Results 1 to 15 of 15

Thread: Primarul Aradului Falcă [EXTRA]

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Thumbs down Primarul Aradului Falcă [EXTRA]

    Poate se impunea un [Vot]. Totusi magarul aceasta, metaforic vorbind, nu face nimic pentru sportul aradean si oras in general. Dintr-un oras frumos si de frunte am ajuns... de rasul lumii.
    Poate nu e locul aici sa discutam despre edilii orasului, dar neimplicarea lor in sprijinirea acestui sport pe care noi il indragim, ne da dreptul.
    Asadar ce parere aveti de Falcă? Sincer si fara cenzura in cazul acesta. In cazul sau nu putem vorbi de vreun atac la persoana, ptr ca dansul nu e o persoana, un cetatean al Aradului ci un dorsal , metaforic vorbind.
    Falcă! Dute-n **** si te uita la Poli la meciuri cum faci de obicei. Atentie cu cine votati data viitoare.

    ps= dintre toti primarii acesta parca e cel mai catastrofal. sa-mi zica si mie cineva ce anume a facut macar pentru oras... asta daca cineva a observat ceva.

  2. #2
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    Parerea personala despre Falca: Gura mare si actiuni putine - cel putin nu in interesul comunitatii. Exemple: stadionul astra, sensul giratoriu de pe str Horia, Semne de circulatie la iesirile din parcarile din zona polivalenta (exact asta ne lipsea), e tot un fel de Dorel Popa care a turnat asfalt pe straile din Micalaca si se lauda cu strada f..ta de primarie. Sunt curios unde se vor amplasa cele 50 de panouri de basket pe care le vor primi de la Federatie. Sunt convins ca nu vor amenaja terenuri suplimentare ci le vor pune eventual in interiorul scolilor. motherf..kers!
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  3. #3
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    sa nu-mi ziceti ca Falca e polist... de ce nu candideaza in TM?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #4
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by Sergio
    sa nu-mi ziceti ca Falca e polist... de ce nu candideaza in TM?
    Pentru ca acolo face treba buna un aradean...Ciuhandu
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  5. #5
    incepator Pacifier's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Totusi eu cred ca s-a schimbat destul de mult orasul de cand este falca, investitii de sute de milioane de dolari, cat nu a facut vre-un alt primar pana acuma, in plus se si ameneazeaza terenul de la ICRTI pentru juniori, probabil Sega sau care pentru seniori iar daca jumatate din banii proveniti de la piata de masini se vor indrepta spre uta, dupa cum s-a spus pe la tv, atunci eu voi fi multumit.

  6. #6
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Pacifier, cred ca traim in orase diferite! Eu stau in Arad de cand ma stiu si e la fel orasul precum acu 2-3 ani. NIMIC nu e diferit. Aceleasi gropi, aceleasi intersectii nesemaforizate, aglomerate si nedirijate. Aceleasi probleme, acelasi bulevard incarcat de vreme si batranete...

    Am posibilitatea sa urmaresc si Timisoara. Si acolo multe probleme, unele identice. Dar totusi oportunitatile sunt altele acolo pentru multi, mediul de afaceri altul, crede-ma!... de ce tot in Timisoara apar intai Billa? Sellgros? Mall? etc etc etc... De ce? De ce la noi nu se implica Primaria asta si CJ la ceva? Pai zona noastra "industriala" e 25% din cat e cea din TM. Pacat! Inclusiv in domeniul sportului suntem in urma, asta datorita si Primariei! Ne laudam cu o zona frumoasa, e adevarat Aradul e mult mai frumos ca TM! Are tot ce gasesti in TM, plus inca 50%. Dar... normal nu stim sa profitam asa ca suntem momentan in urma, cu tot cu strandul nostru.
    Pe mine ma doare chestia asta enorm, dar... nu am ce face, mai mult de atat.
    Ar trebui sa avem un Primar ambitios care sa se bata pentru orasul acesta nu un semi-idiot, metaforic vorbind, ca Falca si turnul ala in care sta! Si au mai fost si inaintea lui incompetenti cu tona!

    Totusi eu cred ca s-a schimbat destul de mult orasul de cand este falca, investitii de sute de milioane de dolari, cat nu a facut vre-un alt primar pana acuma
    In ce sau bagat sutele alea de milioane de $? Unde sunt ele, autobuzele alea second hand sau ce? Ai niste exemple concrete? Dar sa fie aportul primarului la ele, nu firme care au investit din proprie initiativa, etc.
    Last edited by RedBaron; 19th February 2006 at 21:18.

  7. #7
    incepator Pacifier's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Se vor baga (70 mil de euro canalizare + 25 BERD) plus multe alte.Sunt sigur ca si problema stadionului se va rezolva in oras dar sa fim sinceri , momentan la noi altele sunt prioritatile, noi am ramas cam in urma cu toate.

    P.S. Eu stau in Timisoara. La noi trebuia sa se faca intai Selgros si Kaufland dar trebuie sa-i multumim domnului Popa ca nu s-au facut.Noroc ca s-a reusit readucerea lor pana la urma. Iar despre zona industriala...anul trecut Aradul a avut cea mai mare dezvoltare industriala din tara, peste timisoara, cluj etc...
    Last edited by Pacifier; 19th February 2006 at 21:36.

  8. #8
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    asta poate in cifre si statistici ca realitatea e alta, dupa parerea mea. pana la urma, primarul Popa sau Falca... tot aia e. intr-un final, Primaria a batut pasul pe loc. se stie si cine a construit toate magazinele acestea cash&carry in Arad si de ce... etc etc. eu nu m-am referit doar la stadion, ci spuneam la modul general.

    concluzia e una si, ma repet, pentru mine dureroasa. per ansamblu am ramas in urma, ori eu vreau sa fim primii! am ramas in urma din prostia edililor orasului. e inaccpetabil si astept clipa in care vom avea un Primar in adevaratul sens al cuvantului.
    ai spus ca se vor "baga", deci la modul viitor, iar 75+25 e doar 100 de mil nu "sute". astept sa vad deci ce a realizat marele primar Falca. pana acum imi miroase a un mare NIMIC. nimic tangibil. nu se simte/vede nimic. daca ai si alte argumente poate imi scapa mie multe detalii.

    PS=stadionul ar trebui demolat, nu modernizat. demolat doar daca ar exista (imediat) fondurile necesare construirii unui nou stadion. modernizat (consolidare la tribuna a 2a, plus alte finisaje) doar daca ... nu avem alte alternative, cred ca asta e logic. oricum, as vrea doar sa completez ca ar putea fi reconstruit un stadion chiar pe locul celuii vechi, deoarece spatiu exista si pentru parcari. totul e sa stii cum sa il amplasezi si sa vezi ce teren mai e prin jur
    Last edited by RedBaron; 19th February 2006 at 22:13.

  9. 19th February 2006, 22:06
    Reason
    x2

  10. #9
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Cadou de ziua lui Borugă: „Să dea Falcă bani la UTA”
    Quote Originally Posted by Adevarul de Arad
    Ieri, Gigi Borugă, consilierul preşedintelui Dekany a împli-nit frumoasa vârstă de 50 de ani. Întrebat care ar fi cel mai frumos cadou pe care l-ar putea primi de ziua sa, Borugă a spus, pe nerăsuflate: „Să dea Falcă bani la UTA şi să pot să-l aduc pe Borbely”. În numele suporterilor „Bătrânei Doamne”, îi dorim lui Gigi Borugă multă sănătate, putere de muncă şi împlinirea tuturor dorinţelor. Inclusiv cea cu fondurile pentru UTA.

  11. #10
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse
    Pentru ca acolo face treba buna un aradean...Ciuhandu
    Ciuhandu e de prin Bihor... nu ca ar conta prea mult, dar asa pt informare. Nici el nu prea le are cu fotbalul. Noroc cu vicele care e polist infocat si il mai trage de maneca...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  12. #11
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Parerea mea despre "d-ul" Falca (si aici risc sa iau advertisment de la moderatori, dar merita ) :
    - a supt **** prin cur sa ajunga primar
    - acum mananca ***** prin **** .

    Q.E.D.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  13. #12
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    metaforic vorbind

  14. #13
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Şerban a venit, urmează Nica
    Quote Originally Posted by Adevarul de Arad
    Când credeam că Gigi Borugă se pregăteşte să-şi anunţe demisia, lucru la care s-a gândit foarte serios ieri, deoarece nu mai suportă să-l vadă pe primarul Falcă stând departe de UTA, am reuşit să aflăm din gura „tartorelui” doar că „Bătrâna Doamnă” nu este la final cu campania de transferuri.

    Dacă Vrăjitoarea nu va mai ajunge la UTA, deşi Borugă îl dorea, a sosit jucătorul lui FC Caracal, C. Şerban, fost pe la Jiul (în mandatul Borugă) şi „U” Craiova. Un alt jucător care urmează să ajungă astăzi la Arad este Nica, cu stagii la Reşiţa, dar şi la „U” Craiova. Cei de la club se mai gândesc la încă vreo doi jucători, pentru a închide lista de transferuri.

    Borugă a repetat, ieri, că nu ştie dacă rămâne la UTA, până la vară, dar dacă se întâmplă să îl prindă returul la Arad, garantează că formaţia „alb-roşie” nu va retrograda.

  15. #14
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    falca = un gunoi ordinar care trebuie "trezit" daca e nevoie eu ma ofer sa particip la un protest (desi nu primim autorizatie). Eu nu l-am votat pt. ca am presimtit ca nu va face nimic si din pacate nu m-am inselat.
    Numai gura e de el

  16. #15
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Jita falca dixit: „Nu mă consider vinovat dacă UTA retrogradează”


    Primarul Aradului nu se va considera vinovat în cazul în care UTA va retrograda în Divizia C. „Stiu că UTA trece printr-o perioadă grea. Nu Gheorghe Falcă este vinovat. Închipuiti-vă ce s-ar întâmpla cu UTA dacă nu am plăti utilitătile de la club”, declară Gheorghe Falcă. Acesta recunoaste că nu si-a achizitionat un abonament la loja oficială a stadionului din Calea Aurel Vlaicu, dar nu este de acord cu afirmatiile răutăcioase din presă, că ar fi împotriva fotbalului. Întrebat cine se face vinovat de starea actuală de la club, primarul Aradului a arătat cu degetul spre cei care conduc destinele Bătrânei Doamne. „Nu vreau să se înteleagă că Dekany este vinovat. Uitati-vă că cei care mai dau acum bani la UTA au fost convinsi de actualul presedinte”, a mai declarat Falcă. Acesta nu doreste să mai polemizeze cu Gigi Borugă, având încredere în consilierul textilistilor. „Am discutat bărbăteste, cu actele în fată. I-am arătat cam ce face primăria pentru UTA si cred că a înteles”, a concluzionat Gheorghe Falcă.

    23 Feb 2006-Observator

    Asta-i nebun, nu mai am cuvinte
    Se ocupa de babe de 100 de ani

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •