Page 2 of 390 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 8173

Thread: Ontopic pentru Stelisti - discutii despre actualitatea zilnica

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    sa nu ne plangem;
    si rapid are aceleasi conditii , mai au in plus si 2 meciuri de cupa;

    Apoi sa vedem cate meciuri avem in plus fatza de Dinamo.
    Scoatem din ecuatia meciurile cu Her ca sunt inainte de inceperea returului.

    In uefa ar mai fi maxim 9 meciuri (cu tot cu finala) , daca jucam macar 4 din astea 9 , ar fi super.

    Asta nu e un argument , ca jucam din 3 in 3 zile.

  2. #23
    MANAGER Ella14's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Germania/Hamburg
    Posts
    506
    Reputatie
    1
    Nimeni nu s-a plins. Eu am spus ca in retur vom avea probleme daca concentrarea si conditia fizica va scadea.

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ne`am obisnuit...
    deja am jucat 11 euromeciuri , mai jucam inca 10 si suntem multumiti

  4. #25
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Imi place ca folositi conditionalul daca...practic nu lipseste din frazele voastre. E bine ca doar cu daca ramaneti...mai pe romaneste, ramaneti cu ochii-n soare.

    Apoi, ia sa vedem ce se scrie in OLS :"Imi e frica de Dinamo. De ce? Din doua motive. Unu la mana, Steaua conduce in clasament, iar acest lucru creeaza presiune...."

    Acum e o problema..ori au gresit cei de la OLS (parca ar fi prima oara) ori chiar asa a declarat diformul ala. Daca e a doua varianta, sa-l anuntati pe individ ca steaua nu conduce niciun clasament (poate pentru el clasamentul incepe cu locul 2)....si unde se afla acum se va afla si la vara (cu mana pusa streasina uitandu-se in departare dupa campioni).

    Aaaa, si sa nu uit...experiment!
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    cip_81 , cine te pune sa citesti "stirile" OLS ... mai ales de cand au "analist tehnic" sunt pericolosi rau ...
    cat despre "daca" sa stii ca e folositor

    o sa trecem pe "trebuie sa [...] "

  6. #27
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    cine vorbeste de daca , daca nu anula golul cu Om daca nu luam gol in min 94 cu Levski ,daca dadeam macar un gol din 4-5 ocazii uriase cu Heereenven eram si noi in primavara europeana ....cine sa fie
    Oare o fi bine sa zici daca in situatia actuala a Stelei sau a altora.
    Eu unul ca stelist sunt multumit de echipa si cred ca vom lua campionatul si vom atinge sferturile de finala in UEFA.NICI UN DACA
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  7. #28
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Cip,cel putin Steaua are la ce sa-si spuna daca...voi?Daca ce?

  8. #29
    incepator razvaldo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    lasa ma e de inteles..e febra asta a amicalelor la dinam0...
    nu vedeti cat suflet pun sa treaca de niste anonimi..
    "noi pe culmile performantei,voi in groapa mediocritatii"
    Milioane de inimi-2 culori-o singura iubire-legenda trebuie sa continue!

  9. #30
    MANAGER Ella14's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Germania/Hamburg
    Posts
    506
    Reputatie
    1
    E bine ca suntem realisti si folosim cuvantul "daca". Dar voi nu mai sunteti niste " caini", sunteti numai niste javre amarite care acum stau frumos acasa si isi pling de mila. Mai aveti timp sa va lingeti ranile pina incepe returul. Pina atunci ciocul mic si joc de glezne ( nu de alta dar voi va antrenati cam de vreo 3 ani pt Champions League )

  10. #31
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    buey, lasati-i pe catei in pace...nu avem noi timp de ei acuma...tre' sa jucam in Europa
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  11. #32
    MANAGER Ella14's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Germania/Hamburg
    Posts
    506
    Reputatie
    1
    Ati vazut ce-a spus Borcea??? ( gsp ) Cica ii pare bine ca a cistigat Steaua!!!! HAHAHAHA!!! Mai fratilor, asta ori bate campii ori l-a muscat vreun caine turbat!!! uitati-va pe gsp sa vedeti o caricatura cu Borcea plangind!!

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    traiste cu senzatia ca Dinamo va beneficia de puncte si va juca in Liga ...

    vise placute ...

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Va invit pe toti sa priviti deseara Barcelona vs Betis , si sa va dati cu parerea despre viitorul adversar al nostru (probabil nostru adversar)

  14. #35
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    o cam incaseaza betis...am impresia ca pana la urma tot cu olandezii vom juca
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  15. #36
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    ma tu ce faci pe aici ??? NU TE PREGATESTI PT SHAMPION LIG ???
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  16. #37
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    CAT DESPRE BETIS...m-am convins in seara asta...dak se trezesc shi restu' juk (jardel,ogararu,ratzoi)avem 70% sanse sa trecem de ei
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  17. #38
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1
    Vedeti in Gsp si Prosport, azi, ca Steaua vrea sa mai transfere niste jucatori.
    In gsp: un australian, mijlocas;
    In prosport: doi portughezi.
    Anti-Becali

  18. #39
    MANAGER Ella14's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Germania/Hamburg
    Posts
    506
    Reputatie
    1
    Mai Remy, mai baiatule, iar ai aparut pe forumul asta??? Exista daca nu cumva ai uitat si o sectiune numai pt. caini. Aici se discuta despre STEAUA actuala CAMPIOANA a ROMANIEI si viitoarea. Eu am impresia ca esti foarte singur si te cam plictisesti, sau poate nici cainii tai nu te baga in seama!! ( s-ar putea ca prea delirezi ) Se vede de la o posta ca te macina o invidie, si ai un foarte mare complex de inferioritate.

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Haidetzi sa-l lasam pe remy in pace , ca e cantitate neglijabila , si sa ramanem on topic ca sunt destule subiecte sensibile.


    --------
    1) Barcelona - Betis 5-1 , scor mincinos , Betis a ratat 3-4 ocazii mari , Barca a inscris norocos vre-o ... 3 goluri


    2)


    Mijlocaş din Australia la Steaua
    Corina Marinaş, Răzvan Rotaru, Dan Udrea



    O dată cu despărţirea de Protasov, dar şi de Hamutovski, se părea că Steaua va fi singura dintre primele 4 clasate īn Divizia A care nu mai are nici un străin la echipă. A urmat īnsă transferul portarului Carlos, iar de săptămīna viitoare roş-albaştrii vor mai avea īn lot īncă un fotbalist din străinătate.

    Conducerea Stelei se află īn discuţii foarte avansate pentru aducerea unui mijlocaş central, īnsă numele lui este ţinut īn mare secret. Motivul? "Acum a apărut pe piaţă şi multe echipe l-ar dori. Imediat cum s-ar afla că Steaua se interesează de el, i-ar creşte foarte tare preţul", a spus unul dintre oficialii din Ghencea.

    Fotbalistul care urmează să vină la Steaua este australian şi e titular la echipa sa de club. Īn schimb, nu reprezintă un nume cu greutate, dar Olăroiu şi MM Stoica au dat asigurări că este de mare perspectivă şi doresc să-l aducă neapărat la echipă.
    Vor să-i obţină cartea verde pīnă la debutul returului
    Steaua īncearcă să obţină cartea verde a australianului pīnă pe data de 5 martie, cīnd echipa va debuta īn prima etapă a returului Diviziei A şi cīnd Paraschiv este suspendat, Olăroiu avīnd mare nevoie de un mijlocaş central de rezervă pentru cuplul Rădoi-Lovin, pe care īl va folosi īmpotriva lui FC Argeş.

    „Au fost īn discuţie doi fotbalişti străini şi īn cele din urmă a rămas doar unul, cu care sper să finalizăm cīt mai repede discuţiile şi să-l avem la echipă pīnă la īnceputul returului”
    Gigi Becali

    „MM şi Oli mi-au zis că e bun, apoi mi-au adus nişte casete cu el, l-am văzut şi eu şi mi-am dat acordul, īnsă eu le-am zis să nu mă mai īntrebe pe mine ce jucători aduc, să transfere pe cine vor ei, că eu am īncredere”
    Gigi Becali

    Steaua mai vrea doi jucători

    Mihai Stoica susţine că Steaua īncearcă să mai achiziţioneze doi fotbalişti pānă la īnceperea returului.

    Sebastian STAN
    “Ne dorim să aducem jucători de valoare pentru a īntări lotul. Este foarte greu să găsim fotbalişti care să intre direct īn primul unsprezece, pentru că ar trebui să luăm de la rivalele noastre şi este practic imposibil”, spunea MM.
    Oficialul roş-albaştrilor nu a vrut să divulge nici un nume, pentru a nu intra alte echipe pe firul transferurilor, dar a declarat că se vor mai achiziţiona doi jucători din străinătate pānă la īnceperea returului. Se pare că se va alege tot piaţa portugheză, Boavista, Setubal sau Belenenses fiind posibile ţinte ale roş-albaştrilor, mai ales că steliştii par mulţumiţi de “implantul” Carlos. Managerul stelist a anunţat că Gigi Becali a pus deja la dispoziţie bani pentru aceste transferuri. Mihai Stoica (foto) a reamintit, īn cadrul emisiunii “Fanatik”, interesul pentru finul său Cosmin Cernat, cu care au fost mai multe discuţii. Pānă la urmă se pare că sunt slabe şanse de reuşită, pentru că Igor Surkis, patronul celor de la Dinamo Kiev, nu doreşte cedarea acestuia.
    Deşi cazul pare īncheiat, Stoica a ţinut să prezinte şi versiunea sa despre scandalul Rădoi-Piţurcă. “Rădoi i-a explicat selecţionerului că trebuie să plece la Bologna, pentru că, dacă īntāzia, nu mai putea apela la serviciile respectivului doctor. Piţurcă i-a spus să meargă cu el īn Olanda şi apoi să se ducă la clinică. Selecţionerul i-a comunicat să procedeze cum vrea, iar orgoliul lui Rădoi a făcut ca acesta să plece”, a rememorat Mihai Stoica.

    Bătaie cruntă īntre rivali
    Suporterii dinamovişti nu au uitat că acum două săptămāni rivalii stelişti au arborat un banner chiar pe stadionul din Ştefan cel Mare şi au căutat răzbunarea.
    Grupările de la Peluza Sud ale fanilor stelişti s-au īntors vineri noapte, la ora 02:00, cu trenul, de la Heerenveen, fiind aşteptate de fanii dinamovişti la ieşirea din gară. Surpriza a fost īnsă de partea “cāinilor”, care au constatat că steliştii aflaseră de ce li se pregătea şi chemaseră īntăriri. Bătaia a fost ca īn filme. Cu lanţuri, cu bāte de baseball, cu pari sau direct cu pumnii şi picioarele. Īncăierarea nu a durat mai mult de zece minute, pentru că “show-ul” a fost īntrerupt de intervenţia jandarmilor. Capete sparte, māini rupte şi ochi umflaţi. Nici unul dintre fani nu a fost reţinut, aceştia dispărānd rapid de la faţa locului.
    Suporterii stelişti de la Peluza Sud au explicat că pe tot parcursul deplasării īn Olanda nu au avut nici o altercaţie cu cei de la “Nord”. Altfel, se pare că membrii grupărilor “Hunters” şi “Stil ostil”, care au fost prezenţi īn această deplasare, au fost reţinuţi de poliţia austriacă la magazinele de la Pandorff, pentru că au īncercat să fure. Nu s-a operat nici o arestare, iar bunurile au fost recuperate.

  20. #41
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    si eu de aici ce sa inteleg? ca vor veni australieni sau portughezi?
    ce ma pot stresa ziarele astea
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    cred ca Portughezi , fiindca in gsp nu mai am incredere dupa faza cu Maldarasanu la Steaua ...

    apoi cangurei la ce ne trebuie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •