Page 380 of 390 FirstFirst ... 280330370378379380381382 ... LastLast
Results 7,960 to 7,980 of 8173

Thread: Ontopic pentru Stelisti - discutii despre actualitatea zilnica

  1. #7960
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0

    Traditiunea gunoierului !

    In primul rand, Astra Giurgiu putea sa joace „la misto”, in dulcele stil caracteristic al echipelor care nu au obiectiv la final de sezon. Sper ca nu a ramas cineva impresionat de vrajeala aia cu bonsurile pentru diferenta de loc 5 sau 3. In al doilea rand, Sumudica n-a facut ce-a facut (si anume sa-si indrume echipa spre victorie) din corectitudine si profesionalism, ci din nevoia de epatare a gunoierului, a omului care trebuie sa-si depaseasca conditia cu orice pret, „sa arate la lume”. Si uite ca a reusit, chit ca indirect ne-a avantajat pe noi, chit ca a reusit sa treaca peste ura fata de Steaua, pentru a se tavali de ras si de atentie in fata camerelor ca Rica Raducanu, crescut in acelasi spirit. Faptic , baga rezervele si-si vedea de treaba, asa cum ar fi facut orice antrenor de echipa mica/ de provincie pana la jumatatea anilor ’80, daca Steaua s-ar fi batut cu Dinamo pentru campionat, iar nu cu o ilustra necunoscuta ca ASA 2014 Targu Mures. Si asta o spun cu mare patos, pentru cei care plang dupa departamente si care nu-si dau seama de progresul pe care l-am facut d.p.d.v democratic, chiar si in fotbal, acum, cand gunoierul are puteri discretionare si rezultatele nu sunt impuse pe linie de partid.

    Sumudica a avut dreptate in final, a fost o palma, dar nu pentru stelisti, ci pentru fotbalul romanesc. Mentalitatea de gunoier, buna, rea, in toate cazurile utila si necesara, risca sa dispara. Acum a fost un antrenor cu mentalitatea aferenta, dar peste ani cine va mai fi ? Cine va mai face curat si mai ales, cine va mai duce inainte ideologia ros-albastra si seriozitatea cazona. Cred ca am luat-o deja de multa vreme in jos si tot in jos….

    http://www.fcsteaua.ro/traditiunea-gunoierului

    Un punct de vedere strict personal, palma data de sumudica a lovit in botic in primul rand maimutele de supt pod si maidanezii din groapa aia . Sa le fie de bine !
    Last edited by Dario; 28th May 2015 at 11:07.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #7961
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  3. #7962
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,475
    Reputatie
    1
    Ma amuza foarte tare inversunarea impotriva echipei. Becali, armata, FCSB... Citate de genu: "puneti echipa ca jucam cu marca in liga a IV-a", "Gigi nu e Steaua", "Vrem echipa", etc...

    Daca vine titlul in seara asta, "Gigi sus pe Maybach", etc...

    Suporterul stelist in ultimii ani a fost obisnuit cu rezultate bune (sa nu spun suporter de rezultate). Jucatorii (buni sau prosti) au resimtit aceasta racire prin meciurile dezastruoase pe care le-au facut: cu Petrolul, cu Rapidul, etc... Cati dintre suporterii lui Dinamo nu ar vrea sa joace cu titlul pe masa? Sau cati din suporterii lui Rapid nu ar vrea sa fie in lupta pentru titlu?

    Dar ce face suporteru din Ghencea in timpul asta?! O pune de un boicot. Pai acum 8 luni de zile nu era aceeasi echipa? Poate ca facand presiuni la fiecare meci, scandand si manifestand, iubind echipa, CSA se putea intelege mai repede cu ciobanu, acelasi cioban care i-a dus in extaz pe stelisti 2 ani la rand sa nu uitam.

    S-a produs ruptura de la Ludogoretz. Nu se poate mereu insa macar iubiti echipa si la bine si la rau.

    Suporteri de genu are si familia Glazer cu Man United unde prefera o echipa de amatori infiintata de ei si la fel in Milano, o buna parte il vor pe Berlusca mai degraba la azil decat la condurea rossonerilor.

    Revenind la Sud si Nord, galeriile care fac non-combat la ultimele meciuri. Marea majoritate de la Sud vine la meciuri pentru a se razboi, refula si injura. Multi dintre ei nici nu se uita la meci. Trist. Pentru cea mai iubita echipa din Romania.

    Mergeti cu Jean Pavel si creati un club. Sau doua.

  4. #7963
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    În afară de partea cu FC United of Manchester, nu ai habar despre ce vorbești.
    Last edited by Stifi Jamaicanu; 28th May 2015 at 17:19.
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  5. #7964
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Campioni am fost
    campioni vom fi
    pina vom muri
    steaua bucuresti

  6. #7965
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Niste neputinciosilor asa vor ramane scrisi baietii astia in analele fotbalului.


    ps. tailare, abtine-te

  7. #7966
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Dodinel va da pupi!
    Attached Images Attached Images

  8. #7967
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    "E urat ce i se intampla lui Galca. Nu merita sa fie tratat asa. Chiar daca multa lume vorbeste urat despre el, nu stiu de ce, pentru mine a fost un antrenor foarte bun. Fiecare isi vede interesul lui, dar cu tot ce s-a intamplat pe langa, cu vorbele urate din partea familiei Reghecampf, omul a rezistat, a demonstrat ca e puternic. Daca nu-i oferi un contract nou, macar o discutie sa ai cu el. Din partea tuturor merita respect. Dar aici e... Romania", a declarat Arlauskis, conform ProSport.
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  9. #7968

  10. #7969
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Femeia mop
    „Ienei o ține una și bună că Reghe a încercat să atragă jucătorii de parte lui. Omul este... Fără cuvinte J chiar nu merită să vb despre el. Exact cum am spus. Un bătrân uitat de ani care trăiește din amintiri. Nu mi aduc aminte dacă Ienei a jucat finală de CL în cariera lui. Să i fie rușine că vb în continuare despre un subiect penibil. Reghenu are ce să caute în România. Ienei poate a uitat ce nivel a atins Reghe. Dar la vârsta asta uiți, faci pipi pe tine... Ajungem toți aici... Dumnezeu să l ierte și să i dea minte pe ultima sută de metrii“.

    asta e steaua voastra , asta meritati. SA VINA REGGAE. retardatilor.
    retired.

  11. #7970
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Luni, incepand cu ora 13:00, va avea loc tragerea la sorti a tururilor I si II ale UEFA Champions League .

    FC Steaua Bucuresti ocupa locul 56 in "UEFA rankings for club competitions" cu 40,259 puncte acumulate in ultimele 5 sezoane, intre 2010-2015 .


    http://www.uefa.com/memberassociatio...lub/index.html

    http://www.fcsteaua.ro/steaua-fata-n...ampions-league
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #7971
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    asta e steaua voastra , asta meritati. SA VINA REGGAE. retardatilor.
    Reghe sa mai vina la Steaua doar daca divorteaza
    Salbatica aia s-a luat de cine nu trebuia. Nu poti sa-l ataci asa pe Ienei, omu' asta reprezinta ceva la Steaua si este o persoana de o calitate extraordinara.

    Eu oricum am spus mereu ca Neubert era mai important decat Reghe, pe el il vroiam cu adevarat.
    Si am o veste buna:

    Lui Rădoi i-a plăcut condiția fizică pe care echipa a etalat-o în perioada 2012-2013 și care iscase o invidie printre adversarele din Liga 1, care îl suspectau pe Reghecampf că își dopează jucătorii. Rădoi a dorit să obțină aceeași vitaminizare pentru jucătorii săi. Astfel, el a convins clubul să încheie un contract cu Thomas Neubert, fostul preparator fizic al echipei din perioada lui Reghe, pentru aprovizionarea cu produse de vitaminizare, rehidratare și băuturi izotonice.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-plus-14536780

    Bravo.

  13. #7972
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    De acord cu tine Sevilla, de altfel am si zis-o si eu pe aici, cred, de multe ori, LR a fost mai degraba asistentul in relatia cu Neubert, singurul profesionist adevarat in perioada aia care chiar isi merita toti banii. La fel cum zicea si Vochin in cateva editoriale (singurele articole pe care le citesc din jegurile "presei de sport"), Reghecampf era/este slab ca tactician, dar a stiut sa profite de atuurile aduse de pregatirea fizica facuta de neamt.

    Apropo de antrenori slabi, am vazut pe la tv ca regele lor, Costelus Galma, nu are oferte de nicaieri desi a castigat tripla istorica si am ramas socat de-a dreptul Nu-mi revin inca, nu-mi explic cum de CV-ul lui inca nu a ajuns pe masa vreunui patron ******* si naiv... Asta e, pana cand s-o intampla minunea ca ala sa mai antreneze o echipa profesionista singurul ******* ramane doar ciobanul

    Si motivul pt care scriu azi aici.
    Sper ca Mirel a prins ceva bun dupa atatia ani cu Oli, Zenga & co. si stie ce face in postura asta noua de antrenor. Eu unul am tinut enorm de mult, chiar fara sa pricep exact de ce, la jucatorul Radoi, inca de la primul lui gol marcat in chiar primul lui meci pt Steaua impotriva Bacaului pe Ghencea ('ti-ai dracu de ciobani, talpani, generali si argaseli).
    Spre rusinea mea, am si varsat ceva lacrimi, in ianuarie 2009, daca nu ma insel, cand am vazut filmarea cu plecarea lui din cantonamentul Stelei cum plangea luandu-si ramas bun si imbratisandu-si coechipierii. Voi ati mai vazut pe vreunul plangand la plecare?
    Exemplul cel mai bun ca sa vedeti diferenta fata de restu, panarama de Bourceanu, cel mai comic capitan de la Jack Sparrow incoace, fugea fericit prin aeroport dupa aeronava de Trabznon scuipand inapoi...

    Si ca sa inchei postul intr-o nota optimista si totodata de bun simt, *UIE CSA, Talpan si Fecali.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  14. #7973
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    CSA a dat ultimatum o saptamana pentru ca Steaua sa plece din Ghencea .
    Ciobanul anunta ca-si ia tabela si nocturna . Nimic de negocieri, compromis, discutii pentru binele echipei .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #7974
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Cristi Tanase pleaca de la Steaua la Tianjin Teda, in China, pentru 1 milion de euro salariu anual . Argaseala a confirmat transferul si faptul ca Steaua primeste 1 milion de euro .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #7975
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Teixeira in negocieri avansate cu Steaua
    In 24 de ore aflam daca Keseru se intoarce la Steaua
    Turcii vor sa-l cumpere pe Breeveld

    Astea au venit aproape din senin. Cei de la Astra nu-l mai vor pe Teixeira pentru ca "a jucat la doua capete". Daca oferta Astrei a picat, e inevitabil ca va semna cu Steaua.
    Keseru vrea la Steaua, conducerea il vrea la Steaua, mai are doar de discutat cu

  17. #7976
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    "Sunt 7 ani, nici nu stiu ce sa mai zic. Eu nu mai joc, gata. Mai am putin sa ma retrag si Steaua nu ma bate. Niciodata nu o sa mai bata Steaua. Eu n-am ce revansa sa-mi iau fata de ei. Cum sa-mi iau revansa daca ii bat pe 7 ani? Medalia asta e grea. E o amintire grea. Eram convins ca o sa iau un trofeu inainte sa ma retrag. Victoria asta e pentru Maruta si Andra. Am adus avioane de hartie cu mine. Eu am gandit mereu pozitiv, chiar daca au fost probleme. Eu dau totul, o sa vina si banii. Orice s-ar intampla raman la ASA. Daca se desfiinteaza ma duc in alta parte. Pana atunci nu plec.


    ))))))))))))))))))))
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #7977
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Cristi Tanase pleaca de la Steaua la Tianjin Teda, in China, pentru 1 milion de euro salariu anual . Argaseala a confirmat transferul si faptul ca Steaua primeste 1 milion de euro .
    cum sa-i dea bre un melion de euroi handicapatului asta, pentru ce???

  19. #7978
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt. ca ai tu creierul cat un dop! De-aia!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #7979
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Esti nervos , ai?

    O tara intreaga rade de tine

  21. #7980
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Top salarii la Steaua:

    1. Chipciu - 360.000
    2. Papp, Tade - 300.000
    3. Varella - 240.000
    4. Popa, Tahar, Stanciu - 180.000
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •