Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 188 of 188

Thread: Fotbal Moldovenesc

  1. #169
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Cool Echipa Moldovei acum

    Salut once again!

    Uite ca ma bag si eu cu o noutate (de fapt, nu-i chiar atat de nou) .

    Potrivit clasamentului fifa, dat publicitatii zilele trecute, echipa Moldovei de fotbal, la fel ca si luna trecuta, se afla pe pozitia a 104-a (din 205) la sfarsitul lunii mai 2006. Moldova are 452 de puncte, la doar 2 puncte in spatele Botswanei si doar 375 de puncte in spatele Braziliei (eu zic ca daca ii batem macar o data pe brazilieni, saltam cu vreo 75 de pozitii in clasament... ). Echipa Moldovei in acelasi timp este urmarita cu entuziasm nebun de reprezentativa Gabonului care are 448 de puncte (am inteles ca echipa lor se va destrama in momentul in care vor depasi Moldova )...

    Ce sa zic... nu-i chiar atat de rau, suntem pe la mijloc

    Filtrand doar echipele europene, Moldova e in fata unor echipe ca Azerbaijan, Liechtenstein, Armenia, Malta, Andorra, Kazahstan (Kazahstan e in Europa??), Insulele Feroe, Luxemburg si altele (adica San Marino).

    In acelasi timp, ne-au depasit echipe cum ar fi Georgia, Cipru si Islanda... (si Cehia pe deasupra! ...)

    Cam atat deocamdata!
    Sper sa ne reauzim curand numai de bine! Yo... Moldova is the Best!
    Last edited by Skuntz; 27th May 2006 at 21:56.

  2. #170
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Acum cand avem un nou antrenor sa vedem ce facem in calificari,macr pe locul 3 sa ajungem,nu mai vreau pe ultimul sau penultimul loc!!!

  3. #171
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    Teslev este primul antrenor al nationalei Moldovei care are ca obiectiv calificarea la Euro.
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  4. #172
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    e,ei toti ziceau ca joaca pentru a se califica,cel putin Ciobanu de fiecare data zice ca Moldova are ca obiect calificarea la turneul final
    a,mai auzisem o prostie,nu mai tin minte cine a zis-o,cica moldova,cel tarziu in 2008 se califica la un turneu final
    apropo,stii ce am aflat Ciric,teslev e primul tehnician care debuteaza cu o remiza pe banca naionalei 0-0 cu Azerbaijan,ceilalti toti au debutat cu infrangeri!

  5. #173
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    e si normal, ca n'o sa se bata pentru locul 5 sau 6 .

    cu Azerbaijan nu a jucat Covalciuc, in schimb i'a readus la Nationala pe Clescenco si Testimitanu, care n'au mai fost convocati de 2 ani.
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  6. #174
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    cati ani are Testimitanu?dupa ce s-a reintors din Anglia nici nu-l mai urmaresc,mai e bun sau nu prea?

  7. #175
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Bai... Testimitanu cel putin are experienta . Viteza la varsta lui nu prea are (cred ca are in jur de 40)... La Sheriff parca o inscris cateva goluri anul trecut si este si titular. Totusi pacat daca el e, pe postul lui, cea mai buna persoana care se poate gasi in Moldova...

  8. #176
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    eh,acum nu tre' sa mai privim in urma,tre' sa vedem ce facem in calificari,dar dupa ce ne uitam la WC

  9. #177
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Mda.. s-a dus campionatul si anul asta pentru Zimbru. Au facut stadion si cam degeaba... un singur jucator adus si ala - rebutul lui hajduc split

    Asta e... sheriful face avans din start vreo 20 de puncte si apoi se trezeste zimbru sa joace. Macar Tiraspol a trecut in turul trei al Intertoto Cup Felicitari!

  10. #178
    junior stelika2000's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Salonic
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Felicitari pt threadul asta! Eu sunt impatimit cu pariuri. Stie cineva unde pot gasi stirile despre echipa FC Tiraspol care va juca maine cu FC Ried? Multumesc mult!
    Campioni europeni la fotbal 2004
    Campioni europeni la baschet 2005
    Ce mai urmeaza?

  11. #179
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Bai, oameni buni!

    Nu mai ziceti nimik...

    Uite Zimbru s-a calificat in turul urmator al Cupei UEFA . Va intalni pe Metalurg Zaporojie. Turul va fi pe 10 august. Deci, mai avem un pas si suntem in grupele UEFA. Hai Zimbru!!! .

    Ieri, Sherif a fost eliminata din Liga Campionilor... Pacat... eu as fi vrut sa fie eliminata in turul urmator (sa mai castige niste puncte pentru Moldova). . Oricum, spartakul a bagat prea multi bani in echipa ca sa piarda calificarea.

    In campionat, in schimb, Zimbru sta nu prea bine. Cele doua egaluri nu i se potrivesc. Dar asta e.

    Nu prea am inteles faza cu echipele din Tiraspol care au reusit sa-si amane meciurile din campionat, ceea ce nu se poate spune despre Zimbru. Sa fi fost Zimbru unica fraiera care a vrut sa simta oboseala meciurilor din campionat in meciurile din Cupa UEFA? Mi se pare o porcarie.

    Daca mai e cineva pe threadul asta, dati si voi semne de viata!

    Forza Zimbru!

  12. #180
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    si Zimbru si-a amanat meciul din campionat...cel cu Sheriff
    Bravo Zimbru,pe 10 august voi fi la stadion,sa-i sustin pe baieti in meciul tur cu cei de la Zaporojie!!!!
    forza Zimbru!!!!!!

  13. #181
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Forza Sherif !!! ...echipa mea de suflet

    Oricum Sherif a obtinut un rezultat bun aseara, in 2 manse contra unei echipe care a investit vreo 30 mil. euro in transferuri nu au pierdut, bv lor.

  14. #182
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Jerry,bine ai venit aici
    Sheriff echipa ta de suflet?brrr...sunt cam varza... de cand castiga doar ei campionatul si participa in CL sunt cam varza...e drept de fiecare data a trecut de primul tur,insa n-a reusit niciodata sa treaca de turul 2,asa cum a facut de 2 ori Zimbru si a jucat in ultimul tur preliminar cu PSV si Sparta Praga,so...afara doar Zimbru ne reprezinta cu cinste

  15. #183
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    ms de urari , hai lasa ca nu sunt asa varza
    Ia zi ce romania sunt pe la Zimbru??? si mai ales care'i golgheterul echipei???

  16. #184
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    cam astia sunt romanii de la Zimbru (au fost mai multi,da' acum au ramas doar cei mai buni ): Ilie Daniel BĂLAŞA (autorul golului calificarii de la Azerbaijan ) Lucian DOBRE , Manuel AMARANDEI, Mircea STAN, Alin PĪNZARU, Filip POPESCU, Sorin BUCUROAIA, Valentin STAN, iar golgheterul echipei la moment este Sergiu Chirilov

  17. #185
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    k alejandro ms si bafta in noul campionat.
    aveti vreo sansa? sau Sherif e prea puternica?

  18. #186
    junior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    Apropo de Sheriff am inteles ca lui COcis si lui Florescu le expira angajamentele la vara asa ca poate se lipeste conducerea Stelei de ei si-i aduce in Ghencea.

  19. #187
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Jerry,acum Zimbru e pe primul loc,are 8 puncte,sheriff are 6,dar cu 2 meciuri mai putin,deci teoretic sheriff e in fata noastra cu 4 puncte...cam greu va fi eu cred ca tot sheriff ia titlul si anul asta

    Siiir,nu cred ca ajunge Cocis la Steaua,cateva cluburi din Anglia si Germania sunt interesate de roman,iar Florescu este de ceva timp in vizorul celor de la Panathinaikos

  20. #188
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Acum Zimbru e mai aproape ca oricand sa se califice in niste grupe europene, fie ele si ale Cupei UEFA. Zic asta pentru ca nu mai vorbim de un adversar cum a fost PSV Eindhoven. Metalurg e o echipa destul de accesibila, mai ales ca nu prea a avut ocazii in meciul de la Chisinau, iar pentru Zimbru nu a jucat Chirilov (care zic eu ca e un atacant foarte bun). Asteptam cu sufletul la gura meciul de saptamana viitoare!

    Forza Zimbru!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •