct se vor imparti la 4
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  19. #964
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Ce vorbesti, pentru Anglia a fost rau ca s-a calificat Newcastle din Intertoto? A tras-o cumva inapoi faptul ca a avut 8 echipe in cupe? Sau ca Westham a fost eliminata? De-aia au facut ei 16,625 puncte, al doilea coeficient dupa Spania (19 puncte)...
    Ce sa-ti povestesc, daca Clujul a ajuns in finala Intertoto pe timpul lui Dorinel, n-o putea acum Poli sau Gloria sa termine in cele 11 echipe...Ma, da chiar asa prosti ne credeti.
    E o diferenta de la cer la pamant... Newcastle de bine de rau, mai prinde Cupele Europene din cand in cand, dar CFR, Poli si Gloria nu au experienta la nivelul ala. Pe langa asta, Newcastle joaca in fiecare sezon doua meciuri cu Mancester, doua meciuri cu Liverpool, cu Chelsea, Arsenal... si uite asa Newcastle joaca cel putin 8 meciuri pe sezon cu superechipe care sunt prezente aproape an de an in fazele superioare ale Champions League. Noi intalnim asemenea echipe o data la cateva sezoane, asa ca ne convine sau nu, Newcastle are mai multa experienta cu echipele mari decat au Steaua, Dinamo si Rapid la un loc. Newcastle dupa ce joaca impotriva lui Mancester, Liverpool sau Chelsea, nu se sperie de Benfica sau Sevilla. Pe langa experienta, astia mai au si mentalitate.

    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Da e adevarat ca nu putem sti cu exactitate. Insa eu ma gandesc la ce au jucat restul si ce au jucat steaua si dinamo. steaua a contat in califcare cam 30 de minute cu sevilla. dinamo un meci si inca o repriza cu benfica. Una peste alta ambele au fost eliminate clar si fara dubii.
    Shaktior a rezistat pana in prelungirile returului cu sevilla, Ossasuna a contat si in returul cu ei, espanyol a ajuns la 11 m. pe asta ma bazez totusi cand zic ca n-am fi mers prea depare indiferent cu cine jucam.
    Steaua totusi a jucat cu o echipa improvizata mai tot sezonul... nu cred ca se putea mai mult in conditiile astea.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #965
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Steaua totusi a jucat cu o echipa improvizata mai tot sezonul... nu cred ca se putea mai mult in conditiile astea.
    Poate in campionat, dar in CL din cate imi amintesc cei din aparare (Nesu, Goian, Paraschiv) si varfurile Dica si Nicolita au fost mereu in primul 11. Eu zic ca mai degraba la mijloc avem deficiente, poate cu venirea lui Neaga acesta va fi impins varf unic si ajutat din spate de Dica si din lateral de Nicolita. Momentan alte solutii nu vad.

  21. #966
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Poate in campionat, dar in CL din cate imi amintesc cei din aparare (Nesu, Goian, Paraschiv) si varfurile Dica si Nicolita au fost mereu in primul 11. Eu zic ca mai degraba la mijloc avem deficiente, poate cu venirea lui Neaga acesta va fi impins varf unic si ajutat din spate de Dica si din lateral de Nicolita. Momentan alte solutii nu vad.
    Radoi a lipsit aproape tot turul, Iacob a fost si el accidentat o lunga perioada, Nesu la fel... Nesu parca a prins cateva meciuri, dar s-a accidentat in meciul cu Iasi de la sfarsitul lui septembrie, iar pana la data aia se jucasera doar doua etape in Grupe, deci Nesu cred ca a ratat 4 meciuri din 6 in Liga. Si Cristocea parca s-a accidentat in tur.... poate mai sunt si altii, da' nu mi-i amintesc eu acum.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •