View Poll Results: Credeti ca vom avea in 2007 o echipa calificata direct in grupele U.C.L.?

Voters
72. You may not vote on this poll
  • Da

    42 58.33%
  • Nu

    30 41.67%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 105 of 105

Thread: 2007 - calificati direct cu o echipa in grupele U.C.L.?

  1. #85
    incepator
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Exclamation Vom avea ecipa direct in CHAMP.LEAGUE daca......

    9 Russia 2.333 3.625 5.875 10.000 9.750 31.583 1/ 4
    10 Scotland 6.625 7.375 7.375 4.750 4.250 30.375 4
    11 Belgium 5.875 6.875 5.875 6.125 5.500 30.250 4
    12 Romania 2.625 2.166 4.333 5.500 15.166 29.790 2/ 3

    Acesta e clasamentul astazi 06.06.2006 inaintea Steaua - Rapid .

    Indiferent de rezultat Romanai va mai adauga 1 punct ( 2 pentru echipe si unul ca bonus pentru calificarea in semifinale . 3 punte divize la 3 echipe = 1 pct. pentru Romania ) si ajungem la 30,790 . Suntem inaintea Scotiei si Belgiei .

    Daca Zenit bate pe Sevilla face 2 pct. si 0,25 pentru Rusia ( 2pct./4echipe)
    Rusia ajunge si se opreste la 31,31,833.

    Pentru ca Romania sa aiba echipa direct in Grupe trebuie ca Steaua sau Rapid sa faca pentru Romania 1,043 puncte ( 1.043X3= 3,129 puncte ) ceea ce inseamna ca trebuie sa faca un egal ( 1pct. ) si sa castige o partida (2pct.) la care se va adauga 1 pct. pentru participare in finala : TOTAL 4 PCT. / 3 ECHIPE = 1,333 la care se adauga 30,790 = 32,123. Si trecem si peste Grecia care are 32,081 .

    Daca nu era Dinamo acum aveam 34,57 si eram siguri de participare in grupe . Insa cum Dinamo e mereu Dinamo ........... . Speram ca n-o s-o faca sa castige campionatul pentru ca atunci iar facem punte putine si trebuie sa o luam de la cap .

    Ar trebui sa inteleaga ca numai jucand corect fotbalul nostru va reusi sa aiba rezultate .

    Valoare se vede in meciurile internationale . Ai auzit Dinamo ?????

    Asta fara sa tinem seama ca pentru 2007 Grecia pierde 11,250 puncte .

    BRAVO STEAUA !!!!!
    BRAVO RAPID . !!!!!

  2. 6th April 2006, 14:11

  3. #86
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Da! Felicitari ambelor echipe! Sa castige cine merita!

  4. #87
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Durerea stelistilor e mare acum ! Dar la anul , vor fi mai cativa care vor suferi. Sunt curios ce va fi in sufletul celor care vor termina la anul pe locul 5 sau 6 ,si care poate ieri s-au bucurat. Ce fain ar fi la anu: Craiova pe 5 si Poli pe 6

  5. #88
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Eu nu simt nici un fel de durere,mandrie,mandru ca partin Romaniei,am ajuns departe , Steaua a ajuns departe si unii nici nu-si imagineaza cat de greu este sa ajungi la acesta capacitate, caci..da..normal..unii se asteapta..intrebati experti cat de greu este, uitati ,in 3 ani s-a format o echipa frumoasa., sprer ca in acest sezon sa avem o echipa in UCL si sa ajungem iar in semifinale,chiar imi este indiferent daca se numeste Rapid,Dinamo sau Steaua ,sa ajunga acolo unde ajuns Steaua si voi fi fericit,fericit ca am revenit in elita!AM REVENIT FRATILOR! NE-AM REVENIT! Ne-AM SCULAT IN SFARSIT!

  6. #89
    Banned ronnie09's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    36
    Reputatie
    0
    Cred ca nici cei de la UEFA nu stiu in ce conditii campioana tarii aflate pe locul 10 intra direct in grupele Ligii. Probabil trebuie sa ne rugam ca echipa care castiga Liga la anul sa se califice in grupele Ligii si din campionatul intern. Altfel, aia de la UEFA o intorc cum vor ei si s-ar putea sa ramanem pe afara.

  7. #90
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Nu ramanem,crde-ma, acum chiar nu mai au ce sa ne faca..ii frigem fripti.ii mancam nu alta

  8. #91
    Banned ronnie09's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    36
    Reputatie
    0
    Anul asta s-a rezolvat. Arsenal a terminat pe 4, asa ca scotienii de la Celtic au intrat direct in grupe. Citisem in presa din Anglia ca Tottenham se pregatisem, in cazul in care termina pe 4, sa dea in judecata UEFA daca ii trimitea in Cupa UEFA de pe locul 4 (ceea ce era foarte probabil daca Arsenal castiga Liga)

    Sa speram ca si la anul va fi la fel, iar echipa care castiga Liga se va califica si din campionatul propriu

  9. #92
    real champs Pepsi-Cola's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    eu raman optimist orice ar fi

  10. #93
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    SA vina Champions League in Romaniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    Ich Rockeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

  11. #94
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    daca campioana romaniei de anul asta castiga finala cl in luna mai 2007 sigur AVEM O ECHIPA IN GRUPE !!!
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  12. #95
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    sper si eu

  13. #96
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Raspunsul la intrebarea din titlu este aici:

    Romānia nu mai are sigur echipă īn Ligă īn 2007!

    UEFA a publicat noul regulament al Ligii Campionilor valabil pentru sezonul 2006-2007. Faţă de sezonul trecut, UEFA a reglementat clar statutul cīştigătoarei Ligii, care va avea asigurat un loc īn grupele Ligii, indiferent de poziţia ocupată īn campionat. De asemenea, o ţară nu va mai avea mai mult de 4 echipe īn Ligă, aşa cum a fost cazul Angliei din acest sezon, care a avut 5 participante.

    Dacă acest regulament rămīne valabil şi pentru sezonul viitor, Romānia va avea o echipă calificată direct īn grupele Ligii doar dacă echipa care cucereşte trofeul sezonul viitor se va califica īn grupe şi din campionatul propriu. Mai exact, dacă Liga este cīştigată de una din următoarele echipe: primele două clasate din Spania, Italia, Anglia, Franţa, Germania şi Portugalia sau campioana Olandei, a Greciei sau a Rusiei. Altfel, campioana Romāniei īn 2007 va juca īn turul 3 preliminar al Ligii, iar ocupanta locului 2 va intra īn turul 2 preliminar.
    GSP

  14. #97
    Banned ronnie09's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    36
    Reputatie
    0
    Mi se pare idiot regulamentul Ligii in privinta castigatoarei. E aberant ca echipa care castiga Liga sa fie inscrisa in grupe chiar daca ea nu s-a calificat din campionatul propriu. O echipa care dupa un sezon termina pe 4 (in Italia, Spania sau Anglia) si isi face calculele ca va juca in Liga, poate fi aruncata in Cupa UEFA, daca Liga este castigata de echipa de pe locul 5 din tara respectiva. O prostie!

  15. #98
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    E aberant ca o echipa care castiga o competitie sa nu-si poata apara trofeul...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  16. #99
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    GSp sunt prostani inca o data

    Deci nu s-a modificat nimic, dar evident ei sunt cretini , si de dragul senzationalului , hop inca ceva

    Deci si anul asta , daca Arsenal ar fi luat Liga (adica locul 4 in campionatul National) Celtic (Campioana tarii , de pe #10) ar fi jucat in turul III preliminar.

    La anu` e exact la fel , e acel dubiu la locul #10. Dar repet: nu s-a modificat nimic!

  17. #100
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Nu ....matematic si juridic Romania va avea o echipa in UCL in 2007

  18. #101
    Banned ronnie09's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    36
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Man not Machine
    E aberant ca o echipa care castiga o competitie sa nu-si poata apara trofeul...
    Daca nu a fost in stare sa se califice din campionatul propriu, nu vad de ce este atat de aberant. Ti se parea normal ca Tottenham sa fi ajuns in UEFA daca termina pe 4? (in cazul in care Arsenal castiga Liga)

  19. #102
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul
    GSp sunt prostani inca o data

    Deci nu s-a modificat nimic, dar evident ei sunt cretini , si de dragul senzationalului , hop inca ceva

    Deci si anul asta , daca Arsenal ar fi luat Liga (adica locul 4 in campionatul National) Celtic (Campioana tarii , de pe #10) ar fi jucat in turul III preliminar.

    La anu` e exact la fel , e acel dubiu la locul #10. Dar repet: nu s-a modificat nimic!
    Si mie mi s-a parut dubios articolul dar nu i-am dat atentie...l-am recitit si mi-am dat seama ca abereaza gsp ...situatia e aia care am discutat-o si pana acum LOCUL 10 iti da dreptul in principiu la o echipa in grupele Cl dar in cazul ca o echipa ce castiga CL si la sf sezonului se claseasa pe un loc ce ii ofera DIRECT loc in grupele CL se intampla .campioana tarii de pe 10 joaca tur 3 prel....

    @ronnie09 Cu siguranta ...nu ma intereseaza poate sa si retrogradeze....castigatoarea unei competitii trebuie sa ii se dea sansa sa-si apere trofeul....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  20. #103
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal
    Nu ....matematic si juridic Romania va avea o echipa in UCL in 2007
    nop.
    Real castiga Liga , si termina pe 3 in Spania si pica faza

  21. #104
    Banned ronnie09's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    36
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Man not Machine
    Si mie mi s-a parut dubios articolul dar nu i-am dat atentie...l-am recitit si mi-am dat seama ca abereaza gsp ...situatia e aia care am discutat-o si pana acum LOCUL 10 iti da dreptul in principiu la o echipa in grupele Cl dar in cazul ca o echipa ce castiga CL si la sf sezonului se claseasa pe un loc ce ii ofera DIRECT loc in grupele CL se intampla .campioana tarii de pe 10 joaca tur 3 prel....

    @ronnie09 Cu siguranta ...nu ma intereseaza poate sa si retrogradeze....castigatoarea unei competitii trebuie sa ii se dea sansa sa-si apere trofeul....
    OK, am inteles. Fiecare cu parerea lui.

    Cat despre GSP, nu stiu ce sa zic. Dupa ce am citit si eu ultimul articol, am downloadat din nou regulamentul si am vazut ca UEFA a schimbat articolul 1.03, care era cam interpretabil si ambiguu. Poate de asta s-au legat si cei de la GSP si au cam fortat-o

  22. #105
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    dupa cum arata tabloul tururilor preliminare in CL, avem sanse mari de a prinde Liga anul asta....http://www.sportinfo.ro/index.php?op...=346&Itemid=29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •