View Poll Results: Ce parere aveti despre homosexuali/lesbiene?

Voters
127. You may not vote on this poll
  • Nu am nimic impotriva lor

    23 18.11%
  • Nu sunt de acord cu homosexualitatea

    34 26.77%
  • Nu am nimic cu ei, dar nu imi place sa se manifeste in strada

    61 48.03%
  • Nu ma intereseaza subiectul

    9 7.09%
Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122
Results 442 to 456 of 456

Thread: Pro si contra homosexualitate

  1. #442
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Totul pleaca in momentul in care un individ, o societate crede ca stie ce este normalitatea, traseaza granite si impune aceea normalitate drept lege. Sunt 2 tipuri de doctrine care intra in tiparul asta, cea religioasa si cea politic-totalitara (sa ne gandim ce pateau in timpul epocii de aur homosexualii, care riscau puscaria sau erau casatoriti cu arcanul).
    Pot intelege ca unui individ sa-i displaca funciar homosexulitatea si in numele sa-i spunem temperamentului, sa gaseasca aceasta practica erotica, detestabila. Atata timp cat isi intemeiaza dezgustul pe factorul umoral si nu invocand normalitatea, totul cred ca e ok. Eu cred ca atata timp cand erotismul se desfasoara intre 2 fiinte mature, dotate cu constiinta, nimeni nu are dreptul sa intervina.

    Acum in legatura cu paradele gay, am spus-o si-n alta parte, ele nu sunt impartasite de toata comunitatea gay. Dovada ca de exemplu la cea din Bucuresti participa cateva sute de indivizi, cand e sigur ca acestia sunt mult mai multi. Singurul gay pe care-l cunosc le detesta chiar mai mult decat un homofob.
    Pana la urma e practica erotica nu? Adica o nevoie sexuala. De ce e cineva homosexual? Pentru ca un barbat vrea sa i-o traga unui alt barbat. Sau o femeie vrea sa i-o traga unei femei(impropriu spus decat daca foloseste vreo jucarie ). Eu am vazut pe un forum strain ca unul se considera homosexual desi nu intretinuse relatii sexuale si nici nu-si dorea asta. Asta e foarte interesant. Revenind. De ce vrei sa faci sex in general? Hormonii te conduc inspre dorinta asta. La homosexuali nu tot hormonii ii ghideaza? Daca ii ghideaza hormonii de ce nu o fac cu o fata/baiat sau nu se masturbeaza? Pentru ca prefera sa fie cu cineva de acelasi gen. Din punctul asta de vedere e o alegere proprie si personala. De ce faci aceasta alegere? Te imping hormonii sa ti-o tragi cu barbati/femei? Iti transmit ei directiva asta si tu n-o poti infrana? Esti pierdut in propriul tau corp si hormonii reprezinta stapanul? Iti face tie placere. De ce? E foarte complicat de a da un raspuns. Din frustrari sau relatii ratate cu fete si asa mai departe. Eu zic ca homosexualitatea este o alegere facuta de individ ce izvoraste din problemele personale de tot felul: abuz sexual, frustrari sexuale, persecutie de catre lumea inconjuratoare, etc. Daca nu rationez corect sa-mi dea cineva definitia homosexualitatii. Cand poti fi considerat homosexual?
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #443
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce va mai place saorma si subiectele cu bulangii
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #444
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    ... Cand poti fi considerat homosexual?
    Atunci cand simti ca vrei sa iti petreci tot timpul alaturi de persoane de acelasi sex, si nu numai pentru a intretine relatii sexuale cu acea persoana, ci si pentru a impartasii cu acea persoana sentimente pe care altii barbati/femei le impartasesc cu persoane de sex opus...

    Am un amic, care e homosexual, si cand i-am pus aceasi intrebare , acesta a fost raspunsul pe care l-am primit.

    Eu, personal, n-am nimic cu ei, indiferent de sexul lor. Cum am zis si mai sus, am un amic care este gay de cand se stie. L-au atras barbatii si atat. Nu spun ca-l inteleg, dar nici n-am cum sa il condamn. Pentru ca daca mie imi plac femeile, nu toti barbatii din lumea asta trebuie sa urmeze exemplul meu...
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  4. #445
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    bai nene, n-as lasa pasarica din...lula pe anusul din gard nici picat cu ceara.
    totusi, intr-un fel incurajez poponarismul. mai multe pasarici pt mine
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #446
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    O opinie pertinenta
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  6. #447
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    bai nene, n-as lasa pasarica din...lula pe anusul din gard nici picat cu ceara.
    totusi, intr-un fel incurajez poponarismul. mai multe pasarici pt mine
    Subscriu.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  7. #448
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    +1
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #449
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Pana la urma e practica erotica nu? Adica o nevoie sexuala. De ce e cineva homosexual? Pentru ca un barbat vrea sa i-o traga unui alt barbat. Sau o femeie vrea sa i-o traga unei femei(impropriu spus decat daca foloseste vreo jucarie ). Eu am vazut pe un forum strain ca unul se considera homosexual desi nu intretinuse relatii sexuale si nici nu-si dorea asta. Asta e foarte interesant. Revenind. De ce vrei sa faci sex in general? Hormonii te conduc inspre dorinta asta. La homosexuali nu tot hormonii ii ghideaza? Daca ii ghideaza hormonii de ce nu o fac cu o fata/baiat sau nu se masturbeaza? Pentru ca prefera sa fie cu cineva de acelasi gen. Din punctul asta de vedere e o alegere proprie si personala. De ce faci aceasta alegere? Te imping hormonii sa ti-o tragi cu barbati/femei? Iti transmit ei directiva asta si tu n-o poti infrana? Esti pierdut in propriul tau corp si hormonii reprezinta stapanul? Iti face tie placere. De ce? E foarte complicat de a da un raspuns. Din frustrari sau relatii ratate cu fete si asa mai departe. Eu zic ca homosexualitatea este o alegere facuta de individ ce izvoraste din problemele personale de tot felul: abuz sexual, frustrari sexuale, persecutie de catre lumea inconjuratoare, etc. Daca nu rationez corect sa-mi dea cineva definitia homosexualitatii. Cand poti fi considerat homosexual?
    Tocmai am mai re-rasfoit Sex si caracter a lui Otto Weininger si el propune o teorie f. interesanta. El spune ca nu exista individ care sa incarneze un gen pur, doar ca impuritatea (poti s-o numesti latență) difera de la caz la caz.
    Asta explica si de ce numarul homosexualilor este mai mare in societatile unde aceasta nu mai este privita ca un stigmat, pentru ca indivizii care au latente gay destul de accentuate, nu si le mai reprima.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #450
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Tocmai am mai re-rasfoit Sex si caracter a lui Otto Weininger si el propune o teorie f. interesanta. El spune ca nu exista individ care sa incarneze un gen pur, doar ca impuritatea (poti s-o numesti latență) difera de la caz la caz.
    Asta explica si de ce numarul homosexualilor este mai mare in societatile unde aceasta nu mai este privita ca un stigmat, pentru ca indivizii care au latente gay destul de accentuate, nu si le mai reprima.
    nu stiu daca neaparat numarul lor e mai mare, cat lumea chiar stie ca sunt. in tari ca romania nu poti avea o apreciere corecta.

    de nenea otto nu stiam dar cred ca toti au auzit macar de scara lui kinsey. explica el destul de interesant ca omul nu se afla mereu pe acelasi numar al scarii tot timpul vietii si ca putini sunt cei exclusiv 0 sau 6 toata viata lor. stiu ca kinsey a fost deschizator de drumuri si prin urmare poate a privit lucrurile mai simplist dar eu zic ca e usor de inteles ce vrea sa zica.

    eu una as fi curioasa sa stiu de ce sperie asa de mult sexualitatea. si nu vorbesc aici de cei inchistati in dogme religioase, le aceia inteleg. dar la restul oare care e motivul. aici pe forum firesc ca discutia degenereaza si e destul de stupida. dar in real life cand vorbesc cu prieteni, subiectul chiar ma intereseaza. de ce sperie sexualitatea asa de tare. si culmea de ce sperie mai mult decat sa zicem violenta????
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #451
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    In 2 vorbe:

    1. Sa se f... la ei acasa pana iese fum, e treaba lor.

    2. Sa nu iasa pe strazi la parade/parazi (cum plm se zice) d'astea scarboase, ca nu este nimeni obligat sa le admire...

    ...si nu neaparat in ultimul rand:

    3. Sa nu ceara sistemului sa ne educe copiii in scoala ca este normal...si sa-i incurajeze si spre "optiunea" asta

    P.S.
    Jumatatea plina a paharului este ca cu cat sunt mai multi homosexuali cu atat sunt mai multe femei disponibile

    Jumatatea goala a paharului este ca numarul lesbienelor este egal sau mai mare decat al male gay-lor...asa ca ne intoarcem tot de unde am plecat

  11. #452
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Subiectul asta se incadreaza in "ignoranta este mama fericirii"!
    Universul meu nu contine "gauri negre",deci scuzati-mi nepasarea.
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  12. #453
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Da, dar e de ajuns o singura gaura neagra pentru ca Universul sa ti se transforme intr-un rahat! :ras-plans:
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #454
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    priveam acum cateva zile o emisiune pe un post parca abc sau cbs. Era un tip facuse o afacere, avea un bloc si il inchiriase unor homo,,,plateau 25 USD pe luna chirie o nimica toata. Conditia era sa se lase filmati...aveau camere video live in fiecare camera. Patronul facea apoi webcam online pe net printr-un website unde poponarii se conectau sa priveasca acele cupluri cum traiesc... ii priveau gatind, cand mergeau la baie...cand se... Apoi daca userii online vroiau sa comande ceva cuplurilor de locuiau acolo...trebuiau sa plateasca suplimentar. Unul se plangea ca il puneau unii sa se descalte de ciorapi asta era fetisul lor...
    patronul facea multi bani se pare...no more comments

  14. #455
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Doi bulangii stau pe banca, in Cismigiu, in miezul zilei, si se f*t in cur.
    Politistul vine, innebuneste, le da cateva cravase si zbiara:
    - Ce faceti?
    - Bancuri.
    - Cum bancuri?
    - Ba-n cur la el, ba-n cur la mine!
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  15. #456
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    ROMANIA nu-i sodoma!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •