Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 107

Thread: Achiziþii ºi vânzãri de jucãtori la CSM

  1. #43
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    si am mai luat un fundas de la Craiova
    Forza Csm Rm.Valcea

  2. #44
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    CATALIN CRACIUNESCU, LA VALCEA Liber de contract, fostul fundaº central al Universitãþii Craiova
    Forza Csm Rm.Valcea

  3. #45
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    eu nu am auzit de el dar in fine
    Forza Csm Rm.Valcea

  4. #46
    exhibitionist Bur's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Rm. Valcea/Cluj-Napoca
    Posts
    125
    Reputatie
    1
    nu e un fundas exceptional, dar are experienta. la Craiova a jucat mai mult pe vremea cand eram in B, dar si inainte de asta, apoi a suferit o accidentare, iar in cele din urma conducerea echipei hotarand sa renunte la serviciile lui. cred ca dup-aia a plecat la pandurii. eu zic ca e inca un transfer bun. sper ca se pricepe sa vanda meciuri, ca sa se poata integra bine in echipa cesemeului.
    ROMAN prin nastere, OLTEAN prin gratie divina.

  5. #47
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    eu am auzit de el ...
    cred cã este singurul de care am auzit dintre achiziþiile CSM-ului din aceastã varã ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #48
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Încã trei achiziþii pentru CSM
    • S-a renunþat la Ionescu, Crãciunescu ºi Sima

    CSM Rm. Vâlcea ºi-a încheiat campania de transferuri chiar în ultima zi permisã de regulament, reuºind sã achiziþioneze un brazilian, un portughez ºi un român. Brazilianul Robson Luiz Bandeira are 25 de ani ºi evolueazã pe postul de atacant ºi deocamdatã a semnat pe un an cu opþiune pe încã trei cu condiþia ca echipa sã promoveze în primul eºalon fotbalistic al þãrii. Al doilea nou-venit este un portughez de 26 de ani care se numeºte Tiago Jonas Rodrigues ºi a evoluat ultima datã pentru echipa scoþianã FC Falkirk. Cel de-al treilea sosit la gruparea din Zãvoi este fundaºul pus pe liber de prim-divizionara Gloria Buzãu, Sorin Chirciu, jucãtor, de asemenea, a semnat pe un an cu opþiune de prelungire pe încã 3.
    Chiar ºi la capitolul plecãri lucrurile s-au limpezit abia spre sfârºitul perioadei permise de regulament pentru a face transferuri. Astfel cã, conducerea din Zãvoi a renunþat la achiziþionarea fundaºilor Irinel Ionescu ºi Cãtãlin Crãciunescu, ambii având probleme medicale destul de grave, iar vâlcenii n-au vrut sã riºte sã-i plãteascã degeaba. Tot la capitolul disponibilizaþi a fost trecut ºi fundaºul dreapta venit de la Astra Ploieºti, Daniel Sima. Acestuia i s-a reziliat contractul din motive disciplinare dupã ce a avut o altercaþie cu Mandea dupã meciul din Cupa României, de la Balº.
    arenavalceana.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  7. #49
    exhibitionist Bur's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Rm. Valcea/Cluj-Napoca
    Posts
    125
    Reputatie
    1
    Nemanja Jovanovic marcheaza aproape meci de meci la U Cluj. cand ma gandesc cu ce usurinta am "scapat" de el...
    ROMAN prin nastere, OLTEAN prin gratie divina.

  8. #50
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Nu era jucãtorul nostru ... de aia a plecat el aºa de uºor ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  9. #51
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Vidakovic se pare cã o sã fie împrumutat de Pandurii Tg. Jiu din iarnã la o echipã de Liga 1 ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  10. #52
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    am auzit ca o sa vina imprumutati mai multi jucatori de la cfr cluj ... anca , muresan si altii. (asta am inteles ca ar fi si motivu pt care unii jucatorii nu prea au jucat in meciul cu Resita).

    voi ce ati auzit?
    Forza Csm Rm.Valcea

  11. #53
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    trebuie aduºi ceva jucãtori ...
    cã dacã nu, iar ne uitãm la tv la Liga 1 sezonul urmãtor
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  12. #54
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Cumpãnaºu, Chirciu, Cîlean, Moldovan ºi Mocioacã sunt liberi sã-ºi caute echipã din iarnã ...
    Cercel este cu semnul întrebãrii ...

    personal îmi pare rãu de Mocioacã ... un jucãtor care a evoluat titlar sezonul trecut ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  13. #55
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    si Vladuti a plecat asa stiu eu si au adus un jukator venit din Italia de la o echipa Csogor(18 ani) si mai aduc ceva jucatori petarde de jukatori de la Craiova.
    Forza Csm Rm.Valcea

  14. #56
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    PATRU DISPONIBILIZATI DIN ZAVOI
    Fundaºii centrali Sorin Chirciu, Bogdan Mocioacã, Marius Cumpãnaºu ºi mijlocaºul stânga Ionel Cilean sunt primii jucãtori care au fost puºi pe liber de CSM Rm. Vâlcea în aceastã iarnã.

    Cei patru fotbaliºti au fost deja anunþaþi de ºefii din Zãvoi cã trebuie sã îºi caute alte echipe. Dacã la Cilean ºi Chirciu, jucãtori de bazã în tur s-a renunþat definitiv, conducãtorii CSM-ului intenþioneazã ca Mocioacã ºi Cumpãnaºu, vâlceni la origine, sã fie împrumutaþi pânã în varã la alte echipe. «Dacã s-a renunþat la mine, eu îmi doresc sã plec definitiv, nu împrumutat, sper sã mi se dea drumul gratis, pentru cã am o vârstã ºi cred cã mi-am fãcut datoria faþã de acest club» a spus Marius Cumpãnaºu, cãpitanul din sezonul trecut al CSM-ului, care nu a fost folosit în acest tur niciun minut. Cumpãnaºu a jucat pentru CSM încã de la înfiinþarea clubului, în urmã cu trei ani.

    „Cilean a fost evoluat în 12 partide, dar prestaþiile sale au lãsat mult de dorit. Am avut mare încredere în acest jucãtor, are reale calitãþi, dar el m-a dezamãgit. În ceea ce-l priveºte pe Chirciu, deºi a avut o evoluþie mulþumitoare în partidele în care a jucat, caracterul sãu a lãsat mult de dorit” – a explicat antrenorul CSM-ului, Marian Bondrea. Chirciu venise în Zãvoi în toamnã, liber de contract, în timp ce Cilean a venit în urmã cu un an, fiind adus de fostul tehnician Costel Panã. Lista jucãtorilor care vor fi puºi pe liber în aceastã iarnã de la CSM ar putea fi mai lungã, însã ºefii din Zãvoi aºteaptã mai întâi sã vadã ce transferuri vor reuºi.

    CSM l-a achizþionat deja pe juniorul atacant Csongor, venit din Italia ºi îl mai doreºte ºi pe mijlocaºul Grãdinar(FC Sibiu). Ambii jucãtori au venit în probe dupã încheierea turului ºi l-au convins pe antrenorul Bondrea.
    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #57
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    VINTILESCU, DRAGOMIR SI VATAVU, OFERTATI DE VALCEA
    PANDURII Desi se vehiculease ideea unei reveniri a portarului Adnan Guso dupa ce-si reziliase contractul cu Pandurii, aceasta nu mai este posibila deoarece internationalul bosniac a semnat cu gruparea cipriota Olympiakos Nicosia. Alti trei jucatori nu se vor mai regasi, probabil, printre panduri, Ionut Dragomir, Marian Vatavu si Sorin Vintilescu fiind ofertati de CSM Râmnicu Vâlcea. Oficialul clubului vâlcean, Florin Verigeanu a negociat ieri la Târgu Jiu cu presedintele Marin Condescu transferurile celor trei, dar si disputarea unui amical, pe 16 februarie.
    prosport.ro


    ps. Vintilescu este atacant, Vãtavu este fundaº central, iar Dragomir poate juca ºi fundaº dreapta ºi fundaº stânga ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  16. #58
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Bine ca ii scapati voi pe Pandurii de petardele din lot

  17. #59
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    pãi de la CFR Cluj nu se poate
    aºa cã luãm ºi noi de la echipele mai mici din Liga 1 ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  18. #60
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    dc nu se poate de la Cfr?
    Forza Csm Rm.Valcea

  19. #61
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    pãi era vorba de Mureºan ºi ... (nu mai ºtiu care)
    nu cred eu cã vor sã vinã ãºtia 2 la o echipã din Liga 2 ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  20. #62
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    http://www.rapidisti.ro/stiri/1742/m...-baut-bere.htm

    vineri seara l-am vzut pe Ekwala si am crezut ca e cu ala de la Dacia Mioveni Dauda , dar era Boia de la Rapid si sambata sara l-a prins baut la volan
    Forza Csm Rm.Valcea

  21. #63
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    Forza Csm Rm.Valcea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •