View Poll Results: Ce loc va ocupa Romania la sfarsitul sezonului 2009-2010 ?

Voters
313. You may not vote on this poll
  • 6 sau mai sus

    53 16.93%
  • 7

    49 15.65%
  • 8

    127 40.58%
  • 9 sau mai jos

    84 26.84%
Page 144 of 146 FirstFirst ... 4494134142143144145146 LastLast
Results 3,004 to 3,024 of 3066

Thread: Coeficienti UEFA

  1. #3004
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Ignoranta in stare pura , ti-am mai spus ca jucatorul Constantin Galca (actualmente antrenorul Costel) s-a format la Progresul, iar la Steaua a ajuns abia in 1991, dupa ce jucase la Progresul si FC Arges. Tu nu citesti pe forum decat propriile-ti postari ?
    Prazulescule, spui numai si numai tampenii de fiecare data. Costel Galca a inceput fotbalul la Steaua, ignorant mic. A trecut apoi si pe la Progresul, iar mai apoi pe la FC Arges, de unde a venit inapoi la Steaua. Asta este adevaratul traseu al lui Galca.

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Costica Stefanescu a fost un rebut, ca produs al academiei. Era atacant la voi. La Craiova a venit la 22 ani, a invatat fotbal si, dupa vreo 3 ani in care parea ca nu isi gaseste rostul, cineva a avut inspiratia sa il joace libero.
    De Taratu () nu am auzit ... sincer, nici de Ogararu.
    Pe Stefanescu l-ati luat la 24 de ani. Deja avea peste 70 de meciuri in prima liga cu Steaua. Ca Teasca l-a pus sa joace libero, asta-i alta poveste. Ideea era ca a fost crescut de STEAUA, deci este 100% produsul Stelei.

    Cat despre Tataru II ... nu ma mir. Cat esti de ignorant, in ale fotbalului, desigur,, de ce m-as mira. Hai sa-ti dau o informatie pretoasa. Afla ca Tataru II a jucat la CM din Mexic '70.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #3005
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    O fi jucat, oboseala in stare pura, dar sub numele de Tataru, nu Taratu.

    O tii creanga cu Stefanescu si 24 ani. Avea 22, pentru ca e nascut in 1951 iar la Craiova a ajuns in 1973. Si la Craiova avea de la cine sa invete (Boc, Deselnicu ...). Auzeam si eu lumea vorbind pe stadion prin anii 80 : spuneau ca are eleganta lui Boc si rigoarea lui Taliba.
    La Steaua a invatat sa faca tusa ...

    Cat despre Galca ... nu am cu cine.

  3. #3006
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nimeni n-are! Dupa argumentatia lui superba se poate spune ca Steaua nu fura, Steaua dub(i)este pielea de pe altii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #3007
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Johnny, cred ca esti in plus in discutia asta
    Duba si Leul stiu ce spun pe aici (fiecare cu doza de subiectivitate specifica, bineinteles).
    To o dai in balarii cu "ultimii 15 ani". Spui numai generalitati pe care nu le poti apara cu cunostiintele pe care le ai, in timp ce Duba si Leul dau informatii concrete.

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Sa castigi trofee, sa joci finale, semifinale, sa te califici de 11 ori consecutiv in ultimii 11 ani in grupele cupelor europene, sa dai cei mai multi jucatori echipei nationale, sa dai cei mai multi antrenori echipei nationale si fotbalului romanesc in general, sa produci jucvatori de mare valoare asa cum a produs si produce Steaua. Cand veti reusi si voi sa aveti astfel de realizari ai voie sa-mi raspunzi. Pana atunci, mucles!
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cand a produs Steaua jucatori!?
    Aaa, sa-i produca celelalte echipe si voi sa-i cumparati gata crescuti si sa va laudati cu ei, stiu, la din astea sunteti cei mai buni!
    Nu reiese nici un 15 ani de aici.
    Ai primit raspuns pentru exact intrebarea pe care ai pus-o.

    Lasa-i pe astia doi sa se lupte asa cum stiu ei mai bine. Relax and enjoy the show.
    __________________

  5. #3008
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    'Bre, cu Duba nici eu nu ma pun. El a facut ceva in viata : cupe, campionate, finale, semifinale.

  6. #3009
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Johnny, cred ca esti in plus in discutia asta
    Duba si Leul stiu ce spun pe aici (fiecare cu doza de subiectivitate specifica, bineinteles).
    To o dai in balarii cu "ultimii 15 ani". Spui numai generalitati pe care nu le poti apara cu cunostiintele pe care le ai, in timp ce Duba si Leul dau informatii concrete.
    Cu care niciunul nu e de acord, si atunci pe care vrei sa-l cred, sau mai bine zis, care sunt alea concrete?
    Eu n-am chef sa caut ce jucatori a crescut Rapidu in acesti ultimi 15 ani si inca joaca in Liga 1, ca nu depun atata efort pentru o discutie cu Duba, dar sunt absolut convins ca suntem fara doar si poate asa amarati cum suntem peste megaacademia aia supervestita a Stelei, care a murit cu mult inainte sa avem noi discutiile astea de azi, si-atunci la ce bun sa mai amintim de ea te-ntreb eu?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #3010
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    asa poti zice de Craiova ca e cea mai mare echipa a Romaniei ca ea a dat cele mai mari talente!
    Sunt de acord cu tine. Hai sa uitam de entitatile astea moarte, progresul, craiova si academia Stelei
    Dar nu merge asa, tinem minte doar ce ne place, nu?
    __________________

  8. #3011
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    poti sa pui si Rapid pe lista aia la anul. Acum e in stadiu de zombie, dar la anu o sa fie pusa to rest definitiv.

  9. #3012
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    La ce suporteri are, mai repede vedem noi Steaua in stadiu de cadavru decat Rapidul, luati aminte!
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Sunt de acord cu tine. Hai sa uitam de entitatile astea moarte, progresul, craiova si academia Stelei
    Dar nu merge asa, tinem minte doar ce ne place, nu?
    Nu, eu tin minte aproape tot, dar doar din 2002 incoace, restu a fost inaintea nasterii mele in fotbal, e putin spre deloc relevant!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #3013
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Sunt de acord cu tine. Hai sa uitam de entitatile astea moarte, progresul, craiova si academia Stelei
    Craiova se scrie cu initiala mare.

  11. #3014
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Un lucru uzual pt stelisti. In afara de Steaua... poate doar unele din echipele din afara Romaniei sa mai merite asa prestigiu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #3015
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Picatura chinezeasca. De multi ani scriem cu litera mica si incepe sa aiba efect
    CSU si CFR mai scriu cu litere capitale, dar aia-i altceva.
    Vreti voi cu majuscule, dar daca scrie vreunul CRAiova, o luati razna.
    Vreti sau nu vreti, hotarati-va odata!
    __________________

  13. #3016
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Replica de manelist.

  14. #3017
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu, eu tin minte aproape tot, dar doar din 2002 incoace, restu a fost inaintea nasterii mele in fotbal, e putin spre deloc relevant!
    Tu nu tii minte mai nimic. Repeti intruna numai si numai minciuni preluate din media antistelista sau de la amaratii vostri. Mai mult, iti dai cu parerea si despre anii anteriori celui in care spui ca ai inceput sa te preocupi de fotbal.
    Cultura ta generala in fotbal se apropie de zero. Pe bune iti spun.

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    La Steaua a invatat sa faca tusa ...
    Da, a facut tusa cu peste 70 de meciuri in prima divizie pana la 22 de ani!!!


    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    'Bre, cu Duba nici eu nu ma pun. El a facut ceva in viata : cupe, campionate, finale, semifinale.
    Prazulescu, lasa ma mistoul asta de Caracal. Poate ca m-am exprimat gresit, ideea era ca in fotbal ca si in viata trebuie sa faci ceva. In sensul asta Steaua a facut ceva, in timp ce rapid, de exemplu, aproape nimic. Te-ai prins acuma, este?
    Last edited by Duba; 9th September 2014 at 09:09.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #3018
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    ideal in fotbal, ca si in viata, ar fi sa faci ceva prin mijloace corecte

  16. #3019
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Tu nu tii minte mai nimic. Repeti intruna numai si numai minciuni preluate din media antistelista sau de la amaratii vostri.
    Nu stiu restu comentariului tau, dar fragmentul asta sigur e fals!
    Am judecat meciurile pe care le-am vazut cu ochi mei si in urma lor mi-am facut opiniile, nu din media antistelista sau din viu grai!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #3020
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Buna ziua.
    Il rog pe colegul Sevilla sa actualizeze coeficientul.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  18. #3021
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Nu-s Sevilla dar daca tot sunt onlain...
    http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...crank2015.html

  19. #3022
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Nu-s Sevilla dar daca tot sunt onlain...
    http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...crank2015.html
    Victoria se pune 2 pcte? Se imparte la 4 si iese 0.50 pcte?
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  20. #3023
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    punctele facute in preliminarii nu conteaza pentru coeficientul echipei, doar pentru cel al tarii.

    Steaua a facut 2 puncte prin victoria cu Aalborg ( apar in tabelul UEFA Team Coefficients 2014/2015 ).
    Coeficientul total pe 2014/2015 pentru Steaua apare in Team Ranking si e de 2.7250 ( 2 + 3.625/5 ), unde 3.625 e coeficientul tarii.

    The UEFA team coefficients are calculated as the sum of the number of points of each individual team, and 20% of the country coefficient


  21. 12th March 2015, 20:55

    Reason
    spam

  22. #3024
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Acumulam puncte pe banda rulanta, Botosaniu si Steaua sunt adevarate furnicute.

    Faceti-i derogare lui Sevilla ca sa actualizeze punctajul de tara.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •