Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 52

Thread: Zvon: gigi a pariat un milion pe midelsboro

  1. #1
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Zvon: gigi a pariat un milion pe midelsboro

    Este doar un zvon vehiculat pe care l-am auzit dar poate fi o explicatie la jocul penibil si fara explicatii al Stelei.
    La pauza Midelsboro avea cota 20.00 ca se va califica. Gigi a pariat prin intermediari un milion de dolari pe calificarea lui Midelsboro.

  2. #2
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    baiat destept.....prosti suntem noi....
    Free Sevilla!!!!

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    nimic mai fals
    daca era asa de ce a dar boro golul decisiv in min 89 , iar in 93 steaua a avut o ocazie

  4. #4
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    degeaba!
    Free Sevilla!!!!

  5. #5
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    EU nu pot sa cred asa ceva
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    stai bre linistit

    1. gigi nu stie ce e alea pariuri
    2. cota era "26" si ar fi insemnat un castig de 26 M $ , adica faliment pentru acea casa

    De ex. un englez a pariat 220.000 pe calificarile lu Arsenal si Villareal si a luat cca 460.000 . Ar fi pariat mai mult , da patronu i-a zis:

    Amice , mai mult nu poti paria , ca daca castigi nu am de unde sa-ti dau banii.

    Pentru curiosi : Gamebookers (casa cu cele mai mari castiguri platitie) a platit in anul 2005 , castiguri brute de 145.000.000 $.

    Poate a paria Gigi 1 milion de lei , nu de euro

  7. #7
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Talking

    Nassolule, m-am gandit si eu la asa ceva. Fiind o reeditare a meciului Boro-Basel, m-am gandit si ca astia de la Boro or fi dezvoltat o metoda de a face milioane la pariuri prin "intoarcerea" unor rezultate imposibile, si au aplicat-o in ambele meciuri. Cu acordul adversarilor, normal, care fac si ei milioanele lor.

    Sunt totusi niste probleme: trebuie sa coopereze multi jucatori, altfel risti sa pierzi banii. Dar, daca bagi multa lume in afacere, risti sa rasufle. Apoi, casele de pariuri ar putea suspecta bagarea unor sume foarte mari in momentele de cota maxima ale unui meci cu evolutie atat de surprinzatoare, si ar putea investiga operatiunea. Nu stiu ce sa zic... posibilitatea exista, castigurile ar fi fabuloase, dar si riscurile.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    bai paul trebuie sa ai tu intotdeauna un raspuns negativ pentru toate? Pe cuvantul meu, in toate mesajele pe care le scri incerci sa desfintezi parerile celorlalti. Eu oricum am spus ca este doar un zvon, dar pentru stiinta ta sa sti ca nu este nevoie sa pariezi la o singura agentie de pariuri. Pe internet sunt cel putin 30 de site-uri de pariuri serioase care iti accepta pariuri live pe mize foarte mari.
    Asi aprecia foarte mult bai Paule daca nu ai mai raspunde si ti-ai tine gura inchisa pt. ca de cate ori o deschizi spui numai prosti.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klingon
    Nassolule, m-am gandit si eu la asa ceva. Fiind o reeditare a meciului Boro-Basel, m-am gandit si ca astia de la Boro or fi dezvoltat o metoda de a face milioane la pariuri prin "intoarcerea" unor rezultate imposibile, si au aplicat-o in ambele meciuri. Cu acordul adversarilor, normal, care fac si ei milioanele lor.

    Sunt totusi niste probleme: trebuie sa coopereze multi jucatori, altfel risti sa pierzi banii. Dar, daca bagi multa lume in afacere, risti sa rasufle. Apoi, casele de pariuri ar putea suspecta bagarea unor sume foarte mari in momentele de cota maxima ale unui meci cu evolutie atat de surprinzatoare, si ar putea investiga operatiunea. Nu stiu ce sa zic... posibilitatea exista, castigurile ar fi fabuloase, dar si riscurile.

    Ai dreptate dar cum ai spus si tu posibilitatea exista. Si sa sti ca riscurile nu sunt asa de mari raportate la castig.In plus in fotbalul de acest nivel o singura deposedare gresita sau un om nemarcat pot duce la inscrierea unui gol. 2-3 jucatori corupti sunt de ajuns.

  10. #10
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nassolul
    Ai dreptate dar cum ai spus si tu posibilitatea exista. Si sa sti ca riscurile nu sunt asa de mari raportate la castig.In plus in fotbalul de acest nivel o singura deposedare gresita sau un om nemarcat pot duce la inscrierea unui gol. 2-3 jucatori corupti sunt de ajuns.

    Bai nasolule daca ati luat bataie acum de ce draq veniti cu scuze penibile cum ca vezi Doamne Gigi s-a facut parior asa deodata. Nu inteleg ce ai si cu saracul Paul care ti-a demonstrat ca teoria ta e buna de Socola.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Nu sunt stelist (am tinut cu Steaua joi). Nu iti aduci aminte cand chiar Becali afirma ca a pariat bani la pariuri - daca nu ma insel la meciul cu Valencia anul trecut.
    Last edited by nassolul; 1st May 2006 at 01:44.

  12. #12
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Wink

    Si masurile draconice anti-pariuri proaspat anuntate Blatter pentru World Cup mi se par relevante. Nu s-ar fi chinuit el atat daca n-ar fi avut motive, cum ar fi niste murdarii facute in Coreea la precedentul World Cup, plin de rezultate suspecte...

  13. #13
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Eu chiar nu am vrut sa dezvolt acest subiect dar ganditi-va va rog putin. Un meci sa zicem din campionatul spaniol , Real Madrid cu o echipa slab cotata (anul trecut Realul a tot comis-o pe teren propriu). Meci sigur unde Realul este foarte favorita si are o cota de 1.30-1.40. 50% din pariorii inraiti din toata Europa o sa puna pe bilet acest meci.
    Spuneti-mi va rog, aproximativ, cate milioane castiga casele de pariuri daca Realul face un egal?

    Este doar o parere, un fel de teorie a conspiratiei, dar daca stati sa o analizatii veti vedea ca este foarte plauzibila.

  14. #14
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    George Becali stie foarte foarte bine ce sunt pariurile,altfel nu ar fi pus bani pe victoria Stelei( 20.000 cred erau, de USD) impotriva Valenciei. Am auzit ca a si castigat.

  15. #15
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Sa stii ca s-ar putea sa fie adevarata treaba.
    Da becali nu e strain de pariurile sportive si da e foarte usor sa pariezi pe acelasi meci la mai multe agentii de pariuri.
    Sa fi fost totusi instare becali de o miscare asa de inteligenta pentru a face atatia bani???
    Daca da atunci bravo lui pt. ca a stiut sa faca bani si rusine pt ca si-a batut joc de noi, romanii.

  16. #16
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    baiat destept.....prosti suntem noi....
    iuliane nu mai crede prostiile astea. e o timpenie fara margini.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    daca imi spuneati ca cel care a pariat era sorin paraschiv (cel mai mare parior din echipa) va credeam ... asa

    O fi mafie in pariuri , da nu in semifinala UEFA

  18. #18
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nu pot sa cred asa ceva. Deja scenarita a devenit una dintre bolile grave in Romania.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #19
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Este o manevra de dezinformare prin descreditare a Piperanului!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    [...] lansata de ProSport , care acum jubileaza

  21. #21
    sport legend Lucky_OLD_G's's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    cu un pas in fatza ta....
    Posts
    739
    Reputatie
    1
    Poi ptr ce sa jubileze paulica??? ca au o fitzuica de ziar mai ieftin ca 2 pall mall-uri......pot scrie ce vor...daca au drept cititori amici din copilarie si colegi de facultate...........mai raman sa aud ca a pariat cineva ca va respinge carlos in fata o lovitura libera de la 45 de metri...si ca de asta a castigat rapidu aseara..:d
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][/SIZE][/COLOR]
    [FONT="Garamond"][/FONT]
    Steaua campioana en-titre....Dinamo echipa cu parcarea vopsita......Steaua semifinalista in europa.........restu ...hahalere nea jean si horoba........Steaua trup si suflet ptr 23.......Divizia lui mitica plina de femei....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •