View Poll Results: Ce loc va ocupa Romania la sfarsitul sezonului 2009-2010 ?

Voters
313. You may not vote on this poll
  • 6 sau mai sus

53 16.93%
  • 7

49 15.65%
  • 8

127 40.58%
  • 9 sau mai jos

84 26.84%
Page 137 of 147 FirstFirst ... 3787127135136137138139 ... LastLast
Results 2,857 to 2,877 of 3070

Thread: Coeficienti UEFA

sport legend SwedishMafia's Avatar
    Reputatie
    1
    http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...eedel2013.html
    Momentan, petrolul si pandurii ocupa ultimele 2 locuri care le confera statul de cap de serie in turul 2,iar astra e prima sub linie.In functie de eventuale surprize din tur 1,s-ar putea ca astra sa fie cap de serie in turul 2.

Modelator RunRun1730's Avatar
    Reputatie
    1
    Hai cu Astra(HANUL) in Europa League!Sa vezi uimire pe aia ce vin sa joace la Giurgiu pe singurul stadion PORT din Europa!
    O sa vada ei ca galeria Astrei e dusa cu pluta rau!
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

Moderator ducus's Avatar
    Reputatie
    0
    Dragilor, privind la clasamentul actual al coeficientilor:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Uefa_coefficient
    eu zic ca avem realist sanse daca tragem tare sezonul asta, ca peste doua sezoane sa avem din nou 5 echipe in cupe.
    Momentan suntempe 17 si ar trebui sa urcam cel putin pe 15:
    Deasupra noastra mai e doar Iraelul la 0,5p. (locul 16) si Cehia la 0,7p.
    Acu' chiar nu-i vad eu pe evrei sau pe cehi sa sparga inima Europei in sezonul asta, cum n-au facut-o nici in celelalte, dar nu se stie.
    Ramane de vazut de asemenea ce modificari va face Platini si in Europa League din 2014 incolo, a zis clar ca ar vrea cat mai multe echipe ori campioane ori castigatoare ale cupelor interne sa se califice direct in grupele EL. Aceste modificari ar avantaja clar si tarile mai slabe, cum ar fi Romania, fiindca obligat daca se schimba partea de sus a tabloului o va afecta si pe cea de jos.

Iarasi, o alta discutie este daca ne e mai bine cu 4 echipe pt. a reveni in top 10-15, sau cu 5 echipe. Romania in anii de glorie post 2000 a urcat acolo cu 4 echipe, apoi cu 6. Numai ca de atunci calitatea fotbalului si echipelor romanesti a scazut si ne trezim cu surogate ca Astra sau Pandurii care nu cred ca vor face mare branza ca n-au experienta.
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

Moderator ducus's Avatar
    Reputatie
    0
    Bah, daca confirma si Prosport atunci e clar:
    Victoria Stelei deschide drumul! Veste fantastică de la UEFA: România a urcat un loc în topul coeficienților și e la un pas să trimită 2 echipe în Ligă! Cu cine ne luptăm:
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...uptam-11125819
    Dar cel mai tare mi se pare comentariul lui "carol":
    Steaua si CFR au adunat puncte in acest clasament.Restul ce asteapta nu stiu,sint tari in gura doar la TV

Adevarul e ca si CFR cam un sezon a jucat in cupe, unul nu, asa ca n-as minimaliza si contributiile Vasluiului sau lui Dinamo ori Rapid, si chiar defuncta Urziceni.

Moderator delaoltenia's Avatar
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Moderator ducus's Avatar
    Reputatie
    0
    Sa nu uitam ca anul trecut si acum doi ani noi am avut cea mai abrupta cadere in acest clasament, vreo 9 pozitii parca, dupa ce ni s-au sters rezultatele f. bune din acele sezoane de vis, si dupa aia am scaldat-o luand bataie de la pescarii elfsborgi. Daca am fi mentinut stacheta cat de cat, n-am fi ajuns azi in situatia asta, pe un loc la fel de prost ca acum 10-15 ani.
    Acu' va trebui iar s-o luam de la zero asa cum am facut in '96 si apoi in 2004, numai ca nu prea mai avec u cine, calitatea fotbalului romanesc s-a diluat odata cu criza, pe masura ce investitiile patronilor au intrat la apa.
    Fotbalul romanesc a ajuns din pacate modalitate pt. spalare de bani, altfel nu se explica disparitia brusca a Urziceniului care demonstrase ca si altcineva in afara de Bucuresti poate lua campionatul. Copos si Borcea la fel, au bagat bani cat timp le-a convenit, ca paravan pt. afacerile murdare, dar apoi, cand a intrat justitia in ei, s-au facut nevazuti, lasand "farmecul vietii" si "cainii" de izbeliste sau cu situatie incerta.
    In afara de Jiji si Arpi nimeni n-a pus serios umarul la echipa pe care o patrona.

sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Reputatie
    1
    Actualizati coeficientu, aici trebuie alocat un moderator permanent
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

sport legend *Coco*'s Avatar
    Reputatie
    1
    Momentan suntem in grafic.Sa vedem ce urmeaza

Astra are sanse destul de mari sa bata tur-retur. Mai dificil este la Petrolul si Pandurii care au adversari mult mai puternici. Steaua are sanse mari sa mearga in grupe.

obsedat textual Hingherul's Avatar
    Reputatie
    0
    toata lumea face puncte numai parazitii aia de la dinamo nu
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Reputatie
    1
    http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...ccoef2014.html
    on top of..Europe! ********u mitica ne va spune "in cate domenii suntem pe 1".saracu mitica...

Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Reputatie
    0
    nu cred ca s-a mai intamplat ca intr-o saptamana sa bata toate echipele romanesti din cupele europene.

ce inseamna ca nu mai joaca dinamo
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Reputatie
    1
    Atata seriozitate cu echipele astea castigand, ca nici nu mai ai de ce rade in fazele astea...
    Care ai tupeul sa spui ca nu ne lipseste dinamo?
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

Reputatie
    0
    macar cu dinamo era amuzant...cine stie ce nume exotic le mai lua 6/6 puncte mai ales in situatia in care este dinamo acum.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Reputatie
    1
    sau rapid...frf sa dea o lege "dinamo si rapid,suspendate pe 10 ani din cupele europene"

portocaliu
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Care ai tupeul sa spui ca nu ne lipseste dinamo?
    Ne mai plictisesti mult cu Dinamo asta al tau peste tot?

Vedeti ce inseamna ca Becali e la rece? Daca intra si mm poate castigam si un trofeu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    macar cu dinamo era amuzant...cine stie ce nume exotic le mai lua 6/6 puncte mai ales in situatia in care este dinamo acum.
    Exact. Uite, daca de exemplu faceau greseala sa treaca de niste nord-irlandezi, macar isi luau boxul dupa terminarea meciului si tot era ceva notabil.
    Pacat. La anul atunci?
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

Reputatie
    1
    lol.momentan suntem pe locul 15,ceea ce asigura 2 echipe in CL...in tururile preliminare.nu vreau 2 echipe in CL,ca iar innebunesc presedintii de club din ro,si iar vedem o campioana ca otelul...
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    rapidistii erau tari in gura dupa ce isi luasera patrula de la herenveen in prealabil si dupa ce am elmiminat ajaxu' au facut ce au stiut ei mai bine : au strigat comunistii , ceausescu si fiare vechi cumpar.

retired phife's Avatar
    Reputatie
    0
    rapidistii erau tari in gura dupa ce isi luasera patrula de la herenveen in prealabil si dupa ce am elmiminat ajaxu' au facut ce au stiut ei mai bine : au strigat comunistii , ceausescu si fiare vechi cumpar.
    retired.

Reputatie
    0
    e posibil sa terminam pe 15 sezonul asta, dar e irelevant, deoarece echipe de pe locul 2 are sanse 0 sa intre in UCL, fiind pe ruta Non-Champions, unde de ex anul asta sunt Milan, Arsenal, Schalke, Lyon, Zenit etc...

Moderator ducus's Avatar
    Reputatie
    0
    Romania e tara binecuvantata de Dumnezeu, leaganul spiritual al latinitatii si al Europei. Dumnezeu ne-a mai dat aseara o mana de ajutor si ne-a urcat pe 15 de unde nu ne mai poate clinti decat Israelul care la fel ca si noi a ramas cu 4 din 4 echipe. Dar, slabe sanse pentru evrei zic eu, fotbalul israelian e incomparabil mai slab decat cel romanesc.
    Ne-om descurca noi taras-grabis, numai sa ne vedem cu sacii-n caruta!
    In clasamentul pe 2015 suntem pe 16, si ii suflam in ceafa Ciprului si la 1,6p. de Cehia pe care cu putin noroc le putem recupera chiar din acest sezon. Pe 2016, la fel, suntem pe locul 15, greu de crezut ca Cipru, Polonia, Israel sau Suedia ne vor intrece pana atunci.
    Locul 15 din 53 de tari, adica in prima treime a clasamentului eu zic ca e foarte bine, fata de 2012 cand am terminat pe 22 sau 2013 cand am terminat pe 18.

Moderator delaoltenia's Avatar
    Reputatie
    0
    http://i40.tinypic.com/34goids.jpg

Romania isi consolideaza locul 15, cel care ne asigura doua echipe in Liga Campionilor.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Tags for this Thread