View Poll Results: CARE ESTE CEL MAI BUN JUCATOR DIN CAMPIONATUL NATIONAL 2005-2006?

Voters
52. You may not vote on this poll
  • ALIN SANIA - STEAUA BUCURESTI

    4 7.69%
  • LEONARD BIBIRIG - DINAMO BUCURESTI

    2 3.85%
  • MARIAN COZMA - DINAMO BUCURESTI

    0 0%
  • MARIAN FILIP - HC. LIGNITUL TG.JIU

    1 1.92%
  • IONUT STANESCU - HCM CONSTANTA

    8 15.38%
  • SILVIU BAICEANU - HCM CONSTANTA

    2 3.85%
  • MARIUS STAVROSITU - HCM CONSTANTA

    13 25.00%
  • MIHAI TIMOFTE - HCM CONSTANTA

    0 0%
  • LAURENTIU TOMA - HCM CONSTANTA

    1 1.92%
  • FLORIN NICOLAE - HCM CONSTANTA

    3 5.77%
  • GEORGE BURICEA - HCM CONSTANTA

    1 1.92%
  • VALENTIN GHIONEA - DINAMO BUCURESTI

    5 9.62%
  • Altul - nominalizati pe thread

    12 23.08%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 71

Thread: Cei Mai Buni Jucatori Din Liga Nationala De Handbal

  1. #1
    sport legend alex-hcm's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    565
    Reputatie
    1

    Cei Mai Buni Jucatori Din Liga Nationala De Handbal

    Spuneti care vi s-a parut pana acum in acest sezon cel mai in forma si cel mai constant jucator din liga nationala.

  2. #2
    sport legend alex-hcm's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    Sper sa fiti multumiti ce jucatori am ales. Sa nu va suparati ca sunt mai multi de la constanta dar sunt pe locul1 si e ca si campioana asa ca merita. In plus are cei mai multi jucatori la echipa nationala. Daca mai e un jucator care il preferati si nu e in lista specificati-l.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Cred k si Georgescu de la Uztel merita cel putin sa fie nominalizat...;-)
    Yo pe el l as vota daca ar fi...

  4. #4
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Daca mai vreti catva jucatori nu-i o problema sa modific poll-ul. Eventual de la Minaur pe cineva? Dati-mi si prenumele lor, ca sa nu ma obosesc sa-i mai caut, sunt foarte busy zilele astea.

  5. #5
    senior danikunyak's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    LANGA SALA SPORTURILOR
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    jan vizbovsky(nush daca e corect) io zic ca merita nominalizat iar alexandru csepregi este clar revelatia campionatului cea mai buna tanara speranta!!!!!
    "Ce meci a facut echipa lui Razvan Lucescu!!!"(comentator Antena1)

  6. #6
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Pana modifica Dark, o sa pun eu optiunea "Altul - nominalizati pe thread", ca sa nu se simta nimeni frustrat ca nu are ce vota, pana isi face Dark timp sa modifice poll-ul

    @mm2003 - si eu cred ca Georgescu tb. nominalizat, dar nu numai el....


    P.S. Dark, eu cred ca ar trebui sters pollul asta si facut altul..... alex l-a facut in graba si nu a activat optiunea aia care face vorutile publice....
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    mey Dark baga si tuh macar unu de la Brasov... pe Gabi Borodi, cel mai bun portar kiddin'
    anu asta chiar n-am prins nici un meci din campionat dar am observat ca toata lumea il lauda pe Sania asta care cica o jucat si la noi . Dar sezonul trecut mi-a placut mult de Stavrositu...
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  8. #8
    sport legend alex-hcm's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    scuzati dar cred ca primele 5 echipe merita sa isi dispute titlul de cel mai bun jucator. si am dreptate ca un jucator bun se vde intr-un colectiv bun. si cele mai bune jocuri colective sunt la primele 5 clasate, restul mai mult pe individualitati. Si nu am facut in graba poll-ul. Am intrat pe siteu-ul federatiei si am luat cei mi buni jucarori duap ce m-am uitat la lista juatorilor fiecarei echipe.

  9. #9
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    eu zic ca cei mai buni 10 marcatori is cei mai buni, poate si ceva portari
    Semnatura

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Clar Ionut Georgescu!golgeterul sezonului trecut si una din cele mai bune extreme dreapta din tara.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    RESITA
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Cel mai bun jucator este extrema dreapta Dusan Pasic de la UCM Resita

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Cred ca ar trebui sa va indreptati atentia catre extrema dreapta de la UCM Resita, Dusan Pasic datorita prestatiilor exceptionale ale acestuia din acest campionat

  13. #13
    sport legend alex-hcm's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    Poate Ai Dreptate Dar Inca Nu Am Auzit De El. Sper Sa Il Vad La Un Meci La Tv. Oricum Si Timofte E O Extrema Dreapta Foarte Buna.

  14. #14
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    pe sandu iacob l-ai uitat ?
    Semnatura

  15. #15
    incepator robbertRZ's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Baia Mare/Cluj
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Georgescu e f bun...dar e greu de zis,cred k as fi cam subiectiv dak l-as baga si pe Yan Vizbovsky (asa se scrie..aviz danykuniak ) printre nominalizati! Interesanta provocare totusi aceasta intrebare.

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    alex_hcm, imi permit sa t corectez pt k ai facut o mik greseala ...mihai timofte evolueaza pe postul de extrema stanga.
    chiar, pe iacob?!

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    RESITA
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Dusan Pasic este campionul Serbiei anul trecut cu Vojvodina Novi Sad

  18. #18
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    George Buricea imi place cum joaca.
    Forza Csm Rm.Valcea

  19. #19
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Mi se pare un lucru hazardat sa compar jucatori care evolueaza pe posturi diferite si despre care ii pot aprecia atata timp cat pe unii ii vad meci de meci, iar pe altii o data, maximum de doua ori, pe sezon.
    Sunt jucatori precum Murtaza, Georgescu, Filip si altii, care tin in spate o echipa, inscriu cate zece goluri meci de meci, dar pusi in angrenajul unei trupe de valoare nu mai reprezinta nimic deosebit.
    Dragos VL il prefera pe Buricea. Foarte bine, numai ca eu nu imi amintesc neaparat interceptia si golul din ultimele secunde ale meciului cu Dinamo, ci mingile scapate printre degete in acelasi meci, urmate de interceptii si goluri dinamoviste.
    Constantenii il adulau pe Iacob, la momentul venirii la HCM. Acum Iacob este un jucator de pluton. Util, dar cu nimic iesit din comun. Cozma e un pivot valoros, dar trebuie pus in valoare de coechipieri, altfel...Mai mult, bara din ultimele secunde ale meciului cu Tatran ar putea avea un efect nefast asupra psihicului lui.
    Este clar ca in voturile noastre potentiale este mult subiectivism. Cred ca putem vorbi de cel mai bun jucator din tara despre jucatorul cu evolutiile cele mai constante la echipa de club si la echipa nationala sau in cupele europene. In acest fel, aria de selectie ii va cuprinde intr-adevar pe cei realmente merituosi.
    Poate ca, asemenea IHF, ei trebuie analizati pe posturi, pe durata intregului campionat si nu la global, pentru ca e mai simplu sa-i compar pe Baiceanu, Cozma, Stamate si ceilalti pivoti, dar mult mai complicat sa-l introduc in ecuatie pe Stavrositu. Sau pe Stanescu.

  20. #20
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    De acord, ar trebui sa facem comparatia si votul pe posturi.

  21. #21
    incepator robbertRZ's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Baia Mare/Cluj
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Corect,are dreptate Leo,de problema asta m am lovit si eu cand am incercat sa raspund la intrebare

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •