Page 7 of 390 FirstFirst ... 567891757107 ... LastLast
Results 127 to 147 of 8173

Thread: Ontopic pentru Stelisti - discutii despre actualitatea zilnica

  1. #127
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    "Hayfrate la meci !!! O sa fie frumos...goluriatmosfera...ce sa mai...spectacol in toata regula !!!" Yo naiv : "Hay frate !!!"
    In jurul orelor 16:30 ajung la stadion.O mare de lume astepta sa intre.Ma inarmez cu rabdare,strig catre tov : "unu' langa altu' frate...sa nu ne pierdem!!!".Intr-un final sunt in stadion.Shi ashtept...Am timp sa critic organizarea proasta,sa arunc o ocara catre argaseala shi catre adeversarii traditionali.Timpu' trece...
    Intr-un final incepe meciul...shi lume,atmosfera...hay ca tb sa vina shi golurile.Shi ashtept...Repriza 1 nimik."Hay frate ca suntem pe ei...le dam in a 2-a !!!"Shi ashtept...nimik.
    Plek capul in pamant shi ma indrept spre casa...shi incep sa imi amintesc vorbele lui Oli : "tin sa comunic pe aceasta cale ca nu va schimba nimeni nimik in jokul Stelei...Spectacolul va continua !!!" Da Oli...Sigur !!! Ne-ai dem in seara asta ca asha a fost.
    Dintr-o echipa cu un jok placut ne-am transformat intr-o umbra de echipa venita din urmele activitatii cerebrale ale unui antrenor fascinat de fotbalul italian.Bravo Oli !!! Dak tot vrei sa fim italieni...DE CE NU NE-AI TRANSFORMAT SHI PE NOI IN INTER,JUVE,MILAN,ROMA,FIORENTINA,LAZIO,ETC... ???
    In alta ordine de idei...linia de fund a fost singura care a functionat la parametrii normali...Ogararu,Neshu,Goian shi BACIU si-au facut treaba...Mijlocul a fost INEXISTENT !!! Victoras Iacob nu a avut nici macar un amarat de balon...
    Thread-ul este inutil in viziunea mea...Cu o prestatie ca cea din seara asta,cu un Ancelotti Wanabe pe banca,voi chiar credeti ca avem vreo sansa ???
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  2. #128
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    @ one-man-show
    Nu vad legatura cu existenta acestui thread...tocmai de asta e, ca sa discutam ce si cum se intampla ...
    Cat despre Oli...ai dreptate...insa nu pot sa nu remarc si lipsa de vana a jucatorilor (e adevarat insa ca tot Oli tre'a sa umble si la psihicul ros-albastrilor)...

  3. #129
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    discutia esste inutila din mom ce ashtia joak cum joak ...am avut in fata mea la a 1-a pe unu' care venise cu fiu-sau in varsta de 9 ani tocmai din Bacau...probabil ca au fost altii shi din Timisoara,Cluj,Satu-Mare...asta e lipsa de respekt fata de suporteri...dupa atatea meciuri afara crezi ca ashtia nu respekta indicatiile antrenorului ? cam asta e shi cu lipsa de vana...cu Oleg urcau toti...shi la Herenveen au urcat toti...era prima mansa...aveam nev de gol afara...OLI ESTE PRINCIPALUL VINOVAT !!! aia au juk ce le-a cerut...dak jukam cu morcovu' bagat cu tot cu frunze iesim pe 3 sau pe 4 in Div A
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  4. #130
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    @one-man show
    Nu am de ce sa te contrazic in afara de existenta thread-ului...ti-am mai spus...tre' sa avem unde discuta despre actualitate...chit ca e un meci prost sau unul bun
    Cat despre Oli...nu-l agreez...este insa de vina si mentalitatea fotbalistilor (inca o data, un antrenor valoros si aici tre'a sa stie sa umble)...

  5. #131
    Banned r3my's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Petrosani
    Posts
    535
    Reputatie
    0
    Steaua... dezamagitor... oricum... felicitari pt calificare... si o forma mai buna in turul urmator...

  6. #132
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1
    @r3emy: Multumim, fii sgur ca se va schimba ceva, altfel putem, resemnati, sa nu ne mai pezentam la nici un meci...
    Anti-Becali

  7. #133
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    Nui nimik vati calificat dar dak bateati cu 1-0 mai obtineam si noi puncte
    Forza Csm Rm.Valcea

  8. #134
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Sunt total dezamagit dupa meciul de ieri...dupa un meci excelent in Olanda a trebuit sa vinaun rahat ca asta la Bucuresti

  9. #135
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1
    Asta-i durerea... Daca erau invers scorurile, era mai bine...
    Anti-Becali

  10. #136
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    a trecut furia...de fapt s-a ascuns shi ashteapta sa izbucneasca la urmatorul meci de genul asta...cert este ca Oli nu e de Steaua...are mentalitatea unui antrenor de echipa ce se zbate in saracia anonimatului pe undeva pe la mijlocul clasamentului...se mula perfekt pe cerintele de la National...unde nu exista presiune din partea nimanui...sper ca a invatat ceva din meciu' asta...da' sunt sanse mici...din tara nu are ce antrenor sa vina la Steaua...poate tot de afara ceva...sa vina lacatus...da' am vaz ce declaratie a dat aseara...ce nu intelege ma ? ca au venit 50 000 de oameni,numai ei shtiu de prin ce parti, sa asiste la un display de nepasare din partea tuturor...ar tb sa bata vreo 5 meciuri la rand la dif de 3-4 goluri ca sa le iertam prestatia de aseara...AU MAI AVUT SHI TUPEUL SA SCOATA CARPA AIA PE CARE SCRIS : "PENTRU VOI" ... la asta nu pot rasp dekat : "RUSHINE !!! RUSHINE SA VA FIE !!!" & "MERGEM PESTE TOT CU VOI,VOUA NU VA PASA DE NOI !!!"
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  11. #137
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    A fost dezamagitoare atitudinea jucatorilor, insa shi mai dezamagitoare atitudinea marii mase a publicului, care a venit ca la teatru. Mai rau, in loc sa incurajeze, sa cante, sa faca atmosfera, multzi au preferat mishtouri shi critici ieftine, intre doua semintze. Jalnici ! Eu unul sunt satul de suporteri de conjunctura shi sper ca la meciul cu Betis sa vina doar spectatori care sa-shi ajute echipa proprie, shi nu pe cea adversa...
    Quote Originally Posted by One-Man Show
    OLI ESTE PRINCIPALUL VINOVAT !!!
    Hai sa fim serioshi. Dupa victoria din Olanda se striga ca e meciul lui Protasov, acum e infrangerea lui Oli... In primul rand ca nici un antrenor n-ar da ca indicatzii "bubuirea" mingii in fatza sau pasarea mingii la adversar. Steaua a jucat prea prudent primele 60 de minute de ieri, insa ocazile n-au lipsit shi, sincer, nu cred ca era nevoie sa rishte mai mult. Ce a fost rau s-a produs dupa minutul 60, cand jucatorii au inceput sa se gandeasca la altceva, n-au mai pus piciorul pe minge shi au ashteptat fluierul final. Shi itzi spun sigur, Oli nu avea cum sa le ceara asta !
    E pur shi simplu o noua mostra de mentalitate romaneasca, la fel ca shi cu Zeleznik, acu un an jumate. Shi culmea, pica din nou la momentul oportun. Asha o sa se mai trezeasca baietzii...


    @One Man : lasa-ne frate cu verdicte d-astea. "Cert e ca Oli"..... imi zici shi mie cate meciuri are Oli la Steaua ?! E prea devreme sa dai verdicte, echipa lui Oli o s-o vedem abia din vara, atunci vom putea spune ca joaca exact ce-i cere el...
    ex-alpopa

  12. #138
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    nu a fost victoria lui protasov...este o ex f simpla : BULANU' !!! ...dak ai fi vaz declaratiile lu' oli inainte de shi dupa meci...era multumit cu un egal cu gol...ca a batutu Steaua ? BULAN !!!...vezi golurile shi inca ceva...dak stau sa vad echipa pan' la vara ca sa am dreptul,dupa cum crezi tu,despre prestatia lu' oli ...o sa termine Poli in fata noastra
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  13. #139
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    @ one man show

    ai postat acelasi lucru pe toate thread-urile...ok ti-am inteles punctul de vedere...
    eu cred insa ca un suporter adevarat isi sustine echipa si la greu...iar pana acum meciul asta e cam singular...nu reflecta o tendinta a echipei de a intra intr-un con de umbra...cu alte cuvinte, nu merita INCA sa fie huliti si injurati...daca evolutiile catastrofale se perpetua...si nu se schimba nimic in jocul echipei...atunci da, e si de datoria suporterilor sa incerce sa-i corecteze...

    P.S. presa din olanda si chiar antrenorul olandez au spus ca, per ansamblul celor 2 jocuri, Steaua merita sa se califice...deci nush cine a avut bulan

  14. #140
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    tu dak ai fi fost in loku' lu' veerbek,ce ai fi spus ??? "nu domne,n-au jukat nimik...meritam sa ne calificam"...il trageau aia de urechi..."atunci de ce nu te-ai calificat ma ? "
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  15. #141
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    nush ce as fi facut in locul lui...as fi felicitat steaua probabil, dar nu as fi spus ca meritau sa se califice ei doar din complezenta...
    dar presa ce motive o mai fi avut? sa le gaseasca scuze sau ce?

  16. #142
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by One-Man Show
    ...dak stau sa vad echipa pan' la vara ca sa am dreptul,dupa cum crezi tu,despre prestatia lu' oli ...o sa termine Poli in fata noastra
    Nu am zis asta. Oli trebuie sa-shi asume responsabilitatea pentru tot ce va fi de acum incolo, insa abia de la vara vom putea spune curat ca Steaua e Steaua lui Oli ! Asta e ideea...
    Iar in concluzie, inca o data o spun, e mult prea devreme sa dam verdicte despre Olaroiu. Imi e greu sa cred ca exista un antrenor care poate sa ceara echipei sale sa joace fara tragere de inima, fara rautate, fara gandire. Ce-a jucat Steaua ieri nu cred ca a fost vina "tacticianului" Oli ci vina "mobilizatorului" Oli, chiar a presei mult laudatoare dar mai ales a jucatorilor.
    Stau shi ma intreb daca dadea Dica gol shi se termina 1-0 eram totzi fericitzi, sau cum ?! Care era diferentza ?! Nici una, itzi zic io !
    Last edited by uti2102; 24th February 2006 at 12:29.
    ex-alpopa

  17. #143
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Dupa cele doua meciuri oficiale, ce parere va facut Carlos? Intr-adevar ca nu a avut meciuri grele (apararea si-a facut treaba bine) dar pe mine ma ingrijoreaza cu iesirile lui. Nu ii pun in carca golul si nu cred ca i se poate reprosa lui dar iese riscant sta la distanta de poarta ... Parca mai sigur era Hamu, chiar daca mai facea si gafe.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  18. #144
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    pe mine m-au cam dezamagit jucatorii aseara...cred ca daca in olanda castigam cu o diferenta doar de un gol, jucatorii aveau alta atitudine...dar asta este...sa speram ca au invatat ceva din episodul "heerenveen"
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  19. #145
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    dupa 2 meciuri oficiale cu Sacalu' plang dupa Vasily...dak bielorusul nu era de Steaua, Carlos este ? 2 meciuri,2 goluri,ambele putau fi evitate...
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  20. #146
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1
    Carlos nu a avut inca ocazia sa se remarce... eu zic sa il mai asteptam putin.
    Anti-Becali

  21. #147
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Hai mah lasatzi-o dracului ... 2 goluri care puteau fi evitate ?! De cine ?! De omul paianjen ?! Shut de la 5 metri shi shut la vinclu, prin surprindere, de la 20 de metri ?!
    Carlos are joc excelent de picior, aproape ca am vazut nishte pase de gol din piciorul lui aseara, pacat insa ca atacantzii erau pe alta lume. Nu-i este frica sa iasa din poarta, ceea ce e bine, insa nu sunt inca complet satisfacut de ieshirile sale pe centrari. Om vedea...vorba lui Walt.
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •